Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 24, 2024, 02:08:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PG - OG czy możliwe łagodne przejście ?  (Przeczytany 30213 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #15 : Maj 21, 2012, 07:41:12 »

Cytuj
Potrzebuję wskazówek praktycznych, o ile można. Bo chiałbym to zrobić.
Lub bliżej czy stosując procedury wymiany efile-a z OG- na RSF.

Przecież parę postów wyżej Kowdar podał link do gotowego Open Generala z zainstalowanym efilem RSF!!!!!
Pisał o tym parę godzin temu! Niczego nie trzeba wymieniać tylko ściągnąć gotową grę

Jeszcze raz ten link:

http://www.forum.gildiageneralow.pl/panzer-general-2/liga-gry-pbem-a-open-general/0/

Cytuj
Da się zachować warunki scenariusza oryginalnego ?

TAK

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
puciek2
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 133


« Odpowiedz #16 : Maj 21, 2012, 07:54:44 »

Cytuj
Potrzebuję wskazówek praktycznych, o ile można. Bo chiałbym to zrobić.
Lub bliżej czy stosując procedury wymiany efile-a z OG- na RSF.

Przecież parę postów wyżej Kowdar podał link do gotowego Open Generala z zainstalowanym efilem RSF!!!!!
Pisał o tym parę godzin temu! Niczego nie trzeba wymieniać tylko ściągnąć gotową grę

Jeszcze raz ten link:

http://www.forum.gildiageneralow.pl/panzer-general-2/liga-gry-pbem-a-open-general/0/

Cytuj
Da się zachować warunki scenariusza oryginalnego ?

TAK



Ok tu mój błąd. Nie doczytałem że tam już jest RSF. Przeszło to moje oczekiwania.



Wyzywam więc na pojedynek chętnego do gry w Rostov lub Konotop w OG PBEM.

Znajdzie się śmiałek Wink ?
Zapisane
mara
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 434


« Odpowiedz #17 : Maj 21, 2012, 08:11:25 »

Potrzebuję wskazówek praktycznych, o ile można. Bo chiałbym to zrobić.
Lub bliżej czy stosując procedury wymiany efile-a z OG- na RSF.
Ale w OG zmiana efila to pestka, i nie trzeba do tego suita. Z tego co się orientuje RSF to efile ligowy? Jeżeli tak to poza tym że sceny nie wykorzystują wszystkich możliwości OG gra się normalnie, jak na PG - nic nie tracąc na warunkach oryginalnego scena. Co do reszty to nie wiem, więc nic Ci nie pomogę.
Zapisane
puciek2
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 133


« Odpowiedz #18 : Maj 21, 2012, 08:14:16 »

No to może jeszcze wyzwanie dla graczy nie znających RSF-a.
Jak wyżej pisał czata można grać h2h także scenariusze rozpoczynające każdą kampanię.
Wyzywam więc chętnego do gry w dowolny taki scenariusz OG.
Warunki gry do uzgodnienia.

Czekam na śmiałka.
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #19 : Maj 21, 2012, 08:50:56 »

Całkowicie podzielam tezę, ze inteligencja AI to jest co najwyżej cwierć-inteligencja. To jest bolaczka wszystkich gier strategicznych a nieliczne wyjątki takie jak szachy, warcaby czy GO jedynie potwierdzają te regułę.

Słaba gra AI  spowodowała, że znudził mi się PG2 i PG3. W OG sztuczna inteligencja niewiele lepsza ale tutaj jej braki nadrabiają twórcy kampanii. Swoja pomysłowością potrafią stworzyć coś zaskakującego i będącego wyzwaniem dla takich "grajków" jak ja Tongue. Liczą się również wszystkie przewagi jakie ma OG nad PG.  Dzięki temu w OG możliwe jest dużo wierniejsze odtworzenie realiów prawdziwych bitew.

Uważam, że dla mnie ostatecznym etapem będzie gra h2h (granie z AI kiedyś się znudzi o ile AI nie zyska lepszej inteligencji) . Na razie bawią mnie gry kampanijne i  jeszcze nie jestem gotowy do gry z innym człowiekiem ale jest to cel do którego dążę i dzięki któremu po kilku latach ponownie zainteresowałem się PG2 co w rezultacie skończyło się odnalezieniem tego portalu i złapaniu bakcyla OG.
Zapisane

Gratia gratiam parti
puciek2
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 133


« Odpowiedz #20 : Maj 21, 2012, 09:06:43 »

....
Liczą się również wszystkie przewagi jakie ma OG nad PG.  Dzięki temu w OG możliwe jest dużo wierniejsze odtworzenie realiów prawdziwych bitew.

W pełni się zgadzam. Dla mnie było wielką frajdą budowanie lotnisk, stawianie min, niszczenie dróg i ostrzał artylerią wroga, którego nie widziałem. Te możliwości sprawiły że przebrnąłem parę scenariuszy w kampanii "Gambit Guderiana".

Uważam, że dla mnie ostatecznym etapem będzie gra h2h (granie z AI kiedyś się znudzi o ile AI nie zyska lepszej inteligencji) . Na razie bawią mnie gry kampanijne i  jeszcze nie jestem gotowy do gry z innym człowiekiem ale jest to cel do którego dążę i dzięki któremu po kilku latach ponownie zainteresowałem się PG2 co w rezultacie skończyło się odnalezieniem tego portalu i złapaniu bakcyla OG.


A tu trochę przesadzasz, moim zdaniem. Nie ma się co czaić. Siadaj gramy jakiegoś scena, będzie dobrze.
Zapisane
puciek2
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 133


« Odpowiedz #21 : Maj 23, 2012, 04:12:11 »

Witam śmiałków brak ale nic to.
Ściągnąłem i rozegrałem ze sobą parę tur PBEM.
Wygląda obiecująco. Zmora PBEM w PG czyli cancel move w PBEM nie jest dostępny w ogóle.
Więc jeden problem odpada. Mi się zdarzało wciskać cancela odruchowo po jakimś automatycznym złym kliknięciu,
z OG to nie możliwe.
Replay-e się odtwarzają. Co więcej odtwarzają się poprawnie nawet bez restartu gry, gdy ładujesz grę od nowa.
W PG to nie do przejścia.

Tu będę miał kolejne pytania do znawców OG, wybaczcie jeśli znowu głupio pytam. Smiley
1.
Gdzieś czytałem że przeładowanie gry nie wpływa na pogodę i wyniki walki.
Czy jest to prawdą także dla OG z efilem RSF i PBEM ?
Bo wydaje mi się że ta sama walka po przeładowaniu gry PBEM jedna skończyła się innym wynikiem.

2.
Ponieważ chcielibyśmy wymienić efile-a na nowszą wersję RSF-a.  Prośba o wskazówki jak to zrobić dysponując plikami pod PG ? Jak wiem gameset-a karmi się (w PG)  5 plikami ( names.txt, misc.txt, GUI97.txt, plikiem *.EQP i odpowiadającym mu tekstowym) oraz plikiem panzer2.dat . O ile w katalogach OG znajduję 5 wspomnianych powyżej pliki to są dodatkowe jakieś rpy chyba no i nie zanjduję niestety pliku panzer2.dat. Podpowiecie co z tym zrobić ? JAkoś ten plik panzer2.dat się konwertuje ? A te dodatkowe pliki rozumiem że dostarcza Suite przy budowie gameseta ?


Gdyby to się dało uzyskać (niezależność wyników od przeładowania gry) 
dla efila RSF i PBEM w OG, to moim zdaniem utraciło
by sens używanie nadal PG. Ale już teraz wygląda na to że sens utrzymywania PG
może być wątpliwy o ile potwierdzą się moje spostrzeżenia w dalszych testach.

« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2012, 08:44:53 wysłane przez puciek2 » Zapisane
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #22 : Maj 23, 2012, 05:27:26 »

Zakładam, że masz instalkę Kowdara.

W katalogu efilowym dla OG powinny być cztery pliki:
EQUIP97.EQP, EQUIP97.TXT, NAMES.TXT oraz NATIONS.TXT.

OG korzysta z pliku OpenIcons.dat (zamiast panzer2.dat), który jest w katalogu głównym gry.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2012, 09:08:07 wysłane przez czata » Zapisane
puciek2
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 133


« Odpowiedz #23 : Maj 23, 2012, 08:43:25 »

Zakładam, że mam instalkę Kowdara.

W katalogu efilowym dla OG powinny być cztery pliki:
EQUIP97.EQP, EQUIP97.TXT, NAMES.TXT oraz NATIONS.TXT.

Ok ale ja piszę o efile-u RSF (instalka w tym wątku powyżej). tam zamiast nations.txt jest misc.txt i GUI9.txt
a dodatkowo pliki :
GAME.rpy, i GAMELST.rpy.

O ile te 5 plików to standard efila dla PG, to nie wiem jak uzyskać pliki GAME.rpy, i GAMELST.rpy ?
Czy one są tworzone poprzez SUita gdy buduje się game-set-a ?

OG korzysta z pliku OpenIcons.dat (zamiast panzer2.dat), który jest w katalogu głównym gry.

Ok ale jak z pliku panzer2.dat zrobić OpenIcons.dat. Wystarczy przekopiować i zmienić nazwę ?
Czy trzeba jakoś konwertować ?
Zapisane
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #24 : Maj 23, 2012, 08:56:09 »

Wykorzystuje się OpenIcons.dat ZAMIAST panzer2.dat .
Zapisane
puciek2
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 133


« Odpowiedz #25 : Maj 23, 2012, 09:37:59 »

Wykorzystuje się OpenIcons.dat ZAMIAST panzer2.dat .

Rozumiem że znaczy to przekopiować.  Tylko tu widzę następny problem. Co jeśli efile korzystaja z różnych plików dat ?
Da się jakoś temu zaradzić ? W PG można było uruchamiając różnego exe-ca uruchomić różne efile z różnymi plikami panzer2.dat. Tu jest taka możliwość aby używać specyficznych plików dat dla efile-i ?





Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #26 : Maj 23, 2012, 09:45:17 »

Cytuj
Co jeśli efile korzystaja z różnych plików dat ?

Plik OpenIcons.dat, podobnie jak Panzer2.dat, jest JEDEN NA CAŁYM ŚWIECIE.
Zatem wszystkie efile odwołują się do TEGO SAMEGO PLIKU.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
puciek2
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 133


« Odpowiedz #27 : Maj 23, 2012, 10:03:34 »

Cytuj
Co jeśli efile korzystaja z różnych plików dat ?

Plik OpenIcons.dat, podobnie jak Panzer2.dat, jest JEDEN NA CAŁYM ŚWIECIE.
Zatem wszystkie efile odwołują się do TEGO SAMEGO PLIKU.

Chesz mi powiedzieć że jeżeli wezmę plik panzer2.dat wydany w maju tego roku przez Raidersów i
umieszczę go w katalogu głównym OG, zmieniając mu nazwę na Openicons.dat to inne efile w tym rodowite OG,
będą działały jak należy, pomimo to że mogą nie mieć ikonek odpowiadającym jednostkom z efile-a ?

Czy aby nie jest tak że to twórca efile-a decyduje jakie ikonki będą miały jego jednostki ?

Ja wiem tyle że razem z wersją RSF 3 raidersów wyszedł nowy plik panzer2.dat i wcześniejszy
nie zawiera wszystkich potrzebnych ikon. Dla mnie to raczej wygląda tak że plik dat powinien być
związany z efilem dla którego ma ikony i tak to zostało w suit-e przynajmniej dla PG zrobione
że każdy gameset może mieć oddzilelny plik panzer2.dat.

Mam teraz pytanie, czy OG ma podobne możliwości czy też trzeba kopiować pliki dat w zależności od
efile-a ?
Zapisane
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #28 : Maj 23, 2012, 10:06:58 »

Rozumiem że znaczy to przekopiować. 
Nie bardzo wiem, co Ty chcesz kopiować? Instalka Kowdara zawiera już plik OpenIcons.dat.

Kowdar ma też gotowe foldery efilowe z RSF z nowymi wersjami plików w katalogu OPENDAT.

Plik OpenIcons.dat, podobnie jak Panzer2.dat, jest JEDEN NA CAŁYM ŚWIECIE.
Zatem wszystkie efile odwołują się do TEGO SAMEGO PLIKU.
Efil Napoleon korzysta z własnego pliku Panzer2.dat.

Być może, któraś nowsza wersja Panzer2.dat zawiera już ikony potrzebne w efilu Napoleona. Tego nie wiem.
Zapisane
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #29 : Maj 23, 2012, 10:12:39 »

Mam teraz pytanie, czy OG ma podobne możliwości czy też trzeba kopiować pliki dat w zależności od
efile-a ?
Zrób tak:
Zainstaluj grę z instalki Kowdara. W katalogu głównym gry będzie plik OpenIcons.dat. Poproś Kowdara o katalogi efilowe do efila RSF (chyba nie ma ich w instalce).

A teraz najważniejsze.
Skopiuj plik Panzer2.dat od Raidersów i wgraj go do katalogu z efilem RSF. Powinno wszystko działać.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)