Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 18, 2024, 02:31:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem nie do końca techniczny czyli - CO DALEJ?  (Przeczytany 13697 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« : Styczeń 09, 2018, 10:40:33 »

U progu Nowego Roku, chciałem poruszyć temat, który powracał do mnie już od dłuższego czasu czyli, tytułowe - co dalej?

Nie będę ukrywał, że do tej pory z wielką radością obserwowałem jak na całym świecie mówią, że polska społeczność jest jednym z głównych filarów utrzymujących grę przy życiu - i to mimo niewielkiego udziału w działalności forum JP's Panzers.

Od jakiegoś czasu jednak wiedzę że nasza działalność pomału gaśnie - w związku z tym pojawia sie oczywiste pytanie o dalszy ciąg tego co tutaj robimy (jeśli w ogóle robimy). Nie ma sensu żeby sympatyk robił swoje (coraz piękniejsze) mapy, żeby Pz_IV kontynuował tłumaczenia poradnika - jeśli to wszystko jest groch o ścianę i psu na budę. A i tak wszyscy jesteśmy winni każdą ilość piwa Kowdarowi - za to że mu się chce...

Po to, żeby zajrzeć raz na pół roku i po raz 50-ty zagrać Blitzkrieg - to naprawdę ta robota nie ma sensu - to można i bez tego wszystkiego.

- Możliwe są trzy rozwiązania:

1) - zostawiamy wszystko jak jest, ta garstka która gra, korzysta dopóki działa, a jak pewnego dnia zobaczy komunikat, że "strona nie istnieje", to pokiwa głową i wróci do swoich zajęć. Opcja najwygodniejsza - niczego od nikogo nie wymaga. Czekamy aż samo runie.

2) - utrzymujemy forum w stanie funkcjonującym i użytecznym, podobnie stronę Kowdara, ale tylko w zakresie obecnie istniejącym - tzn. odpowiadamy na pytania, poprawiamy błędy, utrzymujemy "Ranking Generałów" - ale niczego już nie dodajemy. Opcja mniej wygodna, ale dalej niewymagająca wielkiej pracy (poza kilkoma osobami).

3) - po świąteczno-noworocznej zapaści bierzemy się po prostu do roboty... Do grania testowania, budowania, rozwijania, komentowania. Opcja najmniej wygodna - wymaga większej aktywności i dobrej woli od wielu (jeśli nie wszystkich).

Myślę, że każdy teraz powinien zrobić rachunek sumienia i bez ściemy napisać, którą opcję wybiera - w czym jest gotów uczestniczyć, a w czym nie. Przynajmniej tyle winien jest tej grze i pozostałym kolegom na forum.

PANOWIE, KRÓTKO:  Bronimy tego Berlina, czy czas się poddać?  Tylko po męsku proszę.

Ja ze swej strony deklaruję niezmienną współpracę - może tylko nie będę już kolejnych adeptów uczył jak robić scenariusz / kampanię, bo ciągle daję się nabierać jak babcia na numer z wnuczkiem a po trzech miesiącach spędzonych na instrukcjach i zrzutach ekranu - delikwentowi zapał mija.

Jedyna moja uwaga na nadchodzące dni to taka, że będę wymieniał CAŁY sprzet komputerowy w domu, przechodząc (wreszcie) z XP na Win 10, więc mogę być niedostępny czasami albo nie mieć dostępu do własnych archiwów. Myślę jednak, że to długo nie potrwa.

Do Siego Roku!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2018, 10:43:34 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Ponury
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1067



« Odpowiedz #1 : Styczeń 09, 2018, 11:50:53 »

Ja po Nowym Roku wreszcie wracam do normalności, bo ostatni kwartał upłynął mi na załatwianiu spraw związanych z normalnym funkcjonowaniem we własnym mieszkaniu i związanymi z tym wyjazdami. Wracam do kampanii, którą zacząłem tworzyć. Mam kilkanaście scenariuszy, ale właściwie dopiero się rozgrzewam. Kiedy skończę, dam do stestowania, czy to w ogóle się nadaje.
Oprócz tego, jak może niektórzy zauważyli, staram się rozgrywać różne kampanie, których nie znam i trochę pojęczeć na to, co mi się w nich nie podoba i co bym pozmieniał  Grin
A w ogóle to bym dodał nowy rodzaj zwycięstwa - zniszczenie danego heksa. To by idealnie pasowało do mojej kampanii, np. zwycięstwo po zniszczeniu wszystkich mostów / wysadzeniu torów w danym miejscu. I wprowadzenie opcji dwóch warunków zwycięstwa jednocześnie, czyli zajęcie VHeksa ORAZ wycofanie się kilkoma jednostkami przez EH / zniszczenie jednostki MSU. Rozumiem, że niestety to wszystko nierealne...
Zapisane
Seta
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 737


« Odpowiedz #2 : Styczeń 09, 2018, 05:04:00 »

Do Siego!

W moim przypadku wszystko rozbija się o czas, prace, dobrze że mam bo żyć z czegoś trzeba i wiadomo życie prywatne. Grając już kilka lat zarówno dla siebie jak i rankingowo (ostatnio tylko rankingowo) mogę powiedzieć będę grał dalej i w miarę możliwości dalej próbował i uczył się by stworzyć w końcu coś.
Mianowicie na początek chciałbym robić kampanie z okresu XVIII XIX wieku, w zeszłym roku zabrałem się za robienie Powstania Listopadowego na e-filu SON (takie próby) ale chciałbym mieć swój e-file by nie przykleszczać się na czyjejś pracy, prawie ukończyłem pierwszy scenariusz, będę próbował dalej i może uda mi się nawet coś Wam przedstawić Smiley .

Moim drugim marzeniem jest, zresztą coś wspominałem o tym w wątku Arona http://www.forum.gildiageneralow.pl/gry-strategiczne-turowe/pg-online/msg46756/#new
Ale tu raczej już mowa o całkiem nowej grze.

Wierzę, że forum przetrwa, będzie się rozwijało i powiększało o nowych entuzjastów chcących coś wnieść. Dziękuję wszystkim, którzy wkładają w to przedsięwzięcie tak dużo pracy i czasu.
 Clap
Zapisane
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #3 : Styczeń 09, 2018, 07:21:16 »

Hej,
Mam ostatnio dużo zamieszania w pracy więc trochę czasu brakuje.
Mam nadzieję, że za niedługo się sytuacja powyjaśnia i czasu "przybędzie"
W miarę możliwości obiecuję umieszczać komentarze do testowanych przeze mnie kampanii (a mam kilka na tapecie, w które powoli sobie gram)
Pozdrawiam wszystkich Smiley.
Gustlik- mam nadzieję, że nie odpuścisz (wiem, że dzięki Tobie, Kowdarowi, Sympatykowi, Waldziosowi, Hansenowi, Zasamotowi Smiley, Jaro Smiley i paru innym kolegom to forum i gra trwa i się rozwija Clap Bow) Smiley
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2018, 09:09:00 wysłane przez Mario » Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 09, 2018, 09:39:25 »

Z mojej strony będę robił dalej to co robię aż mi się nie znudzi Smiley
Czyli będę utrzymywał technicznie forum i stronkę, robił instalki jak będzie z czego,
publikował wyniki rankingu, a czasami może w coś zagram Smiley lub zrobię jakąś konwersję (pewnie z PeG)
albo poprawkę istniejącej kampanii.

Nigdy jakoś szczególnie rozmowny nie byłem, więc jakiejś szczególnej zmiany z mojej strony,
ani w jedną ani w drugą stronę nie oczekujcie, tym bardziej, że ostatnio trochę zmian w robocie i czasu trochę mniej.

Na pewno rezygnuję w tym roku ze statystyk kampanii, zainteresowanie dość marne, a czasu zabiera dużo.
Będę więc publikował tylko wyniki rankingowe.

A co do nowej instalki, to jest nowy silnik i reszta na SF, ale przydałaby się także nowa wersja efile, dlatego się wstrzymuję aż coś się pojawi.
Co do exe to w naszej instalce planuję, że będzie nowa wersja z grafiką SDL, ale także pozostawię exe w wersji DD (z Direct Draw), czyli będzie także OpenGenDD.exe dla potrzebujących, bo opinie na SF są różne ...

Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #5 : Styczeń 10, 2018, 02:43:14 »

No własnie - odezwali się Ci, którzy i tak sprawiają, że to miejsce jeszcze żyje....
Szczerze mówiąc liczyłem, że sumienie ruszy parę innych osób  Wink

Słuchajcie - naprawdę nie chodzi mi o deklaracje, "ja do maja zrobię nową kampanię",
czy: "ja do czerwca rozegram sześć i dwa testy". Przecież nie będziemy się rozliczać,
jak z prac domowych... Smiley - każdy ma pracę, dom, rodzinę...

Chodziło mi tylko o to żeby usłyszeć komu zależy, komu nie, a komu jest wszystko
jedno.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Jaro
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1652


« Odpowiedz #6 : Styczeń 10, 2018, 02:49:33 »

Mnie zależy i regularnie zaglądam na forum, choć już prawie nie pamiętam kiedy ostatnio coś grałem Sad
Ostatnie projekty trwały wieki a teraz mam jeszcze mniej czasu Sad Wrócę do działania ale to jeszcze chwilę potrwa.
Zapisane

Pozdrawiam,
Jaro
------------------------------------------------------
Repozytorium plików instalacyjnych gry:
Dropbox: https://www.dropbox.com/sh/z4l7rs71sxk1jc6/AAD8v6sMojApzyD4NG3IFK4ca?dl=0
OneDrive: https://1drv.ms/f/s!Am2aTZH9AOcoanwyUg8_mMB5lwI
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #7 : Styczeń 10, 2018, 04:35:55 »

A w ogóle to bym dodał nowy rodzaj zwycięstwa - zniszczenie danego heksa.

To zrób na tym hexie fortyfikację i ustaw ją jako MSU dla przeciwnika - jednostka zostanie zniszczona, przeciwnik przegra.
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Ponury
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1067



« Odpowiedz #8 : Styczeń 12, 2018, 10:18:57 »

To zrób na tym hexie fortyfikację i ustaw ją jako MSU dla przeciwnika - jednostka zostanie zniszczona, przeciwnik przegra.

Chyba nie będzie innego wyjścia Smiley
Zapisane
Estek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 804


« Odpowiedz #9 : Styczeń 29, 2018, 05:46:38 »

Ja ze swojej strony mogę obiecać tylko aktywność w dotychczasowej formie. Staranne opisy rozgrywanych kampanii, okraszone moimi malowidłami na mapach i stosownym podsumowaniem. Mam nadzieję, że będzie je można potraktować jako recenzją tej wspaniałej gry, która zachęci do aktywności większe grono ludzi a wśród nich osoby o szerszych zdolnościach technicznych i graficznych ode mnie. Nie będę ściemniał, że jestem w stanie skonstruować jakiś scenariusz, mapę czy jednostkę, o kampanii już nie wspominając, gdyż oprócz Was oszukiwałbym też samego siebie. Bardzo mi zależy, żeby ta gra nie umarła tylko rozwijała się jak najdłużej, ku radości fanów strategii wywodzącej się spod znaku PG. Dziękuję wszystkim tym, którzy poświęcili i wciąż poświęcają swój wolny czas dla budowania "polskiego e-fila". Mam nadzieję że przyjdzie wreszcie czas poznać Was osobiście i uścisnąć Wam dłonie na jakimś najbliższym spotkaniu.  Smiley
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #10 : Styczeń 29, 2018, 05:57:29 »

Twój wkład w żywotność tego forum jest nie do przecenienia, a z takim doświadczeniem w grze i analizie scenariusza i zbudowanie go też nie sprawiłoby ci trudu - zaręczam.

Ale...dzięki za to co robisz.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Hansen
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 3593


Bierz co się da,niech się dzieje co chce.


« Odpowiedz #11 : Styczeń 30, 2018, 05:34:02 »

Witam Generałów.
OG to jedyna gra w jaką gram...''walczę'' cały czas nawet jak nie piszę na forum.
Rankingowo grać nie będę ponieważ: gram dla przyjemności i część jednostek sobie ''podrasowałem''...np.StuG-i zasuwają na 6 heksów tak jak PzIV itp.,więc nie chciałbym oszukiwać.
Grać i testować będę na pewno niemieckie kampanie,mam trochę planów... Smiley
W opcji 2 i 3 będę uczestniczył rzadziej lub częściej.

Pozdrawiam Generałów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2018, 07:59:08 wysłane przez Hansen » Zapisane
VonLitwin
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 19



« Odpowiedz #12 : Styczeń 31, 2018, 12:20:49 »

Witam
Gram w gry od początku lat 90, a seria Panzer General jest jedną z moich ulubionych drugo wojennych gier i nie ma roku żebym nie wrócił  i nie rozegrał kampanii i grać będę na pewno przez wiele kolejnych  lat.
Nie gram rankingowo lubię samotne boje.
 Forum jestem szarym graczem więc się nie udzielam, ale szkoda będzie kiedy zniknie taka skarbnica wiedzy.
Jak myślę sobie w Marcu rozegram nową kampanię w OP a może dla odmiany Allied General  to od razu kojarzą mi się osoby związane  z Panzer/Open General :Gustlik, Kowdar,Zsamot czy Depet, i tak  myślę ze szkoda będzie to zaprzepaścić.
Pozdrawiam
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #13 : Luty 07, 2018, 08:39:51 »

Tytułem wstępu...
Od maja mi się nieco zjeb... w życiu zawodowym, co mocno odbiło się na reszcie. Potem remonty pierdoły. Teraz dwie prace studia podyplomowe i ... tyle. To powody. A czasem i parę innych.

Reasumując:
Panzer General jest - oprócz Heroes III JEDYNĄ grą, w którą gram.
W tym roku muszę tylko oddać dwie prace zlecone i swoją podyplomówkę. A, i zmieniam pracę. Muszę, bo psychicznie padnę na ryj. Planów sporo, ale by robić trzeba robić szarże, trzeba poświecić turę na uzupełnienie zapasow, a ja pechowo stanąłem na piaskach życia, a raczej pustyni i kiepsko mi idzie te uzupełnianie zapasów. ;-(

Jedynie muszę kupić innego kompa, bo blaszak stoi u dzieciaków i nie mam czasem jak grać. Wink
Zatem Gustlik- daj proszę znać w osobnym wątku, jak Tobie poszło na 10-tce z tym Panzerem. 

Na zagadnienia techniczne się nie piszę. Musiałbym bliżej Krakowa mieszkać, bo ja muszę mieć tłumaczone łopatologicznie, nie on line. Wink

Proponuję tak po cichu pomysł na Zlot w ... Poznaniu, jest te Muzeum Wojskowe. Położenie centralne. Jakiś Hostel itp. Nie mówię, że pierwsza połowa roku, ale jesień?

Dlatego nie ma opcji, by PG2/ OG był nieistotny, bo nic mi nie poprawia humoru, jak walnięcie dobrego scenariusza.

Wracam do gry, nomen omen.

ps. Osobne podziękowania dla każdego z Was za te parę łusek, co wyrzucacie po bitwie, ze to wszystko fajnie zgrzyta i hałasuje.
ps. 2 na FB jest grupa, wrzućcie jakiś materiał raz na jakiś czas, tą drogą też świeża krew wpadnie. Nie zamierzam FB faworyzować, bo forum to podstawa, ale wiecie... Musi czasem być głośno. Wink
ps. 3 forum jest bezpieczne, jeżeli chodzi o jego stan opłacania. Tyle info od Szarika.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #14 : Luty 10, 2018, 05:07:23 »

- Możliwe są trzy rozwiązania:

1) - zostawiamy wszystko jak jest, ta garstka która gra, korzysta dopóki działa, a jak pewnego dnia zobaczy komunikat, że "strona nie istnieje", to pokiwa głową i wróci do swoich zajęć. Opcja najwygodniejsza - niczego od nikogo nie wymaga. Czekamy aż samo runie.

2) - utrzymujemy forum w stanie funkcjonującym i użytecznym, podobnie stronę Kowdara, ale tylko w zakresie obecnie istniejącym - tzn. odpowiadamy na pytania, poprawiamy błędy, utrzymujemy "Ranking Generałów" - ale niczego już nie dodajemy. Opcja mniej wygodna, ale dalej niewymagająca wielkiej pracy (poza kilkoma osobami).

3) - po świąteczno-noworocznej zapaści bierzemy się po prostu do roboty... Do grania testowania, budowania, rozwijania, komentowania. Opcja najmniej wygodna - wymaga większej aktywności i dobrej woli od wielu (jeśli nie wszystkich).
Wygląda mi na to, że jedziemy środkowym pasem, ale mamy już włączony prawy kierunkowskaz --> za chwilę zjazd na prawy pas ...  czyli toczymy się i osiągniemy 1  Evil
Aby skręcić w lewo i na 3 pas .. to trzeba paliwa, a tu kamuflowana stagnacja ...
A paliwo - to nowa krew --> właśnie na JPs to się zdarzyło ... Sherman

A ja osobiście nic nie deklaruję .. ( nie ma w tym żadnych pesymistycznych nutek) Rolling
To jest tylko zabawa - prawda? Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.011s, 1q)