Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 25, 2024, 06:11:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomysł na efila - proszę o głosy  (Przeczytany 46663 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #15 : Lipiec 23, 2009, 07:23:35 »

Cytuj
Myślałem o tym, żeby pozostawić sztab jak dotychczas. Czyli nie byłby on jednostką do kupienia.

To można załatwic przy pomocy ceny - natomiast chodzi o to, że obecnie nie da się, na przykład, zmienic sztabowi transportu i do końca wojny musi jeździc ciężarówką z września 1939.

Ale wszystko można rozważyc - z tym że wakacje to fatalny moment na rozważanie zmian fundamentalnych, przy tak dużej absencji.

Ja zresztą też mam pytanie - czy uważacie, że Waffen SS powinno miec dostęp do samolotów?

Ja zastanawiam się nad takimi opcjami:

1) Żadnych samolotów - tylko jako aux, po dodaniu do scenariusza kraju "Germany"
2) Niektóre samoloty - rozpoznawcze i łącznikowe (Storch, Uhu), może szturmowe?

« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2009, 07:28:22 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #16 : Lipiec 23, 2009, 08:12:55 »

hej

Ja myślę że opcja 1 czyli bez. No może tylko łącznikowe i rozpoznawcze bo Storcha może i jakiegoś mieli na stanie dywizji.

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #17 : Lipiec 23, 2009, 10:56:39 »

Tylko łącznikowe. Armie lotnicze i konkretne jednostki były przydzielane na dane obszary działań.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
PitekWaleczny
Major (Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 142


Jak mi sie nudzi, równiez czytam czyjes opisy...


« Odpowiedz #18 : Lipiec 24, 2009, 09:42:30 »

Popieram posty wyzej, zadnego lotnictwa. Czasami fajnie jest grac bez zadnego brzeczenia nad glowami. Wink
Zapisane

W tej chwili w Polsce 1.5 mln ludzi spi, 1.1 mln ludzi uprawia seks, 2.8 mln ludzi je... A Ty siedzisz i czytasz moj opis. GRATULACJE!!!!!
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #19 : Lipiec 24, 2009, 06:21:09 »

Brzęczenie będzie, tylko alianckie, i to raczej w niskiej tonacji;)
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #20 : Lipiec 24, 2009, 09:41:22 »

No i teraz was zaskoczę, bo po dwudniowych poszukiwaniach odkryłem coś takiego jak: "Fliegergeschwader z.b.V. 7", czyli grupę lotnictwa pozostającą wprawdzie formalnie w strukturach Luftwaffe, ale podlegającą całkowicie taktycznym rozkazom SS. Utworzono ją w połowie 1942 i służyła do wsparcia operacji przeciwpartyzanckich, oraz rozpoznania taktycznego.

Samoloty - Ju87, Fw58 i Fi156

No więc będą, ale droższe (dwa pierwsze) niż w kraju "Germany" no i bez wsparcia myśliwców.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
PitekWaleczny
Major (Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 142


Jak mi sie nudzi, równiez czytam czyjes opisy...


« Odpowiedz #21 : Lipiec 27, 2009, 10:20:31 »

Zastanawialem sie nad taka rzecza. Oczywiscie nie znam sie na tworzeniu scenariuszy czy e-file. Dlatego w tej kwestii niech moja wypowiedz wyprostuje ktos madrzejszy pod tym wzgledem. Chodzi mi o .. walki w miescie.  Przygotowanie czegos takiego wiazaloby sie z przygotowaniem nowych map. Mapa jako fragment miasta czy dzielnicy, nie calego miasta. Drogi, parki, domy, itd. Mapa z wlasciwosciami takimi, zeby czolgi i inne pojazdy zmechanizowane mogly sie poruszac tylko po .. drogach. Piechota generalnie wszedzie, ale np: przechodzac przez kwartaly domow, ruch bylby ograniczony, itd.  Wiecej taki zalozen, zeby jak najbardziej oddac klimat walk w miescie. Tylko czy mozna tak przygotowac mape ? Nadac takie wlasciwosci poszczegolnym polom ?  Mozna by wtedy zrobic np: Powstanie Warszawskie w 4 czy w 5 scenach, gdzie jeden scenariusz to np: tydzien. A calosc jako kampania. I zadania : zdobycie mostu na rzecze, zdobycie jakiego budynku, itd, itd.  Albo walki o Wroclaw w 1945 roku. 

Czy jest cos takiego mozliwe ? 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2009, 10:33:36 wysłane przez PitekWaleczny » Zapisane

W tej chwili w Polsce 1.5 mln ludzi spi, 1.1 mln ludzi uprawia seks, 2.8 mln ludzi je... A Ty siedzisz i czytasz moj opis. GRATULACJE!!!!!
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #22 : Lipiec 27, 2009, 11:00:02 »

Oczywiście - jak najbardziej. Tam gdzie narysowane są domy (ruiny) teren może byc oznaczony jako "bocage", "forest", albo nawet "mountains" - i stosownie do tego odpowiednie jednostki będą miały odpowiednie wady i zalety.

Wbrew pozorom - największy problem byłby z narysowaniem takiej mapy. Tu już potrzeba by naprawdę zdolnego grafika.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
PitekWaleczny
Major (Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 142


Jak mi sie nudzi, równiez czytam czyjes opisy...


« Odpowiedz #23 : Lipiec 27, 2009, 12:06:34 »

... Wbrew pozorom - największy problem byłby z narysowaniem takiej mapy. Tu już potrzeba by naprawdę zdolnego grafika...

Jak mniej wiecej to wyglada w PG ? Tzn, w jakim programie, czy to rysowanie od podstaw, czy tez mozliwosc zaimportowania grafiki ?  Nie wiem jak to wyglada w PG, dlatego pytam.
Zapisane

W tej chwili w Polsce 1.5 mln ludzi spi, 1.1 mln ludzi uprawia seks, 2.8 mln ludzi je... A Ty siedzisz i czytasz moj opis. GRATULACJE!!!!!
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #24 : Lipiec 27, 2009, 01:55:37 »

Wiesz co. z reguły mapę robi się tak, ze wycina się fragmenty map istniejących i skleja jak z klocków. Jak się przyjrzysz puli map - chocby na stronie Gilestiela gdzie masz podgląd wszystkich map istniejących w grze - to łatwo zobaczysz jak te elementy były sklejane. Z jednej mapy bierze się miasta z innej lasy, z innej góry i pagórki i.t.d. Są też mapy będące "wariacją" na temat innej mapy - np Berlin z doklejoną w poprzek rzeką robi za Essen (bodajże) Smiley. Tak się to robi na co dzień. Ale problem z tym o czym piszesz polega na skali mapy. Największe "miejskie" mapy to Berlin, Londyn, Warszawa... i to chyba wszystko, bo Moskwa jest zimowa. Jest chyba jeszcze Budapeszt - ale tez zimowy.

Tyle tylko, że wszystkie te mapy to miasto i okolice. Rozumiem, że Ty chciałbyś coś raczej na kształt planu miasta niż mapy. W tej sytuacji skala budynków, ulic, placów byłaby zupełnie inna. Obiektów w tej skali nie dałoby się raczej wyciąc z innych map. A w każdym razie nie wszystkie. Dobrze by było poza tym, - jeśli to miałaby byc naprawdę Warszawa - żeby co bardziej charakterystyczne obiekty i budynki wyglądały jak w rzeczywistości. A to oznacza, że trzeba by je rysowac od podstaw.

Program to najmniejszy problem - ja robię mapy w stareńkim Paint Shop Pro 4.x i zupełnie wystarcza. Cykl produkcyjny jest taki, że robi się bmp'a, a potem przy pomocy odpowiedniego konwertera (jest ich kilka), przerabia się obraz bmp na zrozumiały dla PG format - shp. Na szczęście PG2 nie jest zbyt wymagający graficznie i to są naprawdę proste rysunki. Chodzi tylko o to, żeby nie wyglądały jak sztucznie sklejone i zachowywały skalę oraz rzut.

Najlepiej przejrzyj mapy na stronie Gilestiela - tam możesz obejrzec je w pełnych rozmiarach (po kliknięciu na miniaturkę), bez konieczności ściągania, więc będziesz miał przegląd sytuacji.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
PitekWaleczny
Major (Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 142


Jak mi sie nudzi, równiez czytam czyjes opisy...


« Odpowiedz #25 : Lipiec 27, 2009, 06:14:12 »

...Tyle tylko, że wszystkie te mapy to miasto i okolice. Rozumiem, że Ty chciałbyś coś raczej na kształt planu miasta niż mapy.

Zgadza sie. Przegladnalem sobie te niektore mapki.  Rzeczywiscie, inna skala, pozostaje wiec rysowanie od podstaw wraz z charakterystycznymi punktami. A to juz zadanie na wieeeeeeele dni. :]  Malo realne.
Zapisane

W tej chwili w Polsce 1.5 mln ludzi spi, 1.1 mln ludzi uprawia seks, 2.8 mln ludzi je... A Ty siedzisz i czytasz moj opis. GRATULACJE!!!!!
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #26 : Lipiec 27, 2009, 06:33:54 »

No niestety... 

Pamiętam, że ktoś kiedyś próbował zrobić mapę poprzez zrzut zdjęcia terenu z Google Earth - no ale został zakrzyczany. Poza tym to sa jednak współczesne zdjęcia.... Grin
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
PitekWaleczny
Major (Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 142


Jak mi sie nudzi, równiez czytam czyjes opisy...


« Odpowiedz #27 : Sierpień 28, 2009, 02:10:35 »

  1 Samodzielna Brygada Spadochronowa. Moze by zrobic kampanie szlakiem tej brygady. Owszem, brali udzial tylko podczas Market-Garden, ale mysle, ze mozna by dolozyc pare fikcyjnych tur. Tak aby wyszlo cos 5-7 scenariuszy.   Nie wiem czy dobrze mysle od strony technicznej, wiec poprawcie mnie.  Jednostki wylacznie tylko piechota. Oczywiscie na starcie kilka np: 7  jednostek , itd dajace calosc jako batalion. Lotnictwo, pancerka, artyleria tylko jako pomoc sousznikow bez mozliwosci zakupu. Zakup tylko i wylacznie piechoty. 
  Scenariusze:  fikcyjne ladowanie w Normandii, pozniej Market-Garden. To mozna rozbic na dwa, trzy sceny -> ladowanie i walki wokol strefy ladowania, nastepny scen -> na odsiecz anglikom, itd. 
   Do tej pory z nowego efila Gustlika zagralem tylko kampanie www.1939com.pl.  Dlatego idac tym tropem mozna do tej kampani szlakiem Brygady dolozyc druga czesc www.1944.waw.pl. Czyli jednostki ktore widzielismy w kampani www.1939.com.pl plus jednostki Brygady. I mamy nastepne dwa, trzy sceny -> ladowanie na Okeciu, na pomoc powstancom, itd.
  Wiem, ze troche wyjdzie takie poplatanie faktow i fikcji, ale skoro zrobiono kamapnie szlakiem polskich walk czy Hubala, to mozna wykorzystac i Brygade Spadochronowa czy Samodzielna Brygade Strzelców Podhalańskich.

  Mozna cos takiego zrobic ?
Zapisane

W tej chwili w Polsce 1.5 mln ludzi spi, 1.1 mln ludzi uprawia seks, 2.8 mln ludzi je... A Ty siedzisz i czytasz moj opis. GRATULACJE!!!!!
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #28 : Sierpień 28, 2009, 02:23:05 »

Cytuj
Zakup tylko i wylacznie piechoty. 

Niestety - nie da się. Nie da sie wydzielic tylko jednej klasy do kupowania.

Cytuj
mozna do tej kampani szlakiem Brygady dolozyc druga czesc www.1944.waw.pl.

To juz do Grega trzeba się zgłosic po drugą częśc tej kampanii.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
PitekWaleczny
Major (Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 142


Jak mi sie nudzi, równiez czytam czyjes opisy...


« Odpowiedz #29 : Sierpień 28, 2009, 02:28:50 »


Niestety - nie da się. Nie da sie wydzielic tylko jednej klasy do kupowania.


A cenowo ? Zaporowe ceny dla pozostalych jednostek ?  Tylko czy nie bedzie za duzo przerobek w zwiazku z tym ?
Zapisane

W tej chwili w Polsce 1.5 mln ludzi spi, 1.1 mln ludzi uprawia seks, 2.8 mln ludzi je... A Ty siedzisz i czytasz moj opis. GRATULACJE!!!!!
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.011s, 1q)