Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 02:35:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomysł na efila - proszę o głosy  (Przeczytany 46432 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« : Lipiec 08, 2009, 11:28:10 »

Robiąc kampanię Marines, po raz kolejny przekonałem się o przydatności rozdzielenia sił USA na US Army i US Marine Corps. To były de facto dwie odrębne armie i głupio wygląda gdy w czasie kampanii w Normandii występują Marines, jako jednostki do kupienia. Z kolei Marines mieli całe mnóstwo fajnych zabawek do walki w dżungli, których nie było w Europie. Mieli też inny transport.

Idąc za ciosem - mozna by też rozdzielic Wermacht od Waffen SS.

Taki podział umożliwiłby także rozluźnienie drabinki cenowej, w tej chwili jednostki (zwłaszcza niemieckie) są na niej upchane w sposób mocno kombinowany. Niemożliwe jest już wprowadzenie czegokolwiek, co nie pokrywałoby sie ceną. Na jednej drabince siedzą razem US Army i Marines tak jak Wermacht i Waffen SS.

Oczywiście spowodowałby to ograniczenia w kupowaniu w czasie kampanii. Już nie mozna by "wzmocnic" sobie dywizji Wermachtu grenadierami SS (chyba, że Waffen SS byłby ustawiony jako kraj pomocniczy). Tak samo w USA.

Taka zmiana wymagałaby znalezienia miejsca na dwa kraje, ale myślę, że można by pozbyc się Szwecji... Ktoś zna jakieś szwedzkie kampanie? Bo ja tylko "Potop". O ile mi wiadomo, jak dotąd, żadna szwedzka jednostka nie została użyta w istniejących scenariuszach - więc usunięcie kraju nic nie zmieni. Przy okazji uwolni sporo miejsc dla jednostek.

Drugi kraj, którego można się pozbyc to United Nations. De facto, były to przecież jednostki konkretnych krajów w roli sił pokojowych. Natomiast jednostka 'UN Observers" może miec status 'All Countries". O ile pamiętam jednostki Narodów Zjednoczonych występują w dwóch czy trzech kampaniach, które trafiły do niektórych graczy, ale nie zostały oficjalnie opublikowane.

Cała sprawa nie jest bynajmniej na dziś, ani na jutro... Myślę, że po uzyskaniu pozytywnej opinii (o ile taka będzie), mógłbym zrobic to w ciągu sierpnia.

Zwłaszcza ta Szwecja mnie wkurza - tyle miejsca w efilu się marnuje....
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #1 : Lipiec 09, 2009, 12:48:10 »

Zatem zabiore głos pierwszy- Szwecja out, podobnie jak i UN. Pzynajmniej wreszcie  u niemców zniknie z Wehrmachtu SA.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #2 : Lipiec 09, 2009, 09:48:25 »

O ile mi wiadomo, jak dotąd, żadna szwedzka jednostka nie została użyta w istniejących scenariuszach - więc usunięcie kraju nic nie zmieni.
A ja grałem kampanię w której były szwedzkie jednostki  Grin - oczywiście to była kampania Adlera (lokalny patriotyzm wziął górę). To była chyba jakaś kampania niemiecka gdzie na koniec zajmowało się Szwecję.
Piszę to jako ciekawostkę bo jestem za tym żeby Szwecję i UN usunąć.
No i bardzo mi się podoba ten pomysł z podziałem. 
Zapisane

Nie bo nie Smiley
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #3 : Lipiec 09, 2009, 09:04:43 »

Przeglądałem kilka zestawów flag dla innych efili i jak na razie, to Szwecja jest tylko u Adlera i w kilku efilach nie używanych od lat. Natomiast nie ma jej ani u Leona, ani w Latin Generals, ani u Steve'a Browna.

Proszę o dalsze głosy w temacie - do sierpnia nie zostało wiele czasu.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #4 : Lipiec 10, 2009, 10:47:24 »

hej

Ja też jestem za wywaleniem ich. Co do Szwecji to rzeczywiście w jakiejś jednej kampanii była na końcu w kampanii użyta. Jak dobrze pamiętam to byłą to niemiecka kampania morska gdzie grało się Kriegsmarine i kończyło właśnie tam. A co do UN to też można się ich pozbyć. Kiedyś grałem te kampanie i zawsze jak ktoś będzie chciał je zagrać to może użyć starej wersji efila (myślę, że archiwizujesz Gustliku starsze wersje efili).

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #5 : Lipiec 19, 2009, 07:36:26 »

Głosów mało - rozumiem, że są wakacje - ale ponieważ nie widzę również jakichś szalonych głosów protestu, więc przystępuję do pracy. Zła wiadomośc jest taka, że do czasu opublikowania nowej wersji efila NIE BĘDZIE żadnych zmian i poprawek w istniejącym, bo to musi byc robione metodą "wszystko albo nic". Nie mogę wysłac efila z niedorobionym "krajem" SS czy Marines z powodu drobnej poprawki w sprzęcie (np: polskim), bo się jednostki niemieckie albo USA wywalą w grze.

Oczywiście będzie to wymagało potem sukcesywnego przerobienia kampanii (niestety - wszystkich), pod ten efil - ale myślę, że nawet i bez tego one pójdą, bo flagi dla SS, będą takie same jak niemieckie, a dla Marines - takie same jak dla USA.

Natomiast dalsza częśc ostatniej kampanii Marines, będzie kontynuowana już WYŁĄCZNIE pod nowy efil. Dlatego chcę się tą zmianą zając jak najszybciej, aby moc kontynuowac prace nad kampanią.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #6 : Lipiec 19, 2009, 08:52:02 »

No i dobrze, zwłaszcza że jest sporo do poprawienia/ pogrania w poprzednich kampaniach, więc czekam na efekty. To może wtedy potestowalibyśmy kampanię Waffen SS? Z ewentualnymi zmianami- ja np. wolałbym tam parę scenariuszy ofensywno (np. początek operacji na Węgrzech) i następnie defenywnych np. równiez na Wegrzech, niż ten np. Penemunde. Pozdrawiam. Z.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2009, 08:56:42 wysłane przez zsamot » Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #7 : Lipiec 19, 2009, 09:42:48 »

No, wtedy, to będzie można zrobic historycznie jakieś Leibstandarte, albo Das Reich....
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Exiter
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 229


« Odpowiedz #8 : Lipiec 19, 2009, 09:55:15 »

RÓWNIEŻ JESTEM ZA PODZIAŁEM I WYWALENIEM tych dwóch krajów (sorki za Capsa)
Zapisane
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #9 : Lipiec 23, 2009, 10:56:41 »

W efilu Sapper's Kampfgruppe zauważyłem, że w miejsce 5. Flak wstawiony jest sztab (Headquarters)! Może iść tym tropem i w którymś nie wykorzystanym miejscu (np. za lekki krążownik) też dać Headquarters.
Jeśli sztab byłby oddzielną klasą, to wtedy nie dałoby się go wymienić na jakąś inną piechotę, a także można by było go ulepszać.

Mam też prośbę, żeby w kampaniach (w briefingu początkowym lub w oddzielnym pliku tekstowym dostarczanym do kampanii) umieszczać takie informacje jak autora kampanii, wykorzystany efil, a także datę wydania. Dla kogoś, kto ma spory bałagan na swoich komputerach, takie informacje są wprost bezcenne.

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #10 : Lipiec 23, 2009, 01:43:55 »

Cytuj
Jeśli sztab byłby oddzielną klasą, to wtedy nie dałoby się go wymienić na jakąś inną piechotę, a także można by było go ulepszać.

No, to jest świetny pomysł - tylko muszę zobaczyc jak się będzie wyświetlał, bo byc może trzeba będzie zrobic tak jak z okrętami - czyli najpierw "Buy HQ", a potem dopiero upgrade do konkretnego.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #11 : Lipiec 23, 2009, 03:07:03 »

Bardzo dobry pomysł ze sztabem. Gdyby można było wzmocnić sztab, na przykład minimalny atak (pułkownicy, generałowie, pisarze i ordynansi też umieją strzelać Grin). Czy można by było zróżnicować sztab dla broni pancernej i piechoty (support tylko dla opancerzonych i tylko dla piechoty i (lub) artylerii)? Nie znam się na tym, więc przepraszam jeśli piszę bzdety.
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #12 : Lipiec 23, 2009, 04:46:09 »

Niestety - suport dzieli się tylko na lądowy i powietrzny.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #13 : Lipiec 23, 2009, 06:10:46 »

Szkoda.
Ale atak dodaj do sztabu (Lidka, Marusia i jakiś oficer kawalerii z "Czterech pancernych" zatrzymali grupę specjalną SS, więc znaczy można  Wink)
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #14 : Lipiec 23, 2009, 06:30:45 »

trzeba będzie zrobic tak jak z okrętami - czyli najpierw "Buy HQ", a potem dopiero upgrade do konkretnego.

Myślałem o tym, żeby pozostawić sztab jak dotychczas. Czyli nie byłby on jednostką do kupienia.

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.006s, 1q)