Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 08:42:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2 3 ... 30   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Test Kampanii: "Jeszcze Polska..."  (Przeczytany 219680 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« : Luty 12, 2008, 11:10:07 »

Mam taką propozycję - ja w tej chwili nie mam "Groma" na kompie, natomiast mam: "Jeszcze Polska". Ona jest nowsza i wykorzystuje więcej nowych jednostek z efila, więc jak szlifować, to chyba najpierw tą. W Gromie może być sporo anachronizmów.

Zacznę sobie grać - ty też spróbuj - i będziemy mieli mniej więcej równoległe wnioski do porównania.

PS - Przypominam, że jest jeszcze nie zaczęty projekt całkiem nowej polskiej kampanii. Myślę, że w tej sytuacji doszlifowanie jednej z tych starych na razie starczy.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #1 : Luty 13, 2008, 01:36:02 »

Ok, zaraz ruszę- od czego ma się urlop- refleksje będą na bieżąco. Już raz to zaczynałem, ale wtedy cos musiałem przerwać, zatem czas najwyższy i to ukończyć.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2008, 04:23:59 wysłane przez zsamot » Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #2 : Luty 14, 2008, 04:24:58 »

Zatem pierwszy scenariusz z kampanii "Jeszcze Polska"- po dużych bólach- skończony, jest naprawdę ciężko... ale tytuł zobowiązuje Wink Cóż, powiem tylko, że naprawde wiele znaczyło, jak wyjdzie korelacja losowa... PSW 222 jest nie do wyj..., zwłaszcza ten udowódczony... Z łatwością atakuje 7TP... Ogólnie scenariusz wymagający- kokmputer łatwo wyłapuje najmniejszy błąd,  W każdym razie, ppanc. cały czas schowane, by ich piechota nie zmiotła... Teraz "Kraków"...

Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #3 : Luty 14, 2008, 09:53:14 »

Ale "brylancik" zrobiłeś - mam nadzieję?  Wink

Podpowiedź - oddziały spod Szczyrku trzeba ściągnąć do fortu w pałacyku "Zameczek" k/Wisły - co prawda to nie jest punkt zwycięstwa, ale Niemcy biją się o niego dość uparcie - można im tam związać całkiem spore siły - dzięki temu reszta ma łatwiej

Co do Krakowa, to niestety spociłem się ostro - porażka nie groziła, ale obeszli mnie od północy i od wschodu i zajęli lotnisko w Balicach - jakieś drobiazgi co prawda, no ale pozbawili mnie uzupełnień dla samolotów na dłuższą chwilę. Drugie lotnisko jest za małe dla wszystkich. Na głównym kierunku - dzielne chłopaki ze zwiadu wysadzili ciężką baterię pod Myślenicami, no i było łatwiej. Wbrew pozorom, najwięcej problemów sprawiali różni harcownicy, a nie linia frontu. Oczy trzeba mieć dookoła głowy.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #4 : Luty 15, 2008, 12:07:39 »

Ale "brylancik" zrobiłeś - mam nadzieję?  Wink
Ba, to podstawa, wszak skąd będę brał darmowy sprzęt:)? "Kraków" dziś zacznę, tylko muszę parę rzeczy przeglądnąć. Po prostu w pierwszym scenariuszu parokrotnie traciłem swe jednostki, a więc zaczynałem całość od początku, co o tyle bolało, bo miałem całkiem ciekawe umiejętności w liderach, ale nie lubię sam siebie kantować, więc rozgrywka od nowa... A tak nawiasem mówiąc to te PSW ma charakterystyki ustawione na wersję z 2 cm czy 2,8 cm?Pewnie na 2..., bo tamte to chyba tylko na 223 były? W każdym razie ruszam, relacja wkrótce... Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2008, 12:10:24 wysłane przez zsamot » Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #5 : Luty 15, 2008, 03:10:44 »

Co do Krakowa, to niestety spociłem się ostro - porażka nie groziła, ale obeszli mnie od północy i od wschodu i zajęli lotnisko w Balicach - jakieś drobiazgi co prawda, no ale pozbawili mnie uzupełnień dla samolotów na dłuższą chwilę. Drugie lotnisko jest za małe dla wszystkich. Na głównym kierunku - dzielne chłopaki ze zwiadu wysadzili ciężką baterię pod Myślenicami, no i było łatwiej. Wbrew pozorom, najwięcej problemów sprawiali różni harcownicy, a nie linia frontu. Oczy trzeba mieć dookoła głowy.
Dokładnie, więcej mnie absorbował ten PSW 231, co sobie bezkarnie razem z patrolami motocyklowymi buszuje w okolicach lotniska, ale ogólnie powiem wprost- bardzo udany scenariusz.  Pozwala, przy rozsądnym rozplanowaniu na osiągnięcie wszystkich punktów. Artylerią ciężką, co stacjonuje koło lotniska plus lotnictwo unicestwiam artylerię dalekiego zasięgu i powoli rusza walec, limitowany tylko ruchem plotek i zapasem amunicji artylerii. Zresztą zdobyłem na 7TP umiejętność "liberator", co skwapliwie wykorzystałem;) W efekcie stać mnie było już na Łosia. O dziwo z lotnictwem niemieckim nie było problemów, zresztą otrzymana jako "prezent" samobieżna plotka (zasięg 2) idealnie pasuje do takich "manewrowych" scenariuszy. Już bodajże 5 oddziałów ma liderów: plotka, artyleria (street fighter- los bywa złośliwy...), czołg, ppanc (dev. fire) i samolot myśl. Zatem powoli armia się kształtuje. Następny etap "Gorlice"... Jutro, wszak 3-cia na zegarze...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #6 : Luty 16, 2008, 12:51:25 »

Cytuj
A tak nawiasem mówiąc to te PSW ma charakterystyki ustawione na wersję z 2 cm czy 2,8 cm?

Jest PSW 222 i PSW 222/28 - tylko ten później wchodzi

Gorlice - raport:

Scenariusz powstał, gdy armaty "Prawosławne", były jeszcze w artylerii - i wtedy go ostatni raz grałem. Teraz są w AT i jak to zobaczyłem, to trochę się przestraszyłem, ale jakoś poszło. Najważniejsza sprawa - Nowy Sącz. Już przy rozstawieniu trzeba wydzielić grupę, która pójdzie prosto na południe - właśnie do Sącza, wyrzuci stamtąd Niemców i opanuje lotnisko. To jest ważne - ponieważ jest to jedyne lotnisko operacyjnie użyteczne. Dwa pozostałe - w Krośnie i Tarnowie - są zbyt daleko (2 kolejki w jedną stronę)

Wprawdzie w Sączu stacjonuje trochę niemieckiego wojska, ale komputer wyjechał z nimi z miasta, pozostawiając jedną jednostkę SS. Udało się. Potem Niemcy walili głową w mur chcąc odzyskać miasto i lotnisko (innego nie mieli).

Do zdobycia drugiego punktu zwycięstwa - na wschodzie (Nowy Żmigród) ściągnąłem chłopaków z Krosna i Jasła. To głównie Obrona Narodowa, ale doświadczona z czołgiem FT-17. Dali radę - gorzej było z utrzymaniem, ale też sobie - choć nie bez strat - poradzili. Nawet Renault wykonał jeden overrun, o co bym tego "czołgu" nawet nie podejrzewał. Smiley

W ten sposób główne siły mogłem skierować na dwa pozostałe punkty. Uwaga na niemiecką artylerie. Dwie baterie panują nad sporym obszarem !!!

Jedyne pytanie - czy zamiast tych "Prawosławnych" ppanców nie wstawić z powrotem lekkiej artylerii 75mm...?
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #7 : Luty 16, 2008, 11:23:07 »

Czołem

Jak powstał osobny topik do tej kampanii to odkładam na bok wszystkie dotychczas rozpoczęte kampanie   i zaczynam "Jeszcze Polska"  Cool
Zapisane

Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #8 : Luty 16, 2008, 11:45:09 »

Gorlice - raport:
Powiem tylko, że w pewnym momencie komputer zagrał va bank i rzucił mi na tyły- 3 tura- kawalerię, cudem ciągnąłem niedaleko- 5 heksów artylerię, więc razem z Łosiem zażegnali nerwową sytuację... Co do jednostek, to może wstawić rzeczywiście te 75mm, bądź ckm? Co zabawne- lotnisko komputer całkowicie przestał uważać za istotne po zajęciu go przeze mnie, inna sprawa, że ewentualnych napastników, ciągnące z dołu oddziały- zaatakowałem lotnictwem w transporcie, a następnie zrobiłem typową defensywną formację- recon, dwie piechoty, plotka plus artyleria, co skutecznie wyniszczyło wszystkich.
Nawet Renault wykonał jeden overrun, o co bym tego "czołgu" nawet nie podejrzewał. Smiley - ja tym czołgiem już w "pierwszej krwi "szalałem" i tylko jgo nikły zasięg mocno przeszkadza w lepszym wykorzystaniu... Straty oczywiscie były, ale nie miałem na prawej flance żadnej artylerii, co mocno dawało się we znaki przy kontratakach, mimo, że ciagle zmiękczałem tam atakami lotnictwa. Poza tym polecam rozpoznawczy samolot- idelany do wykańcania, bądź tłumienia artylerii...
Uwaga na niemiecką artylerie. Dwie baterie panują nad sporym obszarem !!! jak tylko sie ukazały, non stop je "męczyłem" lotnictwem...
Jedyne pytanie - czy zamiast tych "Prawosławnych" ppanców nie wstawić z powrotem lekkiej artylerii 75mm...?
A może czasami ckm, jak już wspominałem powyżej?
Oczywiście brylant, prezentu brak... Sad
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2008, 12:05:00 wysłane przez Depet » Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #9 : Luty 17, 2008, 01:48:27 »

Pierwszy scenariusz za mną "brylant"
Dostałem Jastrzębia luftwaffe niech drży  Smiley
Scenariusz trudny -  dopiero za drugim razem dałem rade.
Nie trzeba moim zdaniem nic poprawiać.
Tylko brakuje mi tekstów breifingów   lubie to wprowadzenie w klimat kampanii jak tylko Gustlik coś uzupełnisz od razu przesyłaj.
PS.
Może jeszcze jakieś musy lub smacki Huh
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2008, 01:51:21 wysłane przez Greg » Zapisane

Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #10 : Luty 17, 2008, 01:56:51 »

Cytuj
Tylko brakuje mi tekstów breifingów

Spoko - piszą się, tylko uzupełniam je wstecznie, czyli po przejściu danego scenariusza, bo sam już tak dobrze nie pamiętam tej kampanii, więc i tak wszyscy idziemy do przodu trochę na ślepo.

Warszawa - pierwsza bitwa.

Furia Niemców trochę mnie przytłoczyła - dawno tego nie grałem, więc obawiałem się, że w trakcie poprawek do efila stało się coś, co zaburzyło równowagę, bo prali niemiłosiernie. Ale koniec końców wyszło dobrze.

Spostrzeżenia - rozstawiamy się na południu pod lasem. Dwie grupy - jedna obchodzi las od zachodu i ma do zdobycia dwa punkty, druga - większa idzie wschodnią stroną lasu i też ma do wzięcia punkt, plus lotnisko w Wa-wie(Okęcie ??)
Wbrew pozorom, ta grupa na zachodzie ma trudniej. Dobór składu ma duże znaczenie, bo mają tylko "Deploy Heksy" - nie "Supply..." czyli ich punkty rozstawienia znikną i  potem bardzo trudno będzie kogoś im podesłać.

Obrońcy w mieście - na początku następuje masakra, którą należy opanować. Nie bronić wszystkiego za wszelką cenę.
Na prawym brzegu Wisły - działania opóźniające - ile się da, a potem skupiam się tylko na obronie głównego heksa.
Na lewym brzegu - rzucam prawie wszystko w stronę Okęcia, żeby przyspieszyć połączenie sił. Resztę koncentruję na obronie centrum. Uwaga na baterie z puszczy Kampinoskiej !! Próba niszczenia ich nie wydaje się celowa - lepiej wyjść im spod ognia. Samoloty przydadzą się do czego innego.

Finisz - ostatniego punktu po stronie zachodniej broni 88-ka. Dlatego ważne jest, aby zdobycie go KOŃCZYŁO grę. Jeśli wjedziemy tam czymś mocno postrzelanym, a nie będzie to ostatni ruch w bitwie, to w kolejce niemieckiej działo może sprawić duża przykrość zdobywcom heksa.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2008, 01:58:46 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Rey
Gość
« Odpowiedz #11 : Luty 17, 2008, 06:28:11 »

Zaraz w dziale download niema żadnej kampanii testowej "jeszcze polska" jest tylko testowa kampania niemiecka???
Jeśli się mylę proszę mnie poprawić 
Zapisane
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #12 : Luty 17, 2008, 07:03:14 »

czołem

Kraków za mną oczywiście także brylant.
Co do zmian to mam sugestie, żeby w pierwszym scenariuszu jedną plot wz 36 kal40 zamienić np. na CKM wz.30  oczywiście chodzi o pola Deploy.
Co do armat prawosławnych jeżeli zamieniać to ja jestem za 75mm wz.1897 Schneider.

Ps
Odnośnie pytania powyżej kolegi Rey'a -  to może Gustlik umieść wszystkie swoje kampanie w dziale Download  dzięki temu przybędzie  graczy kampanijnych a zarazem więcej recenzentów.

Odnośnie dodatków do kampanii (smack mus) to może umieścimy w scenariuszu "pierwsza krew" plik mus "wojna" a w scenariuszu "Warszawa" mus "starz" Wink .
Można by je było ściągnąć jako dodatki do kampanii. Pracuje także nad muzyką typowo do umieszczenia w kampaniach polskich.
Zapisane

Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #13 : Luty 17, 2008, 08:02:17 »

Cytuj
może Gustlik umieść wszystkie swoje kampanie w dziale Download

Na razie chętnym do testowania wysyłam kampanię mailem - właśnie po to ten test, żeby ją tam umieścić, jako skończoną.

Większość kampanii (a mam ich z osiem), pisałem po to, żeby efila testować, stąd są:
a) całkowicie fikcyjne
b) pozbawione dodatków (briefingów)

Chciałbym, żeby tam pojawiały się kampanie, które można bez obciachu światu pokazać. Ale skoro są chętni, to mam jeszcze jedną gotową, którą testowaliśmy jeszcze na poprzednim forum. To jest kampania Sowiecka, którą można nazwać skończoną.

Cytuj
Co do zmian to mam sugestie, żeby w pierwszym scenariuszu jedną plot wz 36 kal40 zamienić np. na CKM wz.30

Myślę, że to dobry pomysł - tylko pamiętaj, że te pelotki są dane graczowi jako "core units", czyli pójdą z nim dalej. Zatem nie jest to zmiana tylko dla pierwszego scenariusza, ale także w kolejnych.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2008, 08:05:10 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #14 : Luty 18, 2008, 07:59:06 »

Chciałbym, żeby tam pojawiały się kampanie, które można bez obciachu światu pokazać. Ale skoro są chętni, to mam jeszcze jedną gotową, którą testowaliśmy jeszcze na poprzednim forum. To jest kampania Sowiecka, którą można nazwać skończoną.
To ja bym poprosił tą kampanię na e-aila bo widzę że w gildii się jeszcze nie pojawiła. Z góry dzięki
Zapisane

Nie bo nie Smiley
Strony: [1] 2 3 ... 30   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)