Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 11:38:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Limit leaderów  (Przeczytany 3720 razy)
Mike
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« : Maj 18, 2019, 05:42:03 »

Nie udało mi się ustalić dlaczego wystąpiło uszkodzenie pliku. Grunt, że gra działa. Mam kolejne pytanie. Nie wiem za bardzo w jakim dziale powinienem je zadać, piszę więc tu. Jeśli miejsce nie jest odpowiednie, to proszę o przesunięcie i wydzielenie tematu. Chodzi o limit liderów w Open General. Wiem, że standardowo wynosi on 15. Ale jak go zmienić?Gdzie to się robi. Próbowałem szukać manuala do Open Suite, bo zdaje się trzeba edytować scenariusz i/lub kampanię ale moje poszukiwania nie dały rezultatu, więc postanowiłem napisać. Pomożecie? Jeśli gdzieś już był taki temat, będę wdzięczny za link.
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #1 : Maj 18, 2019, 06:12:51 »

Chodzi o limit liderów w Open General. Wiem, że standardowo wynosi on 15. Ale jak go zmienić?Gdzie to się robi. Próbowałem szukać manuala do Open Suite, bo zdaje się trzeba edytować scenariusz i/lub kampanię ale moje poszukiwania nie dały rezultatu, więc postanowiłem napisać. Pomożecie? Jeśli gdzieś już był taki temat, będę wdzięczny za link.
Limit leaderów wynosi 15 i nie da się go zmienić.
W suite możesz co najwyżej edytować lub przydzielać poszczególnych leaderów (z puli 15).
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2019, 06:15:32 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Mike
Sierżant (Sergeant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #2 : Maj 18, 2019, 06:26:03 »

Dziękuję za wyjaśnienie. A gdybym postulował zwiększenie limitu ze względu na nowe duże mapy, których rozgrywanie może nie wymusza, ale na pewno zachęca to liczebnego rozbudowania armii, to czy taki postulat wg Was ma sens? Wydaje mi się, że o ile we wcześniejszych kampaniach, gdzie liczba jednostek własnych wynosiła ok 50, limit 15 miał sens. Natomiast dziś, w dobie armii rzędu 100+ jednostek to ograniczenie wydaje się być małe. Z drugiej strony być może armia z 30 liderami zbyt łatwo radziłaby sobie z przeciwnikiem. Ale też i przeciwnika może być i więcej i lepszej jakości.
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #3 : Maj 18, 2019, 06:34:14 »

A gdybym postulował zwiększenie limitu ze względu na nowe duże mapy,
Po pierwsze, musiałbyś postulować na JP's Forum albo bezpośrednio u Luisa. My tu nie mamy bezpośredniego wpływu na kod. Korzystamy z tego co jest dostępne.
Po drugie, liczba leaderów jest ograniczona dostępnym miejscem w strukturze plików (12 bytes x 15 leaders x 4 players). Zmiana ilości leaderów wymagała by dokonania poważnej zmiany struktury plików. Luis stara się takich zmian unikać, więc raczej kiepsko to widzę.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #4 : Maj 18, 2019, 09:41:02 »

Jako że właśnie gram tą kampanię to kilka uwag związanych z liderami w przypadku gry na wielkich mapach i ze sprzętem z okresu II WŚ:
Znaczenie niektórych liderów spada drastycznie. Np. Liberator doskonały na mapach na których jest kilka - kilkanaście punktowanych flag przy ok. 100 takich flagach nie jest w stanie i zmienić w sposób istotny liczby zdobytego prestiżu.
W warunkach sprzętu z okresu II Wojny Światowej liczy się bardziej nie jaki lider ale na jakim typie jednostki.
W kampaniach morskich oczywiście idealny jest na pancerniku.
Wszędzie na myśliwcach.
W kampaniach lądowych na czołgach.
Inne jednostki nie mają kluczowego znaczenia więc liderzy na nich nie przynoszą największych efektów.
Mike ma trochę racji. Grając armiami do 60 jednostek jednostki z liderami stanowiły istotną cześć. Jak armia przekracza 100 to zaczynają niknąć w tłumie.
Z drugiej strony w małych kampaniach zwiększenie liczby liderów nie byłoby pożądane.
Nie jestem ekspertem ale z tego co pamiętam z JP to nie ma tam chyba żadnej kampanii na wielkich mapach z wykorzystaniem w pierwszej kolejności jednostek lądowych z okresu II WŚ więc szansa na zrozumienie jest niewielka.
Dodatkowo wątpię żeby dało się w jednych kampaniach pozostawić liczbę liderów na dotychczasowym poziomie a winnych zwiększyć.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)