Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 24, 2024, 09:33:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kampania Polska - przekonwertowana kampania Bolesty "1939" na efil Gustlika  (Przeczytany 64309 razy)
mikeyello
Gość
« Odpowiedz #15 : Październik 14, 2009, 02:13:26 »

Już sobie poradziłem. Z pomocą PG Suite. Co prawda nie chciał mi automatycznie ściągnąć map (jakiś problem z FTP) ale podał mi listę i kampania śmiga.

Pozdro
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #16 : Październik 14, 2009, 02:32:18 »

Ja nigdy nie ściągam automatycznie, bo mam 3 instalki- limit kampanii to spowodował i dlatego wole tak ręcznie. Pozdrawiam, udanych podbojów. Z.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #17 : Październik 14, 2009, 06:03:24 »

A tak na przyszłośc - dla innych ściągających - oto lista:

soumussa.map(#1 ssi)
arract.map(#19 ssi)
seelow.map(#10 ssi)
kanev.map(#29 ssi)
prokhorv.map(#0 ssi)
kishinev.map(#20 ssi)
lenin.map(#8 ssi)
volokol.map(#11 ssi)
windsor.map(#7 ssi)
dessau.map(#17 ssi)
ciechano.map(#12 ssi)
klin.map(#4 ssi)
hel2.map(#910)
novgorod.map(#24 ssi)
konrad.map(#30 ssi)
viipuri.map(#23 ssi)
oakridge.map(#27 ssi)
madrid.map(#21 ssi)
chir.map(#28 ssi)
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #18 : Październik 19, 2009, 04:49:06 »

Slask Cieszynski.

Po wielu trudach i kilku podejściach, w końcu udało się.
Scenariusz jest trudny, bardzo trudny.  Majerek napisał, żeby pamiętać o zakupach. Ale to tylko częściowo prawda. Bez kupienia (i to na początku) ze dwóch 105 mm wz. 29 nie wyobrażam sobie grania!  Nie przypominam sobie inne kampanii, żeby w pierwszym scenariuszu nie było względnej równowagi sił!

Alternatywnie można kupić bombowce, ale pogoda nie jest sprzyjająca. Zdarza się nawet śnieg.

Muszę przyznać, że dawno nie miałem tak dobrze grającego komputera. Świetnie ustawiał artylerię, umiejętnie blokował i potrafił wyjść z kontrą. Do tego miałem momentami  wrażenie, że gram w Championship Manager. Oddałem dziesięć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i nic, przeciwnik raz celnie strzelił i bramka.

JC nie jest mały. Ale z powodu dużych zakupów, nie załapałem się na bonus za BV.

Trzeba też zwracać uwagę na kolory flag. Nie wszystkie duże flagi są wymagane do zwycięstwa.

Warto wykorzystać Ur-a do zajęcia obcego lotniska (tylko nie wiem, czy mieliśmy już wtedy odpowiednie samoloty).

Reasumując. Uważam, że dla przeciętnego gracza (np. dla mnie) scenariusz jest za trudny. Niezłym pomysłem byłaby zamiana części armat prawosławnych na zwykłą artylerię naziemną (ATY).

Pozdrawiam, Czata

PS. W drugim scenariusz jedna fortyfikacja nie jest 16. Polska, tylko 12. Poland.
Zapisane
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #19 : Październik 19, 2009, 07:33:01 »

Slask Cieszynski.
Reasumując. Uważam, że dla przeciętnego gracza (np. dla mnie) scenariusz jest za trudny.
W oryginale u Bolesty było jeszcze trudniej.
Jego kampanie generalnie sa bardzo trudne.
Nie chciałem za bardzo odchodzić od pierwowzoru, chociaż w późniejszych scenariuszach,  trochę zmieniłem, żeby było łatwiej.
Zapisane

majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #20 : Październik 19, 2009, 07:56:18 »

Po wielu trudach i kilku podejściach, w końcu udało się.
Scenariusz jest trudny, bardzo trudny.  Majerek napisał, żeby pamiętać o zakupach. Ale to tylko częściowo prawda. Bez kupienia (i to na początku) ze dwóch 105 mm wz. 29 nie wyobrażam sobie grania!  Nie przypominam sobie inne kampanii, żeby w pierwszym scenariuszu nie było względnej równowagi sił!
Dla mnie priorytetem było kupno Łosia i koszenie nim artylerii (ich long term suppression daje nam kolejkę spokoju) szczególnie tej 149mm bo ma SA=19. A później wystawiać na strzał auxowe jednostki najlepiej prawosławne w transporcie  Grin . No i cały czas do przodu czym tylko można . Choć naprawdę to zupełnie inne kampania w porównaniu do Gustlikowych.
Zapisane

Nie bo nie Smiley
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #21 : Październik 19, 2009, 09:16:04 »

Panowie - właśnie odkryłem coś, co wymaga jeszcze wielu poprawek. Otóż ta kampania ma kompletnie porkręcone wartości kasy i poziom JC. Przykład - pierwszy z brzegu scenariusz:

"Startowe": 500pp + z heksów: 1560pp + z kolejek do BV: 750pp = 2810pp

JC dla drugiego scena 2200pp !!!

Jak z tego widac, sam prestiż wyniesiony ze scenariusza, przekracza JC - zatem o nagrodzie nie ma mowy.
Nagroda = 1000pp

Chyba, że w czasie bitwy wyda się 1610 na naprawy.

Bo: 2810pp - 1610pp = 1200pp, a tyle można miec maksymalnie na koniec, żeby 1000pp nagrody dostac.

Z drugiej strony, wydając żeby się zmieścic i dostając nagrodę mamy 2200pp. Natomiast olewając JC i nagrodę - z samych tylko heksów i kolejek mamy 2810....

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #22 : Październik 19, 2009, 10:26:35 »

Dla mnie priorytetem było kupno Łosia i koszenie nim artylerii (ich long term suppression daje nam kolejkę spokoju) szczególnie tej 149mm bo ma SA=19. A później wystawiać na strzał auxowe jednostki najlepiej prawosławne w transporcie  Grin . No i cały czas do przodu czym tylko można . Choć naprawdę to zupełnie inne kampania w porównaniu do Gustlikowych.

Ja też zaczynałem od Łosia (da się kupić w pierwszej turze). Jednak brzydka pogoda skutecznie mnie z tego wyleczyła.
Tak na marginesie. Czemu te czeskie haubice mają tak dużo amunicji - osiem i siedem? Analogiczne polskie sześć i pięć.

W oryginale u Bolesty było jeszcze trudniej. Jego kampanie generalnie sa bardzo trudne.
Chyba, że w czasie bitwy wyda się 1610 na naprawy.

No, właśnie. W tak trudnej kampanii jest gdzie wydawać nadwyżkowy prestiż.

Z drugiej strony, wydając żeby się zmieścic i dostając nagrodę mamy 2200pp. Natomiast olewając JC i nagrodę - z samych tylko heksów i kolejek mamy 2810....

To prawda. Ale BV to zawsze szansa na prototyp. A to bezcenne ?

Pozdrawiam, Czata

PS. Nazewnictwo niektórych plików "gryzie się" z nazwami oryginalnej kampanii SSi.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #23 : Październik 20, 2009, 01:10:21 »

Cholera, szczęśliwszy byłem, nie wiedząc, co to JC itp. Teraz walczyć będę chyba z kalkulatorem w ręku... Huh Szczerze mówiąc, liczę, że odpowiednio merytoryczne Persony (piję do Was : Gustlik, Greg, Rozprza itd..) coś z tym zrobicie... ułatwiając życie laikom...
ps. Gustlik, a nie masz tych map na dysku, do ex Bolesty kampanii, moja Mała jest chora i mam ograniczony kontakt z netem, a wolałbym pograć, niż kombinować z tymi mapami. Z góry dziękuję i przepraszam za kłopot.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2009, 01:13:42 wysłane przez zsamot » Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #24 : Październik 20, 2009, 10:27:09 »

Panowie - właśnie odkryłem coś, co wymaga jeszcze wielu poprawek. Otóż ta kampania ma kompletnie porkręcone wartości kasy i poziom JC.

Zaczynam podejrzewać, że to wcale nie jest błąd, a działanie celowe. Zwróć uwagę na bonusy za inne zwycięstwa, niż BV. Są wyższe!
Jest sporo kasy na uzupełnienia (gdybym uzupełniał, łatwiej byłoby mi wygrać), a im dłużej grasz, tym masz jej więcej. To rekompensuje częściowo utratę szansy na prototyp.

Cholera, szczęśliwszy byłem, nie wiedząc, co to JC itp. Teraz walczyć będę chyba z kalkulatorem w ręku...

Nie ma potrzeby tutaj grać z kalkulatorem w ręku. Raz, że kasy jest dość dużo. Dwa, szybko się pogubisz, bo wartości kasy i poziom JC są lekko pokręcone. No i trzy, kampania nie jest liniowa i ma małe odnogi.
Kampania wręcz zmusza do uzupełniania podczas gry!

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #25 : Październik 20, 2009, 10:42:23 »

Cytuj
Gustlik, a nie masz tych map na dysku, do ex Bolesty kampanii,

Mam - tylko to jest 60Mb musiałbym pchac pocztą w sześciu paczkach... Nie puszcza mi załączników większych niż 10Mb

Ale ściągnij sobie stąd: http://luis-guzman.com/links/PG2_MAP_folder.zip

To jest paczka z wszystkimi oryginalnymi mapami (ale tylko pliki SHP). Bolesta użył tylko oryginalnych map + Hel 910

Pliki "xxxx.map" do nich Ci przyślę - i ten Hel też.

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #26 : Październik 20, 2009, 10:44:51 »

OK, dziękuję, zatem pobieram i czekam na resztę. Pozdrawiam serdecznie. Z.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #27 : Październik 20, 2009, 11:06:25 »

Dobra, odczepiam się od JC, ale dwie rzeczy na pewno są do poprawienia:

Current / Basic Strenght dla komputera - teraz jest 10/10 - jak leci, a niczego bardziej nie znoszę niż "reinkarnacji" pobitego przeciwnika. Wręcz zniechęca mnie to do grania

Druga sprawa - to komputer ma wręcz niewyobrażalną ilośc kasy. Ponieważ uzupełnienia go nic nie kosztują a do tego potrafi kumulowac kasę przez całą kampanię - grozi to wystawieniem w którymś scenie sześciu Tygrysów przy SHeksie... To nie jest śmieszne.... Shocked
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #28 : Październik 20, 2009, 11:55:29 »

I za to Cię Gustlik cenię- przewidywanie grywalności, mi np. te JC nic nie mówi, mogę pograć, ocenić i tyle. Zatem- myślę, że mówię również w imieniu innych, że powinieneś spojrzeć i coś rozsądnego zmienić. Serdecznie dziękuję za pomoc. Jakby co- walić też do mnie o te mapy, mam je w mailach od Gustlika;)
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #29 : Październik 20, 2009, 12:49:23 »

Dobra, odczepiam się od JC, ale dwie rzeczy na pewno są do poprawienia:
Current / Basic Strenght dla komputera - teraz jest 10/10 - jak leci, a niczego bardziej nie znoszę niż "reinkarnacji" pobitego przeciwnika. Wręcz zniechęca mnie to do grania
Druga sprawa - to komputer ma wręcz niewyobrażalną ilośc kasy. Ponieważ uzupełnienia go nic nie kosztują a do tego potrafi kumulowac kasę przez całą kampanię - grozi to wystawieniem w którymś scenie sześciu Tygrysów przy SHeksie... To nie jest śmieszne.... Shocked

Gustlik, pełna zgoda.

Bitwa pod Mlawa

Tym razem to ja jestem Czechem z poprzedniego scenariusza. Komputer mocno tu naciska, a ja tworzę punkty oporu, z których wychodzę jedynie w celu dobicia jednostek przeciwnika.

Około ósmej rundy napór przeciwnika słabnie i decyduję się wyjść z ofensywą. Już widzę BV, ale widok czterech ciężkich niemieckich artylerii, wspartych ppancem i pelotką, skutecznie mnie ostudza. Nic to, myślę sobie. Sam dokupię ciężką artylerię i po kłopocie. A tu nic z tego. Na planszy nie ma żadnego pola supply!

Rezygnuję z BV i gram do końca. I okazuje się to błędem! Przez to ominą mnie trzy scenariusze. Zacznę więc od początku.

Na szybko zrobiłem algorytm gry. Okazało się, że jest bardziej nieliniowa, niż mi się wydawało. Chcąc grać jak najdłużej, należy generalnie wygrywać BV, jedynie w scenariuszu ?Ofensywa w Prusach? wygrać V, a w ?Klin? nawet TV. W niektórych scenariuszach TV to porażka.

Greg. Lider dla sztabu jest interesującym pomysłem. Szkoda tylko, że musi być on losowy. Można trafić dyscypline fire  Cheesy.

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)