Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 11:11:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Test kampanii "Delta Force"  (Przeczytany 32691 razy)
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #15 : Grudzień 30, 2013, 10:31:59 »

Seul
Zakupy: system ATACMS (trzeba wzmocnić artylerię-Północni Koreańczycy mają pewnie skoncentrowane duże siły, których działania trzeba będzie ostudzić ostrzałem).
Standardowe wzmocnienie siły posiadanych jednostek.
W Seulu i okolicach wystawiam jedną jednostkę ATACMS, Deltę oraz lotnictwo wspierane przez jednostki południowo koreańskie i osłaniane przez dwie baterie systemu Patriot. Do dyspozycji mamy jeszcze stację radarową.
Zadanie: powstrzymać a następnie zniszczyć jednostki północno koreańskie atakujące z rejonu Kaesong.
W rejonie Yeongch?on wystawiam Abramsa i jednostkę HIMARS wspierane przez część lotnictwa. Zadanie: powstrzymać a następnie zniszczyć jednostki północno koreańskie atakujące z rejonu Koum-ni. Na prawym skrzydle rozmieszczam: Deltę, Rangersów i  jednostkę ATACMS z liderem DF.
Zadanie: obrona rejonu Chonwon, następnie działania w zależności od rozwoju sytuacji.
Lotnictwo i artyleria niszczą część sił wroga za rzeką Imjin. Przerzucam w rejon Kaesong Deltę, Abrams atakuje pozycje wroga w Koum-ni, następnie niszczy resztę sił pancernych próbujących się przedostać na drugi brzeg Imjin. W tym czasie ma  miejsce desant spadochroniarzy w rejonie Seulu, który zostaje powstrzymany. Zmiana pogody trochę utrudnia doświadczanie helikopterów i samolotów szturmowych, nie ma wpływu na F-16.
Prototyp za BV:  rozpoznawczy Stryker DVH.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2014, 07:54:36 wysłane przez Mario » Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #16 : Grudzień 31, 2013, 01:38:50 »

Phenian.
Przenosimy atak w głąb Korei Północnej.
Wg. danych wywiadu będziemy walczyli w obszarze mocno ufortyfikowanym. Wojska rozlokowane na przedpolu nie przedstawiają większej wartości bojowej, w samym Phenianie są to oddziały gwardyjskie o wysokim morale i bardzo zdesperowane.
Wzmacniam batalion Abramsów i artylerię.
Siły dzielę tradycyjnie na trzy części.
Prawe skrzydło: Rangersi, system ATACMS oraz jednostki przydzielone ( lekka piechota i inżynierowie) atakuje wzdłuż drogi u podnóża gór w kierunku na Phenian.
Centrum: główne siły (Abrams, rozpoznanie, reszta artylerii) omijając wzgórza na przedpolu od lewej strony również atakuje stolicę Północy.
Lewe skrzydło: dwie jednostki Delty ma za zadanie opanować miasteczka wzdłuż wybrzeża.
Lotnictwo  ma działać w zależności od potrzeb.
Z powodu silnie ufortyfikowanych punktów oporu  na wybrzeżu w ten rejon zostaje przemieszczona jednostka z systemem ATACMS. Lotnictwo częściowo neutralizuje jednostki artyleri i pelot. w rejonie Phenianu. Na przedpolach stolicy Północy dochodzi do małej bitwy z oddziałami pancernymi Kima- Abrams dostaje lidera IT. Pogoda się załamuje co utrudnia działania lotnictwa szturmowego. Rangersi zostają przerzuceni na tyły gdzie po bardzo ciężkich walkach opanowują wrogi SH (ponoszą duże straty 50% stanu wyjściowego). Następne tury to dobijanie wrogich jednostek i zbieranie prestiżu i doświadczenia.
Można wzmocnić siły Północy (2x jednostki pancerne o większych stanach-12 pkt., dodać artylerię dalekiego zasięgu, dublujące się rakietowe systemy pelot. oraz miny i zasieki na przedpolach punktów oporu szczególnie Phenian, dać jakieś niespodzianki w górach).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2014, 07:55:17 wysłane przez Mario » Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #17 : Styczeń 01, 2014, 06:01:30 »

Kim nadchodzi.
Nie udało się całkowicie zniszczyć sił północno koreańskich i złapać Kima. Zostały one częściowo zreorganizowane i wzmocnione, szykują się do kolejnego ataku na południe. Pierwszym ich celem jest przekroczenie rzeki i opanowanie Seulu (w tym scenariuszy nie ma nazw- scenariusz Seul był na tej samej mapie i nazwy były??).
Jesteśmy lepie przygotowani na ten atak ale i siły przeciwnika są większe również lepiej przygotowane.
Daleko na prawym skrzydle rozmieszczam: Deltę, rozpoznawczego Strykera, system ATACMS z DF wzmocnione przez południowo koreańskie jednostki (inżynieryjną i wyposażoną w czołgi K1A1). Zadanie obrona miasta i przeprawy przez rzekę a następnie zrolowanie lewego skrzydła wroga.
Przeprawy na prawo (N-E) od Seulu bronią Rangersi z systemem HIMARS wspierani przez jednostki amerykańskie i koreańskie (M6 Linebacker, M777A2,piechotę oraz jednostkę zabezpieczenia logistycznego).
Przeprawy na lewo od Seulu (N-W) bronią główne siły amerykańskie i koreańskie (core: Abrams, system ATACMS; aux: system Paldnin, rozpoznawczy LAV Bradley, 2x lekka piechota oraz koreańskie jednostki min. piechota i artyleria 155 mm KH 179).
Dywersje na tyłach ma przeprowadzić jednostka Delty.
Rejon Seulu jest osłaniany przez dwie bateria Patriot.
Lotnictwo amerykańskie i koreańskie działa w zależności od potrzeb.
Na prawym skrzydle ma miejsce atak lotnictwa północno koreańskiego, który powoduje pewne straty z powodu braku osłony pelot.-muszę tam skierować część lotnictwa. Główne siły niszczą częściowo będące naprzeciwko nich siły wroga i atakują północno koreański VH. Bardzo ciężkie walki toczą się o punkt broniony przez Rangersów, którzy po raz kolejny ponoszą ciężkie straty głownie od ognia artyleryjskiego. Kieruję tam większość lotnictwa, ogień artyleryjski i wycofanego z głównych sił Abramsa. Działania te pozwalają uspokoić sytuację pomimo pogorszenia się pogody, które eliminuje z działań część lotnictwa oprócz F-16. W tym czasie oddziały z prawego skrzydła przeprawiają się prze z rzekę i atakują VH, w walkach o niego Delta ponosi duże straty. Wykorzystują trudne warunki atmosferyczne i ograniczone możliwości rozpoznania, silne ugrupowanie północno koreańskie atakuje moje wyczerpane oddziały obchodzą pasmo górskie na prawej flance, jednostki te są wsparte desantem spadochroniarzy. Natarcie to zasilane jest kolejnymi jednostkami rezerwowymi (pojawia się nawet T-34/85) świadczy to o ogromnej desperacji dowódców Kima, którzy za wszelką cenę chcą osiągnąć sukces (widocznie reżim się już chwieje i represje zagrażają wszystkim nawet elicie wojskowych). Na lewej flance druga jednostka Delty opanowuje wrogi  SH. Kolejne działania to likwidacja reszty sił Kima i opanowanie ostatniego VH.
Bardzo dobry scenariusz Smiley ( jeśli siły północno koreańskie miały by jednostki o stanach min 12 pkt. z lepszymi liderami, trochę więcej  silniejszych jednostek artylerii a pogoda pogorszyła by się wcześniej to scenariusz był by jeszcze ciekawszy).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2014, 07:56:51 wysłane przez Mario » Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #18 : Styczeń 02, 2014, 07:51:37 »

Bin Laden
Oficjalnie rozpoczynamy ofensywę skierowaną przeciwko afgańskim Talibom. Prawdziwym celem jest likwidacja Osamy Bin Ladena.
Wzmacniam do max. artylerię, Abramsa i F-16, częściowo resztę sił. Moje jednostki są wspierane przez oddział lekkiej piechoty, jednostkę moździerzy Soltam K6 oraz pododdział MP.
Rozpoznanie przeprowadzone przez drona  przynosi informacje o silnym zgrupowaniu Talibów w pobliżu ich VH u podnóża wzgórz (mają nawet czołgi T-55).  W ten rejon kierują się moje główne siły (Abramsa , rozpoznanie, artylerię i lekką piechotę).
Prawe skrzydło: Delta i Rangersi kierują się do znajdujących się za górami  VH i SH.
Lewe skrzydło: Delta wspierana przez lotnictwo poszukuje Osamy, który po wykryciu i pościgu zostaje zlikwidowany. Niespodziewane pojawienie się talibskiego Miga-21 uszczupla jednostkę szturmowych Cobr, a ostrzał z ręcznych wyrzutni rakiet zadaje straty dywizjonowi A-10.
Ciekawy scenariusz brak min na głównej drodze a Osama mógłby uciekać głęboko w góry, a nie w kierunku ataku sił amerykańskich (mogło by tam czekać na Amerykanów niespodzianki np. Stinger  z liderem Camuflage Expert Evil).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2014, 07:57:29 wysłane przez Mario » Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #19 : Styczeń 03, 2014, 06:33:56 »

Pogranicze.
Przerzucają nas na granicę z Iranem, którego jednostki próbują sprawdzić naszą gotowość.
Tradycyjnie wzmacniam: Abramsa, Deltę, lotnictwo.
Główne siły lądowe przemieszczając się wzdłuż drogi w stronę irańskich VH.
Jednostki desantowe: Delty i Rangersi na lewym skrzydle kierują się  w kierunku wrogiego SH, który opanowują przy wsparciu lotnictwa.
Na przedpolu skupiam jednostki lekkiej piechoty, które wraz z głównymi siłami ścierają się z silnymi oddziałami pancernymi wroga (duże straty ponosi oddział rozpoznawczy). Następnie siły główne likwidują drugą falę irańskiego ataku i trzecią składającą się z fanatycznych oddziałów milicji rewolucyjnej. Jednostki Delty opanowują miasteczka w pobliżu wrogich VH a lotnictwo oprócz szybkiego wywalczenia przewagi w powietrzu wspiera siły lądowe. Kolejnym działaniem Delty jest opanowanie lotniska z VH co pozwala uzupełniać lotnictwo a następnie przy wsparciu artyleryjskim z sił głównych zdobywają ostatni ośrodek oporu sił irańskich.
W tym scenariuszu oprócz wzmocnienia sił obrony pelot siły irańskie powinny atakować bardziej skupione a jednostki w miastach powinny być bardziej okopane.
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #20 : Styczeń 04, 2014, 01:44:28 »

Egipt
Wzmocnienia na miarę możliwości-głownie artyleria i myśliwce.
Cel: pokonanie sił egipskich zinfiltrowanych przez Bractwo Muzułmańskie oraz zabezpieczenie strefy kanału Sueskiego.
Delta i Rangersi opanowuje wrogi SH na południowo wschodnim brzegu Kanału, Brytyjczycy z SAS-u wspierani przez artylerię i oddział Challangerów zdobywają lotnisko. Pewne zamieszanie sprawiają egipskie F-16 (niestety mają za małą siłę- przydały by się 2 dywizjony o sile min 12-najlepiej jeden z liderem). Uderzenie egipskich sił lądowych za słabe i rozproszone, praktycznie bez osłony pelot (przydało by się siły skoncentrować i wzmocnić: jednostką artylerii, Abramsów oraz 2-3 jednostkami  pelot.). Ponadto silniej okopać i osłonić zasiekami siły w VH. Można również zrobić małą dywersję po wschodniej stronie kanału. 
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #21 : Styczeń 05, 2014, 11:39:25 »

Syria
Damaszek-walki z armią syryjską.
Ograniczone wzmocnienie oddziałów-głównie artyleria, czołgi i F-16 (mało prestiżu).
Lewe skrzydło: Delta z FD wzmocniona dronem i F-35- cel opanowanie dwóch lotnisk i wrogiego SH.
Prawe skrzydło: Delta z IT i Rangersi- cel opanowanie drugiego wrogiego SH.
Centrum reszta sił, cel opanowanie VH i wspieranie ogniem artyleryjskim prawego i lewego skrzydła.
Siły ONZ-u i MP osłaniają własne VH i SH.
Cele zostają osiągnięte bez większych kłopotów przy niewielkich ale kosztownych stratach w oddziałach Delty, Rangersów oraz w dywizjonach F-16 i F-35 a także w wyniku ataków syryjskiego lotnictwa  w artylerii.
Siły syryjskie słabe ?można je wzmocnić-szczególnie w środki pelot., brak umocnień i oddziałów okopanych w miastach.                                             
Prototyp za BV: MH-60 Stealth
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #22 : Styczeń 06, 2014, 11:23:57 »

Kosowo
Wzmocnienie po trochu wszystkich jednostek (do max. artyleria, Abrams i F-16).
Siły dzielę na trzy części. Lewe skrzydło: Delta, Rangersi wspierani przez F-35 i drona ma za zadanie opanować lotnisko oraz VH i SH.
Główne siły lądowe (Abrams, 3x artyleria, rozpoznanie)są skupione w centrum, wsparcia udziela reszta sił powietrznych (F-16, 2x A-10C oraz helikoptery), osłaniane są one przez system Patriot. Celem jest udzielenie pomocy oddziałom z Kosova oraz odparcie ewentualnego ataku sił serbskich (nie wiem czy to błąd czy zamierzone są one pod flagą Jugosławii).
Prawe skrzydło składające się Delty ma za zadanie opanować drugi wrogi SH.
Na przedpolu kosowskiego VH dochodzi do spotkania moich głównych sił z koalicją Serbów/Jugosłowian, terrorystów wspieranych niespodziewanie  przez rosyjski Su-27. Zmiękczający ostrzał artyleryjski oraz ataki sił powietrznych  powodują, że po dwóch turach nie ma już wrogich jednostek na przedpolu VH a jednostka Su-27 zostaje poważnie uszczuplona przez  ostrzał oddziału ?Patriotów?. Następnie oddziały na lewym skrzydle opanowują lotnisko. W centrum zostaję zaskoczony pojawieniem się (raczej teleportowaniem się Smiley) silnego rosyjskiego zgrupowania (moim zdanie powinno się pojawić z rejonu SH- i mógł by być trochę inny skład np. po 2 jednostki: czołgów, artylerii samobieżnej, ciągnionej artylerii, wyrzutnie pelot oraz oczywiście piechota, Specnaz, środki pepanc.). Dzięki przewadze w powietrzu i silnej artylerii opanowuję sytuację i przechodzę do ostatecznego rozwiązania problemu. W trakcie końcowych walk obrodziło liderami: system HIMARS otrzymuje SF a helikopter MH-60 Stealth CS. Smiley
Po zakończeniu walk dowiadujemy się, że w związku ze wzrostem zagrożenia na wschodniej granicy Polski, tam zostaną przerzucone nasze jednostki.
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #23 : Styczeń 06, 2014, 11:29:08 »

W scenariuszu Bejing moim zdaniem występuje błąd. Poczekam, aż tam dotrzesz i jak to ocenisz.
Zapisane
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #24 : Styczeń 06, 2014, 11:33:13 »

Ok, to może trochę potrwać bo mam deficyt czasu.
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #25 : Styczeń 06, 2014, 06:33:14 »

Cytuj
Następnie oddziały na lewym skrzydle opanowują lotnisko. W centrum zostaję zaskoczony pojawieniem się (raczej teleportowaniem się Smiley) silnego rosyjskiego zgrupowania (moim zdanie powinno się pojawić z rejonu SH-

Chodzi o to, że budując scenariusz a potem testując go WIEM, ŻE TE JEDNOSTKI SIĘ POJAWIĄ wiec idę wolniej niż gracz, który nie wie. Zatem nie zachodzi przypadek teleportowania się - wróg nie pojawia się w środku moich sił, bo staram się mieć go zawsze przed sobą. Jeśli widzę, że idę za szybko, zatrzymuję się i wykorzystuję kolejkę na uzupełnienia.

Jeśli jednak dla wszystkich jest tam za późno, to oczywiście można tych Ruskich cofnąć bardziej na skraj mapy.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #26 : Styczeń 06, 2014, 09:35:59 »

Można ich trochę wcześnie wypuścić i z obszaru SH oraz wzmocnić skład.
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #27 : Styczeń 07, 2014, 06:57:17 »

Rejon Białegostoku
Przewidując większe zagrożenie ze strony wrogiego lotnictwa zakupuję drugi dywizjon wyposażony w system Patriot.
Reszt prestiżu idzie na niewielkie wzmocnienia stanów.
Oddziały wroga podchodzą z trzech kierunków w stronę Białegostoku. Pod Czeremchą są zgrupowane silne polskie oddziały zmechanizowane, ale wywiad sugeruje możliwość ataku na prawe skrzydło- więc muszą tam pozostać, przesuwam je tylko nieznacznie w kierunku N-E na tereny zalesione (ewentualne wsparcie artyleryjskie późniejszego ataku na Gródek).
Centrum: główne siły (wszystkie lądowe jednostki core). Zadanie: obrona stacji i mostów w Łapach, pomoc polskim jednostką w Białymstoku a następnie wyrzucenie oddziałów białoruskich i wspierających ich Rosjan z terytorium RP.
Lewe skrzydło: Oddział ?Grom?, polscy komandosi i jednostka czołgów PT-91 ma zająć i utrzymać Monki.
Atak lotnictwa białorusko- rosyjskiego natyka się na moje lotnictwo oraz wsparcie systemu Patriot. Następnie lotnictwo wspierane przez artylerię zatrzymuje atak lądowy na Białystok, a kolejny atak lotniczy jest powstrzymany przez ostrzał 2 dywizjonów systemu Patriot Smiley.
Druga fala rosyjsko- białoruskiego ataku zostaje osłabiona przez działania lotnictwa i ostrzał artyleryjski a następnie zniszczona prze Abramsa wspieranego przez ciężko walczące w lasach oddziały Delty i Rangersów. Zostaje również powstrzymana próba kontrataku z rejonu Moniek. Następnie Delta opanowuje lotnisko niszcząc białoruską stację radiolokacyjną, druga jednostka Delty zdobywa wrogie SH i VH w Sokółce. Ostatnim akordem jest zdobycie Gródka i zniszczenie reszty wrogich jednostek.
Po stronie białorusko- rosyjskiej przydała by się silniejsza obrona pelot i większe wsparcie artylerią dalekiego zasięgu a także mała dywersja w rejonie Czeremchy i Łomży oddziałów Specnazu Smiley.
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #28 : Styczeń 09, 2014, 07:40:08 »

Mińsk.
Wzmocnienia po trochę różnych jednostek- głównie: Abramsa, artylerii, zestawów Patriot  i lotnictwa.
Cel misji: odrzucenie wrogich jednostek ze strefy nadgranicznej.
Prawe skrzydło: jednostki Delty i Rangersi wspierani przez polskie lotnictwo.
Zadanie zajęcie skrajnego rosyjskiego VH z lotniskiem za bagnami.
Lewe skrzydło: silne zgrupowanie polskie (oddziały pancerne, piechota, artyleria, rozpoznanie, komandosi i Grom) wspierane przez corowe lotnictwo.
Zadanie: zajęcie najbliższego VH a następnie działanie w kierunku na Mińsk osłaniając główne siły amerykańskie (core), które znajdują się w centrum a które również podążają w kierunku Mińska.
Atak drona na artylerię znajdującą się przy VH spotyka się z silnym ostrzałem  systemu pelot. S-300 (jej siła jest za słaba powinna mieć przynajmniej 10/10 a nie 6/3 najlepiej jak by była zdublowana podobną jednostką najlepiej zestawem S-200 Dubna/Wega, który ma więcej rakiet- więc nie był by do końca skuteczny wariant ataku przez pozbawienie ich amunicji). Wypróbowałem tu kilka wariantów zniszczenie wyrzutni:
a)zaatakowałem ją F-35 o sile 11/10 po pozbawieniu amunicji kolejnym atakiem drona na wykrytą jednostkę artylerii-spotkałem się ze zmasowanym atakiem lotnictwa rosyjskiego (Su-24, Su-27 a nawet Su-35 z liderem-jednostki te miały małą siłę 9-10/4-5 przydało by się przynajmniej 10/10), który doprowadziło do zniszczenia wysłanej jednostki. b)zaatakowałem wyrzutnię F-16 z liderem RM, który przeważnie ją niszczył, ale traciłem drona osłanianego przez F-35 (ulegał wielokrotnym atakom) lub traciłem Drona i F-35 ponosił bardzo duże straty po ataku Su-27 i Su-35.
c)wycofanie drona powodowało dwa różne skutki, pierwszy po wykryciu jednostek przez Rosjan  podobny jak w ?b?, drugi, gdy nie zostały wykryte wycofanie ?lotnictwo wroga atakowało cele lądowe ponosząc straty od podwójnego ostrzału systemu Patriot.
d)po ataku drona, atak polskim F-16 o sile10/5 na artylerię  (ostrzelany prze S-300) a następnie zniszczony w wyniku skomasowanego ataku wroga (4 samoloty).
e)po ataku drona, atak amerykańskim F-16 o sile15/10 z RM na artylerię-następuje próba ataku Su-27 na osłanianego drona (to był jedyny przypadek ataku na jednostkę osłanianą przez F-16 z RM).
Po tych próbach zaatakowałem dronem artylerię, poprawiłem F-16 z RM-przemieściłem te jednostki w celu rozpoznania max. do przodu. Piechotę wroga w VH zniszczyłem przy użyciu śmigłowców szturmowych oraz F-35 i polskiego F-16.VH został zajęty przez komandosów i jednostkę Grom. Polskie oddziały na lewym skrzydle przekroczyły rzekę (Bug-nie jest podpisana). Jednostki z centrum przemieściły się  w kierunku zajętych przez Białorusinów miasteczek. Na prawym skrzydle siły desantowe zostały przesunięte do przepraw na rzece. Atak lotnictwa na F-35 zostaje krwawo odparty (zniszczenie Su-27, zredukowanie ponad 50% stanu Su-35 z liderem AA przy 35% stratach własnych- dlatego postuluję zwiększenie siły wrogich samolotów do min. 10/10). W następnej rundzie F-35 dobija rosyjskiego Su-35 a grupa A-10 niszczy S-300 i stacje radiolokacyjną.Su-24 atakujący zdobyty VH zostaje zniszczony przez ostrzał systemu Patriot, a drugi poważnie zredukowany przez osłaniający szturmowy helikopter polski F-16. W następnej turze redukuję częściowo artylerię, siły pancerne i Su-24 wokół bronionego VH i przesuwam resztę sił coraz dalej na wschód. Delta i Rangersi zbliżają się do lotniska, które zajmują przy wsparciu polskiego lotnictwa w następnej turze. Kontratak pancernych sił rosyjskich o mało co nie niszczy mi polskiego czołgu Pt-91.Kolejnym krokiem jest oczyszczenie terenów wokół bronionego VH. W między czasie pojawia się nowy zestaw  S-300, który lekko uszczupla F-16 i poważniej szturmowy helikopter (przeoczyłem pierwszy atak-gdyby od samego początku były dwa sytuacja w powietrzu nie był by tak szybko opanowana). Końcowe walki- zdobycie ostatnich VH i SH (w ich czasie mała niespodzianka w postaci ataku Specnazu).
Dobry scenariusz (mógł by być lepszy, gdyby wzmocnić siły pelot jak proponowałem wcześniej- jednostki atakujące powinny być chronione przez zestawy Buk/Kub lub Pancyr-S1, ponadto można zwiększyć/ zmodernizować siły artyleryjskie o np. 2S31 Wena, BM-27 Uragan, 2A36 Giatsint-B).Ponadto jednostki powinny mieć większe stany min. 10/10.
Prototyp za BV: M109A6 PIM
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2014, 07:41:40 wysłane przez Mario » Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #29 : Styczeń 11, 2014, 01:27:40 »

Gomel
Podwyższam stany w lotnictwie i w jednostkach systemu Patriot.
Cel: niedopuszczenie do rozlania się konfliktu na Ukrainę po przez zniszczenie zgrupowania rosyjsko- białoruskiego.
Po rozpoznaniu lotniczym wykonanym przez  E-3 Sentry AWACS dokonuję podziału sił.
Lewe skrzydło: główne siły core mają zniszczyć wykryte silne rosyjskie zgrupowanie zmechanizowane a następnie opanować wrogi VH. Na lewym skraju jednostka Delty ma opanować lotnisko i SH.
W centrum silne zgrupowanie polsko-niemieckie (czołgi Leopard, trzy systemy artyleryjskie, rozpoznanie i piechota) ma zniszczyć siły białoruskie i zająć białoruskie VH na S-E.
Prawe skrzydło: Delta i Rangersi ma zająć płatne flagi na południu i zająć SH.
(Miasteczko (13,25) nie zmienia flagi po zajęciu).
Zgrupowania są osłaniane przez systemy Patriot.
Lotnictwo po zdobyciu panowania w powietrzu ma działać na korzyść sił lądowych.
Cele są realizowane bez większych przeszkód. Pierwsza niespodzianka to niespodziewane dotarcie systemu 2K-11 ?Krug? (wcześniej  przeciwnik nie ma żadnego systemu pelot dalekiego zasięgu, a system ?Tor? zostaje wykryty i zniszczony) uszczupla siły dywizjonu Cobr (ma on pecha-co scenariusz to ponosi duże straty).
Druga jest poważniejsza-za szybkie postępy moich jednostek powodują atak rosyjskich posiłków na tyły zgrupowania podążającego do ostatniego VH (na S-W). Atak ten powoduje odbicie zajętego wcześniej centralnego VH i poważne uszczuplenie jednostki HIMARS do 45% stanów wyjściowych. Lotnictwo i artyleria dalekiego zasięgu  wraz z Abramsem opanowują sytuację. W miedzy czasie system Patriot otrzymuje lidera Ferocious Defense Smiley.
Reszta walk do już formalność: opanowanie VH i zniszczenie pozostałych jednostek wroga.
Scenariusz słabszy od poprzedniego- olbrzymia przewaga szczególnie lotnictwie i artylerii dalekiego zasięgu nie daje przeciwnikowi szans (można go wzmocnić pod każdym względem).
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.113 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.011s, 1q)