Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 12:25:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowa opcja w grze: uzupełnienia "green" vs. "elite"  (Przeczytany 47768 razy)
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #45 : Kwiecień 19, 2013, 10:29:25 »

..Niemniej standardowe powinno być ER- 100%, druga opcja - nawet 60-70%.
Co za różnica jakie są ustawienia default? Przecież jak autor kampanii będzie chciał włączyć GR to sobie ustawi co trzeba, jak chce.
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #46 : Kwiecień 19, 2013, 02:47:16 »

Tak sobie dumam i dumam o tym GR...

i dochodzę do wniosku, że w nowo tworzonych kampaniach jednak raczej nie powinno być tak, że ER jest po kosztach standardowych.

Mój tok myślenia jest następyjacy:

1. Zakładam , że w sklepie przez całą kampanię dostępne sa jedynie jednostki z zerowym doświadczeniem( wychodząc z założenia, że doświadczanie i perspektywiczne planowanie składu armii jest jednym z głównych i najciekawszych zadań stojących przed graczem, od zawsze bylem przeciwnikiem zakupów jednostek doświadczonych, nawet jeżeli odbywało się to w końcowej fazie długich kampanii).

2. koszt zakupu w sklepie jest równy kosztowi standardowemu, wiec mało sensowne byłoby żeby koszt uzupełnień elitami ER był równy kosztowi standardowemu. Rozsądek nakazuje aby ten koszt był jednak wyższy od standardowego.

3. W tej sytuacji oczywistością jest, ze koszt GR powinien być  równy  kosztowi standardowemu ewentualnie nieznacznie nizszy.

W praniu wyglądałoby to na przykład tak:

Gracz musialby rozstrzygać czy warto dokonywać ER, na pewno wyznaczyłby kilka jednostek o które dbałby szczególnie i zawsze trzymał w rezerwie trochę prestiżu na ER dla nich,  natomiast jesli chodzi o GR to w zależności od ilości prestiżu mógłby takiego uzupełnienia używać w trakcie trwania bitwy a jeżeli by tego nie użył to  wiadomo ze na starcie nowego scenariusza dostałby "darmowy" GR w formie automatycznego uzupełnienia. 
Jednostki które w wyniku GR straciłyby dużo doświadczenia zawsze mógłby sprzedać na starcie scenariusza i kupić inne z zerowym doświadczeniem i wszystko po kosztach standardowych czyli zgodnie z logiką.

Logiczna jest zasada, że cena uzupełnienia GR jest równa lub nizsza od ceny standardowej.
Nielogiczne jest aby cena uzupełnienia ER była równa cenie standardowej po której kupuje sie niedoświadczone jednostki.

W wielu dotychczasowych kampaniach, w których doświadczenie jednostek gracza rośnie bez umiaru, autorzy stosują moim zdaniem niesłuszną zasadę, że w końcowych kampaniach  w sklepie można nabyć coraz bardziej doświadczone jednostki.
Często zdarzało mi się, że w sklepie mogłem nabyć jednostkę bardziej doświadczoną od posiadanej w mojej armii core.
Oczywistością było, że w takiej sytuacji sprzedawało się corową jednostkę (zamiast robic drogi w tej sytuacji upgrade) i kupowało się nową taka samą i dopiero ja się upgradowało, ewentualnie od razu kupowało się jednostkę do której chciało się zrobić upgrade. Ten drugi sposób był tańszy a wiec racjonalniejszy od pierwszego.

Tego typu sytuacje, zaprzeczają jednej z głównych idei gier kampanijnych, w która nakazuje dbać o jednostki core, bo doświadczenie ich narasta i są w związku z tym cenniejsze od jednostek bez doświadczenia nabywanych w sklepie.
Potwierdzeniem dla takiego postępowania jest instytucja upgrade'u.  Upgrade jest zawsze droższy, niż sprzedaż  jednostki przeznaczonej do upgrade i zakup nowej lepszej.

Dlatego przy kalkulowaniu kosztów ER i GR należałoby tego typu zasady wziąć pod uwagę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2013, 02:58:25 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #47 : Kwiecień 20, 2013, 08:40:58 »

Baaardzo ciekawy wywód:
Ale: ) :
- o ile zgadam się na argument, że podczas gry- elitarne kosztują więcej.
- ale między scenariuszami to raczej nie.
No bo wtedy pewne kampanie mocno by był zachwiane.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Pioniere
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 469


« Odpowiedz #48 : Kwiecień 20, 2013, 10:09:46 »

....że podczas gry- elitarne kosztują więcej.
- ale między scenariuszami to raczej nie.
No bo wtedy pewne kampanie mocno by był zachwiane.
Chodziło przecież o nowo tworzone kampanie, bądź poprawiane specjalnie pod GR (niekiedy wystarczyło by jedynie podnieść "cap") wiec raczej nic by się nie chwiało.
Zróżnicować tak jak byś chciał się nie da.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #49 : Kwiecień 20, 2013, 10:19:06 »

Dlatego zdaję się na Was, sam tylko wyrażam opinię. Wink
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
velmasta
Chorąży (Warrant Officer 3)
*
Offline Offline

Wiadomości: 40


Reach for the sky cause tomorrow may never come..


« Odpowiedz #50 : Styczeń 11, 2014, 02:14:14 »

Miło by mi było żeby kiedyś Luis wprowadził między bitwami opcję uzupełniania + od razu wszystkich jednostek za jednym kliknięciem ( o ile jest kasa ) bo czasem trzeba sie sporo naklikać jeśli ma się dużą armię ;]
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #51 : Styczeń 11, 2014, 01:01:38 »

Huh Ale chyba podwyższania stanów ponad 100%?
Ja np. niektórych klas niemal nigdy nie podwyższam, np. piechota...

Dla mnie zatem wręcz szkodliwa.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)