Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 12:16:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jednostka Kedyw cechy  (Przeczytany 1685 razy)
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« : Wrzesień 20, 2022, 09:29:15 »

Pod wpływem opisów Estka zacząłem grać w Leśnych Ludzi.
Dostałem jako aux jednostkę Kedyw.
Ma cechę / umiejętność Saboteur - co to znaczy.
W pierwszym starciu w czasie ataku na strażnicę pokazały się jakieś liczby i zaatakowany posterunek chyba został wyłączony z akcji (nie miałem na podorędziu innej jednostki żeby sprawdzić) - komunikat o sukcesie sabotażu.
W kolejnej turze Kedyw odstrzelił jeden punkt posterunkowi.
Sprawdziłem w suite i ta jednostka ma dodatkowo cechę Jet (stealth) - co to daje?
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 20, 2022, 11:47:30 »

Ma cechę / umiejętność c- co to znaczy.
Jednostka z cechą 'Saboteur' próbuje sabotować jednostkę przeciwnika.
Jeśli sabotaż się powiedzie, sabotowana jednostka jest przez turę wyłączona z akcji.
W przypadku porażki odbywa się normalna walka.

Sabotowana jednostka nie może się poruszać i strzelać. Może się tylko bronić (z karą -2 do statystyk). Ma wyłączone wsparcie ogniowe, obronę plot i ogień kontrbateryjny.

IMHO niespecjalnie praktyczna funkcja. Pozwala czasowo wyłączać jednostki z walki. Użyteczna do wyłączania artylerii i pelotek.

Sprawdziłem w suite i ta jednostka ma dodatkowo cechę Jet (stealth) - co to daje?
Prawdopodobnie pomyliłeś rubryki. Cecha 'Jet (stealth)' sąsiaduje z  'Saboteur'. Kedyw ma tylko 'Saboteur'.

'Jet (stealth)' to cecha związana z przechwytywaniem samolotów  (w przelocie) przez pelotki.
Pelotka musi mieć cechę ''Jet (stealth)' żeby przechwycić samolot z tą samą cechą.
W efilu cechę 'Jet (stealth)' posiadają wyłacznie samoloty i pelotki (oraz okręty plot).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2022, 11:49:19 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Alberich
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1008



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 21, 2022, 11:20:01 »

Cytat: Waldzios
Sabotowana jednostka nie może się poruszać i strzelać. Może się tylko bronić (z karą -2 do statystyk). Ma wyłączone wsparcie ogniowe, obronę plot i ogień kontrbateryjny.

Nie można też podejmować żadnej akcji takich jak uzupełnienie paliwa czy zaopatrzenia, nie może leczyć (healer), ani nie działa jako depot. Ponadto nie może się wycofać z walki nawet jeśli ma taką możliwość.

Gdy sabotaż się nie powiedzie, odbywa się normalna walka, ale jednostka atakująca na dodatek zostaje stłumiona o 2.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2022, 11:57:18 wysłane przez Alberich » Zapisane

Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #3 : Wrzesień 21, 2022, 07:53:14 »

Dzięki za odpowiedź.
Odpuszczę sobie w taki radę tą jednostkę.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 25 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.012s, 2q)