Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 11:41:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowy front dla Niemców - "Luftwaffe"  (Przeczytany 42175 razy)
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #15 : Grudzień 12, 2011, 05:42:40 »

Ja zaś nie rozumiem, dlaczego gracza ograniczać: jeżeli chcecie mieć limit jednostkę- nie musicie kupować, sam na PG2 grałem z zapasem masy prestiżu i ... nie przeszkadzało mi to absolutnie. Zasada z PG3 była idiotyczna, limit w ramach "hangaru", dostępny np. Tygrys, dwie trójki i tyle. Zatem co w tym fajnego. To gra- ma bawić! Nie edukować...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #16 : Grudzień 12, 2011, 07:58:48 »

No w porządku. Tylko, skoro kraj Waffen SS nie ma samolotów i wszyscy się na to zgodzili, to myślałem, że na zasadzie podobnej logiki - Wehrmacht też nie będzie miał. Nie wiem dlaczego teraz podniósł się krzyk o ograniczaniu, a wtedy - nie.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #17 : Grudzień 12, 2011, 08:58:25 »

Myślę Gustliku że dyskusja pomimo niewielkiego grona może toczyć się "latami" a decyzja musi zapaść. Ja ze swojej strony jestem na nie, ale jak wprowadzisz nowy front  i przerobisz jakąś kampanię tak że nie będzie latadeł to też będę grać, szczególnie że wszystkie twoje kampanie są przemyślane i fajnie zrobione .

Może jakaś ankieta  Question

Zasada z PG3 była idiotyczna, limit w ramach "hangaru", dostępny np. Tygrys, dwie trójki i tyle. Zatem co w tym fajnego. To gra- ma bawić! Nie edukować...
Zgadzam się co do kwestii zabawy ale mnie ten system się podobał jednak każdy ma swoje preferencje.
Zapisane

Nie bo nie Smiley
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #18 : Grudzień 12, 2011, 09:27:57 »

Ja myślę, że Gustlik źle to PR-owo rozegrał. Wink Zabrzmiało to jak radykalna zmiana, tymczasem NIC nie musi się zmieniać, a daje szansę na urozmaicenie, urealnienie rozgrywki. Ale np. w przypadku USAAF to będą chyba 3 fronty...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Jagemnon
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 86


nec Hercules contra plures


« Odpowiedz #19 : Grudzień 12, 2011, 10:44:46 »

Ja chyba też bym wolał dostać samolot z innego frontu niż samemu się głowić jaki kupić a potem płakać, że straciłem głupio 500 prestiżu albo więcej Sad Takie zawężone pole manewru wcale nie musi oznaczać pogorszenia grywalności, z tym, że nie odrzucałbym całkowicie możliwości zakupu lotnictwa. Może coś w stylu "wypożycz i oddaj", czyli np. dostajemy pewną kwotę prestiżu na zakup samolotu ( wzywamy wsparcie lotnicze) a po scenie samolot powraca do siebie, a my dostajemy z powrotem prestiż.
Jeśli chodzi o kampanie lotnicze to jak najbardziej jestem za. Proponuję Bitwa o Midway albo Lew Morski Smiley
To był by czad  Grin
Zapisane

"Nie ma strat dość dużych, których nie warto by poświęcić dla uniknięcia strat większych"
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #20 : Grudzień 12, 2011, 11:28:34 »

Ale zwrot - powiedzmy- prestiżu masz zawsze, ja tak często robię... A zawężenie wyboru to tylko jako uwarunkowanie historyczne. Na pewno nie kosztem mocno obniżonej grywalności...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #21 : Grudzień 12, 2011, 11:50:41 »

Cytuj
Takie zawężone pole manewru wcale nie musi oznaczać pogorszenia grywalności, z tym, że nie odrzucałbym całkowicie możliwości zakupu lotnictwa. Może coś w stylu "wypożycz i oddaj", czyli np. dostajemy pewną kwotę prestiżu na zakup samolotu ( wzywamy wsparcie lotnicze) a po scenie samolot powraca do siebie, a my dostajemy z powrotem prestiż.

No to to jest rozwiązanie z PeG, gdzie gracz nie miał własnych samolotów, tylko za określoną cenę i w ramach określonych możliwości "kupował" misje powietrzne.

Cytuj
Jeśli chodzi o kampanie lotnicze to jak najbardziej jestem za. Proponuję Bitwa o Midway albo Lew Morski Smiley
To był by czad 

Niestety gra jest tak skonstruowana, że jakieś heksy do zajęcia/obrony musi mieć....
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #22 : Grudzień 13, 2011, 01:33:37 »

Niestety gra jest tak skonstruowana, że jakieś heksy do zajęcia/obrony musi mieć....

 A misje na wybicie przeciwnika? Zresztą ja za typowymi misjami lotniczymi nie tęsknie, korelacje wyników kosmicznie rozbieżnie, niczym w okrętach...
A za rozwiązaniem misji lotniczych z People General nie tęsknie, takie bezpłciowe wyklikanie np. "dzikiej łasicy" czyli zwalczania OPL, czy bombardowania. Tragedia.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #23 : Grudzień 13, 2011, 08:00:06 »

Ja myślę, że Gustlik źle to PR-owo rozegrał. Wink Zabrzmiało to jak radykalna zmiana, tymczasem NIC nie musi się zmieniać, a daje szansę na urozmaicenie, urealnienie rozgrywki. Ale np. w przypadku USAAF to będą chyba 3 fronty...
Można nie ruszać obecnych kampanii (chyba, że przy znaczących poprawkach kogoś coś opęta i będzie chciał wprowadzić urozmaicenie), ale ja zdecydowanie popieram pomysł Gustilka. Przy tworzeniu nowych kampanii to doskonały pomysł. Możesz nawet pójść dalej i w bardziej "grywalnych" krajach, gdzie jest taki rozdział sił lądowych od powietrznych, zrobić to samo.
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #24 : Grudzień 13, 2011, 08:14:15 »

Niestety gra jest tak skonstruowana, że jakieś heksy do zajęcia/obrony musi mieć....

Dlatego, trzeba zaapelować do Luisa o wprowadzenia zwycięstwa rodem z PacGen, czyli na punkty.

Można nie ruszać obecnych kampanii (chyba, że przy znaczących poprawkach kogoś coś opęta i będzie chciał wprowadzić urozmaicenie)

Poprawki muszą być.
Będą one polegały jedynie na dodaniu frontu "Luftwaffe" w kampaniach Wehrmachtu (także w tych kampaniach, gdzie Wehrmacht się broni), ale bez tej poprawki się nie da.
Zapisane
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #25 : Grudzień 13, 2011, 09:06:58 »

Niestety gra jest tak skonstruowana, że jakieś heksy do zajęcia/obrony musi mieć....

Dlatego, trzeba zaapelować do Luisa o wprowadzenia zwycięstwa rodem z PacGen, czyli na punkty.

Można nie ruszać obecnych kampanii (chyba, że przy znaczących poprawkach kogoś coś opęta i będzie chciał wprowadzić urozmaicenie)

Poprawki muszą być.
Będą one polegały jedynie na dodaniu frontu "Luftwaffe" w kampaniach Wehrmachtu (także w tych kampaniach, gdzie Wehrmacht się broni), ale bez tej poprawki się nie da.
No tak, masz rację. Jestem po nocnej inwentaryzacji i myślę bardzo powoli  Wink Tak, czy inaczej jestem za zmianami. Każde urozmaicenie to krok do przodu.
Ale tylko do momentu, kiedy gra będzie zbyt skomplikowana.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2011, 09:11:35 wysłane przez Rozprza » Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Jagemnon
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 86


nec Hercules contra plures


« Odpowiedz #26 : Grudzień 13, 2011, 10:46:10 »

Cytuj
No tak, masz rację. Jestem po nocnej inwentaryzacji i myślę bardzo powoli  Wink Tak, czy inaczej jestem za zmianami. Każde urozmaicenie to krok do przodu.
Ale tylko do momentu, kiedy gra będzie zbyt skomplikowana.
Właśnie trzeba zrobić to w ten sposób, żeby urozmaicić a nie komplikować gry, bo nowi zaginą w labiryncie zasad. Na pewno przyda się nowy Tutorial Smiley
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2011, 10:48:29 wysłane przez Jagemnon » Zapisane

"Nie ma strat dość dużych, których nie warto by poświęcić dla uniknięcia strat większych"
Jagemnon
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 86


nec Hercules contra plures


« Odpowiedz #27 : Grudzień 13, 2011, 10:59:09 »

Cytuj
A misje na wybicie przeciwnika? Zresztą ja za typowymi misjami lotniczymi nie tęsknie, korelacje wyników kosmicznie rozbieżnie, niczym w okrętach...
Jak to jest z tymi rozbieżnościami, nie można tego jakoś zmniejszyć??
Wiele razy sam miałem sytuacje w walkach powietrznych, że miałem stosunek np. 5:0 a kończyło się 1:4  Evil To rzeczywiście może zniechęcić do grania w takie bitwy już nie mówiąc o kampaniach. Jak by się dało to jakoś urealnić to byłoby cool.
Fakt że byli asy lotnictwa i potrafili w pojedynkę załatwić 2 a czasem 3 wrogie myśliwce ale od tego są odpowiedni Liderzy i wiadomo wtedy, że nie wąsko jest takiego zestrzelić. Natomiast jak takie rozbieżności zdarzają się przy dużej przewadze bez udziału Lidera i warunków pogodowych, no to można się czasem wściec na komputer  Angry
Zapisane

"Nie ma strat dość dużych, których nie warto by poświęcić dla uniknięcia strat większych"
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #28 : Grudzień 13, 2011, 11:13:02 »

Takie duże rozbieżności zdarzają się nie tylko w walkach powietrzno-morskich. Na lądzie też. Wiem coś o tym  Sad.

Zrobienie dobrej kampanii powietrzno-morskiej wymaga wprowadzenia jeszcze jednego rozwiązania z PacGen: lotniskowce potrafiące przewozić (naprawiać, uzupełniać) samoloty.
Bez tego nie da się oddać tamtego klimatu.
Zapisane
spros
Młodszy chorąży (Warrant Officer 2)
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #29 : Grudzień 14, 2011, 03:29:32 »

a czy żeby "wyłączyć" lotnictwo nie wystarczyło by znacząco "popsuć" pogody? proste i w miarę skuteczne zniechęcenie do kupowania drogiego sprzętu mało nadającego się nawet do rozpoznania.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.11 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.012s, 1q)