Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 01:55:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 50   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problemy z Open General - pytania i odpowiedzi.  (Przeczytany 307771 razy)
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #345 : Grudzień 19, 2013, 06:37:53 »

A jednak nie. Nadal występuje błąd. Np grając w Blitzkrieg najechałem kursorem na wrogi bunkier i zaznaczywszy go, gra wyrzuciła do pulpitu.
Zapisane
FilipDnk
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 248



« Odpowiedz #346 : Grudzień 19, 2013, 06:50:04 »

Biku30 - spróbuj pobrać grę stąd ---> http://sourceforge.net/projects/opengeneral/files/DailyBuild/InstallOpenGeneral.exe/download . Jest to oficjalne angielskie źródło.
Następnie ze stronki Kowdara http://opengeneral.pl/opengen.html ściągnij trzy katalogi z efilami i po rozpakowaniu przekopiuj je do głównego katalogu gry.
Ja tak mam i wszystko działa u mnie w najlepszym porządku.
Zapisane

"Bądźmy realistami, żądajmy tego co niemożliwe"
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #347 : Grudzień 19, 2013, 06:56:35 »

Może sterowniki karty graficznej? -
A może coś z pamięcią się dzieje? - masz pootwierane inne programy?
Program antywirusowy?
Kiedyś w win 98 pomagało wgranie directx i zainstalowanie nowszych sterowników do karty graf

No chyba, że masz uszkodzoną instalkę??
Ja na próbę zainstalowałem na pendrive i działa
Oczywiście masz wybrane właściwe ustawienia grafiki zgodne z monitorem i kartą graf?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2013, 07:01:19 wysłane przez sympatyk » Zapisane
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #348 : Grudzień 19, 2013, 07:02:24 »

Właśnie sprawdziłem raz jeszcze na blitzkrieg'u. Chcąc sztukasem liznąc bunkier, odrazu błąd.  FilipDnk kolego ja z ledwością pobrałem instalkę ze strony Kowdara. Tak więc kolejna taka operacja odpada. Ale co sugerujesz, że jego instalator może być uszkodzony? Sympatyk kwestia karty graficznej, owszem może być powodem. Do tego trupa, nie ma żadnych lepszych sterowników, od tych raz wydanych przez SIS. Jutro bede w mej graciarni, to zabiore jakiegoś geforce'a. Dla aktualnej karty najwyższy Dx to 7.0. Wyższy nie działa.
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #349 : Grudzień 19, 2013, 07:29:27 »

Instalka od Kowdara jest w 200% ok! --> ale podczas ściągania tak dużego pliku mogło coś pójść nie tak (ale to mało prawdopodobne)

Zrób tak --> ustaw  właściwości wyświetlania w grze na niższe wartości np 800x 640px i kolory 8 bit
Wyłącz efekty dźwiękowe .. no i próbuj
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #350 : Grudzień 19, 2013, 09:03:16 »

Kiedyś był problem z bunkrami - to fakt, ale ponieważ ja gram na wersjach testowych silnika, które mam od Luisa z wyprzedzeniem - juz o nim zapomniałem. Spróbuj z testowym exe z tego linku, ale na wszelki wypadek stary sobie zachowaj.

http://luis-guzman.com/OpenGen/OpenGenAdv.rar
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
FilipDnk
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 248



« Odpowiedz #351 : Grudzień 19, 2013, 10:56:18 »

Kiedyś był problem z bunkrami - to fakt, ale ponieważ ja gram na wersjach testowych silnika, które mam od Luisa z wyprzedzeniem - juz o nim zapomniałem. Spróbuj z testowym exe z tego linku, ale na wszelki wypadek stary sobie zachowaj.

http://luis-guzman.com/OpenGen/OpenGenAdv.rar

Gustliku, to chyba nie jest ten testowy exe. (czyli wersja 0.90.30.10, o której pisał między innym Csaba na JP's)
Albo to jest ta testowa wersja, tylko w opisie wersji przez pomyłkę nadal widnieje stara wersja (oficjalna) - czyli 0.90.30.9b, dostępna również ze stronki Kowdara.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2013, 11:01:21 wysłane przez FilipDnk » Zapisane

"Bądźmy realistami, żądajmy tego co niemożliwe"
Pz_IV
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 87


« Odpowiedz #352 : Grudzień 20, 2013, 12:00:47 »

To musi jakaś klątwa "martwej" kołatki z lasu być Wink

Mam podobnie jak biku. PG/OG nigdy nie nie padał. W ramach kaprysu jednak postanowiłem a/zainstalować sobie wszystko od zera (świeżynki od Kowdara) b/zrobić Blitz by Gustlik.

I tutaj za każdym razem kiedy rozpoczynam jakiś scenariusz - raz lub dwa mnie wywala. (tzn. program przestał działać/zamknij).

Druga kwestia jaka pojawiła się przy tej okazji, to ustawienia scenariuszy. Nawet jeżeli ustawiam sobie strzelanie przez własne jednostki jako możliwe (dla acht koma acht) to i tak nic z tego.

pozdr.
Pz_IV

p.s. Może wezmę brzytwę jutro i wyrżnę do gołego i od zera silnik z mapami wrzucę.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #353 : Grudzień 20, 2013, 01:30:37 »

Cytuj
wersja 0.90.30.10, o której pisał między innym Csaba na JP's

Ja też mam "o" i - pocieszę Cię - ta z kolei wypieprza się z innego powodu. Wysłałem już raport do Luisa.
Wygląda na to, że nie pozostaje nam nic innego jak poczekać - bo ubijemy tu tylko kupę piany, która nic nie da.
Ze swoich doświadczeń z wersją "b" wiem, że była to chyba najbardziej zabugowana wersja świata.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #354 : Grudzień 20, 2013, 06:00:44 »

Spróbuj z testowym exe
To jest to samo exe zawarte już w instalatorze. (OpenGen 0.90.30.9b) Skoro trzeba poczekać, to poczekam. Chwilowo nie mam wiele czasu by grać, a kończę narazie powoli, DeltaForce.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2013, 06:39:43 wysłane przez biku30 » Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #355 : Grudzień 20, 2013, 08:57:33 »

A to na Delta Force Ci wywala?
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #356 : Grudzień 20, 2013, 12:12:00 »

Na Delcie wszystko jest ok, podobnie jak na kampanii "misja stabilizacyjna4.2" oraz "Siły Zbrojne III RP 1.0". Pomijając "kwiatki" graficzne, co ewidentnie jest związane z tandetną kartą. Do wieczora powinno mi się udać, wybrać do mej graciarni, i zabrać lepszą kartę.
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #357 : Grudzień 20, 2013, 01:07:44 »

Lubię sprawdzić sam  .. no i zagrałem na 500% bo marny ze mnie gracz --> G05 BLITZKRIEG by Gustlik v.4.0.
Pierwszy scen - bez żadnych problemów,
Drugi - rozstawiam wojsko i przy pierwszym ruchu ( ruch samolotem)- do win( załączam zrzut ekranu)
Próbuje drugi raz - to samo
Trzecim razem wystawiam tylko jeden samolot - ruch nim gdziekolwiek - jest dobrze
Czwarty raz - wystawiam wszystko - pierwszy ruch samolotem rozpoznawczym, później -  samoloty na bunkry i dale .. jest ok! - dograłem do 5 tury
Nic z tego nie rozumiem?!
No jeśli powodem miały być bunkry atakowane samolotem, to zagrałem - B01 PLAN WSCHÓD v.4.0
Tam  od początku atakuje się samolotami - bo taki jest scenariusz ..

A, do tej pory grałem na poprzednim silniku gry 0. 90.28.0 - teraz specjalnie zainstalowałem ostatnią instalkę.


[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #358 : Grudzień 20, 2013, 01:45:36 »

Z moich doświadczeń z OG i przedpotopową kartą graficzna wynika ze zmniejszenie palety kolorów z 32bit do 16bit czyni cuda.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #359 : Grudzień 20, 2013, 03:07:14 »

Niestety Waldzios, to także nie pomaga, jeśli chodzi o błedy z wyrzucaniem do pulpitu. Bo co do grafiki, to faktycznie pomogło. Mógł by ktoś zatem, umieścić na serwerze wersję exe, z której sam korzysta, a na której można rozegrać ghostdivision?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2013, 04:29:48 wysłane przez biku30 » Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 50   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)