Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 04:39:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 40   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kampania: "Znak Orła"  (Przeczytany 267223 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #90 : Kwiecień 09, 2008, 02:53:12 »

Cytuj
Wobec informacji o Twych planach Tobruku wybrałem tenże.

No i całe szczęście, bo drugi kierunek jeszcze w ogóle nietknięty, tak, że "wybrać" można tylko ten.

Cytuj
komputer mnie tylko raz nagrodził, jeszcze badziewiem- universall carrier w wersji recon Angry Od razu sprzedane.
.

Uważaj - W wykładzie na PSFF poświęconym punktom prestiżu wykazałem jasno, że sprzedawanie prototypów, w kampaniach z ograniczonym limitem stanu armii (Jensen's Cap) jest błędem!!! Prototyp, podobnie jak jednostki otrzymane w pierwszym scenie - nie wliczają się do limitu armii, a kasa uzyskana ze sprzedaży prototypu - tak. Podobnie jak jednostka za nią kupiona.

Prototyp nawet pozornie bezużyteczny zawsze sie przyda, a przecież zawsze można go potem do czegoś upgrade'ować, albo przeciwnie - zaraz po otrzymaniu downgrade'ować do czegoś już istniejącego i przy takim ruchu w dół, będzie to czynność za darmo.

Cytuj
Nawet miło mnie zaskoczyło, otrzymałem Spitfire'a

Trochę za dużo tych prototypów... Po Kocku już raczej nie będzie. Jeśli można by coś sobie wyobrazić jako prototyp, to raczej w okolicach połowy września, więc po Mińsku - a nie 5 października, gdy Polska była już zajęta.

Po scenariuszu wyboru drogi chyba zostawię - choć jeden kierunek będzie tylko uprzywilejowany, bo Afrykę wybiera się przez BV, a Francję przez V. No ale z kolei Afryka "dzieje się" 2 lata później, więc niech jakiś bonus będzie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2008, 02:56:27 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #91 : Kwiecień 10, 2008, 09:43:56 »

No więc jest tak - powoli dostaję kota...

Jak się okazało, to co w Anglii nazywa sie "Regiment" (pułk) - w porównaniu z liczebnością "regimentu", czyli pułku w Niemczech - jest batalionem !!!! Dopiero, to co Anglicy nazywają "brygadą" - odpowiada niemieckiemu pułkowi.

Znów wszystkie obliczenia wzięły w łeb.  Evil Evil Evil
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #92 : Kwiecień 12, 2008, 01:18:16 »

hej

Tylko pamiętaj że ta niemiecka lekka dywizja to jak dobrze pamiętam to miała chyba 2 pułki piechoty a nie 3 jak normalnie. Wszystkie niemieckie lekkie dywizje tym się różniły od zwykłych.

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #93 : Kwiecień 13, 2008, 12:32:15 »

Tobruk obroniony... Co prawda miałem tak mało prestiżu, że ledwo zastąpiłem 7TP, ppanc no i Ursusa, bo reszta pozostała polska, zatem gros mych sił to kawaleria Wink Nieco zabawniie, ale przynajmniej dzięki niej udało mi się zdobyć brylanta. Mam pytanie, czy niski poziom uupełniania amunicji w działach to świadomy zabieg, a jeżeli tak, to dlaczego czasami mogłem użyć działa, nawe jeśli miało ono wskazania na 0 ammo. Huh Nieco asekuracyjnie zagrałem obroną plot, co potem się zemściło jak nadleciał włoski bombowiec, ale Stukasa juz idealnie zdjąłem i Me- 109 (wcześniej w stylu dowolnym zmasakrował świeżo otrzymanego Spitfire'a...) połączonymi plotkami. Myśliwce z kolei zajęte były tym włoskim działem, które nieco psuło mi krew. Ale najpierw na zachodzie wyciszyłem wszystko, prócz VH, a następnie, likwidując pojawiające się oddziały niemieckie, zająłem ten na południu, a właściwie stanąłem bo nie mam dalszego scenariusza. Pozdrawiam.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #94 : Kwiecień 13, 2008, 12:55:14 »

Cytuj
Mam pytanie, czy niski poziom uupełniania amunicji w działach to świadomy zabieg

To normalne na pustyni - tak jest od początku gry. Jeśli jednostka stoi na heksie typu: "sand" - to może dostać tylko połowę amunicji, paliwa - a uzupełnić siły - może tylko o 1 punkt. Dlatego ważne jest aby uzupełnienia przeprowadzać na heksach typu "rough", "city", albo "airfield"

Cytuj
to dlaczego czasami mogłem użyć działa, nawet jeśli miało ono wskazania na 0 ammo.

No właśnie to ma związek z tym uzupełnianiem o połowę - jeśli wychodzą z tego ułamki, to czasem masz strzał, mimo że na liczniku jest 0.

Ale pocieszę Cię, że przerobiłem ten scenariusz kompletnie - teraz jest dużo trudniej (chyba). Budowa następnego - po tygodniu - zmierza już do szczęśliwego finału.

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #95 : Kwiecień 13, 2008, 08:22:22 »

OK, zatem czekam na ten  zmodyfikowany scenariusz, wiesz, jeżeli utrudnienie ma uzasadnienie, to dlaczego nie. Nie lubię tylko, gdy komplikacje są sztucznie kreowane... W końcu to gra ma dawać przyjemność, nie zaś być sztucznym podwyższaniem poprzeczki.
W każdym razie mam nadzieję, że trochę "posiedzisz" w Afryce, bo akurat tam było sporo biew i to ciekawych, które można by przysposobić na potrzeby kampanii. A już nie wspomnę o Monte Cassino Wink ale to na razie pieśń przyszłości. Mam tylko pytanie, kiedyś wspominałeś, chyba jeszcze na Jagditegerze, że jakbyś robił kampanię z przejściem z kampanii wrzśniowej na kontynuację na Zachodzie, to byłby scenariusz, gdzie nie byłoby nawet wyłożenia wojsk, tylko jedna szansa na upgrade do jednostek w pełni zgodnych historycznie. Czy zatem to jeszcze rozważasz?
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #96 : Kwiecień 13, 2008, 09:52:46 »

Cytuj
Jagditegerze, że jakbyś robił kampanię z przejściem z kampanii wrzśniowej na kontynuację na Zachodzie, to byłby scenariusz, gdzie nie byłoby nawet wyłożenia wojsk, tylko jedna szansa na upgrade do jednostek w pełni zgodnych historycznie. Czy zatem to jeszcze rozważasz?

Jeszcze raz, bo nie rozumiem..... Wink
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #97 : Kwiecień 14, 2008, 12:21:57 »

Podczas jednej dyskusji na forum, padła sugestia, że skoro kładzie się nacisk na poprawność usytuowania pewnych, ściśle określonych jednostek, to można też- i tu meritum: rzucony przez nie pamiętam kogo- wniosek, by jakoś wymusić na graczu zmianę sprzętu, który siłą rzeczy nie mógłby być użytkowany, np. 7TP. Wtedy też, bodajże Ty Gustliku, zwróciłeś uwage, że można zrobić scenariusz, który jest tylko po to, by gracz porobił upgrade'y, bowiem obniżając ceny każdy by wymienił sprzęt na aktualny. I tu moje zapytanie, czy po kampanii wrzesińskiej nie planujesz tego? Pozdrawiam. Z.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2008, 12:24:58 wysłane przez zsamot » Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #98 : Kwiecień 14, 2008, 12:36:25 »

hej

zauważ jednak że takie rozwiązanie ma jedną dużą wadę. Położysz cały efile Smiley Trzeba by pod kampanie a w zasadzie pod jedną bitwę zmieniać wszystkie ceny w efilu. No może nie wszystkie ale jak już się zmieni te które będzie trzeba to dla równowagi należałoby też zmienić wszystkie następne (sprzętu pojawiającego się później). A co do tego 7TP to fakt że śmiesznie wygląda na piasku ale po następnej bitwie będę już go musiał wymienić bo się robi za cienki Wink

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #99 : Kwiecień 14, 2008, 12:46:32 »

To akurat racja, po prostu musiałyby być pewnie "nakładki" na poszczególne kampanie. Ot, po prostu mnie taka swobodna refleksja naszła, ja mam na pustyni kawalerię w pełnej krasie, 7TP wymieniony Wink
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #100 : Kwiecień 14, 2008, 01:27:42 »

hej

No ja też miałem wymienić ale tak spojrzałem przed bitwą na moje siły pancerne w sile 1 batalionu 7TP i stwierdziłem że lepiej kupić Granta i mieć 2 bataliony czołgów niż 1. I całkiem dobrze chyba na tym wyszedłem Smiley
PS. Co do tej nakładki to obawiam się że jak będziemy tak Gustlikowi co chwile coś dokładać extra bo już i tak musi robić oprócz scenariuszy mapy do nich i modyfikować co chwilę efila to możemy tej kampanii w wersji finalnej w tym roku nie zobaczyć Wink

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #101 : Kwiecień 15, 2008, 02:38:59 »

"Operacja Krzyżowiec"... za mna, acz nie bez pewnych strat- na całe szczęście poniosły jeprzydzielone siły, nie zaś moje.. To efekt "zapiaszczenia" dział- źleustawiłem jedno i atakując centralny heks wpadłem w "niemoc twórczą"- artyleria niemiecka zbyt mocno mnie trzymała w szachu, do tego siły niemieckie ze stratami po swej stronie, acz nieustępliwie atakowały...Do tego jeszcze za wiele wysiłku poświęciłem na południowo- zachodni odcinek- fort. Ale to była zwykła asekuracja, nie chciałem, by potem do mego VH przedzierały się włoskie oddziały. Nieco poszarpały me lotnictwo (nadal mam PZL 24G Sad (no i Spitfire'a, acz świeżynkę...), do tego kawaleria nadal mą podstawą, po prostu przed tym scenariuszem zainwestowałem w artylerię, wreszcie wymieniając oba działa na brytyjskie- mocno przydatna inwestycja Wink, wymieniając na Granta (akurat bezpłatne) Valentynę i dokupując drugiego, co było nader rozsądnym rozwiązaniem... Początkowo skupiłem się na odblokowaniu miasta i rzeczywiście mogłem siłami brytyjskimi ze wschodu nieco wolniej się poruszać, bowiem potyczki z niemieckimi  siłami lepiej przyjmować na własnych zasadach- rozstawione działa, ckm, itp.
Scenarusz super, prponuję brylant na 16-18, bowiem mozna potracić corowe jednostki..., ja bodajże wejść mógłbym w 12,14. Dokupiłem w trakcie walk mysliwsko- bombowego Hurricane'a, bowiem mając słabe mysliwskie, tudzież mało prestiżu trzeba było jakoś łatać dziury na froncie. Czekam z niecierpliwością na kolejny etap, a jeżeli Gustlik masz jeszcze takie NIESPODZIANKI, jak tak z maila- dźwięki, to szykuje się nader ciekawa kampania.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #102 : Kwiecień 15, 2008, 03:23:11 »

hejka

Atakuj, atakuj i jeszcze raz atakuj Smiley Ja brylanta mogłem zrobić z dużymi stratami koło 6 tury a tak z przyjmowalnymi stratami koło 8. Jakbym czekał na działa i ckm'y to jeszcze bym się w tym piasku tarzał Wink Ja je traktuje bardziej jako jednostki drugiego rzutu nie licząc oczywiście pierwszych tur gdzie dobre rozstawienie takich jednostek daje już dużą przewagę.
PS. Co do strat to ostatnio coraz bardziej staje się podobny do Żukowa niestety (nie licząc jednostek core) i przyjmuję często straty nawet 3 razy wyższe niż przyjmowalne Wink Ale z praktycznego punktu widzenia to podjechałem sobie moim zielonym Grantem do niemieckiego PzIV i przewidywany wynik starcia był coś koło 1:4. Po czterech atakach (samobójczych) resztkami piechoty w sile od 1 do 3 które krzywdy czołgowi raczej nie zrobiły (poprawiłem jeszcze artylerią ale też bez rezultatów) i kliknięciu na mojego Granta PzIV wyparował na overrunie  Evil
Taka moja nowa całkiem skuteczna taktyka bo kiedyś oddziały w sile 1-3 zostawiałem gdzie stały i pożytku z nich w bitwie nie było bo z zasady podczas bitwy nie uzupełniam jednostek.

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #103 : Kwiecień 15, 2008, 03:02:52 »

Dyskusję o prototypach przeniosłem do Akademii Wojskowej - bo robiło się off topic.

do Exiter - pliki kampanii już do Ciebie poszły - witamy wśród "żywych"  Cheesy - po katastrofie PSFF
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Exiter
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 229


« Odpowiedz #104 : Kwiecień 15, 2008, 04:23:39 »

Podczas jednej dyskusji na forum, padła sugestia, że skoro kładzie się nacisk na poprawność usytuowania pewnych, ściśle określonych jednostek, to można też- i tu meritum: rzucony przez nie pamiętam kogo- wniosek, by jakoś wymusić na graczu zmianę sprzętu, który siłą rzeczy nie mógłby być użytkowany, np. 7TP. Wtedy też, bodajże Ty Gustliku, zwróciłeś uwage, że można zrobić scenariusz, który jest tylko po to, by gracz porobił upgrade'y, bowiem obniżając ceny każdy by wymienił sprzęt na aktualny. I tu moje zapytanie, czy po kampanii wrzesińskiej nie planujesz tego? Pozdrawiam. Z.

a może nie obniżać ceny sprzętu, co wprowadza zamieszanie do e-fila, tylko zwiększyć dostępny prestiż. tylko trzeba by ograniczyć możliwość wykorzystania tego prestiżu do upgrade posiadanych jednostek (żeby chłopaki się nie obkupiły nowych jednostek) Smiley co wy na to?
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)