Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 17, 2024, 01:02:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problemy z uzupełnianiem amunicji w ukrytych jedn. w kampanii Zielone Diabły.  (Przeczytany 11771 razy)
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« : Lipiec 15, 2012, 12:55:27 »

Witam gram obecnie w kampanię Zielone Diabły ( jest dosyć wymagająca Evil).
W bitwie Tunis mam problem z uzupełnieniem amunicji w artylerii i piechocie umieszczonej w forcie St. Marie du Zit współrzędne (36,31)( Road). "Widzę" te jednostki ale klikając prawym przyciskiem myszy nie pojawia się możliwość uzupełnienia. Podobnie jest też w Bizerte.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2012, 01:03:14 wysłane przez Mario » Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
mara
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 434


« Odpowiedz #1 : Lipiec 15, 2012, 01:15:25 »

Przyczyną może być bardzo aktywne lotnictwo aliantów. Czy te problemy miałeś gdy w pobliżu były wrogie samoloty?
Zapisane
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #2 : Lipiec 15, 2012, 01:47:38 »

Nie, samolotów nie było ale przy forcie były czołgi a przy porcie niszczyciel.
To może tłumaczyć  brak możliwości uzupełniania ale nie tłumaczy czemu  nie pojawia się pomimo że jest widoczna jednostka  piechoty, artylerii w Forcie widoku z polem do uzupełniania amunicji  i paliwa ( kliknąłem prawym przyciskiem myszy- przy innych jednostkach się pojawia).
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #3 : Lipiec 15, 2012, 04:38:28 »

Im więcej jednostek wroga sąsiaduje z heksem na którym stoi Twoja jednostka tym mniejsze masz mozliwosci uzupełnienia.
Już przy trzech wrogich jednostkach uzupełnianie jest niemożliwe (odzwierciedla to realną sytuację  odcięcia  dróg zaopatrzenia).
Zapisane

Gratia gratiam parti
Jutland
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 115


Mówię po duńsku jak on po francusku.


« Odpowiedz #4 : Lipiec 15, 2012, 05:28:04 »

Ale jemu chyba chodzi o to, że nie może wywołać okna jednostki prawym kliknięciem. Chyba że uzupełniać można jeszcze gdzie indziej?
Zapisane

Jeśli siadam do gry, to w celu zrelaksowania się. Od wyzwań i frustracji mam realne życie.
mara
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 434


« Odpowiedz #5 : Lipiec 15, 2012, 06:01:30 »

A, teraz rozumiem. Jedynym sposobem jest uzupełnienie przy użyciu klawiatury. Jak wciśniesz F1 to wyświetli Ci się lista klawiszy i gdzieś tam będzie uzupełnienie amunicji i paliwa.
Zapisane
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #6 : Lipiec 15, 2012, 07:11:32 »

Kiedyś jednostka, która nie strzelała i nie była poruszana uzupełniała się automatycznie.

Coś się zmieniło w tej kwestii?
Zapisane
Jutland
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 115


Mówię po duńsku jak on po francusku.


« Odpowiedz #7 : Lipiec 15, 2012, 07:23:29 »

Chyba nie, bo dziś ze zdziwieniem to zauważyłem - ale chyba musi tak stać co najmniej 2 lub 3 tury.
Zapisane

Jeśli siadam do gry, to w celu zrelaksowania się. Od wyzwań i frustracji mam realne życie.
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #8 : Lipiec 15, 2012, 07:54:44 »

Niestety tak się nie da.
Sytuacja jest następująca: w forcie St. Marie du Zit współrzędne (36,31)( Road). są trzy jednostki
(sam Desert Fort, artyleria FortArtSqdr o zerowej możliwości ruchu, piechota ze 132 PzDivAriete/8BerReg z możliwością ruchu 3 z transportem 4) przechodząc przyciskiem N lub strzałką na kolejne jednostki na pierwszym planie pojawia się fort i po kliknięciu  prawym przyciskiem myszy jest okienko z którego mogę  ewentualnie uzupełnić amunicję w forcie  następnie na pierwszym planie pojawia się piechota ale niestety po kliknięciu prawym przyciskiem myszy nie ma okienka gdzie ewentualnie można by uzupełniać, podobnie  jest gdy pojawia się artyleria na pierwszym planie po kliknięciu myszą nie ma okienka w którym mógłbym ewentualnie coś uzupełnić.Tak jest tylko w przypadku jednostek  ukrytych w fortyfikacjach * nie tylko w tej jednej  ale też w innych).
Co ciekawe po wyjściu jednostki z fortyfikacji i kliknięciu "cofnij ruch"  jednostkę w fortyfikacji można uzupełnić- pojawia się wtedy okno za pomocą, którego to jest możliwe.
Problem z tym, że to jest bawienie się- i nie zawsze można ruch cofnąć ( np. ruch powoduje wykrycie nowe jednostki)
Po drugie nie jest to możliwe w przypadku artylerii o zerowej możliwości ruchu.
A zauważyłem, że ona już nie wspiera innych jednostek a to by się przydało-dzięki temu może bym utrzymał VH lub opóźnił natarcie przeciwnika.
Jestem ciekawy czy to jakiś błąd, czy niedoskonałość związana z tym, że  jednostki są ukryte w fortyfikacji?
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #9 : Lipiec 15, 2012, 08:44:15 »

Spróbuj poprzez okno "Przegląd jednostki".
Zapisane
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #10 : Lipiec 15, 2012, 09:00:39 »

Próbowałem, ale to nic nie daje  z tego okna nie można uzupełniać jednostki.
A w kwaterze głównej nie ma jednostek włoskich ( nie ma też flagi włoskiej żeby przejść do sojusznika  więc w ten sposób nie da się również).
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #11 : Lipiec 15, 2012, 09:12:47 »

teraz sobie przypominam, ze chyba miałem podobne problemy związane z nagromadzeniem jednostek w forcie podczas rozgrywania kampanii Hitlerjugend.

Jedyną szansą na ratowanie często wartościowych jednostek było wycofanie ich z fortu w odpowiednim momencie niestety w przypadku jednostek pozbawionych możliwości ruchu niewiele dawało się zrobić. Po wyczerpaniu amunicji skazane były na zagładę, chyba że przetrwały zniszczenie fortu ale w takim przypadku niewiele już było do uratowania.

Nie ulega wątpliwości, ze interfejs obsługi takiego fortu czy też bunkra pozostawia wiele do życzenia. Przegląd zawartości fortu możliwy tylko przy pomocy przycisku "next unit" jest dosyć uciążliwy podobnie jak i wybranie jednostki w forcie w celu wykonania nią jakiejś akcji.  Na razie trzeba się z tym męczyć, gdyż autor gry ma w tej chwili inne priorytety i trudno by mu było znaleźć czas na udoskonalenie obsługi jednostek fortecznych.

Zapisane

Gratia gratiam parti
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #12 : Lipiec 15, 2012, 10:43:31 »

Tak właśnie myślałem -też  w grałem w kampanię Hitlerjugend (  i chyba miałem wtedy takie problemy).
Dzięki za  porady.
Proponuje zagrać w Zielone Diabły -dosyć trudna i wymagająca kampania Evil
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #13 : Lipiec 16, 2012, 07:27:40 »

Próbowałem, ale to nic nie daje  z tego okna nie można uzupełniać jednostki.
Można.

Klikamy prawym na dowolnej jednostce, a potem na jej ikonie.


Pojawia się okno "Przegląd jednostki". Strzałkami szukamy potrzebnej jednostki:


Znajdujemy właściwą i klikamy OK:


Możemy uzupełnić jednostkę:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 07:29:29 wysłane przez czata » Zapisane
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #14 : Lipiec 16, 2012, 10:14:40 »

Wielkie dzięki.
Co prawda skończyłem ten scenariusz, ale miałem zapisany poprzedni-sprawdziłem i działa.
Człowiek cały czas się uczy Smiley
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.006s, 1q)