Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 26, 2024, 02:55:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowy projekt - tytuł roboczy "Hubal" aka "Leśni Ludzie"  (Przeczytany 80698 razy)
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #15 : Wrzesień 25, 2008, 12:32:44 »

To już skończyłem, półtorej nocki mi to zajęło , wg Mysli Twojej Gustlik kupiłem tanka 10TP Tiger , trochę to trwało ale jednak jest Cheesy Ja bym zwiekszył trudność w tej kampanii, dodawałbym Niemcom większe doświadczenie tak by wyeliminować rosnące Polaków doświadczenie, nie wiem czy też jest mozliwe by uniemożliwić Polakom zakup czołgów, samolotów, altylerii i zwiadów za wyjątkiem kawalerii i bym obdarowywał Polaków jeszcze mniejszą kasą. W scenie na mapie Huertgen szybciej by też ulokował jednostki waffen ponieważ moja kawaleria szybciej zajęła miasto niż one przybyły. Liczyłem też na większą bitwe w ostatnim scenie z LSSAH, trochę mnie Niemcy zawiedli w dodatku też zdążyłem zwiedzić Warszawę. W scenariuszach obława dodałbym jeszcze kilka jednostek Niemieckich w tym altylerie, i rozlokowałbym je tak by mogły zaatakować Polaków praktycznie w tej samej turze.
Musze się też przyznac że mi noga się podwinęła, bodajże w scenie Terror, Polacy muszą zdążyć do miasta przy rzecezanim Niemcy zdążą się rozprawić z polskimi partyzantami i dwoma jednostkami cywili, ja za bardzo w nich uwierzyłem i zoabzcyłem LOSS Grin za drugim razem byłem już mądrzejszy nie atakowałem nimi.
Zapisane
PitekWaleczny
Major (Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 142


Jak mi sie nudzi, równiez czytam czyjes opisy...


« Odpowiedz #16 : Wrzesień 25, 2008, 11:09:13 »

....d) ścisła kontrola kasy - żeby sobie ktoś czołgów nie kupił (choć podejrzewam, że jak Rommel zagra to znajdzie sposób i kupi )....

....To już skończyłem, półtorej nocki mi to zajęło , wg Mysli Twojej Gustlik kupiłem tanka 10TP ....

No i zostal wywolany wilk z lasu.  Shocked  Tylko chyba cos nie w formie Rommel byl, bo tylko jeden kupil.   Evil 
Zapisane

W tej chwili w Polsce 1.5 mln ludzi spi, 1.1 mln ludzi uprawia seks, 2.8 mln ludzi je... A Ty siedzisz i czytasz moj opis. GRATULACJE!!!!!
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 25, 2008, 08:48:33 »

Oto moja mała armia po pierwszym teście nowej kampanii:
Infantry
*  , Kawaleria [R] , 5 bars , 937 exp , 10 base , 11 curr , Liberator - User gets more prestige , 19 kill , 0 pp
*  , Kawaleria [R] , 5 bars , 1070 exp , 10 base , 12 curr , Ferocious Defender - No unit can ig , 20 kill , 0 pp
 , Partyzanci [M] , 4 bars , 462 exp , 10 base , 13 curr , 11 kill , 60 pp

Recon
 , 4TP wz40 , 5 bars , 588 exp , 10 base , 8 curr , 9 kill , 192 pp

FlaK
*  , CKM wz.30 [FAS][PF 508/518] , 4 bars , 445 exp , 5 base , 3 curr , Skilled Reconnaissance - Spotting i , 5 kill , 0 pp

Artillery
 , Mozdzierz wz.31 81 mm [MA][PF 650] , 1 bars , 197 exp , 10 base , 11 curr , 3 kill , 168 pp

Killed: AD  7 ,  AT  3 ,  ATY 11 ,  INF 56 ,  REC  6 ,  TK  2 ,  FTR  0 ,  TB  0 ,  Total:  85
Lost  : AD  0 ,  AT  0 ,  ATY  0 ,  INF  6 ,  REC  0 ,  TK  0 ,  FTR  0 ,  TB  0 ,  Total:   6

BV 15
V   2
TV  2
L   0

Ogólnie pomysł kampanii ciekawy, dla mnie stopień trudności akurat.
No  może trochę za łatwa ale bardzo grywalna.
Taka szybka kampania na dwa wieczory.
Odnośnie kontynuacji to może przeciągnąć do 1944 i potem mała "trzecia część"  przygód Franka Dolasa.
Wreszcie można by trochę spróbować LWP  Smiley.
Żeby nie rozwinąć za bardzo armii, zrobić jeden scenariusz na wyniszczenie, tak żeby przetrwały dwie trzy jednostki i potem od nowa zdobywanie doświadczenia.



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2008, 09:42:25 wysłane przez Greg » Zapisane

Exiter
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 229


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 26, 2008, 09:32:23 »

przeszedłem po raz drugi, ale zapomniałem zapisków  Grin dlatego szczegółowa relacja będzie w poniedziałek. na razie tylko moja armia

Campaign: Lesni ludzie , Prestige modifier 100% , V-2.0 formula

Played Scenarios:
01 Pierwsza akcja (#0), Brilliant Victory
02 Za bronia (#1), Brilliant Victory
03 Oblawa (#2), Brilliant Victory
04 Terror (#3), Victory
05 Dlugi marsz (#4), Brilliant Victory
06 Wywiad (#5), Brilliant Victory
07 Oblawa II (#6), Brilliant Victory
08 Konwoj (#7), Brilliant Victory
09 Przez most (#8), Brilliant Victory
10 W gory (#9), Brilliant Victory
11 Wycieczka (#10), Brilliant Victory
12 Oblawa III (#11), Tactical Victory
13 Bieszczady (#12), Brilliant Victory
14 Transporty (#13), Brilliant Victory
15 Barbarossa (#14), Brilliant Victory
16 Zrzut (#15), Tactical Victory
17 Oboz (#16), Brilliant Victory
18 Oblawa IV (#17), Tactical Victory
19 Poligon (#18), Brilliant Victory

Current scenario: Spotkanie , VH prestige is 0 , All hex prestige is 0
Total army value: 503 , Current prestige is 8
BV: 150 ,  , cap 0 , 20 turn prestige: 0
V : 120 ,  , cap 0 , 20 turn prestige: 0
TV: 100 ,  , cap 0 , 20 turn prestige: 0
Ls: Loss , turn prestige: 0

Infantry
*  Kawaleria [R] , 5 bars , 975 exp , 14 curr , Aggressive Attack - Attack values i , 39 kill , 0 pp
*  Kawaleria [R] , 5 bars , 1220 exp , 12 curr , First Strike - Unit fires first if  , 34 kill , 0 pp
 Kawaleria [R] , 5 bars , 689 exp , 14 curr , Overwatch - Shoots at enemy units e , 32 kill , 151 pp

FlaK
*  CKM wz.30 [FAS][PF 508/518] , 5 bars , 888 exp , 10 curr , Aggressive Attack - Attack values i , 14 kill , 0 pp

Artillery
 75mm wz.1897 Schneider[C4P] , 4 bars , 437 exp , 14 curr , Overwhelming Attack - Some suppress , 5 kill , 352 pp

Killed: AD  7 ,  AT  3 ,  ATY 15 ,  INF 100 ,  REC 13 ,  TK  6 ,  FTR  0 ,  TB  3 ,  Total: 147
Lost  : AD  0 ,  AT  0 ,  ATY  1 ,  INF  6 ,  REC  0 ,  TK  0 ,  FTR  0 ,  TB  0 ,  Total:   7

BV 15
V   1
TV  3
L   0

jak zwykle miałem problem ze scenem Terror i jak zwykle brakło mi jednej tury do BV. przychylam się do Rommla, żeby w ostatnich scenach zwiększyć doświadczenie niemcom, albo liczbę liderów. co do artylerii to lepiej nie szaleć z 8 heksowymi potworami, bo nie ma jej czym zneutralizować  Angry.
jeśli chodzi o czołg, to przy byciu Szkotem  Wink nie jest to wcale takie trudne.
co do scena na wyniszczenie to chyba nie jest dobry pomysł, bo ja mam wielki sentyment do armii i jak tylko stracę jednostkę to zaczynam scena od nowa, już lepiej dodać doświadczenia niemiaszkom.
Zapisane
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #19 : Wrzesień 26, 2008, 07:48:16 »

Cytuj
jeśli chodzi o czołg, to przy byciu Szkotem   nie jest to wcale takie trudne
to nie chodzi o "oszczędność" ale raczej o to by móc dobijać jednostki.
Proszę o pomoc gdzie mogę sprawdzić wszystkie informacje z kampani na temat doświadczenia jednostek ilości zniszczonego sprzętu, ponieważ w tym nie jestem mocny Tongue
a zamieściłbym swoje info o zakończeniu kampanii.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #20 : Wrzesień 26, 2008, 09:44:45 »

No - nie było mnie chwilkę (dzięki panie "dostawco" internetu), ale już się zabieram za odpowiadanie:

@Rommel:

Cytuj
nie wiem czy też jest mozliwe by uniemożliwić Polakom zakup czołgów, samolotów, altylerii i zwiadów za wyjątkiem kawalerii

Trzeba by do kampanii dołączać zmodyfikowanego efila, z zablokowaną większością sprzętu. Służyłby do grania tej kampanii. Jest to możliwe do zrobienia, a nawet spokojnie można by grac na nim inne kampanie - pod warunkiem, ze nie występuje w nich kraj "Poland".

Widziałem już takie wyjście w czyjejś kampanii - po prostu do paczki z kampanią dołączył efila z adnotacją, że: "jeśli chcesz grać normalnie - to graj na pełnym efilu, a jeśli chcesz wersję hard, to zainstaluj dołączonego". Tam zdaje się chodziło o wyczyny jakiejś grupy spadochroniarzy, którym też trzeba było zlimitować sprzęt .

Cytuj
W scenie na mapie Huertgen szybciej by też ulokował jednostki waffen ponieważ moja kawaleria szybciej zajęła miasto niż one przybyły.

To miała być pułapka na grających gorzej niż Ty Smiley - lub na marudzących - jeśli wdadzą się w walkę o obronę obozu, to natkną się na tych SS-manów. Jeśli zostawią obrońców obozu własnemu losowi, to zwieją.

Cytuj
Liczyłem też na większą bitwe w ostatnim scenie z LSSAH

Ten scen, to tylko szkic. Nietestowany.

@Exiter:

Cytuj
jeśli chodzi o czołg, to przy byciu Szkotem  Wink nie jest to wcale takie trudne.

No, niestety - jesli założymy, ze damy choćby po 50pp po każdym scenie, to jak się ktoś uprze, i nic nie uzupełni ponad 10 kresek, to po 5 scenach sobie kupi. Jedyne rozwiązanie - jak wyżej. Chyba, żeby zlimitować Jensen Cap, tak, żeby kupno czołgu przewalało limit i wtedy po takim zakupie "zegnaj kaso".

Z drugiej strony - Jensen Cap nie rozróżnia, czy kupiłeś czołg, czy dwie piechoty i ckm, no i w ten sposób pokarani będą też ci, którzy robili zakupy zgodnie z ograniczeniem klasy. Tak, że jeśli nie podmiana efila, to tylko uczciwość i samoograniczenie.

Może zróbcie te testy jednak bez czołgów i artylerii? Zobaczymy czy wtedy nie będzie trudniej.

Ja grałem na 1 kaw., 1 piech., 1 ckm, 3 part.

Cytuj
co do scena na wyniszczenie to chyba nie jest dobry pomysł, bo ja mam wielki sentyment do armii i jak tylko stracę jednostkę to zaczynam scena od nowa, już lepiej dodać doświadczenia niemiaszkom.

Była gdzieś na JP's Pazners taka dyskusja o kampanii, w której w pewnym momencie gracz traci wszystko i musi budować armię od nowa - co zostało skwitowane stwierdzeniem: "to nie lepiej zrobić dwie kampanie?"

@Greg:

Cytuj
Odnośnie kontynuacji to może przeciągnąć do 1944 i potem mała "trzecia część"  przygód Franka Dolasa.
Wreszcie można by trochę spróbować LWP 

Dobre - tylko, żeby się jakaś "polityczna poprawność" nie odezwała, bo zaraz powiedzą, że Sowieci prędzej by rozstrzelali takich partyzantów niż dali im sprzęt. Albo, że w takim razie przez cały czas graliśmy "komunistyczną" partyzantkę.

Ale pomysł mi się podoba. W 1944-tym spotykasz LWP i kupujesz sobie ich sprzęt. Oczywiście zakupy trzeba tak ustawić, żeby te nowo kupowane jednostki miały już na tym poziomie po 3-4 belki, ale to się da zrobić.

@Rommel:

Cytuj
gdzie mogę sprawdzić wszystkie informacje z kampani na temat doświadczenia jednostek ilości zniszczonego sprzętu

Zapisz grę, potem ten save wczytaj w LG Suite opcją "Load Save Game" i z menu "Saved games" wybierz "Dossier". Tam, po zaznaczeniu w okienkach odpowiednich pozycji, które chcesz wykazać w raporcie, każ mu zrobić raport, zapisując jako plik tekstowy. Potem wklejasz go na forum w poście - tyle.



Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #21 : Wrzesień 26, 2008, 11:27:50 »

Dziękuje Gustlik za podpowiedź. oto moje wyniki:

Played Scenarios:
01 Pierwsza akcja (#0), Brilliant Victory
02 Za bronia (#1), Brilliant Victory
03 Oblawa (#2), Brilliant Victory
04 Terror (#3), Brilliant Victory
05 Dlugi marsz (#4), Brilliant Victory
06 Wywiad (#5), Brilliant Victory
07 Oblawa II (#6), Brilliant Victory
08 Konwoj (#7), Brilliant Victory
09 Przez most (#8), Brilliant Victory
10 W gory (#9), Brilliant Victory
11 Wycieczka (#10), Brilliant Victory
12 Oblawa III (#11), Tactical Victory
13 Bieszczady (#12), Brilliant Victory
14 Transporty (#13), Brilliant Victory
15 Barbarossa (#14), Brilliant Victory
16 Zrzut (#15), Tactical Victory
17 Oboz (#16), Brilliant Victory
18 Oblawa IV (#17), Victory
19 Poligon (#18), Brilliant Victory

Infantry
*  , Kawaleria [R] , 5 bars , 1577 exp , Poland , 10 base , 10 curr , Aggressive Maneuver - Move 1 extra  , 31 kill , 0 pp
*  , Kawaleria [R] , 5 bars , 1538 exp , Poland , 10 base , 8 curr , Determined Defense - Defense values , 59 kill , 0 pp

Tank
 , 10TP , 5 bars , 1088 exp , Poland , 10 base , 15 curr , Combat Support - Gives bonus to adj , 82 kill , 204 pp

FlaK
*  , CKM wz.30 [FAS][Zaprzeg] , 5 bars , 791 exp , Poland , 5 base , 5 curr , 7 kill , 0 pp

Artillery
 , Wz 39 105 , 2 bars , 252 exp , Poland , 10 base , 11 curr , 3 kill , 168 pp

Killed: AD 10 ,  AT  3 ,  ATY 15 ,  INF 135 ,  REC 22 ,  TK  8 ,  FTR  0 ,  TB  2 ,  Total: 195
Lost  : AD  0 ,  AT  0 ,  ATY  0 ,  INF  2 ,  REC  0 ,  TK  0 ,  FTR  0 ,  TB  0 ,  Total:   2

BV 16
V   1
TV  2
L   0

Właśnie ten tank był mi potrzebny do niszczenia jednostek.

Gra się w tą kampanie dosyść szybko więc proponuje wyzwanie prestiż Niemcom ustawić na 300 a Polakom na 100
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2008, 11:29:42 wysłane przez Rommel » Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #22 : Wrzesień 27, 2008, 08:16:28 »

Oto mój raport:

Campaign: Lesni ludzie , Prestige modifier 100% , V-2.0 formula

Played Scenarios:
01 Pierwsza akcja (#0), Brilliant Victory
02 Za bronia (#1), Brilliant Victory
03 Oblawa (#2), Brilliant Victory
04 Terror (#3), Victory
05 Dlugi marsz (#4), Brilliant Victory
06 Wywiad (#5), Brilliant Victory
07 Oblawa II (#6), Brilliant Victory
08 Konwoj (#7), Brilliant Victory
09 Przez most (#8), Brilliant Victory
10 W gory (#9), Brilliant Victory
11 Wycieczka (#10), Brilliant Victory
12 Oblawa III (#11), Tactical Victory
13 Bieszczady (#12), Brilliant Victory
14 Transporty (#13), Brilliant Victory
15 Barbarossa (#14), Brilliant Victory
16 Zrzut (#15), Tactical Victory
17 Oboz (#16), Brilliant Victory
18 Oblawa IV (#17), Tactical Victory

Current scenario: Poligon , VH prestige is 0 , All hex prestige is 80
Total army value: 228 , Current prestige is 8
BV: 110 , Spotkanie , cap 550 , 15 turn prestige: 0
V : 80 , Spotkanie , cap 550 , 15 turn prestige: 0
TV: 65 , Spotkanie , cap 550 , 15 turn prestige: 0
Ls: Loss , turn prestige: 0

Infantry
*  Piechota 38[Zaprzeg] , 5 bars , 752 exp , 10 base , 13 curr , Shock Tactics, 13 kill , 0 pp
*  Kawaleria [R] , 5 bars , 1308 exp , 10 base , 14 curr , 33 kill , 0 pp
 Partyzanci [M] , 1 bars , 156 exp , 10 base , 11 curr , 2 kill , 66 pp
 Partyzanci [M] , 5 bars , 869 exp , 10 base , 15 curr , Skilled Reconnaissance, 24 kill , 90 pp
 Partyzanci [M] , 2 bars , 227 exp , 10 base , 12 curr , Infiltration Tactics, 6 kill , 72 pp

FlaK
*  CKM wz.30 [FAS][PF 508/518] , 5 bars , 582 exp , 5 base , 10 curr , Shock Tactic, 8 kill , 0 pp

Killed: AD  6 ,  AT  1 ,  ATY  8 ,  INF 70 ,  REC 10 ,  TK  5 ,  FTR  0 ,  TB  1 ,  Total: 101
Lost  : AD  0 ,  AT  0 ,  ATY  0 ,  INF  4 ,  REC  0 ,  TK  0 ,  FTR  0 ,  TB  0 ,  Total:   4

BV 14
V   1
TV  3
L   0


*   <- original core or experienced prototype
pp  <- prestige points

Jak widać, żadnej artylerii, ani czołgów - kupiłem tylko 3 x part. i gwarantuję Wam, że grając w ten sposób nie trzeba wiele więcej utrudniać.  Wink

Co więcej - z tak ograniczonym core'm kwestia liderów jest naprawdę loterią. Jak ktoś będzie miał pecha - to może nie mieć żadnego. Ja w tej chwili mam czterech, ale jeszcze tylko jedna jednostka, z dwóch pozostałych, ma szansę na nowego.

Cytuj
Gra się w tą kampanie dosyść szybko więc proponuje wyzwanie prestiż Niemcom ustawić na 300 a Polakom na 100

To akurat ma mniejsze znaczenie, bo komputer i tak naprawia jednostki za darmo, a nowe kupuje tylko w sytuacji bezpośredniego zagrożenia swojego Supply Heksa - do czego tu dochodzi rzadko. Chyba żeby S-heksy połaczyć z V-heksami.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #23 : Wrzesień 29, 2008, 01:40:13 »

hej
Ja również skończyłem. Oto mój opis pisany na bieżąco:

Po Obławie partyzanci nie dołączyli do mojego oddziału. Widać jakaś zasadzka ich po drodze spotkała Wink
Długi marsz nieco sobie wydłużyłem Wink i podjechałem kawalerią jedno miasto dalej i do kieszeni wpadło extra 40pp a więc można było już coś dokupić Wink Chociaż z czasem się ledwo co wyrobiłem bo w przedostatniej turze.
Po tym scenariuszu udało się pozyskać drogą operacyjną 10 czołgów 7TP. Widać niemcy przerzucając siły do uderzenie na Francje nie doliczyli się tych 10 sztuk Wink
Wywiad w 6-7 turze.
Obława II jak po maśle Smiley 7TP rządzi Wink ma już 2,5 belki doświarczenia.
Konwój w 4 tury. Ale cekaem ledwo przeżył...
Przez most w 8 turze
W góry w 9 turze. Mój 7TP ma już5 belek.
Jednoski nie dokupowałem bo przeanalizowałem JC i wyszło mi że bardzie opłaca się teraz wrzucić piechote na koniki niż coś dokupować.
Bieszczady w 6 tur
Trochę kasy na wydanie jest to analizując statystyki różnych broni wybór padł na artylerię samobieżną wz 39 105.
W scenariuszu Trasnport moja nowa artyleria zebrała spore żniwo Cheesy
Barbarossa w 5 tur. Nie było co czekać na niemieckiego mietka.
Zrzut... Halifax dokonał zrzutu w innym miejscu a ja mam BV ;P
Za pamięci jeszcze bo mi się przypomniało Cywilom należy zmiejszyć amunicję do 1 max 2 a nie 4...
Obóz w 5 turze + jedna na opanowanie punktowanego hexa.
Obława IV - 3 tury i po obławie.
Dokupiłem jeszcze jedną artylerię do pary i już mam dwie baterie Cheesy
Poligon - 10 tur ale było ciężko bo wysłałem jednostki do zajęcia dwóch punktowanych hexów.
Spotkanie w 8 turze. Przed tym scenariuszem chciałem sobie dokupić samochód pancerny wz 28 ale nie ma tyle miejsc na rozstawienia a więc powiększyłem stany osobowe w kawalerii i spadochroniarzach.

A oto i moja armia:
Cytuj
Campaign: Not found , Prestige modifier 100% , V-2.0 formula

Played Scenarios:
(*) Sequence is unknown as campaign file was not found
?? Pierwsza akcja (#0), Brilliant Victory
?? Za bronia (#1), Brilliant Victory
?? Oblawa (#2), Brilliant Victory
?? Terror (#3), Brilliant Victory
?? Dlugi marsz (#4), Brilliant Victory
?? Wywiad (#5), Brilliant Victory
?? Oblawa II (#6), Brilliant Victory
?? Konwoj (#7), Brilliant Victory
?? Przez most (#8), Brilliant Victory
?? W gory (#9), Brilliant Victory
?? Wycieczka (#10), Brilliant Victory
?? Oblawa III (#11), Tactical Victory
?? Bieszczady (#12), Brilliant Victory
?? Transporty (#13), Brilliant Victory
?? Barbarossa (#14), Brilliant Victory
?? Zrzut (#15), Brilliant Victory
?? Oboz (#16), Brilliant Victory
?? Oblawa IV (#17), Victory
?? Poligon (#18), Brilliant Victory

Current scenario: Spotkanie , VH prestige is 0 , All hex prestige is 0
Total army value: 492 , Current prestige is 2
BV: ? , Huh , cap ? , 20 turn prestige: 0
V : ? , Huh , cap ? , 20 turn prestige: 0
TV: ? , Huh , cap ? , 20 turn prestige: 0
Ls: ? , Huh , cap ? , 20 turn prestige: 0

Infantry
*  , Spadochroniarze [P][PF 508/518] , 5 bars , 1284 exp , 10 base , 15 curr , Ferocious Defender , 32 kill , 0 pp
*  , Kawaleria [R] , 5 bars , 1428 exp , 10 base , 14 curr , Fire Discipline , 34 kill , 0 pp

Tank
 , 7TP , 5 bars , 1299 exp , 10 base , 10 curr , 61 kill , 156 pp

Panzer General II
*  , Taczanka [FSR] , 5 bars , 701 exp , 5 base , 5 curr , 10 kill , 0 pp

Artillery
 , Wz 39 105 , 1 bars , 144 exp , 10 base , 10 curr , 3 kill , 168 pp
 , Wz 39 105 , 0 bars , 47 exp , 10 base , 10 curr , 1 kill , 168 pp

Killed: AD 11 ,  AT  2 ,  ATY 10 ,  INF 113 ,  REC 20 ,  TK  7 ,  FTR  0 ,  TB  2 ,  Total: 165
Lost  : AD  0 ,  AT  0 ,  ATY  0 ,  INF  3 ,  REC  0 ,  TK  0 ,  FTR  0 ,  TB  0 ,  Total:   3

BV 17
V   1
TV  1
L   0

POZDRAWIAM!!!
Ervin von Rommel
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #24 : Wrzesień 29, 2008, 11:25:04 »

Dzięki - zwięźle i konkretnie.
Dzięki temu przekonałem się, że faktycznie zostawiłem parę heksów dających kasę - już to zlikwidowałem. Cheesy

Nadal zachęcam, do zrobienia testu BEZ ciężkiego sprzętu.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #25 : Wrzesień 29, 2008, 09:28:09 »

Nadal zachęcam, do zrobienia testu BEZ ciężkiego sprzętu.
To może jednak poświęcić  jakiś kraj i zrobić "Polskę podziemną"
Zapisane

Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #26 : Wrzesień 30, 2008, 12:47:47 »

Myślałem o tym - tylko zastanówmy się, czy się opłaca - ile taki "kraj" miałby jednostek ?

- partyzanci
- jakaś grupa bojowa z pm'ami (Sten Błyskawica)
- grupa z PIAT'ami - jako AT
- oddziały na koniach
- lkm
- ckm
- cichociemni - czyli komando z Wlk Bryt.
- moździerz
- "demolition team"

No i to wszystko, co mi przychodzi do głowy - nawet nie 10 jednostek.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #27 : Wrzesień 30, 2008, 06:59:50 »

Trzeba zobaczyć kraje, jeżeli jest taki którego na pewno nigdy nie użyjemy to czemu nie
Myślałem o tym - tylko zastanówmy się, czy się opłaca - ile taki "kraj" miałby jednostek ?
W okresie wrzesień 39 - kwiecień 40 można jeszcze zostawić część regularnej armii w tym okresie działał jeszcze Oddział Wydzielony Wojska Polskiego mjr. Hubala.
Potem coś się pomyśli nawet te dziesięć jednostek które wskazałeś może wystarczą.

PS.
Można dodać jakieś samochody pancerne własnej produkcji np "Kubuś"  albo broń pancerną zdobytą na Niemcach  Smiley
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2008, 07:03:26 wysłane przez Greg » Zapisane

Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #28 : Wrzesień 30, 2008, 11:56:48 »

hej

To jak to ma być do grania tylko jednej kampanii to może jednak zmienić efila. Podmiana jednego czy dwóch plików w grze to przecież krótka chwila nieuwagi. A co do testowania bez ciężkiego sprzętu to już się zabieram Smiley

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #29 : Wrzesień 30, 2008, 01:09:43 »

Cytuj
Można dodać jakieś samochody pancerne własnej produkcji np "Kubuś"  albo broń pancerną zdobytą na Niemcach

Obawiam się że nie przejdzie - powstańcy nawet Panterę mieli - ale jedną (czy dwie?). "Kubuś" też był jeden. Jak to teraz oddać w efilu? Pozwolić im kupić 10-cio punktową jednostkę Panter?

Cytuj
To jak to ma być do grania tylko jednej kampanii to może jednak zmienić efila

Z drugiej strony jest wolne miejsce w efilu (po Danii, która nam się raczej do niczego nie przyda), myślałem też o zastąpieniu kraju "ONZ", gdyż jak się okazuje siły militarne Organizacji objawiły się pierwszy raz w 1959-tym, a więc o wiele za późno jak na zakres efila.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.01s, 1q)