Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 25, 2024, 07:31:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 50   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problemy z Open General - pytania i odpowiedzi.  (Przeczytany 309517 razy)
connor71
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 327


« Odpowiedz #300 : Lipiec 31, 2013, 08:07:11 »

To wygląda jakby był wgrany plik COLORS.txt
On zmienia kolory interface'u OG.
Zapisane
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #301 : Sierpień 01, 2013, 10:12:36 »

Sądzę, że connor71 ma rację.
Poszukaj w katalogu głównym i katalogach EFILE .... pliku COLORS.txt (lub małymi literami)
i je usuń lub przenieś w inne miejsce. Wówczas kolory powinny być domyślne.
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
velmasta
Chorąży (Warrant Officer 3)
*
Offline Offline

Wiadomości: 40


Reach for the sky cause tomorrow may never come..


« Odpowiedz #302 : Sierpień 24, 2013, 01:27:42 »

Witam. Ja natomiast mam problem z momencie kliknięcia ładowanie zapisanej gry (ctrl L) wyskakuje błąd i wywala do win. Windows 7 wiecie co z tym zrobić? Open najnowszy ze strony Luisa wersja beta... narazie gram w KaiserGeneral więc nie sprawdzałem na innych efilach ale chyba podobnie będzie. Pomocy!

edit: przy okazji takie "oszukańcze" ominięcie tego błędu... załadować inny efile i z niego załadować save z Kaisera ... gra przerzuci sama na Kaiser i odpali save'a
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2013, 01:32:03 wysłane przez velmasta » Zapisane
Carl von Clausewitz
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 10



« Odpowiedz #303 : Sierpień 29, 2013, 12:53:20 »

Witam
(Nie jestem obyty na Waszym forum i nie wiem czy w dobrym miejscu zgłaszam błąd w grze. Jakby co proszę usunąć lub przenieść)

Problem można by nazwać "sposób na nieograniczony prestiż". Problem dotyczy najnowszej wersji z dodatkowymi właściwościami.

Załóżmy, że mamy 1000 prestiżu, kupujemy jednostkę za 500 + dwie dodatkowe właściwości (jakiekolwiek) a za chwile w głównym oknie zarządzania strategicznego rezygnujemy z dwóch świeżo wybranych opcji dodatkowych i sprzedajemy zakupiona przed chwilą jednostkę. Po tej operacji mamy sporo ponad 1000 prestiżu.
Można tę operacje powtórzyć setki razy i w ten sposób zyskać miliony prestiżu. Wink

Oczywiście można też grać uczciwie i nie korzystać z tej furtki, ale co gdy w dobrej wierze zrobimy "zakupy" i musimy sprzedać świeżo zakupiony sprzęt, gdyż zmieniliśmy zdanie na temat składu armii? Po każdej takiej zmianie decyzji pozostaje nam bonus w postaci prestiżu a to zachęca do niezdecydowania. Wink

Pozdrawiam
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #304 : Sierpień 29, 2013, 08:32:22 »

Witamy również  Welcome

Mógłbyś podać konkretne sumy jakie wychodzą przed i po takiej operacji?

Przyda się do zaraportowania Luisowi.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Carl von Clausewitz
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 10



« Odpowiedz #305 : Sierpień 29, 2013, 09:38:55 »

Właśnie zakończył się II scenariusz kampanii "German elit unit".
Mam 761 punktów prestiżu...

...więc kupuję  "21 cm K38/39" za 648 +"Recon" i "Air defence" za dodatkowe 60 pkt (744pkt). Pozostało 17 pkt. Przechodzę do głównego okna, odznaczam dodatkowe właściwości świeżo zakupionego działa i mam już 417pkt, sprzedaję działo i jest moje 1101pkt zamiast początkowych 761pkt. czyli zyskałem dzięki tej operacji 340 pkt. Wink
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2013, 09:43:56 wysłane przez Carl von Clausewitz » Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #306 : Sierpień 29, 2013, 09:46:13 »

Czekaj, czekaj - ale tu mi się nie zgadza:

Cytuj
"21 cm K38/39" za 648 +"Recon" i "Air defence" za dodatkowe 60 pkt (744pkt)

648+60 to jest 708 a nie 744
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Carl von Clausewitz
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 10



« Odpowiedz #307 : Sierpień 29, 2013, 09:55:18 »

Sorry to wynik mojego działania w pamięci, bardzo zakłóconego działaniem whisky po dzisiejszej kiepskiej sesji giełdy. Wink Pozostałe wartości po prostu przepisałem z okna gry wiec są nie skażone moją "matematyką" i powinny się zgadzać Wink.

----

Za wcześnie winę zwaliłem na whisky.  Jeszce raz powtórzyłem operację i okno gry pokazuje, że mam do zapłacenia 744 pkt za działo i za dwie właściwości, "Recon" i "Air Defence".  Po zatwierdzeniu pozostaje 17 pkt a dalej jest jak opisałem powyżej.

Kilka razy powtarzałem tę operację zakupu działa i za każdym razem na tym "zarabiałem " 340pkt.
(Od 10 lat żyję z wyszukiwania takich luk na giełdzie, wiec i tutaj znalazłem sposób aby zarobić) Smiley))
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2013, 12:03:48 wysłane przez Zsamot » Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #308 : Sierpień 30, 2013, 12:02:41 »

No to mam odpowiedź, że gdy raz robiłem "test" zakupów, to mi właśnie przybyło tyle punktów... Co zabawne te działo chciałem kupić... A kasa spora- połowa świetnego pancerniaka/ myśliwca.  Shocked
ps. Witam serdecznie. Wink
ps. 2 Proszę edytuj posty. Wink Jeżeli są oczywiście blisko czasowo.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2013, 12:04:29 wysłane przez Zsamot » Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #309 : Sierpień 30, 2013, 12:44:22 »

Dobra - jak tylko Luis wróci z wakacji opiszę mu to...
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Carl von Clausewitz
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 10



« Odpowiedz #310 : Sierpień 30, 2013, 09:56:41 »

No to mam odpowiedź, że gdy raz robiłem "test" zakupów, to mi właśnie przybyło tyle punktów... Co zabawne te działo chciałem kupić...
To działo (21 cm K38/39) to filar mojej strategii w PG2 i OG. To prawdziwy tank i artillery killer. To w sporej części dzięki niemu wszystkie scenariusze w kampaniach kończę zawsze około 4-5 tur przed brylantowym zwycięstwem... Wink
(Aby zbalansować grę i dać przeciwnikom Niemców jakieś szanse, powinno być dwukrotnie droższe, jednak chyba gra trzyma się realiów ekonomicznych IIWŚ)

Dobra - jak tylko Luis wróci z wakacji opiszę mu to...
Zawsze miałem Ci to napisać, ale nie było okazji, ale skoro jestem już na forum...
Robisz bardzo ciekawe, nieprzewidywalne i rozbudowane kampanie w które lubię grać, ale o 2-3 stopnie zbyt proste. Wink
(zapewne znasz kampanie z tej strony http://www.bolesta.home.pl/pg2/strony/kampanie.html szczególnie front  zachodni i wschodni, bardzo je lubię, robił je dawno temu jakiś Polak, jednak chyba żona i rodzina odciągnęły jego uwagę od PG2. Szczególnie front zachodni jest stosunkowo trudny od scenariuszy z kontrofensywą aliantów. W tych scenariuszach mam wielkie problemy aby kończyć zwycięsko bitwy 3-4 tury przed brylantowym zwycięstwem)

Jeżeli będziesz miał kontakt z Luisem spróbuj go zainteresować tym o czym pisałem kilka miesięcy temu - "zaszyciem" logistyki w grze (pisałem gdzieś na forum o tym).
Prawdziwej wojny nie wygrywają żołnierze, sprzęt, taktyka i strategia, ale logistyka. Wink

Pozdrawiam generałów. Wink
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2013, 10:09:01 wysłane przez Carl von Clausewitz » Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #311 : Sierpień 30, 2013, 02:17:26 »

No to mam odpowiedź, że gdy raz robiłem "test" zakupów, to mi właśnie przybyło tyle punktów... Co zabawne te działo chciałem kupić...
To działo (21 cm K38/39) to filar mojej strategii w PG2 i OG. To prawdziwy tank i artillery killer. To w sporej części dzięki niemu wszystkie scenariusze w kampaniach kończę zawsze około 4-5 tur przed brylantowym zwycięstwem... Wink
(Aby zbalansować grę i dać przeciwnikom Niemców jakieś szanse, powinno być dwukrotnie droższe, jednak chyba gra trzyma się realiów ekonomicznych IIWŚ)

Dobra - jak tylko Luis wróci z wakacji opiszę mu to...
Zawsze miałem Ci to napisać, ale nie było okazji, ale skoro jestem już na forum...
Robisz bardzo ciekawe, nieprzewidywalne i rozbudowane kampanie w które lubię grać, ale o 2-3 stopnie zbyt proste. Wink
(zapewne znasz kampanie z tej strony http://www.bolesta.home.pl/pg2/strony/kampanie.html szczególnie front  zachodni i wschodni, bardzo je lubię, robił je dawno temu jakiś Polak, jednak chyba żona i rodzina odciągnęły jego uwagę od PG2. Szczególnie front zachodni jest stosunkowo trudny od scenariuszy z kontrofensywą aliantów. W tych scenariuszach mam wielkie problemy aby kończyć zwycięsko bitwy 3-4 tury przed brylantowym zwycięstwem)

Jeżeli będziesz miał kontakt z Luisem spróbuj go zainteresować tym o czym pisałem kilka miesięcy temu - "zaszyciem" logistyki w grze (pisałem gdzieś na forum o tym).
Prawdziwej wojny nie wygrywają żołnierze, sprzęt, taktyka i strategia, ale logistyka. Wink

Pozdrawiam generałów. Wink
Ja tego działa rzadko używam- wiadomo- potężne, acz kosztowne. W szybkich scenach- zostaje daleko z tyłu...
Co do Bolesty- to miałem przyjemność rozmawiać z Nim na jednym ze zlotów i potem telefonicznie. Trzymając się zasad etykiety mogę tylko rzec- nie zgodził się on na przeróbkę tych kampanii na OG. Powód- kasa. On to robił za pieniądze. Tyle w tym temacie. Mamy tu zdolnych chłopaków i nie sądzę, by nie było możliwe stworzenie podobnych, a i lepszych kampanii. Wink
Ponownie będę mendził- ale mamy zlot, przyjedźcie, pogadamy, ustalimy, poduczymy się nawzajem...

Trudność kampanii można sobie podnieść:
- obniżając prestiż, podwyższając AI,
- grając "etatowo",
- nie inwestując w same np. Pantery. Wink
...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Hansen
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 3607


Bierz co się da,niech się dzieje co chce.


« Odpowiedz #312 : Sierpień 30, 2013, 06:18:55 »

Za logistyką nie za bardzo jestem....OG to gra strategiczna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No właśnie,jadę na zlot aby poznać Generałów i poduczyć się ''technologii komputerowej'',bo to dla mnie czarna magia Sad
I dlatego trzeba będzie mi wytłumaczyć to i owo Smiley

Pozdrawiam Generałów.
Zapisane
abuk
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #313 : Sierpień 30, 2013, 07:54:58 »

Witam,

czy to tylko ja jestem zbyt kiepskim komputerowcem, czy ktoś inny też ma problemy z odpaleniem OG (aktualna wersja) pod windowsem 7? Po uruchomieniu gry na ułamek sekundy pojawia się ekran startowy, po czym ekran robi się czarny (na dole widać listwę "startu" windowsa) i tyle... Po chwili pojawia się komunikat o tym, że program nie odpowiada. Ktoś może wie, co to jest?

Pozdrawiam,
Kuba
Zapisane
Carl von Clausewitz
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 10



« Odpowiedz #314 : Sierpień 30, 2013, 08:24:21 »

Za logistyką nie za bardzo jestem....OG to gra strategiczna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kolego generale, OG to nie jest "Raiload Tycoon2" (doskonała gra logistyczna) i logistyka w OG wymusi jedynie zmianę myślenia i spowoduje znaczne wzbogacenie strategii, zamiast jedynej słusznej dotychczas "brut force".
Zdecydowanie zapraszam do przeczytania postulatów, które zgłosiłem, aby uniknąć kolejnych nieporozumień. Wink
http://www.forum.gildiageneralow.pl/rozne-inne-zagadnienia/logistyka/0/

Kolego generale, tak głośno krzyczysz, że "OG to gra strategiczna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!", więc powiedz mi proszę, jaki sens obecnie maja desanty na tyły wroga, manewry okrążające, bombardowania strategiczne, naprawa przepraw, dróg i kolei? Jakie?
Podpowiem Ci, prawie żadnego znaczenia to nie ma, wystarczy przeprowadzić  "brut force" i to jest cała Wasza "strategia", za przeproszeniem... Wink (a tak nie wiele brakuje)

« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2013, 08:38:42 wysłane przez Carl von Clausewitz » Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 50   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.014s, 1q)