Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 18, 2024, 10:27:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Test Kampanii: "Jeszcze Polska..."  (Przeczytany 221056 razy)
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #30 : Luty 22, 2008, 01:27:11 »

Widzę że i tak nie nadążam za kolegami za mną dwie warszawy dwa razy brylant tylko prototyp jeden  Sad 14TP.
Teraz Modlin ale już nie dzisiaj.

Do nowych ikonek się przyzwyczaiłem armata prawosławna w nowej szczacie wygląda o wiele lepiej.
Nabrałem większego szacunku do niej  Smiley
Zapisane

Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #31 : Luty 22, 2008, 02:18:31 »

A za mną również Brześć... Przede wszystkim kluczem jest dobre rozłożenie wojsk, tak by wykorzystać wszystkie działa w pierwszej rundzie, wejść pionierami (most) do rzeki i utworzyć przejście, stłumić resztę lotnictwem i możemy pędzić.
Do tego warto mieć/ nabyć dwie jednostki desantowe do zajęcia tyłowych punktów.
Dobra okazja do doświadczenia plotek, ja niestety miałem ich za mało, ale to się musi zmienić, bo coraz częsciej nie mogę osłaniać jednostek lądowych myśliwcami, nimi wykańczam całkiem wartościowe oddziały...
Trochę wystraszyłem się tych min ,ale po ostrzale artyleryjskim, a najlepiej dodatkowo z ckm-u, to tratowałem je na overrunie...
Ogólnie scenariusz poprawny, bowiem Rosjanie mają punkty osłaniane przez plotki, więc nie można bezkarnie latać nad celem... do tego niebanalna mapa, słowem jest sporo frajdy.
Zauważyłem, ze w tym momencie można kupić zarówno sprzęt brytyjski, jak i francuski, ale nic nie nabyłem, bowiem testujemy wszak sprzęt polski. Niemniej taki Char bis ze strzałem na 2 heksy byłby na pewno już w mej armii Wink
O dziwo dostałem drugi raz z kolei prezent, uprzednio samolot mysliwski, teraz 23TP, więc fortuna mi sprzyja. Na Litwę ruszam jutro, mam bowiem wolne Grin
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #32 : Luty 22, 2008, 11:12:29 »

hej

grałem już kiedyś tą kampanię (nawet chyba ją skomentowałem ale mój opis zginął razem z padem forum jaga). Narazie pierwsza bitwa za mna. Wszystko ładnie pięknie. Jedyny mały problem stanowiły Pz IV kupowane przez komputer w ostatnich turach. Kupiłem sobie tylko w 3 turze 6-hexową altylerię. W prezencie dostałem od mojego super sztabu p-lotke na ciężarówcę strzelającą na 3 hexy. Pewnie nieraz się jeszcze w tej kampanii przyda Smiley Myślę że dzisiaj wieczorem uda mi się rozegrać kilka bitew jak czas pozwoli i dogonić szanownych kolegów.
PS. Aha jeszcze przypomniało mi się że strasznie wkurzały mnie niemieckie możdzierze które ostrzeliwały mnie a potem uciekały w góry (mają M) i brakowało mo jakiś polskich górali żeby je poprzeganiali.

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #33 : Luty 23, 2008, 12:00:42 »

Czołem

Modlin i Ciechanów za mną dwa razy brylant - znowu.
Myślę że można trochę poskracać czasy w scenariuszach, bo kończenie za każdym razem przed czasem może stwarzać pozory łatwości kampanii Smiley.
Wydaje mi się, co już było wcześnie powiedziane przez kolegów,  lotnictwo ma za łatwe zadanie.
Chyba wprowadzenie więcej plotek i silniejszych myśliwców wroga rozwiąże problem. Ja szczególnie stawiam na rozwój lotnictwa  i dochodzi do tego że w trzech ostatnich scenariuszach  to ono przesądzało sprawę (w Ciechanowie trochę dokuczała pogoda ale bez większego wpływu).
Ogólnie gra się fajnie jutro hel.
Zapisane

Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #34 : Luty 23, 2008, 02:10:30 »

Ja bym nie skracał czasu (tur) kompanii, wszak nie każdy musi pędzić na złamanie karku, by osiągnąć najwyższe zwycięstwo... A co do plotek, to ok,ale w granicach rozsądku, ale na siłę dodawanie myśliwców stanowczo zaburzy rówowagę sił, ja na przykład wcale mocno nie inwestuję w lotnictwo, koncentrując sie na artyleriii i siłach rozpoznania. Zwiększanie, sztuczne, poziomu trudnosci spowoduje efekt, że istotne będzie nie planowanie czy stososawanie świadome taktyki (gdzie pozostawia się margines błędu), tylko wręcz elementu RTS-ów, gdzie każdy scenariusz byłby zbudowany na zasadzie "a może jednak się uda" w kontekście osiągnięcia brylanta...
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2008, 02:29:59 wysłane przez zsamot » Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #35 : Luty 23, 2008, 03:34:45 »

Hej

Drugi scenariusz za mną. Przeszedłem jak burzą (dokupiłem sobie Łosia, trochę kawalerii i CKMów). Zagadką jedynie zostanie dla mnie jak zawsze inicjatywa ustawiona dla myśliwców... (zarówno polskich jak i niemieckich). Niby polski e-file i tak fajnie pozamiatać niebo w 2 tury ale trochę mało realistyczne.
PS. Myślę że w scenariuszach częściej powinny pojawiać się posiłki w postaci lotnictwa (głównie nieprzyjaciela). Tak co 4-5 tur powiedzmy. Bo u mnie po 3 turze to myśliwce już tylko piechoty szukają i ją nękają.

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #36 : Luty 23, 2008, 09:29:00 »

No to musiałeś pozamiatać tak szybko, że tych posiłków nie zauważyłeś  Cheesy, bo akurat w Krakowie i w Gorlicach są na pewno.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #37 : Luty 23, 2008, 12:44:51 »

No to musiałeś pozamiatać tak szybko, że tych posiłków nie zauważyłeś  Cheesy, bo akurat w Krakowie i w Gorlicach są na pewno.
Właściwie w każdym chyba są... W Rydze na pewno, bo własnie ją ukończyłem, miałem wczoraj, ale promile przeszkodziły... W każdym razie Ryga to bardzo krótki scenariusz, polecam dwie jednostki spadochroniarzy wysłać na północ, wraz z rozpoznawczym samolotem, dwoma bombowcami i eskortą mysliwców i wtedy łatwo się zajmie zarówno lotnisko jak i VH. Trzeba uważać, ze wschodu bedą małe oddziały próbować przenikać, ale tam dałem mało doswiadcone oddziały, by trochę je "potrenować", poza tym trzeba pamiętać, zę są malutkie grupki partyzantów, które lepiej od razu wytropić i unicestwić, maja bowiem wredną cechę "r", więc lepiej ich nie przepuścic za swą linię. Przede mną "Desant" a tam nie jest lekko. Tradycyjnie bez nagrody... Sad ,ale jedna piechota mi się udowódczyła i cudem przetrwały dwa oddziały, więc ogólnie ok.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #38 : Luty 23, 2008, 12:59:09 »

hej

no fakt przeanalizowałem scenariusze i w Krakowie musiały się pojawić w turze w której kończyłem Wink
ale moja uwaga jest ogólna i odnosi się bardziej to tego że jak już mamy mocne lotnictwo i p-lotki to posiłki lotnicze Niemców mogły by się pojawiać w 3-4 turze, potem w 5-6 i może jeszcze w 8-9 żeby cały czas coś się działo w tym powietrzu i trzeba było czasami naprawić jakiś samolot bo już nie pamiętam kiedy wydałem jakąś kasę na lotnisku na naprawę samolotów. A co to samolotów to wg mnie powinno się jednak zmniejszyć inicjatywę Polakom średnio o 1-2 punkty na początku wojny (jak jest później jeszcze nie wiem ale jak dojdę to napiszę).

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #39 : Luty 23, 2008, 01:26:10 »

Przychylam sie do kolegi, nowe samoloty niemieckie nadlatujące falami co dwie trzy tury mogły by trochę ukrócić śmiałe poczynania  naszego lotnictwa (plus przy każdym dziale niemieckim jedna plotka - u Bolesty w scenariuszu Mława dawało to dobre rezultaty)

Ja bym w ustawieniach  efila nic nie zmieniał w naszych PZLkach, ich ustawienia w stosunku do np niemieckich Me są poprawnie rozłożone.
Zapisane

Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #40 : Luty 23, 2008, 01:28:34 »

Cytuj
już nie pamiętam kiedy wydałem jakąś kasę na lotnisku na naprawę samolotów

Ja akurat ciągle naprawiam, bo nie mam cierpliwości do targania wszędzie ze sobą pelotek  Wink, więc moje samoloty praktycznie cały czas patrolują południowy sektor mapy w poszukiwaniu wroga. A jak go tylko zobaczą, to nie ma zmiłuj...

P-24 raczej nie wychodzi bezkarnie z pojedynku ze 109-tką, nie mówiąc o P-11

Na razie podniosłem doświadczenie Niemcom, bo tam nad Krakowem - faktycznie żółtodzioby latały.

Cytuj
powinno się jednak zmniejszyć inicjatywę Polakom średnio o 1-2 punkty na początku wojny

Wiesz co - kombinacja jest taka, że P-11 i P-24 mają 6-7 inicjatywy, co jest równe, bądź o 1 większe od Emila, ale z kolei Emil ma o jeden większy atak i o 3-4 obronę. Nie jest z nim łatwo. Ja po prostu za dużo dałem, tych dziwnych He-112, a za mało Messerschmittów.

No ale oczywiście można to rozważyć. Wyszedłem z założenia, że polskie samoloty dostaną bonusa za łatwość pilotażu - czego o niemieckich nie można powiedzieć - i za zwrotność w walce manewrowej. Natomiast będą przegrywać atakiem i obroną.

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #41 : Luty 23, 2008, 01:30:44 »

hej

zacząłem następną bitwę ale muszę ją chwilo przerwać bo wychodzę a z tymi p-lotkami to rzeczywiście przydałyby się Niemcom. I nie mówię tu żeby przy każdej artylerii stawiać od razu 88mm. Wystarczyłby nawet najmniejszy kaliber a odniosło to by już pewien efekt Wink

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #42 : Luty 23, 2008, 11:02:57 »

To może zrezygnować z tych He 112? Dodać Bf-109, ew. Bf- 110 bowiem tylko te były wykorzystywne bojowo nad Polską. Ja bym rzeczywiście dodał może nieco doświadczenia- czasami- pilotom niemieckim, ale bez przesady, Legion Condor nie był aż tak liczny. No i plotki, ale to chyba dla grywalności raczej, bo przecież wtedy niemieckie oddziały miały taką ufność w swą przewagę powietrzną, że nie mieli licznej obrony plot. Proponuję dodać 20mmm, bądź 37mm.
Też bym obstawał, przy ocenie samolotów niemieckich wg Gustlika- ich felery, kiepska widoczność, drgania na wale (Bf- 109), to wszystko jednak ma przełożenie.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #43 : Luty 24, 2008, 10:19:37 »

Cytuj
To może zrezygnować z tych He 112? Dodać Bf-109, ew. Bf- 110 bowiem tylko te były wykorzystywne bojowo nad Polską.

No myślę, że to dobry pomysł na wzrost stopnia trudności.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #44 : Luty 24, 2008, 11:44:04 »

Czołem

Za mną kolejnych kilka scenariuszy teraz czas na Litwę, w poprzednim scenariuszu dokupiłem sporo sprzętu Brytyjskiego i Francuskiego i pojawił sie kolejny problem.
Tłok na polu walki ilość posiadanego uzbrojenia sprawia że od taktycznych rozgrywek  przechodzi się do "kupą mości Panowie" . Dlatego moja propozycja jest, żeby w niektórych scenariuszach ograniczyć ilość rozstawianych jednostek, tak żeby grający musiał zdecydować czy doświadcza nowy sprzęt czy walczy weteranami lub wybiera między szybkimi zagonami pancernymi lub powolnym parciem na przód i ostrzałem artyleryjskim.
Z tego co pamiętam jeden scenariusz był tak skonstruowany i zdało to egzamin więc można jeszcze kilka tak przystosować.
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.12 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.013s, 1q)