Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 24, 2024, 08:23:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mapy  (Przeczytany 36391 razy)
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #105 : Maj 26, 2021, 11:02:02 »

Można modyfikować i zrobić swoje komponenty ...
Rozumiem, ze chcesz zostać przy stylu PG2

Te mapki pustynne - mają lotniska, miasta, drzewka i bagna - charakterystyczne i to trzeba zmienić No i jeszcze tereny górskie ..
Masz mapx, a to połowę roboty
Gra rozpoznaje teren w/g mapix, a rysunek jest dodatkiem - oczywiście ładny cieszy
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2021, 11:06:36 wysłane przez sympatyk » Zapisane
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #106 : Maj 26, 2021, 11:36:20 »

Rozumiem, że zrobić swoje komponenty, to znaczy samemu namalować!
A styl PG2, to jaki, skoro dostępne mapy do gry noszą znamiona praw autorskich, a niektóre jak napisałeś są nawet zastrzeżone.
Jest to dla mnie dość niejasne. Rozumiem, że współpraca z międzynarodowym środowiskiem OG wymusza na Was trzymanie się określonych zasad, ale ja nie czaję tych układów, więc nie dziw się, że jestem zagubiony w tych meandrach.
Być może wyjdę na dyletanta ale rozumiem to tak - jeżeli twórcy map są skorzy do udostepnienia swoich materiałów, to czy nie powinni stworzyć bazy danych z takimi materiałami, z których może skorzystać taki ktoś jak ja nie martwiąc się o to, że ktoś zarzuci mi - ty nie prawnie skopiowałeś moją własność.
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #107 : Maj 27, 2021, 12:03:47 »

Styl PG2 - to wszystkie mapy, oprócz moich, Rudla i jakiś dziwnych z stąd
http://www.gilestiel.eu/mapfinder/
Obrazki te to zbiór map do robienia scenariuszy.
Odnośnie tego było porozumienie i udzielenie sobie licencji w/g zasad które opisałem  ..

Przepraszam, grałeś w PG2?

Powiedziałem, ze podchodzimy zdroworozsądkowo  ...
Jak zrobisz zdjęcie piasku, albo ściągniesz z netu jakiś obrazek piasku "no name" i wykorzystasz fragment ... to możesz zrobić swoją pustynię ... jak  jest to reklama( ta fotka )produktu to też jest legalne ..


Zapisane
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #108 : Maj 27, 2021, 12:20:19 »

Rudla nie znam - ale rozumiem, że to nie problem. Twoje mapy sobie przejrzałem - to chyba malowany przez ciebie teren z infrastrukturą jak mniemam też malowaną. Czy się mylę? Bardzo oryginale, dobrze wygląda w grze.
Jeżeli chodzi o PG2 to grałem w niego od 1998.
Widzę, że temat Cię trochę zirytował. Sam nie lubię bić piany na próżno. Nigdy nie przypuszczałem, że tak stara gra PG2, nawet w nowej odsłonie OG będzie powodem walki o prawa autorskie. 
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #109 : Maj 27, 2021, 12:45:48 »

Nic mnie nie irytuje - tylko nie wiem - co wiesz, a czego nie ..
PG2 było dziełem SSI i podlega prawu autorskiemu, ale .. to bardzo długo pisać dlaczego  powstało tyle map opartych o tamte ..
Więc styl PG2 to właśnie rysunki oparte o modyfikacje tych map ze stajni SSI. Oryginalne mapy są fe ...

Tak stworzyłem swoje własne tereny , choć z biegiem czasu próbowałem różnych technik (uczyłem się Gimpa, możliwości)
Mam swoje domki, lasy, tereny ... i opracowany sposób na robienie map zimowych z letnich

Nie ma walki o prawa autorskie, lecz jest realne niebezpieczeństwo kłopotów jeśli się ich nie przestrzega
Serwery są dostępne dla każdego - więc każdy może zgłosić naruszenie praw autorskich
Zobaczy taki, część grafiki z innej gry i zgłosi na przykład, bo ma taki kaprys ...
Zapisane
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #110 : Maj 27, 2021, 11:44:48 »

Wydaje mi się, że to jest styl PG2 (wolny od ograniczeń). Przejrzyj i sprawdź, są to moje stare robótki:
https://drive.google.com/file/d/1edPSVdFNbUqLOkf2HU5am9jbXJheqlkF/view?usp=sharing
Zapisane
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #111 : Maj 27, 2021, 12:18:05 »

A tutaj wersja robocza starej kampanii wraz z EQUIP, aby lepiej  było przeglądać mapy.
https://drive.google.com/file/d/13fAKO8tS9xK_Z9AfoQwzmQ23G31ZU39P/view?usp=sharing
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #112 : Maj 27, 2021, 12:22:09 »

Popraw link proszę  .. tylko Ty możesz to oglądać
Teraz nie mam czasu Przepraszam
Zapisane
besiu
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 556


« Odpowiedz #113 : Maj 27, 2021, 12:40:21 »

Krzychu72,
Świetne jest to, co pokazałeś. Zarówno Afryka jak i te inne tereny, zielone. Brawa szczere.
Aby to wykonać, masa pracy. Motywacja...motywację masz. Pytanie, czy masz determinację. Wytrwałość... ja szczerze trzymam kciuki!!!  Evil  Smiley
Zapisane
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #114 : Maj 27, 2021, 02:02:30 »

Sorry, Teraz powinno być dobrze:
https://drive.google.com/file/d/1edPSVdFNbUqLOkf2HU5am9jbXJheqlkF/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/13fAKO8tS9xK_Z9AfoQwzmQ23G31ZU39P/view?usp=sharing
Za dobre słowo dziękuję, ale niestety udostępniać wszystkiego nie mogę (takie zasady!!!).
A to co będzie dalej, to czas pokarze.
Zapisane
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #115 : Maj 27, 2021, 05:35:51 »

Sympatyk - tak sobie pomyślałem, może by tak ...
Jak ja skończę robić pliki Mapx (do tych map, co ich nie mogę upubliczniać), wtedy Tobie je udostępnię, a Ty byś w "swoim" stylu dorobił obrazy map.
Moja robota nie została by wtedy "w piwnicy", a i ogół społeczności mógł by z tego korzystać.
Co Ty na taką propozycję?
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4747


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #116 : Maj 27, 2021, 07:57:58 »

Jak ja skończę robić pliki Mapx (do tych map, co ich nie mogę upubliczniać)

Mała uwaga.
Pamiętaj, że mapx można również wykorzystać bez obrazu mapy, jako tak zwaną mapę kafelkową.
W najgorszym wypadku możesz wtedy doraźnie publikować swoje mapy w publicznym obiegu jako kafelkowe.
Estetyka jest wtedy trochę gorsza, ale funkcjonalność podobna.
 
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #117 : Maj 27, 2021, 08:05:47 »

Waldzios - jest to ostateczne rozwiązanie  Angry, które może będzie trzeba zastosować.
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #118 : Maj 27, 2021, 09:55:16 »

No, jestem - miałem ciężki dzień
Pierwsza mapa z brzegu 5000
Co w niej nie koszerne na czerwono, na zielono może zostać - bo taki hangarek od czasu do czasu wstawiony jeszcze ujdzie


Teraz powiedz proszę jakiego Gimpa (numer) używasz?
Tak , czy inaczej pracując na warstwach  - dużo łatwiej się poprawia i jest to łatwe

Dzięki za propozycję rysunków, ale myślę, że sam to zrobisz( przy okazji poznasz co i jak)
Pytaj, pokazuj rysunki od kuchni --> będziemy rozwiązywać problemy
Od tej 5000 można zacząć


Zapisane
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #119 : Maj 27, 2021, 10:10:59 »

Używam GIMP 2.10. Ale jeżeli na tej mapie cała prawie infrastruktura jest "nie koszerna", to powiem bez ogródek - to jest szaleństwo z grafiką do Opena. Jeżeli nie można skorzystać z tego, to ja mówię PAS dla robienia obrazków. To będzie jakaś syzyfowa praca.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.124 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.018s, 1q)