Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 11:53:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: www.1939.com.pl - kampania  (Przeczytany 39742 razy)
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #15 : Maj 25, 2009, 09:51:07 »



To zależy kiedy ściągałeś - jeśli masz wersję 4.7. - to wszystko jest ok. Tak czy inaczej - efile nie ma tu nic do rzeczy, bo wygląda na to, że nie widzisz mapy. Powtórka z zasad instalacji map? Smiley
U mnie działa - bez problemów
efil jest dobry, każdemu wysyłam kampanie z aktualnym efilem.
To na pewno mapa.
Przesyłam Ci odpowiednie
Zapisane

czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #16 : Maj 26, 2009, 11:43:53 »

Atak. Szybkie sprawdzenie wojsk. Paradoksalnie, nie znam zbyt dobrze wyposażenia współczesnej armii.
Niemiec ma tu atakować. Na początku strasznie się miota, nie wiedząc w którą stronę ma nacierać.
Wojska z 1939 roku ustawiam w obronie okrężnej wokół "Mokrej", armię współczesną dzielę na dwie grupy z zadaniem obejścia lasu i zajęcia obu punktów przeciwnika.
Mimo, że komputer gra mocno chaotycznie, jest go tu dość dużo. Muszę szybko zmienić plan. Obie grupy współczesne trochę zwalniają, a "1939" przechodzi do natarcia.
Rodzi to spore straty, a południowa grupa ppłk. Grobickiego zostaje okrążona. Mimo tego, północnego VH zdobywam w czwartej turze, a cały scenariusz jestem w stanie wygrać w siódmej.
Plutonowi pancernych drezyn torowo-terenowych skróciłbym nazwę lub zastosował skrót.  161 Eskadra Myśliwska jest jako core, a mimo to nie przechodzi do następnego scenariusza. Czy dlatego, że nie jest od początku do dyspozycji?
Zdobyty prestiż wydaje na overstrength.

Kontratak. Po rozstawieniu, widzę ponad 40 jednostek przeciwnika. W takim razie, nie będę na razie atakować. Skupię się na obronie.
Przeciwnika jest coraz więcej. Trzeba zebrać swoje pododdziały bardzo ciasno. W porę też należy przejść do kontrnatarcia. Na szczęście, przybywają posiłki. Wygrywam w ostatniej turze, po dość desperackim ataku.

Obrona. Nie zacząłem jeszcze grać, ale mam uwagi. W briefingu jest informacja, że Niemiec do walki ma wprowadzić 6 dywizjonów, które uderzą z trzech kierunków. Dywizjon to określenia dla artylerii lub lotnictwa. W piechocie i w czołgach obowiązuje określenie batalion.
Działoszyn ma flagę polską, a stoją tam jednostki niemieckie. To zamierzone?

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #17 : Maj 26, 2009, 01:37:33 »

Plutonowi pancernych drezyn torowo-terenowych skróciłbym nazwę lub zastosował skrót.  161 Eskadra Myśliwska jest jako core, a mimo to nie przechodzi do następnego scenariusza. Czy dlatego, że nie jest od początku do dyspozycji?
1. PPD Tor-Ter HuhHuh
2. Miała nie przechodzić - sprawdze to
Atak. Szybkie sprawdzenie wojsk. Paradoksalnie, nie znam zbyt dobrze wyposażenia współczesnej armii.
 W briefingu jest informacja, że Niemiec do walki ma wprowadzić 6 dywizjonów, które uderzą z trzech kierunków. Dywizjon to określenia dla artylerii lub lotnictwa. W piechocie i w czołgach obowiązuje określenie batalion.
Działoszyn ma flagę polską, a stoją tam jednostki niemieckie. To zamierzone?
1. Ups - Miało być 6 Dywizji, ale zmienię, że wojska 8 i 10 armii bez szczegółowego wpisywania numerów Dywizji czy batalionów
2. Do poprawki

Dzięki za szczegółową i wnikliwą analizę
Zapisane

Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #18 : Maj 26, 2009, 05:17:24 »

Dzięki za e-mail, ale już wszystko miałem...
Pliki shp, scn i map mam w folderach i nadal nic. Chwilowo odpuszczam.
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #19 : Maj 26, 2009, 08:23:28 »

Cytuj
Zrobiłem kopię folderu z grą,

A po co?

Z 2 powodów:
1. Dla jaj  Wink
2. Kopia bezpieczeństwa.
Tak czy siak kampania wygląda jak by map brakowało.
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #20 : Maj 26, 2009, 09:28:01 »

Cytuj
Tak czy siak kampania wygląda jak by map brakowało.

Pozostaje tylko zrobic sprawdzenie plików "Check Cams" przy pomocy LG Suite.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #21 : Maj 26, 2009, 10:40:37 »

www1939.pl - ATAK:

Przyznaję - nie grałem "dziewiczo", wcześniej zrobiłem próbę.

Nie dzielę sił. Cały oddział SBRozp, rusza na obejście lasu od południa. Pozwala mi to powstrzymywac Niemców, idących z tego kierunku, a jednocześnie miec w zasięgu artylerii niemieckie heksy, które mam zając. Stacja radarowa wjeżdża do lasu i rozstawia się. Zaczynamy...

Nad Mokrą nadlatują dwa Stukasy - ale to misja rozpoznawcza. Nie atakują, za to ustawiają się dokładnie w zasięgu moich ckmów i Boforsa - Mikołaj wcześnie w tym roku!

Z południa, pod lasem pod chłopaków Grobickiego, podchodzą Niemcy - na szczęście znam potworną siłę poczwórnie sprzężonych ZSU - oni nie, ale szybko ją poznali. W dodatku jedna z nich to "Devastator" - pięknie!

"Twardy" chwilowo nawet nie ma zajęcia. Rusza więc w kierunku VHeksa. Za nim "Katiusza" - nie da się z niej strzelac w biegu, więc zajmuje pozycje w lesie kontrolując niemieckie heksy. Odsiecz Mokrej prowadzi BWR, podobno ma "przestarzałe" działo 76mm - dobre! Przejmuje rolę czołgu i demoluje co napotka. Za nim Rosomak i BRDM. Piechota czyści tyły.

Niemiecka kolejka - jeden czołg, drugi czołg, trzeci, czwarty, piąty.... Skąd oni je biorą? Może prościej będzie im tę fabrykę rozwalic? Ale chłopaki pod Mokrą mają działka panc - po tej kolejce już dwa mają liderów, no dawaj Adolf - chodź tu... Bum! Następny proszę!

Jakiś Stukas zauważył moją stację radarową - pojechała tam kolumna Pz II - jak wykazały późniejsze oględziny, jeden strzał "Twardego" urwał wieże wszystkich sześciu, a pocisk zatrzymał się dopiero na pobliskiej chałupie.

Niemieckie baterie dalekiego zasięgu stwarzają problem - szczególnie jedna - wstrzelała się w Mokrą. Wzywam "Kraby" - problem zmalał. Drugą baterię bierze na siebie "Twardy" - chłopaki jeszcze nie zdążyli zahamowac po tamtych czołgach, więc  na pełnym gazie wpadają i mimo szaleńczego ognia niemieckich ckmów spokojnie mierzą... Mają oko, skurczybyki, chyba w amunicję trafili...

Jeden ZSU pojechał uciszyc te ckmy, a drugi zajął się Stukasem co mi na moje niebo właśnie wleciał, tamte dwa z pierwszej kolejki wróciły nad Mokrą - niczego się nie nauczyli - teraz był tam jeszcze P-11...

Smigłowiec kończy z czołgami w tym sektorze.

Sztaby mi się plączą pod nogami - teraz wiem czemu żołnierze nie cierpią oficerów.

O, jeszcze jakiś czołg - ale jest mój BWR - podobne działo Niemcy (którzy przeżyją) zobaczą dopiero na T-34 - i też się go będą bali...    Jeden batalion Wołyńskiej trochę przeszarżował z optymizmem - Pz III to nie ta waga. Odesłałem na tyły.

Grenzwacht z północy, nooo, to będzie cel akurat dla FT-17 - ci co przeżyli - umarli ze śmiechu.

Messerschmitt wpadł na ZSU - jak im się się urwał z piekła, próbował jeszcze zaatakowac P-11-tkę, próbował.....

Grupa bojowa "Kubica" (BWR, BRDM i Rosomak), wpada z piskiem opon pod Mokrą, akurat na czas żeby oczyścic teren z tych, co przeżyli pociski ppanc Boforsów.

Front zabezpieczony - teraz szybko do VHeksów. Komputer sztabu wysyła sekwencję bojową - salwa z Kraba, salwa z ZSU i atak PT-91, przy drugim powtórka - o żeszszsz... W piwnicach druga kompania siedziała! No nic - powtórka sekwencji, teraz, dla pewności z dodatkiem "Katiuszy" - starczyło. Chłopaki na PT-91 wjeżdżają do miasta i robią sobie zdjęcia pod niemiecką 88-ką.

BV - zgodnie z planem.


« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2009, 01:06:13 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #22 : Maj 27, 2009, 01:00:13 »

KONTRATAK

Z postu Czaty wiedziałem czego mam się spodziewac... Przynajmniej ilościowo.

Artyleria na najdalsze heksy - potem zwiejemy za rzekę. Stacja radarowa - też. No, to pokażcie się - "Bad Guys"!

OK - widzę cztery baterie, które mogą narobic bydła, zatem przydzielam cele i OGNIA! No to już nie mogą. Jako czwarty atakował śmigłowiec - o dziwo, poszło mu najgorzej. Urlopy cofnięte.

Hop pod Mokrą w krzaczki i czekamy. Ktoś tam w OKW musiał dostac niezły objazd, bo Niemcy uganiają się jak wariaci - ale nic nie znajdują. Za to moi widzą to na radarze, jedzą chipsy i kwiczą za śmiechu.

Coś mi się nie zgadza, oglądam dokładnie moje ZSU - No nieeeee.... To one OBYDWA mają "Devastatora"! A ja myślałem, że oglądam ciągle tę samą jednostkę. Żebym ja to wiedział w pierwszej walce...

Słychac ryk silników BMW - patrol motocyklowy. Chłopaki z "Twardych" przeprosili na chwilę laski z Kłobucka i dali salwę nie przejmując się niekompletną garderobą. Szef kompanii potem nie mógł przeżałowac, że tyle fajnych motocykli rozwalili. Żeby nie chodzic dwa razy - poprawili jeszcze w kompanię czołgów.

Widok paru setek Szkopów, po pas w rzeczce (Liswarta się chyba nazywa), bardzo wszystkich ucieszył. Nawet doszło do kłótni, kto ma strzelac, ale skoro ci z ZSU się przyznali, że umieją takie rzeczy, to kazałem im to zrobic. Po pięciu minutach w Liswarcie pływały tylko menażki.

Niestety oprócz nich pojawiły się czołgi, więc "Twardziele" musieli jednak pożegnac dziewczyny i podjechac nad rzekę.

Inna sprawa, że długo im to nie zajęło. "Kraby" dostały rozkaz zajęcia się baterią, do której helikoptery tak haniebnie spudłowały, a Mi-24 poleciały nad baterię dalekiego zasięgu na poł-zach. Taka zamiana. Ale skuteczna.

Zabawa w: "kto przepłynie rzekę" trwała jeszcze jakiś czas, póki Szkopy nie zrozumiały, że aż tak szybko to pływac jednak nie umieją.

Z północy meldunek, że jakieś samobieżne Flaki się tam kręcą. Ponieważ nie przewidywałem tam żadnych lotów, to powiedziałem: "a niech się kręcą" - w końcu sami uznali, że zostaną bohaterami - nie zostali.

Na południu pojawia się brygada zmotoryzowana - idealny cel dla "Twardych", tylko, że ci cholerni playboye, po powrocie znad Liswarty nie zdążyli uzupełnic amunicji! Poleciały helikoptery. Zmiana decyzji - urlopy przyznane, za to czołgiści swoje panny zobaczą dopiero po wojnie! No dobra - w końcu załadowali i przyładowali, ale pozostaję niewzruszony, bo przez to kompania Szkopów wlazła do Kłobucka i zaczęli demolowac miasto. Trzeba było użyc śmigłowca.

Komunikat ze stacji "Lecą!".

No to łaps za radio i do ZSU: "Chłopaki, lufy w górę!". Zapomniałem, że w obsłudze radaru są dwie dziewczyny - chyba źle zrozumiały mój rozkaz, bo się tak popatrzyły....

Podobno były trzy dywizjony, ale nie wiem, czy się nie chwalili, bo potem widzieliśmy tylko dwa samoloty.

Przyjechał goniec z Wołyńskiej i przywiózł rozkaz, że główne siły idą szosą Piotrkowską i my mamy też ruszac. Nie byłem pewien czy mamy czystą drogę, ale wieści z radaru były pomyślne. Zdecydowałem - bierzemy "Twardych", "Kraby", "Amosy" i oba zespoły ZSU. Piechociarzom kazałem wyjśc z tych krzaków, w których tak dzielnie zwalczyli Flaki i pilnowac rzeki.

Kawaleria z ułańską fantazją doskoczyła do niemieckiego sztabu i ujawniła ckmy na posterunku. No to zwaliliśmy im artylerią ten posterunek na głowę, a potem ZSU podjechały od tyłu i dały ze wszystkich luf - ckm'y nawet nie odpowiedziały. Zresztą zawsze tak jest. Jak zaczynają koncert, to nikt głowy nie wychyla. A potem i tak już nie ma czego wychylac.

BV - planowo.

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #23 : Maj 27, 2009, 03:36:12 »

Plutonowi pancernych drezyn torowo-terenowych skróciłbym nazwę lub zastosował skrót.  161 Eskadra Myśliwska jest jako core, a mimo to nie przechodzi do następnego scenariusza. Czy dlatego, że nie jest od początku do dyspozycji?
1. PPD Tor-Ter HuhHuh
2. Miała nie przechodzić - sprawdze to

1. Może pl. panc. drezyn tor-ter? Do skrótów opisujących pluton nie wolno stosować wielkich liter.
2. I nie przechodzi. A szkoda. Przydałaby się w trzecim scenariuszu.
Tak nawiasem. Zastanawiałem się, co jest bardziej nieprawdopodobne? Czy przeniesienie tylu ton żelastwa w czasie, czy też wyposażenie polskiej armii w taki sprzęt ...  Cheesy

@Gustlik! Świetny opis!!! I niesamowite szczęście. Ja zakończyłem kampanię z trzema liderami, ZSU miały od początku, piechota zdobyła w trzecim scenariuszu. Dwóch liderów to Influence. Cecha bardzo przydatna w kampanii, gdy niemożliwe jest upgrade i ograniczony overstrength  Grin.

I zakończenie walki.

Obrona. Rozstawienie Nura przynosi piękne efekty.
Duża ilość własnych VH zmusza do zastanowienia się. Czy bronić wszystkich, rozpraszając siły, czy może lepiej któryś oddać? Decyduję się na to pierwsze.
Tworzę trzy, prawie niezależne punkty oporu, powiązane nieco przez jednostki aux. Na początku nie używam też śmiglaka, przeciwnik ma przewagę w powietrzu. Dopiero, po dotarciu brygady pościgowej, mogę go włączyć do akcji.
W siódmej turze nacisk przeciwnika słabnie i mogę przejść do kontrataku. Tym bardziej, że pojawiły się posiłki .
Jednak w żadnym razie nie kończy to walki, ponieważ przeciwnik też dostaje wsparcie, w tym lotnicze. Przez to do końca trwają walki. Brylant w ostatniej turze, rzutem na taśmę.

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #24 : Maj 27, 2009, 08:39:02 »

Może pl. panc. drezyn tor-ter?
Tak właśnie będzie.
Może Czata,  jak być chciał  ponadawać nazwy dla strony niemieckiej i dla jednostek auxowych Polskich to nie ma sprawy - masz do tego smykałkę Smiley

Dzięki  Panowie za wyczerpujące opisy.
Zapisane

Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #25 : Maj 28, 2009, 09:12:37 »

Cytuj
Tak czy siak kampania wygląda jak by map brakowało.

Pozostaje tylko zrobic sprawdzenie plików "Check Cams" przy pomocy LG Suite.

Gustlik, przepraszam, że jestem natrętny, ale czy możesz mi troszkę przybliżyć działanie LG Suite?

Coś (nie wiem co) namieszałem LG (pokazał błąd mapy 350, więc zassałem jeszcze raz i www.1939 śmiga Grin
Jutro zagram.

DZIĘKI GUSTLIK ZA RADĘ!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2009, 09:52:46 wysłane przez Rozprza » Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #26 : Czerwiec 04, 2009, 11:52:48 »

Jestem winien jeszcze jeden opis, czyli bitwy trzeciej, ale teraz już tak - technicznie.

Wymagający scenariusz - tylko TV, brakło jednej kolejki, ale myślę, że to przez moje gapiostwo

Jak na ostatnią bitwę kampanii, jest OK, z tym, że jako ostatnia bitwa nie motywuje do BV, bo i po co, zatem nieco wyżyłowałbym kolejki, nawet do tego stopnia, żeby zagrażała przegrana. Ale wydaje mi się, że zamysł jest wart kontynuacji, a zatem niech zostanie taka - zwłaszcza, że ostatni briefing zwiastuje możliwosc ciągu dalszego Wink

Z kwestii pomniejszych, to przynajmniej jedna niemiecka jednostka ma upiorny Current/Basic = 10/10 i wkurza strasznie. Atakuje od strony Kłobucka.  Poza tym zabierz transporty ciężkiej artylerii, bo i tak się nie ruszają, a pakują się w ciężarówki, więc są do wyjęcia - każda jednym strzałem - co też i uczyniłem.

Co do strony alianckiej, to rozważyłbym zmniejszenie liczby sztabów, bo przy ikonie którą mają powodują straszne zamieszanie i zamiast wspomagac - obniżają grywalnośc. Aha, no i sztaby Current/Basic 10/1 - a maksymalnie 10/3. Oficerów sztabowych nie uzupełnia się tak łatwo.

Z wrażeń ogólnych, to chyba jednak współczesna piechota jest zbyt słaba, jeśli chodzi o parametry.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #27 : Czerwiec 05, 2009, 11:25:42 »

Jak na ostatnią bitwę kampanii, jest OK, z tym, że jako ostatnia bitwa nie motywuje do BV, bo i po co, zatem nieco wyżyłowałbym kolejki, nawet do tego stopnia, żeby zagrażała przegrana. Ale wydaje mi się, że zamysł jest wart kontynuacji, a zatem niech zostanie taka - zwłaszcza, że ostatni briefing zwiastuje możliwosc ciągu dalszego Wink
Nie planowałem kontynuacji. Tak się kończy książka a kampania oparta jest w większości na scenariuszu książkowym.
Dlatego w wersji, którą chcę umieścić gdzieś na stronie do ściągnięcia, będzie już ze zmniejszona liczbą tur.

Co do strony alianckiej, to rozważyłbym zmniejszenie liczby sztabów, bo przy ikonie którą mają powodują straszne zamieszanie i zamiast wspomagac - obniżają grywalnośc. Aha, no i sztaby Current/Basic 10/1 - a maksymalnie 10/3. Oficerów sztabowych nie uzupełnia się tak łatwo.
Sztaby w tej kampanii miały odzwierciedlać kilku najważniejszych bohaterów książki, dlatego tyle ich jest (w pierwszej wersji myslałem o większej ilości - ale stanęło na trzech: Jerzy Grobicki, Nancy Sanchez, i postać historyczna Julian Filipowicz).
Current/Basic dla sztabów będzie 10/1


Z wrażeń ogólnych, to chyba jednak współczesna piechota jest zbyt słaba, jeśli chodzi o parametry.
Też mam takie odczucia, przecież dzisiejsza piechota jest mocno nasycona bronią plot i ppanc. Nawet można rozważyć możliwość atakowania lotnictwa?Huh
Ale jak byś coś zmieniał to daj znać, to innym jednostką zmniejszę siłę a jak dodasz opcję strzelania do celów lotniczych to zmniejszę o jedną szyłkę.
Zapisane

Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #28 : Czerwiec 13, 2009, 12:49:30 »

no hej

ATAK

Założenie - atakować, atakować i jeszcze raz atakować a więc SBR podzieliłem na 2 części. Lasek od północy obszedł Twardy z 2 artyleriami, piechotą, Rosomakiem i p-lotką. A dołem puściłem artylerię, resztę piechoty (ze sztabami), p-lotkę i 2 pozostałe transportery. Śmigłowiec ogólnie przez całą kampanię gnębił 1)artylerię 2)czołgi wroga a więc nie będę się o nim rozpisywał. Po pierwszej turze zmieniłem koncepcję nieco i uderzyłem wszystkimi siłami ze wschodu (gdyż niemcy wysłali w tym kierunku nikłe siły). Overrunów było tyle że głowa boli Smiley Skończyć mogłem turę przed (na upartego nawet 2) ale grałem spokojnie do końca i zbierałem cenne doświadczenie.

KONTRATAK

Założenie - przez 2-3 tury utrzymać linię rzeki. Ostrzelałem w pierwszej turze artylerię wroga i cofnąłem się za rzekę. W Krzepicach postawiłem Sztab a pod Popowem postanowiłem się bronić i przerzuciłem tam piechotę ze sztabę i 2 BTRy (w zasięgu oczywiście artylerii zza rzeki). Niemcy leźli do rzeki jak kaczki i ogólnie po 3-4 turach to można było po i hełmach i pancerzach ich czołgów przejść suchą stopą na drugą stronę Liswarty. Przyznaję, że popełniłem też tu jeden błąd ale nieprzyjaciel go do końca nie wykorzystał. Pod Pankami w 5 turze pojawił mi się mały korpus ale od czego ma się radar Smiley W ten niebroniony obszar zawrócony został Rosomak sztab i śmigłowiec. Przy Wsparciu artylerii która akurat uzupełniała amunicję przez wypadem za rzekę udało się zmieść rywala. W 6 turze przyleciały Sztukasy i uganiałem się za nimi do 8 i już wtedy mogłem skończyć ale pouganiałem się jeszcze trochę za niemieckimi p-lotkami które przemknęły przez moje linie i rozpanoszyły mi się na tyłach.

OBRONA

Założenie takie same jak ostatnio z czego linię rzeki warto byłoby utrzymać ok. 6 tur. Na początek postanowiłem zlikwidować niemiaszkom dość słabą grupę uderzającą bezpośrednio z północy a także z południa. Resztę się utopi w Liswarcie  Evil Śmigłowiec wysłałem na północ bo przez pierwsze 4 tury walczyłem zaciekle o panowanie w powietrzu i poruszałem się w 2 grupach które z centrum miały p-lotkę. Skończyłem mogłem w 11 turze ale przeciągnąłem do 12-stej niszcząc ostatniego wroga.
Na koniec jeszcze moja mała armia:

Cytuj
Campaign: Not found , Prestige modifier 100% , V-2.0 formula

Played Scenarios:
(*) Sequence is unknown as campaign file was not found
?? Atak (#0), Brilliant Victory
?? Kontratak (#1), Brilliant Victory

Current scenario: Obrona , VH prestige is 80 , All hex prestige is 80
Total army value: 0 , Current prestige is 300
BV: ? , Huh , cap ? , 13 turn prestige: 130
V : ? , Huh , cap ? , 16 turn prestige: 160
TV: ? , Huh , cap ? , 19 turn prestige: 190
Ls: ? , Huh , cap ? , 19 turn prestige: 190

Infantry
* 1 SBRozp/7 , Piechota Zmot.[Rosomak [W]] , 4 bars , 438 exp , 9 base , 9 curr , Skilled Reconnaissance , 9 kill , 0 pp
* plk.Julian Filipowic , Sztab [AEC][PF 508/518] , 2 bars , 200 exp , 10 base , 10 curr , 0 kill , 0 pp
* 1 SBRozp/8 , Grom [MEC][Humvee [W]] , 1 bars , 162 exp , 7 base , 4 curr , 5 kill , 0 pp
* 1 SBRozp/7 , NUR-22[Star 1466] , 0 bars , 0 exp , 5 base , 5 curr , 0 kill , 0 pp
* 1 SBRozp/US Army , Marines [MEA][Humvee [W]] , 1 bars , 186 exp , 8 base , 5 curr , 6 kill , 0 pp
* Kpt. Nancy Sanchez/1 , HQ Unit [AEC][Humvee [W]] , 3 bars , 398 exp , 10 base , 10 curr , 3 kill , 0 pp
* pplk Jerzy Grobicki/ , Sztab [AEC][Star 1466] , 3 bars , 332 exp , 10 base , 9 curr , 0 kill , 0 pp

Tank
* 1 SBRozp/6 , PT-91 , 4 bars , 444 exp , 9 base , 12 curr , 39 kill , 0 pp

Recon
* 1 SBRozp/4 , BRDM-2 , 2 bars , 209 exp , 9 base , 7 curr , 7 kill , 0 pp
* 1 SBRozp/9 , Rosomak , 1 bars , 145 exp , 8 base , 2 curr , 11 kill , 0 pp
*  , BWR-1S , 1 bars , 171 exp , 8 base , 7 curr , Superior Maneuver , 10 kill , 0 pp

Anti-tank
* "Wolynska" BK , wz 36 kal 37 [AS][Zaprzeg] , 2 bars , 214 exp , 10 base , 9 curr , 3 kill , 0 pp

Panzer General II
* "Wolynska" BK , Taczanka [FSR] , 1 bars , 167 exp , 10 base , 8 curr , 6 kill , 0 pp

Artillery
* 1 SBRozp/10 , 155 mm "Krab" [R] , 2 bars , 264 exp , 8 base , 6 curr , 8 kill , 0 pp
* 1 SBRozp/11 , BM 21 "Grad" , 1 bars , 143 exp , 8 base , 2 curr , 9 kill , 0 pp
* 1 SBRozp/2 , AMOS [R] , 1 bars , 109 exp , 8 base , 8 curr , 4 kill , 0 pp

Air Defense
* 1 SBRozp/3 "Biala" , ZSU 23-4 2000 , 1 bars , 110 exp , 7 base , 7 curr , Infiltration Tactics , 7 kill , 0 pp
* 1 SBRozp/1 "Biala" , ZSU 23-4 2000 , 1 bars , 106 exp , 7 base , 7 curr , Bridging , 5 kill , 0 pp

Tactical Bomber
* 1 SBRozp/5/Klucz smi , Mi 24 [RY] , 1 bars , 176 exp , 8 base , 7 curr , 6 kill , 0 pp

Killed: AD 19 ,  AT  6 ,  ATY 28 ,  INF 51 ,  REC 11 ,  TK 33 ,  FTR  3 ,  TB 11 ,  Total: 162
Lost  : AD  1 ,  AT  1 ,  ATY  1 ,  INF  4 ,  REC  2 ,  TK  1 ,  FTR  0 ,  TB  0 ,  Total:  10

BV  2
V   0
TV  0
L   0

*   <- original core or experienced prototype
pp  <- prestige points

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2009, 12:51:43 wysłane przez Ervin von Rommel » Zapisane
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #29 : Styczeń 05, 2011, 05:58:11 »

Kolejna odsłona kampanii - przerobiona pod OpenGeneral i efil OpenGustlik
Zapisane

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.105 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.011s, 1q)