Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 01:38:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KAMPANIA - "Naprawdę wielka Polska" by Gustlik.  (Przeczytany 62670 razy)
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #105 : Maj 08, 2021, 07:43:46 »

Nie
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #106 : Maj 08, 2021, 08:28:14 »

Nie
Ni zauważyłeś opcji, czy wykorzystanie było niepraktyczne?
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #107 : Maj 08, 2021, 11:05:38 »

Nie zauważyłem możliwości. Nie mam niestety zapisów gry więc nie potrafię ocenić przydatności ale przy wielkich mapach może być przydatne.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #108 : Czerwiec 02, 2021, 06:36:59 »

BTW. W temacie HTP, przed scenariuszem Herr Zanzibar jest informacja:

Cytuj
Sztab Generalny, Warszawa, 20 maja 1948
========================================================
W nawiązaniu do naszych ostatnich prób poligonowych - mam dobrą wiadomość: pierwsza jednostka szturmowa komandosów z transportem helikopterowym osiągnęla gotowość bojową. Oczekujemy wniosków operacyjnych. Pierwsze eksperymenty przynoszą bardzo obiecujące efekty...
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #109 : Czerwiec 10, 2021, 10:20:02 »

Testowałem HTP i sprawdza się całkiem dobrze.
Nie jest tak przegięty jak współczesne wersje z ruchem fazowym, ale nadal bardzo użyteczny. Szczególnie przydaje się do zajmowania trudno dostępnych punktów, na które wcześniej trzeba było poświęcić oddział spadochroniarzy (różnego rodzaju wysepki bez lotniska/portu).
Wnioski operacyjne są pozytywne  Wink.

Teraz jednak pojawił się nowy dylemat. Od scenariusza #49"Wyprawa Kijowska" dostępne są dwa transporty HTP, a docelowo  będą trzy (w dwóch ostatnich scenariuszach).
Zastanawiam się jak to interpretować.
Można przyjąć, że aby wykorzystać limit HTP, gracz musi kupić dodatkowe oddziały "Grom".
Alternatywa to dodanie nowej, bardzie konwencjonalnej jednostki, jakiegoś rodzaju "Kawalerii powietrznej".

Co o tym myślicie?
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #110 : Czerwiec 10, 2021, 12:11:28 »

Wydaje się logiczne, żeby od momentu wprowadzenia transportu śmigłowcowego do służby była delegowana na jego użytek nawet zwykła piechota. Kawaleria powietrzna - dobrze się kojarzy.
Nawet pomyślałbym o wprowadzeniu oddziału specjalnego żandarmerii wojskowej z opcją transportu śmigłowcowego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2021, 12:30:26 wysłane przez Krzychu72 » Zapisane
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #111 : Czerwiec 10, 2021, 12:51:55 »

Jestem za kawalerią powietrzną Smiley
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #112 : Czerwiec 10, 2021, 01:18:00 »

Wydaje się logiczne, żeby od momentu wprowadzenia transportu śmigłowcowego do służby była delegowana na jego użytek nawet zwykła piechota. Kawaleria powietrzna - dobrze się kojarzy.
Nawet pomyślałbym o wprowadzeniu oddziału specjalnego żandarmerii wojskowej z opcją transportu śmigłowcowego.
Mówimy tu o samych początkach transportu helikopterowego. Do masowego wykorzystania jest jeszcze daleko.

Zgodnie z fabułą kampanii, w 1948 prowadzone były dopiero wstępne eksperymenty.
Cytuj
Sztab Generalny, Warszawa, 20 maja 1948
========================================================
W nawiązaniu do naszych ostatnich prób poligonowych - mam dobrą wiadomość: pierwsza jednostka szturmowa komandosów z transportem helikopterowym osiągnęła gotowość bojową. Oczekujemy wniosków operacyjnych. Pierwsze eksperymenty przynoszą bardzo obiecujące efekty...

W 1948 dostępny jest jeden transport HTP, a z helikopterów korzystają tylko najbardziej elitarni komandosi ('Grom').
W 1951 liczba transportów HTP zwiększa się do dwóch, a w 1954 do trzech.
Liczba transportów sugeruje mniej "elitarny" charakter jednostki, ale to nadal wczesne lata 50-te, więc powszechne wykorzystanie byłoby przegięciem.

"Kawaleria powietrzna" wydaje się tu sensownym kompromisem.
Gracz mógłby w pełni wykorzystać transporty helikopterowe, jednocześnie nie byłby zmuszony do kupowania jednostek "specjalnych".
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Krzychu72
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 112


« Odpowiedz #113 : Czerwiec 10, 2021, 01:52:20 »

Jak wynika z Efila - Śmigłowce transportowe są dostępne od kwietnia 1948, a scenariusz o którym mowa rozgrywa się w czerwcu 1951. To ponad 3 lata od wprowadzenia śmigłowców na uzbrojenie - więc można przyjąć, że ponad 100 maszyn powinno być w służbie.
Pełna zgoda, co do wykorzystania śmigłowców głównie dla specjalsów, ale można by przyjąć, że właśnie od maja - czerwca 1951 powstać mogła by jednostka piechoty lekkiej zdolna do przerzutu śmigłowcami transportowymi (jako opcja dodatkowa - transportu wojsk).
Dlatego też zaproponowałem jednostkę żandarmerii, która mogła by również korzystać z takiego transportu. Przeznaczenie jej nie było by może do walki na tyłach wroga czy też pierwszej linii, ale zabezpieczać by mogli kierunki pomocnicze lub brać udział w walkach antypartyzanckich w strefie tylnej wojsk własnych.
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #114 : Czerwiec 10, 2021, 02:19:51 »

Pełna zgoda, co do wykorzystania śmigłowców głównie dla specjalsów, ale można by przyjąć, że właśnie od maja - czerwca 1951 powstać mogła by jednostka piechoty lekkiej zdolna do przerzutu śmigłowcami transportowymi (jako opcja dodatkowa - transportu wojsk).
O tym właśnie pisze.
To jest właśnie jednostka którą nazywam "Kawaleria powietrzna".
Jednostka pod względem ceny i parametrów będzie zbliżona do piechoty lekkiej i spadochroniarzy.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #115 : Czerwiec 12, 2021, 11:13:37 »

Analizowałem kampanię "Naprawdę wielka Polska" pod względem prototypów.
Próbowałem uzupełnić luki w tej kwestii dotyczące kilku ostatnich scenariuszy.

Do #47 scenariusza pod względem prototypów jest bardzo dobrze.
Dla scenariuszy #48-51, lukę załatały nowe samobieżne haubice (kołowa mov=8, i gąsienicowa mov=7).
Dla dwóch ostatnich scenariusz dodałem "unikatowe" jednostki (pocisk balistyczny i ciężka wyrzutnia SAM).

Problematyczne pozostają scenariusze #52-54, rozgrywane na przełomie 1953 i 1954 roku.
Teoretycznie prototypy tam są, ale nie są zbyt atrakcyjne (pełen zestaw piechoty '54).

Problem polega na tym, że nie chciałbym dodawać jednostek tylko "dla sztuki".
Jeśli gracz dostanie kompletnie bezużyteczny, lub niepraktyczny prezent (za późno by wytrenować), i od razu go sprzeda, to równie dobrze sprawdzi się obecny zestaw piechoty.

Przydałby się pomysł na jakiś względnie "użyteczny" prototyp, pojawiający się w połowie 1954 roku.
Taka jednostka byłaby prezentem w scenariuszach #52-54, i potencjalnie do kupienia w scenariuszach #55-56.

Rozważałem kilka pomysłów (bombowiec strategiczny, 'gunship' helikopter, samolot ZOP, helikopter ZOP itd), ale na tym etapie kampanii wydają się one mało praktyczne. 3-4 scenariusze przed końcem kampanii, gracz raczej ich nie zachowa (marne szanse na wytrenowanie).
Istotnym ograniczeniem są też dostępne ikony.

Najbardziej skłaniam się ku myśliwcowi przechwytującemu, działającemu niezależnie od pogody (coś w rodzaju amerykańskiego F-89 Scorpion).
Ostatnia wersja Groma pojawia się w 1949, a potem jest pustka, więc nowy myśliwiec ma sporo sensu.
Ale na razie kwestia utknęła przez brak odpowiedniej ikony.
Najlepsze co udało mi się spreparować to przekolorowana wersja MMP45 (F-84E Thunderjet):

Porównanie do Iskry / Groma.

Macie może pomysł na "prototypową" jednostkę, która otrzymana jako prezent, byłaby użyteczna w końcówce kampanii?
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Mario
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1353


« Odpowiedz #116 : Czerwiec 12, 2021, 02:07:02 »

Analizowałem kampanię "Naprawdę wielka Polska" pod względem prototypów.
Próbowałem uzupełnić luki w tej kwestii dotyczące kilku ostatnich scenariuszy.

Rozważałem kilka pomysłów (bombowiec strategiczny, ...)
Najbardziej skłaniam się ku myśliwcowi przechwytującemu, działającemu niezależnie od pogody (coś w rodzaju amerykańskiego F-89 Scorpion).

Macie może pomysł na "prototypową" jednostkę, która otrzymana jako prezent, byłaby użyteczna w końcówce kampanii?

Myśliwiec  z AWC jest chyba najlepszym pomysłem.
Niezły jest też Bombowiec strategiczny (nawet nie wytrenowany wydaje się być pożyteczny Smiley)
A może najpierw "lżejszą" wersję pocisku balistycznego a na dwa ostatnie scenariusze rozwojową ciężką Huh(ewentualnie ze zwiększoną donośnością)
Zapisane

Najjaśniejszy Panie, do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #117 : Czerwiec 12, 2021, 03:00:22 »

Niezły jest też Bombowiec strategiczny (nawet nie wytrenowany wydaje się być pożyteczny Smiley)
RoP ma już na wyposażeniu bombowce strategiczne. 
Jeśli ktoś stosuje bombowce strategiczne, to ma już w tym momencie zestaw doświadczonych maszyn.
Nowszy model byłby sensowny (coś w rodzaju B-52 / Tu-95), ale umiarkowanie atrakcyjny (różnica statystyk nie byłaby drastyczna).

A może najpierw "lżejszą" wersję pocisku balistycznego a na dwa ostatnie scenariusze rozwojową ciężką Huh(ewentualnie ze zwiększoną donośnością)
Rozważałem to, ale na przeszkodzie stoi kompletny brak odpowiednich ikon.
Z wyrzutni holowanych pasuje tylko ikona V-2 (wykorzystana dla RPB-55 Przełom)

Myślałem o czymś w rodzaju 2K5 Korszun (250mm, donośność 55 km, głowica 100kg). Ale pod względem ikon, z ciężkimi wyrzutniami samobieżnymi, pasującymi do okresu WW2, jest jeszcze gorzej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2021, 03:03:09 wysłane przez Waldzios » Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #118 : Czerwiec 12, 2021, 03:15:23 »

Żeby pod koniec tej kampanii zachować prototyp o zerowym doświadczeniu to musi on być rewelacyjny lu mieć unikalne możliwości. Samolot AWC wydaje się tutaj całkiem fajny. Może jeszcze rozpoznawcza wersja Gromu i Sztormu z ruchem fazowym (taki odpowiednik Me  262A-5) - to się zawsze przyda.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #119 : Czerwiec 12, 2021, 06:14:12 »

Żeby pod koniec tej kampanii zachować prototyp o zerowym doświadczeniu to musi on być rewelacyjny lu mieć unikalne możliwości. Samolot AWC wydaje się tutaj całkiem fajny. Może jeszcze rozpoznawcza wersja Gromu i Sztormu z ruchem fazowym (taki odpowiednik Me  262A-5) - to się zawsze przyda.
Myśliwiec rozpoznawczy to też jest jakaś idea. Można nawet rozważyć podwersje samolotu AWC.

Co do atrakcyjności mam wątpliwości. Kilka lat wcześniej rozpoznawczy myśliwiec sprawdziłby się świetnie. Ale w tym momencie kampanii (1953) dostępny jest już odrzutowy Irbis w wersji rozpoznawczej (p).

Najsłabsze pod względem rozpoznania wydaje się lotnictwo pokładowe (szczyt techniki do rozpoznawczy Birkut). Tu sens miałaby dodatkowa maszyna. Nie wiem tylko, czy lepszym wyborem nie byłby dodatkowy wariant Jaguara (dostępny z opóźnieniem).

A może najpierw "lżejszą" wersję pocisku balistycznego a na dwa ostatnie scenariusze rozwojową ciężką Huh(ewentualnie ze zwiększoną donośnością)
Rozważałem to, ale na przeszkodzie stoi kompletny brak odpowiednich ikon.
Z wyrzutni holowanych pasuje tylko ikona V-2 (wykorzystana dla RPB-55 Przełom)

Myślałem o czymś w rodzaju 2K5 Korszun (250mm, donośność 55 km, głowica 100kg). Ale pod względem ikon, z ciężkimi wyrzutniami samobieżnymi, pasującymi do okresu WW2, jest jeszcze gorzej.
Po ponownym przejrzeniu ikon, na upartego nadawałby się JK835.

Ikona jest rzadko stosowana, i umiarkowanie pasuje do reszty kołowej gromadki RoP:
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 16   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)