Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 02:20:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mapy  (Przeczytany 35688 razy)
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #120 : Maj 27, 2021, 10:28:49 »

Nieporozumienie
czerwone do zmiany - tylko
zielone - choć nie do końca( to jest z Panzer Corps - prawda?) - to od czasu do czasu jak użyjesz - świat się nie zawali --> mówiłem zdroworozsądkowo  Wink
Zapisane
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Online Online

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #121 : Maj 27, 2021, 10:34:07 »

Ta mapa była robiona grubo ponad 10, a może 15 lat temu do Panzer Generala 2 jeszcze na plikach SHP. W niej nie ma nic ze źródeł zewnętrznych.
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #122 : Maj 27, 2021, 10:48:50 »

Wybacz- w takim razie jest ok
Nie znam wszystkich domków ( z wszystkich map - bo ja stosuje swoje)
No to już wiesz - te mapy które są zrobione  w oparciu o materiał z http://www.gilestiel.eu/mapfinder/ - są akceptowalne
Pozostałe - trzeba doprowadzić do takiego stanu lub elementy niekoszerne zamienić na zrobione przez siebie
Zapisane
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Online Online

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #123 : Maj 27, 2021, 11:02:39 »

Dobra, abym miał pewność.
Wszystkie mapy, które są z podanej przez Ciebie strony mogą posłużyć jako baza materiału do zrobienia nowej mapy - TAK!
Rozumiem, że nie interesuje Cię zrobienie obrazków do moich Mapx - TAK.
 
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #124 : Maj 27, 2021, 11:10:23 »

Do Twoich mapx - nie to, że mnie nie interesuje - lecz lepiej, abyś sam to zrobił --> to Twoje mapy
Chociaż spróbuj
Wybierz styl i mapę i ... zrobisz. Tak będzie najlepiej
 
Zapisane
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Online Online

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #125 : Maj 27, 2021, 11:24:28 »

No dobrze, to przynajmniej jest już jasne dla mnie na czym stoję. Dzięki za poświęcenie czasu. Myślę, że problemu w tym temacie już nie będzie.
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #126 : Maj 30, 2021, 11:20:59 »

Dobra, abym miał pewność.
Wszystkie mapy, które są z podanej przez Ciebie strony mogą posłużyć jako baza materiału do zrobienia nowej mapy - TAK!

Doprecyzuję to
Wszystkie jeśli zrobiłeś mapy dawno
Nie wszystkie jeśli robisz mapę obecnie


Po wypowiedziach i odpowiedzi zainteresowanych osób na postawione kilka pytań ustalono
 - jeśli chodzi o mapy - wszyscy Twórcy udzielają sobie licencji na możliwość dalszego dalszej modyfikacji/ nanoszenia zmian --> lecz niektórzy, uważają za dobry obyczaj - zapytać autora/ napisać do niego, że ma się taki zamiar
Mówimy o tych , którzy są obecni na forum http://forum.open-general.com/
 - jeśli chodzi o ikony to obowiązuje zasada - zapytaj
 - jeśli chodzi o e-file - to zapytaj i powiedz co chcesz zrobić

Santiago - jak jeszcze działał - nadał swoim pracom status - bez utworów zależnych --> nie można więc Jego map przerabiać / modyfikować

Oprócz tego nie należy kopiować bezpośrednio z map wydanych przez SSI
Dwie takie mapki popełniłem - był to pokaz jak szybko można scalić /rozszerzyć mapę  - opublikowałem na życzenie Randowe ...

Część moich map jest po za obiegiem oficjalnym - są to mapy  np. w kolorach szarości --> służą one do zastąpienia map oficjalnych(nie wszyscy lubią moje kolory), a więc tylko do pobrania i używania

Zapisane
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Online Online

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #127 : Maj 30, 2021, 11:56:32 »

Czy ja dobrze zrozumiałem - Sympatyk - "Część moich map jest po za obiegiem oficjalnym - są to mapy  np. w kolorach szarości --> służą one do zastąpienia map oficjalnych (nie wszyscy lubią moje kolory), a więc tylko do pobrania i używania" - to oznacza, że będę jednak mógł na tym forum umieścić swoje mapy?!!!
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #128 : Maj 30, 2021, 12:06:05 »

Te nieoficjalne są kopią  - tych oficjalnych
A wiec najpierw opublikowane mapy z numerami - następnie - wersja szara dla niezadowolonych ..
http://forum.opengeneral.pl/instalacja-zasoby-narzedzia-zagadnienia-techniczne/2233/msg50587/#msg50587
i odpowiedz
http://forum.opengeneral.pl/instalacja-zasoby-narzedzia-zagadnienia-techniczne/2233/msg50590/#msg50590

Ty masz poprawić tylko to , co pochodzi ze źródeł Panzers Corps
Zapisane
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Online Online

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #129 : Czerwiec 06, 2021, 11:33:07 »

Panowie, dla zainteresowanych obszarem Afryki Północnej - udostępniam pakiet 8 map:
https://drive.google.com/file/d/1K7Sa8o_U1BJqrqnjw83cWMW_F4jhnYFB/view?usp=sharing
Pakiet obejmuje uzupełnione opisami pliki MAPX oraz "obrazy" terenu.
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #130 : Czerwiec 07, 2021, 05:19:21 »

Krzychu
Spojrzałem na to pobieżnie jak na razie ...
Piszesz
Panowie, dla zainteresowanych obszarem Afryki Północnej - udostępniam pakiet 8 map:
https://drive.google.com/file/d/1K7Sa8o_U1BJqrqnjw83cWMW_F4jhnYFB/view?usp=sharing
Pakiet obejmuje uzupełnione opisami pliki MAPX oraz "obrazy" terenu.
Przeznaczasz to  ...  do zastosowania prywatnego - można zrobić sobie scenariusz i bawić się samemu? ..
Czy też dla modyfikacji/dalszej obróbki, zrobienia scenariusza/kampanii i do opublikowania ich .. ?
Jeśli tak, to o ile pousuwałeś niekoszerne elementy - powinieneś te mapy opublikować ( pobierając numer ..itp)

Dlaczego? - tak będzie wygodniej dla wszystkich.
A, po za tym szkoda by się marnował Twój trud - moim zdaniem udostępnij to dla całej społeczności OG ..

Jeśli się zdecydujesz należy dostosować jeszcze wagi plików ...
Jeśli nie wiesz jak - pomogę ..
Zapisane
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Online Online

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #131 : Czerwiec 07, 2021, 06:22:39 »

Udostępniam to dlatego, że może ktoś uzdatni te mapy do dopuszczalnej wersji dla ogółu (jeżeli jest taka wola).
Próbowałem poszukać rozwiązania z "koszernością" idąc za Twoją radą - ale wyszło mi, że łatwiej było by usiąść i zrobić obrazki od nowa, a do tego brakuje mi motywacji.
W związku z powyższym, każdy, kto będzie chciał użyć Mapx-ów z obrazkami (lub bez) do dalszej modyfikacji, czy też zrobienia scenariusza (kampanii) - to nie mam nic przeciwko temu. Nie będę rościł sobie żadnych praw (pretensji) do takich działań.
Zgadzam się na to, że ktoś inny przejmie to i zwieńczy dzieło. Dla mnie najważniejsze jest aby iść do przodu.
A co do "wagi" plików, to przyznam się szczerze, że nie wiem o co chodzi!
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #132 : Czerwiec 08, 2021, 05:25:00 »

"Waga pliku" to jego wielkość wyrażona w MB
A, więc decydująca przy pobieraniu i składowaniu na serwerze
Mapy wielkości 5000x5000px zapisana jako jpg - powinna mieć maksymalnie 7 MB, te z większą ilością morza dużo mniej


Zapisane
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Online Online

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #133 : Czerwiec 08, 2021, 07:04:25 »

Dobra, rozumiem o co chodzi.  Grin Słowo "waga"  trochę mnie zmyliło.
Zapisanie plików z mniejszą wagą - co miałbym zrobić, bo nie wiem?
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #134 : Czerwiec 08, 2021, 08:36:09 »

Ja używam  program IrfanView
Wczytujesz obrazek --> Zapisz jako  - wybierasz format jpg --> w opcjach ustawiasz - jakość 70, oraz zaznaczasz tylko i wyłącznie - resetuj w danych EXIF ułożenie obrazu --> enter
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.011s, 1q)