Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 26, 2024, 12:36:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomysł na efila - proszę o głosy  (Przeczytany 46668 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #30 : Sierpień 28, 2009, 02:34:23 »

Cena jednostki, to jest stała wartośc w efilu. Nie da sie jej przerobic dla potrzeb jednej kampanii. Jedyny sposob na zablokowanie zakupów to jest danie na początku kampanii np: 6-ciu jednostek piechoty, a potem zablokowanie rozstawiania dalszych, tak, że gracz ma tylko te sześc i nawet jeśli coś kupi, to nie będzie miał jak rozstawic. Istnieje jednak ryzyko, że gracz sprzeda którąś z tych początkowych, uwolni jedno miejsce rozstawienia, i za to + kasę z nagrody, kupi np: czołg
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #31 : Sierpień 28, 2009, 02:55:16 »

  1 Samodzielna Brygada Spadochronowa. Moze by zrobic kampanie szlakiem tej brygady. Owszem, brali udzial tylko podczas Market-Garden, ale mysle, ze mozna by dolozyc pare fikcyjnych tur. Tak aby wyszlo cos 5-7 scenariuszy.   Nie wiem czy dobrze mysle od strony technicznej, wiec poprawcie mnie.  Jednostki wylacznie tylko piechota. Oczywiscie na starcie kilka np: 7  jednostek , itd dajace calosc jako batalion. Lotnictwo, pancerka, artyleria tylko jako pomoc sousznikow bez mozliwosci zakupu. Zakup tylko i wylacznie piechoty. 
  Scenariusze:  fikcyjne ladowanie w Normandii, pozniej Market-Garden. To mozna rozbic na dwa, trzy sceny -> ladowanie i walki wokol strefy ladowania, nastepny scen -> na odsiecz anglikom, itd. 
 

Przy takich założeniach, to by wyszedł drugi "Hubal".
Jedna jednostka piechoty to przeważnie pułk, rzadziej batalion. A Ty chcesz zrobić kompanię.  W takiej sytuacji scenariusze musiałyby być bardzo małe np. zdobycie mostu czy utrzymanie lotniska. Inaczej trzeba by było dać mnóstwo innych jednostek, czy to sojusznika, czy też wrogich.

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
PitekWaleczny
Major (Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 142


Jak mi sie nudzi, równiez czytam czyjes opisy...


« Odpowiedz #32 : Sierpień 28, 2009, 10:03:04 »

...Jedna jednostka piechoty to przeważnie pułk, rzadziej batalion. A Ty chcesz zrobić kompanię...

  Pisząc "jednostki" , a nie pułk, czy batalion, zastosowałem uproszczenie, chciałem tylko rzucić hasłem, bez zagłębiania się na tym etapie w dokładne szczegóły. 
  Wiem , że może rzucam pomysłami mało realnymi ( ze wzgl technicznych ) , ale liczę na to, że z czasem biorąc po trochę z tego pomysłu czy tamtego ( nie koniecznie mojego ) w końcu wykluje się jakiś realny zamysł na nowy efil. 
Zapisane

W tej chwili w Polsce 1.5 mln ludzi spi, 1.1 mln ludzi uprawia seks, 2.8 mln ludzi je... A Ty siedzisz i czytasz moj opis. GRATULACJE!!!!!
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #33 : Sierpień 31, 2009, 08:24:48 »

Cytuj
Zakup tylko i wyłącznie piechoty. 

Niestety - nie da się. Nie da się wydzielić tylko jednej klasy do kupowania.
Ale można zrobić e-file dedykowany do takiej kampanii gdzie byłaby tylko piechota. Jest sporo kampanii do których dołączany jest specjalny e-file żeby grało się bardziej "realistycznie" czyli nie tylko lotnictwo czołgi i artyleria  Wink
Zapisane

Nie bo nie Smiley
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #34 : Sierpień 31, 2009, 11:38:50 »

Ja jestem chyba zbyt konserwatywny, ale po prostu to, co cenię w Panzerze, to właśnie różnorodność dostępnego uzbrojenia i po przejściu kampanii parokrotnie- zaczynam wtedy dopiero się bawić, a takz samą piechotą ( czy czołgami itp.) byłoby po prostu...nudno, zatem tym razem popatrzę z boku na ten epizod w Efilu.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #35 : Sierpień 31, 2009, 03:18:23 »

Ale będąc ludźmi honorowymi, myslę, że nie musimy się uciekac do tak restrykcyjnych rozwiązań. Może wystarczy dżentelmeńska umowa, że walczymy jak dywizja/brygada spadochronowa i ciężkich czołgów nie kupujemy...?
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #36 : Wrzesień 01, 2009, 09:30:08 »

Ja ostatnio grałem kampanię "Green Devils" i jednak wolałem przegrać sobie e-file okrojony (w paczce był tez pełny), ponieważ nie miałem ochoty sprawdzać jaki sprzęt był używany przez spadochroniarzy a jaki nie. Szczerze powiem że nie chciało by mi się tego sprawdzać nawet w pliku tekstowym gdyby taki był.
A kampania całkiem ciekawa tylko dosyć trudna przynajmniej dla mnie.
Zapisane

Nie bo nie Smiley
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #37 : Wrzesień 01, 2009, 01:54:59 »

Cytuj
nie miałem ochoty sprawdzać jaki sprzęt był używany przez spadochroniarzy a jaki nie.

Literka [P] przy nazwie jednostki, w moim efilu mówi wszystko. Wink
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #38 : Wrzesień 01, 2009, 04:07:14 »

No właśnie w tamtym e-filu też są literki przy nazwach jednostki, tyle że podczas kampanii (od pewnego momentu) dostępny był również sprzęt z literką [A], czyli możliwość wyładowania na lotnisku. A gdyby nie dedykowany e-file to bym miał zagwozdkę który sprzęt był używany przez niemieckich spadochroniarzy.
Zapisane

Nie bo nie Smiley
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #39 : Wrzesień 20, 2009, 08:53:33 »

   Do tej pory z nowego efila Gustlika zagralem tylko kampanie www.1939com.pl.  Dlatego idac tym tropem mozna do tej kampani szlakiem Brygady dolozyc druga czesc www.1944.waw.pl. Czyli jednostki ktore widzielismy w kampani www.1939.com.pl plus jednostki Brygady. I mamy nastepne dwa, trzy sceny -> ladowanie na Okeciu, na pomoc powstancom, itd.
 

Cytuj
Zakup tylko i wylacznie piechoty. 
Cytuj
mozna do tej kampani szlakiem Brygady dolozyc druga czesc www.1944.waw.pl.
To juz do Grega trzeba się zgłosic po drugą częśc tej kampanii.

Sory że dopiero teraz odpisuje na ten wątek ale jakoś wcześniej mi umknął.

Nie za bardzo się da to zrobić
W kampanii www.1939.com.pl po 3 scenariuszu mamy już dość rozwiniętą grupę oddziałów.
A w książce www.1944.waw.pl biorą udział tylko pozostałości po sprzęcie wrześniowym o ile dobrze pamiętam dwa Twarde jedna Szyłka  i jeden Amos.
A kiedy zrobimy kontynuację to co zrobić z wszystkimi rozwiniętymi jednostkami z roku 39.
No i ten skok czasowy 5 lat.
To jest temat ewentualnie na nową kampanie.
Chyba, żeby zrobić fikcję niezgodną z książką i kontynuować kampanie www.1939.com.pl.
Zapisane

Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #40 : Wrzesień 27, 2009, 04:24:11 »

Gustlik!!! Co Tobą powodowało, że uczyniłeś sztab tak trudnym do zniszczenia? Ja rozumiem combat support, ale przecież sztab to (poza kuchnią polową Wink) powinna być jednostka jednak najłatwiejsza do zniszczenia. Uważam, że sztab powinien mieć dużo większy wpływ na sąsiadujące jednostki (ale chyba tylko jest to możliwe poprzez zwiększenie ilości belek?) i przez to trzeba by go szczególnie chronić, bo jego utrata byłaby zbyt trudna do zniesienia  Grin
To chyba bliższe realizmowi niż stan obecny?
PS
Już wcześniej wspominałem o dodaniu ataku (chociaż 1) sztabowi. To by było logiczne: skoro tak świetnie się broni, to może chociaż słabo zaatakować.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 04:29:45 wysłane przez Rozprza » Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #41 : Wrzesień 27, 2009, 04:36:41 »

Cytuj
Gustlik!!! Co Tobą powodowało, że uczyniłeś sztab tak trudnym do zniszczenia?

GD = 5 to dużo?? To mniej niż najsłabsza, regularna piechota....

A przecież sztaby posiadały swoją własną kompanię, do osłony.

Cytuj
Już wcześniej wspominałem o dodaniu ataku (chociaż 1) sztabowi.

Sztab ma punkty ataku - nawet więcej niż 1, tylko samą możliwośc ataku ma w efilu zablokowaną.
Natomiast jeśli zostanie zaatakowany, to odpowiada.
 
Ale można to uaktywnic.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #42 : Wrzesień 27, 2009, 04:47:23 »

Właściwie to gram tylko na Twoim e-filu i obecnie zaczynam po raz kolejny "Znak Orła". Moja uwaga jest spowodowana tym, że nie jest łatwo 3 pułkami kawalerii (czyli wzmocniony pułk piechoty, mniej więcej, bo bez artylerii itp) zniszczyć sztab (kompanię osłony). Rozumiem, że trzeba wcześniej ostrzelać itd, ale ten stosunek pułk- kompania...

A co do ataku to właśnie o tę inicjatywę ataku mi biegało. Grin
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 04:51:54 wysłane przez Rozprza » Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #43 : Wrzesień 27, 2009, 04:53:55 »

Sztab miał, ma własną kampanie ochrony, atak dałbym tylko japońskiemu, z uwagi na "specyficzny" temperament wojsk z tego kraju...
ps. miałem awarię netu i Gustlik odpowiedział...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #44 : Wrzesień 27, 2009, 05:40:47 »

To może tylko możliwość ataku przed ruchem? A Japończykom GA 2 (jak w Paragrafie 22, należą im się dwa głosy Grin).
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)