KAMPANIA - "7 dni do Renu" by Gustlik.

Zaczęty przez Gustlik, Wrzesień 07, 2015, 12:51:18 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sympatyk

To bardzo fajnie, ze zechciałeś poprawić oczywiste błędy
Może następna odsłona - to przeniesienie na większe mapy? --> to ostatnia z kampanii Gustlika, która miała być "unowocześniona" ...

Jaro

technicznie jestem w stanie to ogarnąć. Jeżeli znajdzie się chętny aby ogarnąć stronę historyczną/fabularną.
Wiesz... poustawiam jednostki, przetestuję, dogram AI i mapy. Ale wymyślenie bitwy to już nie moja bajka. A przeniesienie na większe mapy oznacza również zmiany w ilości wojsk. Chyba, że się mylę...
Pozdrawiam,
Jaro
------------------------------------------------------
Repozytorium plików instalacyjnych gry:
Dropbox: https://www.dropbox.com/sh/z4l7rs71sxk1jc6/AAD8v6sMojApzyD4NG3IFK4ca?dl=0
OneDrive: https://1drv.ms/f/s!Am2aTZH9AOcoanwyUg8_mMB5lwI

sympatyk

#32
Szukałem zapisanych rozgrywek tej kampanii i znalazłem tylko dwie
Jedna Rudla z 2015 roku, oraz Primusa71 z roku 2019
Nie znalazłem rozgrywki na 100% - jedna jest na 200%, druga na 250%

Edycja
Jeszcze jest rozegrana kampania przez Jaro, również na 200% w 2025 roku w dziale "Kampanie - w budowie, gry testowe, konsultacje"

Ciekawy jestem, czy jest możliwe rozegranie tej kampanii na 100% dla przeciętnego gracza na obecnym efilu 7716?
https://www.dropbox.com/scl/fo/rnd5q8xzq9yu3io4udego/AAKra6gLHWxX7DJnmc0nYSM/GusOpen7716.zip?rlkey=yvunsxpd6gnq1bydvvyuwes2n&dl=0

W podsumowaniu nikt nie skarżył się na nadmiar środków, a obecne jednostki choćby F16 mają inne parametry ... itp.
Ja rozpocząłem grę na 100% już spory czas temu - teraz wystartowałem z zapisu do scenariusza BON  i musiałem zweryfikować jednostki
Jednak porównując, armię i kasę na tym etapie - po BON - wygląda, że połowa środków w stosunku do poprzedników nie zapowiada się ciekawie
Ja nie wiem jak dalej grać, bo brak mi kasy, a moja armia jest słaba i niewystarczająca ...

Ta kampania, nie będzie już zmieniana --> więc czy nie powinna stać się rankingową(tak jak jest)?
Może, ktoś bardziej miarodajny powinien ją rozegrać w roku 2026 na obecnym efilu?

Raport do porównania z Rudlem i Primusem71
OpenGen 25.10.31.0 * 31 Oct 2025  *  AI version: 3.0  (Dev3)
Efile folder: D:\OG_510b\efile_gus\  * Efile version: GusOpen ver. 7.7.8
Campaign: G39 7 DNI DO RENU v4.0,  *  Player prestige modifier 100%  *  AI prestige modifier 100%

Played Scenarios:
 1   GIESSEN , #0 , Brilliant Victory , score:51  +++  Proto: M1 Abrams
 2   FRANKFURT , #1 , Brilliant Victory , score:52
 3   PAYBACK , #2 , Brilliant Victory , score:59
 4   SECOND ROUND , #3 , Brilliant Victory , score:68  +++  Proto: Rangers 1980
 5   BONN , #4 , Brilliant Victory , score:63
--
Campaign score: 293  *  Average: 58

BV:5   V:0   TV:0   L:0 


Piechota
*  Infantry 1973 , M113A2 ,  , 3 bars , 306 exp , USA , 5/10 , Overwhelming Attack ,7 kill,306 exp ,0 pp ,U:003 ,Scen: [+2 kill] [+39 exp] 
*  Engineers 1973 , M54 ,  , 1 bars , 110 exp , USA , 2/10 ,7 kill,110 exp ,0 pp ,U:004 ,Scen: [+3 kill] [+22 exp] 
*  Rangers 1974 , M151 MUTT [W] ,  , 2 bars , 254 exp , USA , 6/10 , First Strike ,5 kill,254 exp ,0 pp ,U:005 ,Scen: [+3 kill] [+86 exp] 
 Engineers 1973 ,  , 0 bars , 90 exp , USA , 10/10 ,0 kill,90 exp ,396 pp ,U:024 ,Scen: [+0 kill] [+0 exp] 
+  Rangers 1980 , M939 ,  , 0 bars , 89 exp , USA , 11/10 ,0 kill,89 exp ,0 pp ,U:026 ,Scen: [+0 kill] [+19 exp] 
 SF (Green Berets) 1973 , M151 MUTT [WM] ,  , 0 bars , 70 exp , USA , 10/10 ,0 kill,70 exp ,1020 pp ,U:031 ,Scen: [+0 kill] [+0 exp] 

Czo g
*  M60A3 ,  , 3 bars , 377 exp , USA , 7/10 ,28 kill,377 exp ,0 pp ,U:001 ,Scen: [+1 kill] [+35 exp] 
 M60A3 ,  , 3 bars , 339 exp , USA , 9/10 , Infiltration Tactics ,22 kill,339 exp ,684 pp ,U:006 ,Scen: [+6 kill] [+45 exp] 
+  M1 Abrams ,  , 3 bars , 379 exp , USA , 7/10 , Skilled Reconnaissance ,29 kill,379 exp ,0 pp ,U:013 ,Scen: [+7 kill] [+76 exp] 
 M551A1 Sheridan ,  , 1 bars , 169 exp , USA , 9/10 ,4 kill,169 exp ,564 pp ,U:022 ,Scen: [+1 kill] [+30 exp] 
 M551A1 Sheridan ,  , 1 bars , 123 exp , USA , 9/10 ,5 kill,123 exp ,564 pp ,U:023 ,Scen: [+2 kill] [+22 exp] 

Artyleria ppanc.
*  M901 TOW ,  , 4 bars , 403 exp , USA , 7/10 ,7 kill,403 exp ,0 pp ,U:018 ,Scen: [+5 kill] [+67 exp] 

Artyleria
*  M107 ,  , 2 bars , 297 exp , USA , 11/10 ,7 kill,297 exp ,0 pp ,U:002 ,Scen: [+1 kill] [+25 exp] 
*  155mm M198 (RAP) , M809 ,  , 2 bars , 284 exp , USA , 11/10 , Special Munition ,3 kill,284 exp ,0 pp ,U:007 ,Scen: [+0 kill] [+91 exp] 
*  M109A2 ,  , 2 bars , 228 exp , USA , 4/10 ,3 kill,228 exp ,0 pp ,U:008 ,Scen: [+1 kill] [+41 exp] 
 155mm M198 (RAP) , M809 ,  , 1 bars , 124 exp , USA , 3/10 ,0 kill,124 exp ,564 pp ,U:009 ,Scen: [+0 kill] [+54 exp] 
 M109A2 ,  , 1 bars , 161 exp , USA , 10/10 ,3 kill,161 exp ,876 pp ,U:010 ,Scen: [+2 kill] [+56 exp] 
 155mm M198 (RAP) , M809 ,  , 1 bars , 191 exp , USA , 11/10 ,4 kill,191 exp ,620 pp ,U:015 ,Scen: [+1 kill] [+29 exp] 
 M107 ,  , 1 bars , 188 exp , USA , 10/10 ,4 kill,188 exp ,840 pp ,U:016 ,Scen: [+1 kill] [+27 exp] 
 155mm M198 (RAP) , M809 ,  , 3 bars , 324 exp , USA , 11/10 , Overwhelming Attack ,4 kill,324 exp ,620 pp ,U:017 ,Scen: [+0 kill] [+94 exp] 
 M109A2 ,  , 1 bars , 161 exp , USA , 10/10 ,2 kill,161 exp ,876 pp ,U:019 ,Scen: [+1 kill] [+48 exp] 
 MGM-52 Lance ,  , 0 bars , 91 exp , USA , 10/10 ,0 kill,91 exp ,1584 pp ,U:021 ,Scen: [+0 kill] [+21 exp] 
 155mm M198 (RAP) , M809 ,  , 1 bars , 140 exp , USA , 10/10 , Fire Discipline ,0 kill,140 exp ,564 pp ,U:025 ,Scen: [+0 kill] [+70 exp] 

Obrona plot.
 MIM-23B I-Hawk , M809 ,  , 0 bars , 92 exp , USA , 10/10 ,0 kill,92 exp ,816 pp ,U:012 ,Scen: [+0 kill] [+22 exp] 
 MIM-23B I-Hawk , M809 ,  , 1 bars , 108 exp , USA , 10/10 ,0 kill,108 exp ,816 pp ,U:107 ,Scen: [+0 kill] [+38 exp] 

My liwiec
*  F-4E Phantom II ,  , 3 bars , 376 exp , USA , 7/10 ,10 kill,376 exp ,0 pp ,U:011 ,Scen: [+2 kill] [+85 exp] 
*  F-4G Wild Weasel V ,  , 4 bars , 484 exp , USA , 10/10 , Battlefield Intelligence ,5 kill,484 exp ,0 pp ,U:014 ,Scen: [+0 kill] [+81 exp] 
 F-16A ,  , 2 bars , 250 exp , USA , 9/10 , Influence , Support ,9 kill,250 exp ,1284 pp ,U:020 ,Scen: [+2 kill] [+35 exp] 

..
Player 1  USA   has 47 units total (core+aux):
 12  INF
  7  TNK
  2  RCN
  2   AT
  1  FRT
 14  ATY
  2   AD
  5  FTR
  1   TB
  1   LB

..
Player 2  ZSRR   has 1 units total (core+aux):
  1  ATY

 Averages *
  Class    . Units . Leaders . Prestige-Average . +Kills CamKills Average  . +Exp    CamExp   Average
  INF      . 6     . 2       . 3532     589     . +8      19       3       . +166    919      153
  TNK      . 5     . 2       . 3696     739     . +17     88       18      . +208    1387     277
   AT      . 1     . 0       . 432      432     . +5      7        7       . +67     403      403
  ATY      . 11    . 2       . 8964     815     . +7      30       3       . +556    2189     199
   AD      . 2     . 0       . 1632     816     . +0      0        0       . +60     200      100
  FTR      . 3     . 2       . 4104     1368    . +4      24       8       . +201    1110     370
* Summary  . 28    . 8       . 22360    799     . +41     168      6       . +1258   6208     222

Units killed by player's core units
Class  Equipment Name            Inf Tnk Rcn  AT Flk Frt Aty  AD FTR  TB  LB Sub  DD  BS  AC BCr  Cr LCr  +Kills  +Exp 
INF    Infantry 1973               2   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +2(7)   +39(306)
INF    Engineers 1973              2   .   1   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +3(7)   +22(110)
INF    Rangers 1974                3   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +3(5)   +86(254)
INF    Engineers 1973              .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +0(0)   +0(90)
INF    Rangers 1980                .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +0(0)   +19(89)
INF    SF (Green Berets) 1973      .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +0(0)   +0(70)
TNK    M60A3                       .   .   .   1   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +1(28)  +35(377)
TNK    M60A3                       2   1   .   .   1   1   1   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +6(22)  +45(339)
TNK    M1 Abrams                   3   .   .   .   .   .   4   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +7(29)  +76(379)
TNK    M551A1 Sheridan             .   .   .   .   .   .   1   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +1(4)   +30(169)
TNK    M551A1 Sheridan             2   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +2(5)   +22(123)
 AT    M901 TOW                    .   2   1   .   .   1   1   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +5(7)   +67(403)
ATY    M107                        .   .   .   1   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +1(7)   +25(297)
ATY    155mm M198 (RAP)            .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +0(3)   +91(284)
ATY    M109A2                      .   .   .   .   .   .   1   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +1(3)   +41(228)
ATY    155mm M198 (RAP)            .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +0(0)   +54(124)
ATY    M109A2                      1   .   .   1   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +2(3)   +56(161)
ATY    155mm M198 (RAP)            .   .   .   .   .   .   .   .   1   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +1(4)   +29(191)
ATY    M107                        .   .   .   .   .   .   .   1   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +1(4)   +27(188)
ATY    155mm M198 (RAP)            .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +0(4)   +94(324)
ATY    M109A2                      1   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +1(2)   +48(161)
ATY    MGM-52 Lance                .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +0(0)   +21(91)
ATY    155mm M198 (RAP)            .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +0(0)   +70(140)
 AD    MIM-23B I-Hawk              .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +0(0)   +22(92)
 AD    MIM-23B I-Hawk              .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +0(0)   +38(108)
FTR    F-4E Phantom II             1   .   .   .   .   .   .   .   1   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +2(10)  +85(376)
FTR    F-4G Wild Weasel V          .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +0(5)   +81(484)
FTR    F-16A                       .   .   .   .   .   .   .   .   1   1   .   .   .   .   .   .   .   .  +2(9)   +35(250)
-----  Totals all units          Inf Tnk Rcn  AT Flk Frt Aty  AD FTR  TB  LB Sub  DD  BS  AC BCr  Cr LCr  Kills   Exp   
       For Scenario               17   3   2   3   1   2   8   1   3   1   .   .   .   .   .   .   .   .  +41     +1258
       For Campaign               65  16  12   9   8   3  28  11  11   4   1   .   .   .   .   .   .   .  +168    +6208
       Total Kills (core + aux)  117  28  20  16  10   6  56  20  22   8   3   .   .   .   .   .   .   .  +306
       Total Loses (core + aux)    7   1   2   3   3  11   6   1   1   .   .   .   .   .   .   .   .   .  +35 


Waldzios

Cytat: sympatyk w Wrzesień 02, 2026, 07:00:32 PMCiekawy jestem, czy jest możliwe rozegranie tej kampanii na 100% dla przeciętnego gracza na obecnym efilu 7716?
Gustlik tradycyjnie zalecał rozgrywanie własnych kampanii na 200% (w ten sposób je testował).

Warto pamiętać że Fulda'79 to z założenia stosunkowo trudna kampania.
Wynika to wyraźnie z doboru daty startowej. Łatwo zauważyć, że w 1979 sowieci mają ilościową i jakościową przewagę w sprzęcie.

Gdyby to miała być kampania czysto rekreacyjna, Gustlik dobrałby bardziej przystępną datę startową (Fulda'89 byłaby dość przyjemna, a Fulda'91 w pełni rekreacyjna).

Cytat: sympatyk w Wrzesień 02, 2026, 07:00:32 PMJa nie wiem jak dalej grać, bo brak mi kasy, a moja armia jest słaba i niewystarczająca ...
Wygląda na to, że zbytnio pośpieszyłeś się z rozbudową artylerii kosztem innych klas.

Cytat: sympatyk w Wrzesień 02, 2026, 07:00:32 PMTa kampania, nie będzie już zmieniana --> więc czy nie powinna stać się rankingową(tak jak jest)?
Niekoniecznie. Gustlik osobiście uważał ją za niewystarczająco przetestowaną i niedokończoną.
GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons

sympatyk

Cytat: Waldzios w Wrzesień 03, 2026, 11:14:08 AMNiekoniecznie. Gustlik osobiście uważał ją za niewystarczająco przetestowaną i niedokończoną.
Niemniej jednak warto polecić ją do gry, choćby na 200% --> jednak z uwagi, że ukrywa się w dziale "Kampanie nierankingowe - śmieszne, ćwiczebne i.t.p." jest skazana na zapomnienie ... ,a szkoda

Waldzios

Cytat: sympatyk w Wrzesień 03, 2026, 11:27:39 AMNiemniej jednak warto polecić ją do gry, choćby na 200% --> jednak z uwagi, że ukrywa się w dziale "Kampanie nierankingowe - śmieszne, ćwiczebne i.t.p." jest skazana na zapomnienie ... ,a szkoda
IMHO kampanie należałoby lekko odświeżyć przed "opublikowaniem".
Prawdopodobnie należałoby przejrzeć jednostki, bo po ostatnich zmianach coś na pewno się rozbiegło (poprzesuwane daty dostępności, dodane warianty amunicyjne czołgów, zmienione transporty etc).
Przy czym sugerowałbym wstrzymać się z powyższym do momentu zakończenia prac na Waszą wersją kampanii. Nie da się wykluczyć. że do momentu zakończenie prac, albo w skutek testów, zajdą dodatkowe zmiany w efilu.

 
GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons

sympatyk

Cytat: Waldzios w Dzisiaj o 11:45:17 AM
Cytat: sympatyk w Wrzesień 03, 2026, 11:27:39 AMNiemniej jednak warto polecić ją do gry, choćby na 200% --> jednak z uwagi, że ukrywa się w dziale "Kampanie nierankingowe - śmieszne, ćwiczebne i.t.p." jest skazana na zapomnienie ... ,a szkoda
IMHO kampanie należałoby lekko odświeżyć przed "opublikowaniem".
Prawdopodobnie należałoby przejrzeć jednostki, bo po ostatnich zmianach coś na pewno się rozbiegło (poprzesuwane daty dostępności, dodane warianty amunicyjne czołgów, zmienione transporty etc).
Przy czym sugerowałbym wstrzymać się z powyższym do momentu zakończenia prac na Waszą wersją kampanii. Nie da się wykluczyć. że do momentu zakończenie prac, albo w skutek testów, zajdą dodatkowe zmiany w efilu.

Owszem, jak najbardziej racja