Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 24, 2024, 07:21:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem nie do końca techniczny czyli - CO DALEJ?  (Przeczytany 13716 razy)
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #30 : Luty 25, 2018, 01:57:54 »

Panowie

Bez ogródek i do bólu ..
Już tak od roku przymierzałem się do zaprzestania wszelkich prac ..( nie będę się rozwodził nad brakiem czasu i że się wypaliłem, ale są ważniejsze rzeczy - choćby względy rodzinne - niestety czas nie jest z gumy ..)
Ale z drugiej strony jeszcze mnie tu ciągnie. A to, coś tam powinienem dokończyć, a to poczuwałem się np. do zastąpienia właściwymi rysunkami mapek, zrobionych dla PEG ..
I tak to się przeciągało
Teraz jest też nie najlepszy moment ..

Pora więc postawić sprawę jasno
Będę się starał wspierać prace graficzne, o ile będę mógł.
Niemniej jednak, musi to się odbywać na innej zasadzie niż dotychczas.

Już wcześniej sygnalizowałem, że chciałbym robić mapy nie na półkę ..
Jeśli więc ma powstać mapa - to proszę o lokalizację Google, opisem, z wstępnym materiałem - jakieś szkice, rysunki, wstępny projekt.
Jednym słowem - wyobrażenie jak ma wyglądać mapa, co jest istotne i na jaki czasookres ...
Tak właśnie zasugerowałem koledze t23wqgi ...
http://www.forum.gildiageneralow.pl/instalacja-zasoby-narzedzia-zagadnienia-techniczne/jak-w-gimie-mapy-robic/msg46612/#msg46612
no i chyba się obraził ..

A teraz inna kwestia
Jeśli chcemy, aby mapa była pobierana automatycznie - to musi mieć numer na JPs i być tam opublikowana. A to wymaga oprócz rysunku, również mapx, a normalny mapx ma opisy geograficzne choćby miast i rzek, a do tego potrzebna jeszcze lokalizacja Google ..
Dlatego na ten czas nie będę przerabiał map kafelkowych do D15 - lokalizacja nie znana, brak opisów. Ponadto miasta ( duże miasta zabierają dużo czasu) na całą mapę spokojnie mogą być na kafelkach.

Reasumując
Proszę o zgłaszanie zapotrzebowania na mapy po uprzednim przemyśleniu / przygotowaniu tematu najlepiej w wątku
"Jak w Gimie mapy robić"  http://www.forum.gildiageneralow.pl/instalacja-zasoby-narzedzia-zagadnienia-techniczne/jak-w-gimie-mapy-robic/0/
Inne sprawy do mnie też najlepiej na forum ..

Pozdrawiam
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Online Online

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #31 : Luty 25, 2018, 04:58:27 »

I bardzo dobrze. Nie ma sensu robić do szuflady.

Ważne, byś znalazł czas na potrzebne rzeczy.
Ja i myślę, że mnóstwo osób, jestem Tobie wdzięczny za kawał dobrej roboty.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #32 : Luty 26, 2018, 03:48:57 »

Masz rację Tomku-mapy kolegi są rewelacyjne  Clap i w kampaniach gdzie są wykorzystane gra się dużo lepiej Grin
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #33 : Luty 26, 2018, 10:37:21 »

Cytuj
Już wcześniej sygnalizowałem, że chciałbym robić mapy nie na półkę ..

Obliczyłem - na 81 Twoich map, które są w bazie, 60-kilka jest dla OG (reszta to małe mapy)

Z tego, ja wykorzystałem ponad 30, to wygląda jak połowa, ale trzeba pamiętać, że większość tych map ma dwie wersje, a w
takim razie można powiedzieć, że wykorzystałem WSZYSTKIE lokalizacje, które zrobiłeś, więc zarzut szuflady raczej
odpada.

Niewykorzystane w kampaniach pozostają najnowsze mapy irackie, ale tu, ze zrozumiałych względów - efilowych, raczej
praca utknęła. I jeśli miałbym sam zajmować się kampaniami i jeszcze efilem, to na wiele bym nie liczył, gdyż jedno i drugie
jest ponad moje siły. 

To, że map nie widać w grze, to już jest pytanie do tych, którzy wolą 185 raz grać w "German Elite Unit" , albo 268 raz w
"Blitzkrieg"... Ja zrobiłem co mogłem. Mapy są w "Wojnach śląskich", są w "Delcie", są w  "7 dni do Renu" - ta kampania jest
 akurat niedokończona, ale znów - sprawa rozbija się o efila.

Jeżeli mam sam zajmować się kampaniami, efilem (co oznacza także trzymanie ręki na pulsie silnika gry i kontakty z JP's), a także mapami czy ikonami - to szczerze mówię - ja sobie tego nie wyobrażam.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Online Online

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #34 : Luty 27, 2018, 01:26:46 »

Ale trzeba non stop rozwijać efile? Nie lepiej założyć, że oprócz błędów krytycznych, przypuśćmy 2 x w roku go aktualizujesz. Tyle. Przecież w międzyczasie dyskusja może się toczyć, owszem, ale bez ingerencji w efile.

Pogram w sprawdzone, pogram w nowe. Wink
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #35 : Luty 27, 2018, 10:29:09 »

Gustlik
Wielkie podziękowania dla Ciebie, że przekonałeś się do moich prac i je wykorzystujesz.

Pisząc na półkę - miałem na myśli
Mamy mniej czasu - wykorzystajmy go realistycznie - jest zapotrzebowanie - robimy
Efekt - wiem, co mam robić w pierwszej kolejności, wiem jakiej mapy oczekujemy ( wielkość, czasookres, miejsca charakterystyczne, ważne hexy, letnia, zimowa .. i inne)
Jeśli to będzie kilka map --> będą stanowiły serię ( ta sama technika, kolorystyka, tereny ..) - spójrz - mapy w "Wojnach śląskich" - to zbieranina różnych technik i podejścia do terenu ...

A mnie podoba się takie podejście -
najpierw zarys kampanii - przegląd map  - zrobienie brakujących, zastąpienie przestarzałych  itp

Bardzo dużo czasu zabiera mi właśnie przygotowanie - dywagacje jak ma wyglądać, czy pod konkretną bitwę, czy całkiem ogólnie, czy współczesna? ..jakie w końcu nazwy - obecne, poprzednie, niemieckie, polskie, angielskie, rosyjskie
Nazwy są dla mnie bardzo upierdliwe po za polskimi  - wpisuje je po literce do mapx

Takie podejście jest też korzystne dla scenarzysty - dostanie mapę z właściwym mapx, a co najważniejsze z właściwym terenem -->  nie potrzebne więc dostosowanie --> rysunek w 100% odpowiada terenowi w mapx

Ale trzeba non stop rozwijać efile?

Nieraz silnik gry ( to co panowie uradzą na JPs) wymusza zmiany efila ...
Oczywiście można nic nie robić  ... i nie wykorzystać nowych możliwości
Np. jeśli nowy silnik gry przyniesie zmiany w zachowaniu OP --> to wpływa to na wszystkie kampanie
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #36 : Luty 27, 2018, 11:23:04 »

@zsamot
Cytuj
Ale trzeba non stop rozwijać efile?

Trzeba - choćby dlatego, że trzeba uzupełnić go o MNÓSTWO nowych jednostek.  Kowdar potrzebuje do konwertowanych kampanii, ja też potrzebowałbym troche nowego wojska, pojawiają się nowe jednostki w świecie rzeczywistym - nie mówiąc już o tym ilu krajów w efilu w ogóle nie ma... Na dobrą sprawę mógłbym (czysto teoretycznie) wydawać nową wersję co tydzień i w każdej byłoby po 100 nowych jednostek.

Ale to trzeba opracować, połączyć ze sobą logicznie, ustalić proporcjonalne wartości danych - a te algorytmy zna(ł) tylko Waldzios, który je przez 3 lata opracowywał. No i trzeba mieć w jednym palcu wszystkie nowinki silnika i opcje "cfg".
A tu też...jak poprzednio.

@sympatyk
Cytuj
najpierw zarys kampanii - przegląd map  - zrobienie brakujących, zastąpienie przestarzałych  itp

Jak kampanie będą robiły po trzy cztery osoby, to tak można - w pojedynkę takie podejście potrwa wieki - patrz "zespołowa" mapa Teheranu, której zrobienie w końcu trwało pół roku.

Cytuj
Bardzo dużo czasu zabiera mi właśnie przygotowanie - dywagacje jak ma wyglądać, czy pod konkretną bitwę, czy całkiem ogólnie

"Pod konkretną bitwę" - oznacza tylko wyznaczyć obszar. Reszta i tak okaże się DOPIERO PO zbudowaniu na tym scenariusza.

Cytuj
jakie w końcu nazwy - obecne, poprzednie, niemieckie, polskie, angielskie, rosyjskie

Ułatwię ci wybór - jakie chcesz. Alternatywny plik z dowolnymi nazwami zawsze można dorobić później.

Cytuj
Nazwy są dla mnie bardzo upierdliwe po za polskimi  - wpisuje je po literce do mapx

Ja po prostu kopiuję z Google Maps.

Cytuj
Takie podejście jest też korzystne dla scenarzysty - dostanie mapę z właściwym mapx, a co najważniejsze z właściwym terenem

Dla mnie najkorzystniejsze jest, kiedy mapę mam SZYBKO. Brakujące lotnisko sobie dorobię, brakujące miasto, osadę czy inny obiekt - postawię jako jednostkę. Heksy graniczne - skoryguję, błędną nazwę poprawię. TO WSZYSTKO MOŻNA ZROBIĆ NA ETAPIE SCENARIUSZA.

A nawet wtedy można jeszcze na samej mapie dorysować to i owo. Nie trzeba przecież od razu wysyłać jej do archiwum.
Dla mnie prawdziwą pomocą jest to, kiedy ktoś mi coś ZDEJMUJE Z GŁOWY.....
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Ponury
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1067



« Odpowiedz #37 : Luty 27, 2018, 04:20:45 »

Ja w swojej kampanii, którą usilnie kończę od jakiegoś czasu, wykorzystałem kilka map sympatyka, w tym kielecką, którą wykonał na moją prośbę, za co jestem wdzięczny Smiley
Ale faktycznie sens by miało, gdyby w pierwszej kolejności mapy robić właśnie na konkretne życzenie dla konkretnej kampanii. Do tej pory wchodziłem na stronę z mapami i skupiałem się na tych, które są dostępne, ale skoro jest chęć zrobienia konkretnej "brakującej", to pewnie się zgłoszę, bo całej Polski dostępnej nie ma  Smiley
W każdym razie dzięki za wszystkie mapki z rejonu szeroko pojętej Polski obecnej i przedwojennej  Bow
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #38 : Luty 27, 2018, 05:01:27 »

Cytuj
najpierw zarys kampanii - przegląd map  - zrobienie brakujących, zastąpienie przestarzałych  itp

Jak kampanie będą robiły po trzy cztery osoby, to tak można - w pojedynkę takie podejście potrwa wieki - patrz "zespołowa" mapa Teheranu, której zrobienie w końcu trwało pół roku.

Cytuj
Takie podejście jest też korzystne dla scenarzysty - dostanie mapę z właściwym mapx, a co najważniejsze z właściwym terenem

Dla mnie najkorzystniejsze jest, kiedy mapę mam SZYBKO. Brakujące lotnisko sobie dorobię, brakujące miasto, osadę czy inny obiekt - postawię jako jednostkę. Heksy graniczne - skoryguję, błędną nazwę poprawię. TO WSZYSTKO MOŻNA ZROBIĆ NA ETAPIE SCENARIUSZA.

A nawet wtedy można jeszcze na samej mapie dorysować to i owo. Nie trzeba przecież od razu wysyłać jej do archiwum.
Dla mnie prawdziwą pomocą jest to, kiedy ktoś mi coś ZDEJMUJE Z GŁOWY.....
No dobra - mapa Teheranu była rozpoczęta 06-07-2017
26-07-2017 rysunek był gotowy ( dostałeś go na pocztę)
28-07-2017 rysunek miał nadany numer i był dostępny na dysku google ( informacja na poczcie)
05-08-2017 zrobiony mapx przez Jarka, z moimi drobnymi poprawkami + dodatkowe nazwy (poczta)
No i masz rację praca zespołowa - mapa zrobiona w miesiąc - za długo Wink
No a ostateczna publikacja się przeciągnęła - dopiero Jarek zrobił to 29-11-2017, ( mapa w formacie jpg była dostępna u Kowdara wraz z mapx 11-09-2017)

Więc można było przed publikacją i na mapie dorysować to i owo, jak i zmienić mapx, a nawet mieć już scenariusz ..

Ale tu nie o przekomarzania chodzi ...
Po prostu spróbuj tego sposobu --> podaj warunki brzegowe .. Grin

Do tej pory wchodziłem na stronę z mapami i skupiałem się na tych, które są dostępne, ale skoro jest chęć zrobienia konkretnej "brakującej", to pewnie się zgłoszę, bo całej Polski dostępnej nie ma  Smiley

Tak najpierw należy przejrzeć dostępne mapy, a później jak się nie znajdzie i wie co potrzeba - to zgłaszać, przedyskutować i do roboty  Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.11 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)