Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 19, 2024, 09:31:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowa opcja w grze: uzupełnienia "green" vs. "elite"  (Przeczytany 47914 razy)
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #30 : Kwiecień 16, 2013, 02:48:05 »

Ciekawy jestem jakie zdanie na temat GR mają autorzy kampanii Smiley.

Zapisane

Gratia gratiam parti
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #31 : Kwiecień 16, 2013, 01:16:32 »

Pamiętam ten model jeszcze z jedynki Panzera- zawsze unikałem tych "deprecjonujących" uzupełnień. Na pewno będę tego unikał...

Rozumiem, że elitarne uzupełnienie będzie- jak zawsze za 100%.

A "zielone" jak wyliczyć? Jako procent brakującego? Nie, bo to ma być ubytek doświadczenia => 4/10 straci 60%, zgadza się?

Swoją drogą takie uzupełnieni z 3/10 to świetny sposób na pozbycie się dennego lidera. Wink

Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #32 : Kwiecień 16, 2013, 03:49:37 »

Cytuj
Ciekawy jestem jakie zdanie na temat GR mają autorzy kampanii

Na razie jestem ostrożny w ocenie.

Póki co podoba mi się możliwość spowolnienia zdobywania doświadczenia w miarę wzrostu ilości belek. Bo to jest lekarstwo na podstawową bolączkę długich kampanii - czyli sytuację, gdzie po dziesiątym scenariuszu wszyscy mają już po pięć belek i właściwie nie ma o co się bić, a przeciwnika trzeba wzmacniać do 15pp, żeby w ogóle stanowił problem.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #33 : Kwiecień 16, 2013, 03:59:29 »

Z własnych eksperymentów wiem że zmiana % kosztów uzupełnienia Elite jest bardzo "chwiejna" i może przy  zbytnim zwiększeniu rozwalić zupełnie fundusze kampanijne - w efekcie czego nie będzie już prestiżu na upgrade zakupy czy podnoszenie belek. Z kalkulatorem się człowiek nie rozstaje - ale jakby wszystko wyliczyć to dało by się tak ustawić całą kampanie, żeby było ok pod względem prestiżu. Szkoda że nie można przypisywać róznych kosztów do poszczególnych scen. tylko do całej kampanii. Pod koniec wojny trudniej było o uzupełnienia Elite.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2013, 04:02:30 wysłane przez Pioniere » Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #34 : Kwiecień 16, 2013, 04:23:14 »

Zaraz zaraz, to nie jest tak, że "elite" odpowiadają obecnym, a "green" są tańsze?

Bo dla mnie, cała zabawa  ma sens jedynie wtedy - właśnie dlatego, że nie zmienia niczego w istniejących kampaniach.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #35 : Kwiecień 16, 2013, 06:42:29 »

Moim zdaniem nie można jednoznacznie określic że elite albo green odpowiadają dokładnie temu co bylo gdy podziału nie było.

GR - to uzupełnianie w starym stylu jeśli chodzi o koszt  PP, ale nie jest to takie samo uzupełnianie bo w jego wyniku zmniejsza się doświadczenie jednostki, i można stracić lidera.
Nie  mialem czasu dłużej tego protestować, (Pioniere zapewne zna odpowiedź) wiec nie mam pewności czy auto uzupełnianie na początku scenariusza używa GR czy ER.  Gdyby używało GR bo wtedy gracz nie mógłby  po skończonym scenariuszu"zwalać" całych kosztów uzupełniania na system, ale chyba jest ER więc odbywa sie to analogicznie jak dawniej, czyli gracz nie ponosi żadnych kosztów i jednostki nie tracą doświadczenia.

natomiast Elite Replacements ER  działa na podobnej zasadzie jak "stare" uzupełnianie  czyli w jego wyniku jednostka nie traci doświadczenia ani lidera,  ale koszty uzupełnienia są wyższe  bo nie uzupełniamy zielonymi rekrutami tylko doświadczonymi weteranami.  Smiley   .   Koszt uzupełnienia ER = k * koszt podstawowy (czyli koszt GR).  Współczynnik k  wyznacza twórca kampanii.

Tak więc od  autora kampanii zależy czy ER będzie stanowiło 150 czy na przykład 200 % kosztu podstawowego.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2013, 01:07:16 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #36 : Kwiecień 16, 2013, 07:10:24 »

Osobno ustala się, zupełnie dowolnie, ile procent z ceny ze sklepu kosztuje jednostka Green, a ile Elite.
To jest gdy dla Greens ustawimy np. 75% będzie ona tańsza niż jednostka ze sklepu o 1/4 ceny. 0 oznacz 25% ceny tak jak było PG - tego nie sprawdzałem jeszcze ale tak podaje Luis - w pliku jest to ustawienie default. 100% oznacza brak zmian kosztu czyli koszt identyczny z zakupem jednostki. 
W wypadku Elite ustawimy np. 125 będzie o 1/4 droższa niż jednostka ze sklepu.  Uzupełnienie w trakcie gry Elite będzie wtedy bardzo drogie, bo za każdą brakująca policzy 1.25 ceny ze sklepu. Gdy włączone jest Autouzupełnianie Greens i sami nie uzupełnimy Elite w ostatniej turze to uzupełni nam Rekrutami i utnie exp jak również może opcjonalnie usunąć lidera-   i tak co scenariusz możemy tracić nawet po 4 belki exp.
Podnoszenie belek też kosztuje tyle, ile jest ustawione Elite -  np. przy Elite 125%; T- 34 dla Waffen SS kosztuje w sklepie 420, gdy chcemy pomieść beleczkę to koszt jest już nie 42 a 52.

Tak więc od  autora kampanii zależy czy ER będzie stanowiło 150 czy na przykład 200 % kosztu podstawowego.

Z tymi procentami to się tak nie poszaleje.  Dobra opcja to około 105-120 % - zrobiłem tak jak proponowałeś wcześniej 150% Elite i utknąłem z braku prestiżu na modernizacje armii. Tak duże zmiany wymagały by zmian pp za turę w kampaniach. Minimalne zmiany dodają smaczku grze i nie psują kampanii.
Szkoda że nie można przypisać kilku plików cfg dla kolejnych etapów kampanii -  np. w zakresach plików scen. w których obowiązuje. W jednym trudno jest to uśrednić - co ile ma kosztować. Z czasem mamy coraz to droższe jednostki i potrzebujemy  więcej prestiżu na uzupełnienia Elite. 150 % z 240 za PzIVD to nie to samo co 150 % z 600 za Tygrysa. Dlatego procenty zwiększające koszt nie powinny być większe niż w/w.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2013, 08:05:26 wysłane przez Pioniere » Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #37 : Kwiecień 17, 2013, 01:24:03 »


Z tymi procentami to się tak nie poszaleje.  Dobra opcja to około 105-120 % - zrobiłem tak jak proponowałeś wcześniej 150% Elite i utknąłem z braku prestiżu na modernizacje armii. Tak duże zmiany wymagały by zmian pp za turę w kampaniach. Minimalne zmiany dodają smaczku grze i nie psują kampanii.


Zgadzam się. Smiley

Proponując przykładowy współczynnik 1.5  nie miałem na myśli bezkrytycznego implementowania takiego przelicznika do  już istniejącej  kampanii. Jaki by ten przelicznik nie był,  jego wprowadzenie zawsze powinno być poprzedzone gruntowna analizą ilości prestiżu w grze.
A ostatecznie i tak wszystko sprowadza się do tego jaki pomysł na kampanię ma jej autor.  GR to jest po prostu dodatkowe narzędzie, dzięki któremu można wzbogacić kampanię  o nowe elementy, które sprawią że stanie się ona bardziej realistyczną.

Zapisane

Gratia gratiam parti
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #38 : Kwiecień 17, 2013, 01:39:45 »

Szkoda, bo zamiast przejrzystego mechanizmu kolejny "plus" dla maniaka, nie dla gracza... W jedynce było to lepiej rozwiązane.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #39 : Kwiecień 17, 2013, 10:10:16 »

Cytuj
Szkoda, bo zamiast przejrzystego mechanizmu kolejny "plus" dla maniaka, nie dla gracza...

Nie, no ja podtrzymuję swoje stanowisko. Mogę skorzystać TYLKO WTEDY jeśli uzupełnienia "elite", to będzie po prostu to, co jest teraz, a "green" to byłaby nowa, tańsza opcja. Wtedy niczego nie zmienia to w istniejących kampaniach a pozwala na stosowanie koła ratunkowego.

Tak można grać bez kalkulatora.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #40 : Kwiecień 17, 2013, 10:41:53 »

Nie, no ja podtrzymuję swoje stanowisko. Mogę skorzystać TYLKO WTEDY jeśli uzupełnienia "elite", to będzie po prostu to, co jest teraz, a "green" to byłaby nowa, tańsza opcja. Wtedy niczego nie zmienia to w istniejących kampaniach a pozwala na stosowanie koła ratunkowego.

Tak można grać bez kalkulatora.
Wystarczy ustawić Elite Cost 100 a Green_Cost poniżej 100 (default jest 0 czyli koszt jest 4 razy mniejszy od ceny w sklepie- moim zdaniem to chyba zbyt duża różnica cen?) już nie trzeba nic liczyć (w/w warunek spełniony).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2013, 11:00:01 wysłane przez Pioniere » Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #41 : Kwiecień 17, 2013, 07:12:19 »

Gustlik, tak czy inaczej "kalkulator" zawsze się przyda jeżeli chcesz perfekcyjnie wykorzystać posiadane środki.

Przy podziale uzupełnień na ER i GR tego kalkulowania zawsze będzie więcej niż przy braku podziału.

I jeszcze taka  mała uwaga. Z  Twojej wypowiedzi zrozumiałem ze odnosisz się głównie do przypadku zaimplementowania GR w istniejących już gotowych i zbilansowanych kampaniach. I jeżeli tak jest to oczywiście masz rację podnosząc swój warunek.

Natomiast w przypadku tworzenia nowych kampanii, taki warunek nie ma już większego znaczenia. Nowa kampania to nowe założenia i nowe kalkulacje.  Jako Autor możesz ustawić wszystko od nowa i dokładnie przeliczyć ilość prestiżu w grze i jaki efekt chcesz osiągnąć.

Na przykład, jeżeli zechcesz uwzględnić duże trudności w zaopatrzeniu (chodzi zarówno o wartościowy sprzęt jak i wyszkolonych żołnierzy)  to ustawisz tak parametry, żeby gracza było stać na utrzymanie powiedzmy 3 jednostek weteranów a reszta jego armii będzie składała się z jednostek mniej doświadczonych, które będą zmuszone pobierać uzupełnienia wyłącznie z GR.  Ewentualnie gracz może zrezygnować z utrzymywania drogich weteranów i tak stosować ER, żeby  wszystkie jednostki miały zbliżony do siebie średni poziom czyli bez jednostek elitarnych i bez całkowitych nowicjuszy Cheesy

W takim przypadku będziesz miał duża kontrolę nad sila armii gracza, a to otwiera duże mozliwości przed autorem kampanii.

Odpada problem z tym, ze pod koniec kampanii gracz dysponuje wypasiona armią elitarnych jednostek i  w związku z tym musisz niezgodnie z prawdą historyczną  wyposażyć AI w adekwatnie elitarne jednostki.

Teraz wiedząc, ze gracz nawet w końcowej fazie kampanii będzie miał armię złożoną z kilku jednostek elitarnych i kilku jednostek nowicjuszy (na więcej po prostu nie będzie go stać) możesz również w armii AI stworzyć podobna strukturę.  Czyli kilka znanych z historii jednostek elitarnych i niedoszkolone oddziały volksturmu.
Zapisane

Gratia gratiam parti
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #42 : Kwiecień 18, 2013, 01:39:47 »

Nie Volksturmu tylko piechoty- bo tu nie chodzi o tanie jednostki, tylko tańszą wersję. Wink

Ale pewnie masz racje- to już pole do popisu dla twórcy. Ale jakoś nie widzę możliwości wszystkiego wyliczenia, chyba że zablokujesz nagrody, lidera- liberator itp.

Zatem pozostaję przy swoim- co Gustlik też wspomniał- "zielony" jako tańsza wersaj.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #43 : Kwiecień 18, 2013, 03:14:03 »

Zielony zawsze będzie tańszą wersją w stosunku do weterana.

Wszystko jest kwestia poziomów odniesienia.

Projektując kampanię od nowa możesz wybrać wariant:

GR - uzupełnianie podstawowe (koszt standardowy)
ER - uzupełnianie drogie (koszt wyższy od standardowego)

lub

GR- uzupełnianie tańsze od standardowego
ER- uzupełnianie po kosztach standardowych

A między tymi dwoma wariantami jest cała masa wariantów pośrednich, bo koszty GR i ER możesz ustawiać dowolnie jak sobie zażyczysz na przykład:

GR- koszt troszeczkę poniżej kosztu standardowego
ER - koszt troszeczkę lub dużo wyższy od kosztu standardowego.

Wszystko zależy od tego jaki masz pomysł na kampanię i co chcesz w niej odwzorować.
Zapisane

Gratia gratiam parti
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #44 : Kwiecień 19, 2013, 10:05:52 »

Tak. To świetne narzędzie do różnicowania dostępności uzupełnień. Niemniej standardowe powinno być ER- 100%, druga opcja - nawet 60-70%.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)