Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 25, 2024, 12:08:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Primus71 Test G45 NAPRAWDĘ WIELKA POLSKA- 150% efilie Gustlik  (Przeczytany 49373 razy)
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #75 : Czerwiec 11, 2019, 08:57:09 »

XXXII Maltango
Prototyp: nie ma
Modernizuję
2 x RWD-22 Czajka (t) na  PZL.51 Kormoran (t)
2 x PZL.46c Sum (t) na  PZL.51 Kormoran (t)
Wybieram jednostki postrzelane dla oszczędności.

Trochę niespodzianek było. SH na odległej wyspie więc wysyłam tam spadochroniarzy a reszta desant morski. Włoskie lotnictwo może niezbyt nowoczesne ale liczne jak diabli. Zastanawiam się po co dwupłaty. Myślałem że to one mogą startować z lotniskowca ale okazało się po sprawdzeniu że nie. Celów było tak duże że w połączeniu z atakami na desant morski i spadochroniarzy przez kilka tur kilka postrzelanych samolotów pętało się nad Maltą. Jeden brytyjski CKM zestrzelił dwa bombowce strategiczne (ze stanem 1) ale zawsze. Zresztą te bombowce atakowały bez sensu trochę cele pod osłoną angielskich pelotek które wcześniej rozpoznał samolot rozpoznawczy.
Cele morskie liczne zresztą atakowałem początkowo samolotami torpedowymi. Albatrosy początkowo nie ponosiły strat co mnie niezwykle ucieszyło.
Do brzegu dotarło tylko kilka słabych jednostek z pierwszej fali desantu reszta poszła na dno. Niszczyciele odstrzeliłem pancernikami.
SH chroniony przez dwie pelotki potężne zresztą. Ale myśliwce rakietowe sprawiły się doskonale. Dwie tury i za cenę umiarkowanych strat było po problemie. Bez takich samolotów albo trzeba było by czekać na okręty bo klasyczne bombowce dwóm pelotkom to nie dadzą rady a spadochroniarze nie mają szans na desant bez strat potwornych. Spadochroniarze zlikwidowali działo i zdobyli SH. Ciekawe dlaczego po raz kolejny zmniejszono liczbę dostępnych transportów powietrznych do trzech. Wystawiłem kilka jednostek i wydawało się że jest po ptakach.
I właśnie wtedy pojawiły się kolejne okręty AI. Najnowszy pancerniki krążowniki i niszczyciel i zmasakrowały mi piechotę tak że porzuciła transport i się samolotem. Nie mogłem skończyć bo angielską piechotę która przetrwała na małej wyspie skierowałem do płatnej flagi a moje jednostki dopiero podpłynęły. No i czekała mnie druga tura ostrzału bo samoloty torpedowe były za daleko albo uzupełniały amunicję. Dostał czołg i jeszcze bombowce kolejną piechotę zmasakrowały.
Albatros w ataku na Victtorio Venetto stracił 40% stanu i dałem sobie spokój i skończyłem.
Trzeba było trzymać OP w rezerwie i wystawić je w SH. No ale to wiem teraz.

OpenGen 0.92.0.2 * 5 Dec 2018  *  AI: Ver: 2.00 (2014)
Efile folder: C:\Users\Witek\Desktop\OG AKT\OG 1\efile_gus\  * Efile version: GusOpen ver. 7.1.6
Campaign: G45 NAPRAWDĘ WIELKA POLSKA,  *  Player prestige modifier 150%  *  AI prestige modifier 100%

Played Scenarios:
 1   Mokra , #0 , Brilliant Victory , score:54  +++  Proto: PZL.50 Jastrząb A
 2   Operacja "Raba killer" , #1 , Brilliant Victory , score:54
 3   Brygada "Śmierć" , #2 , Brilliant Victory , score:55  +++  Proto: Spadochroniarze
 4   Krzyk się poniósł nad lasami.... , #3 , Brilliant Victory , score:51
 5   Biało-czerwony przypływ , #4 , Brilliant Victory , score:51  +++  Proto: 155mm wz.40
 6   Kurzawa na mierzei , #5 , Brilliant Victory , score:49
 7   Gotowanie Gotlandii , #6 , Brilliant Victory , score:49
 8   Pomorskie smoki , #7 , Brilliant Victory , score:52  +++  Proto: PZL.45 Sokół B
 9   Wielki łomot , #8 , Brilliant Victory , score:53
10   Paszli won! , #9 , Brilliant Victory , score:59
11   Śląski poker , #10 , Brilliant Victory , score:59  +++  Proto: RWD-22 Czajka (b)
12   Sojusz południowy , #11 , Brilliant Victory , score:50
13   Jazda na maksa , #12 , Brilliant Victory , score:49
14   Berliner , #13 , Brilliant Victory , score:48  +++  Proto: 18TP Strzyga IB
15   Operacja "Świnia w klatce" , #14 , Brilliant Victory , score:44
16   Jest Afera , #15 , Brilliant Victory , score:50
17   Angielski blef , #16 , Brilliant Victory , score:53  +++  Proto: PZL.49a Miś
18   Królowa Bałtyku , #17 , Brilliant Victory , score:48
19   Sprawa Hamleta  , #18 , Brilliant Victory , score:46
20   Hamlet Akt II , #19 , Brilliant Victory , score:46
21   Zimny Hamburger , #20 , Brilliant Victory , score:49  +++  Proto: Most pontonowy
22   Lewy sierpowy , #21 , Brilliant Victory , score:58
23   Na deskach , #22 , Brilliant Victory , score:49
24   Nokaut , #23 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: Spadochroniarze 43
25   Rosja odkrywa karty , #24 , Brilliant Victory , score:46
26   Dzien L , #25 , Victory , score:26
27   Kryzys Atlantycki , #26 , Brilliant Victory , score:46
28   Szetland w ogniu , #27 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: 30TP Leszy CS
29   Milczenie owiec , #28 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: SDP wz.44 Kozioróg
30   Fiorder , #29 , Brilliant Victory , score:63
31   Szach Królowi , #30 , Brilliant Victory , score:61
32   Maltango , #31 , Brilliant Victory , score:57
--
Campaign score: 1613  *  Average: 50

..
Current scenario: Maltango,  VH prestige is 300 ,  All map prestige is: 660
Army cost: 77410 , Current prestige is 21811
Prestige available on map yet is 0 pp ( 0 pp in VH to capture) * Turn: 9
AI stance is Aggressive
if BV: +3000, Grande Mafioso , cap disabled, 14 turns prestige: 840
if V : +1500, Grande Mafioso , cap disabled, 16 turns prestige: 960
if TV: +750, Grande Mafioso , cap disabled, 18 turns prestige: 1080
Ls: Loss , turn prestige: 1080

Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4747


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #76 : Czerwiec 11, 2019, 12:54:38 »

Zastanawiam się po co dwupłaty.
Zgaduje że chodzi o Fiat CR.42.
Musiałeś źle sprawdzić. Nie tylko mogą startować z lotniskowców, ale nawet zaczynają scenariusz na pokładzie włoskiego lotniskowca.

Co do poprawności historycznej, to złożona kwestia.
Włoski lotniskowiec Aquila nie został ukończony przed kapitulacją Włoch.
W efilu Aquila jest dostępna od 1943-09, czyli  już w ramach alternatywnej historii, zapewne z założeniem że Włochy nie skapitulowały.
Podstawowym myśliwcem pokładowym miał być Reggiane Re.2001. Tu wszystko się zgadza.
Z tego co wiem, rolę pokładowego samolotu rozpoznawczego miał pełnić Fiat G.50.
Z jakiegoś powodu ktoś jednak zdecydował, że w efilu samolotem pokładowym zostanie CR.42, nie G.50.
W teorii mógłbym to zmienić, ale po pierwsze to historia alternatywna (nie da się wykluczyć że Włosi zmienili by zdanie), po drugie namieszałbym w istniejących kampaniach, a po trzecie oba (CR.42 i G.50) są równie przestarzałe.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #77 : Czerwiec 11, 2019, 05:13:08 »

A widzisz popatrzyłem na Cr-32 a to rzeczywiście był Cr-42. Co do przydatności to były dla AI całkiem użyteczne. Na całą kolejkę związały  dwa moje myśliwce Wink
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #78 : Czerwiec 14, 2019, 08:36:05 »

XXXIII. Grande Mafioso
Proto: 175mm wz.44

Uzupełniam tylko lotnictwo. Zdobycie SH samymi spadochroniarzami wykluczone. Flota aux też nie wystarczy trzeba zaangażować całe siły morskie.
Lotnictwo AI może i nieliczne ale potężne. Dewa Me 262 jeden z podwyższonymi stanami a drugi z liderem. Straty w starciach potężne 40% i 60% Jastrzębi. Na szczęście dobicie poszło już łatwiej. G56 to też twardy przeciwnik po 30% strat. Flota AI roi się i kontratakuje ze wszystkich stron. Parka niszczycieli zmasakrowała mi OP który czaił się na pancernik na szczęście dwa pozostałe posłały go na dno. Pancerniki i krążowniki posłały na dno niszczyciele a samoloty krążowniki. Koło SH zaroiło się od jednostek lądowych AI. Ale jak już zdobyłem port to osłabione przez lotnictwo rozjechały moje czołgi.
Marsz w głąb lądu spokojny tylko trzeba uważać bo się po górach kryją jednostki piechoty a później pojawiają się partyzanci i rebelianci.
Lotnictwo musi uważać bo pelotek od groma.
Obok Palermo i Messyny zgrupowania wrogiej floty z niszczycielami a że moje okręty daleko to kupiłem dwa dodatkowe pancerniki. Bez tego gigantyczne straty w jednostkach lądowych miałbym gwarantowane ale i tak trochę dostałem.
Pojawiają się posiłki lotnicze AI z bombami kierowanymi. Jedna parka tj bombowiec i myśliwiec zmasakrowały mi działo.
Druga taka samo poleciała sobie na lotnisko na szczęście ale to zachowanie bez sensu warto poprawić.
Wytłukłem wszystko i znowu czekałem na koniec.

OpenGen 0.92.0.2 * 5 Dec 2018  *  AI: Ver: 2.00 (2014)
Efile folder: C:\Users\Witek\Desktop\OG AKT\OG 1\efile_gus\  * Efile version: GusOpen ver. 7.1.6
Campaign: G45 NAPRAWDĘ WIELKA POLSKA,  *  Player prestige modifier 150%  *  AI prestige modifier 100%

Played Scenarios:
 1   Mokra , #0 , Brilliant Victory , score:54  +++  Proto: PZL.50 Jastrząb A
 2   Operacja "Raba killer" , #1 , Brilliant Victory , score:54
 3   Brygada "Śmierć" , #2 , Brilliant Victory , score:55  +++  Proto: Spadochroniarze
 4   Krzyk się poniósł nad lasami.... , #3 , Brilliant Victory , score:51
 5   Biało-czerwony przypływ , #4 , Brilliant Victory , score:51  +++  Proto: 155mm wz.40
 6   Kurzawa na mierzei , #5 , Brilliant Victory , score:49
 7   Gotowanie Gotlandii , #6 , Brilliant Victory , score:49
 8   Pomorskie smoki , #7 , Brilliant Victory , score:52  +++  Proto: PZL.45 Sokół B
 9   Wielki łomot , #8 , Brilliant Victory , score:53
10   Paszli won! , #9 , Brilliant Victory , score:59
11   Śląski poker , #10 , Brilliant Victory , score:59  +++  Proto: RWD-22 Czajka (b)
12   Sojusz południowy , #11 , Brilliant Victory , score:50
13   Jazda na maksa , #12 , Brilliant Victory , score:49
14   Berliner , #13 , Brilliant Victory , score:48  +++  Proto: 18TP Strzyga IB
15   Operacja "Świnia w klatce" , #14 , Brilliant Victory , score:44
16   Jest Afera , #15 , Brilliant Victory , score:50
17   Angielski blef , #16 , Brilliant Victory , score:53  +++  Proto: PZL.49a Miś
18   Królowa Bałtyku , #17 , Brilliant Victory , score:48
19   Sprawa Hamleta  , #18 , Brilliant Victory , score:46
20   Hamlet Akt II , #19 , Brilliant Victory , score:46
21   Zimny Hamburger , #20 , Brilliant Victory , score:49  +++  Proto: Most pontonowy
22   Lewy sierpowy , #21 , Brilliant Victory , score:58
23   Na deskach , #22 , Brilliant Victory , score:49
24   Nokaut , #23 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: Spadochroniarze 43
25   Rosja odkrywa karty , #24 , Brilliant Victory , score:46
26   Dzien L , #25 , Victory , score:26
27   Kryzys Atlantycki , #26 , Brilliant Victory , score:46
28   Szetland w ogniu , #27 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: 30TP Leszy CS
29   Milczenie owiec , #28 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: SDP wz.44 Kozioróg
30   Fiorder , #29 , Brilliant Victory , score:63
31   Szach Królowi , #30 , Brilliant Victory , score:61
32   Maltango , #31 , Brilliant Victory , score:57  +++  Proto: 175mm wz.44
33   Grande Mafioso , #32 , Brilliant Victory , score:46
--
Campaign score: 1659  *  Average: 50

..
Current scenario: Wschodnia flanka,  VH prestige is 1560 ,  All map prestige is: 7140
Army cost: 81723 , Current prestige is 23365
AI stance is Aggressive
if BV: +4000, Ośmiornica , cap disabled, 20 turns prestige: 1200
if V : +2000, Ośmiornica , cap disabled, 23 turns prestige: 1380
if TV: +1000, Ośmiornica , cap disabled, 26 turns prestige: 1560
Ls: Loss , turn prestige: 1560
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4747


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #79 : Czerwiec 14, 2019, 11:09:50 »


Pojawiają się posiłki lotnicze AI z bombami kierowanymi. Jedna parka tj bombowiec i myśliwiec zmasakrowały mi działo.
Druga taka samo poleciała sobie na lotnisko na szczęście ale to zachowanie bez sensu warto poprawić.

To niestety problem z samą koncepcją jednostki. Wszystkie jednostki należące do tej kategorii mają aktywny atak przeciwko celom naziemnym.
Bomby kierowane były wykorzystywane nie tylko przeciwko okrętom, ale również przeciwko obiektom naziemnym, więc  wydaje się to poprawne.
Problem pojawia się, gdy chce się taką jednostkę sterowana przez AI (szczególnie w połączeniu z ustawieniem 'Fearless'), skłonić by atakowała okręty.
Istnieje duże prawdopodobieństwo (nawet bez 'Fearless'), że bombowiec zdecyduje się w pierwszej kolejności zaatakować cel lądowy.

Były postulowane zmiany w AI, pozwalające zmusić jednostki to atakowania określonej kategorii celów, ale nie wiadomo czy i kiedy coś z tego wyjdzie.
Doraźnie, z poziomu efila, można co najwyżej wyłączyć (lub wyzerować) atak przeciwko celom naziemnym. 
Jeśli samolot nie będzie mógł atakować celów naziemnych, to skupi się na celach nawodnych.

Bombowcom torpedowcom takie wyzerowanie ataku pomogło.
W przypadku bomb kierowanych, kwestia jest bardziej skomplikowana, bo atak na cele lądowe wydaje się uzasadniony. Wątpię by gracze chcieli z niego zrezygnować.

Na tę chwilę, jedyny "praktyczny" pomysł jaki przychodzi mi do głowy, to dodatkowa "wyspecjalizowana" wersja wspomnianych samolotów, dostępna tylko dla AI.
Bombowiec w wersji AI, miałby wyłączony atak przeciwko celom naziemnym. Dzięki temu stałby się efektywną bronią przeciw-okrętową.

Pytanie tyle, czy takie rozwiązanie spodoba się twórcom kampanii. Myślę, że z ewentualną decyzją w tej kwestii trzeba poczekać na Gustlika.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #80 : Czerwiec 14, 2019, 02:25:22 »

Celów morskich to samoloty AI nie widziały i nie miały w zasięgu. Bardziej chodzi mi o to że drugi bombowiec z eskortą zamiast atakować i dobić uszkodzony cel albo inną jednostkę mając amunicję poleciał sobie na lotnisko.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4747


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #81 : Czerwiec 14, 2019, 05:08:24 »

Celów morskich to samoloty AI nie widziały i nie miały w zasięgu. Bardziej chodzi mi o to że drugi bombowiec z eskortą zamiast atakować i dobić uszkodzony cel albo inną jednostkę mając amunicję poleciał sobie na lotnisko.
Sprawdziłem, wspomniany bombowiec ma w scenariuszu przypisaną agresywną postawę (plus modyfikator 'Fearless'), więc jeśli w zasięgu znajdowały się odpowiednie cele (i były widoczne dla AI), to opisane zachowanie rzeczywiście wydaje się dziwne.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #82 : Czerwiec 18, 2019, 10:44:38 »

XXXIV.   Wschodnia flanka

Przezbrajam samoloty torpedowe na bombowce. Dokupuję Rybitwę II dla rozpoznania.
Trochę mało czasu miałem na granie ale i tak wymęczył mnie ten scenariusz. Można go opisać czterema cechami. Góry, piasek, deszcz i wielka mapa.
Trzeba uważać na okręty AI nieliczne ale mogą zrobić przykrą niespodziankę. Lotnictwo AI nieliczne ale upierdliwe w pierwszej części scenariusza.
Atak francuski potężny ale była na początku była dobra pogoda to lotnictwo zrównało go z ziemią. Tylko jedna mobilna pelotka więc ataki praktycznie bezkarne. Myślę że warto dodać drugą. VH w większości słabo obsadzone. Jeden z nich straciłem bo pojawiły się posiłki AI a moja piechota nie zdążyła. Broniący się pepanc ledwie przetrwał. Na szczęście poprawiła się pogoda a w okolicy pełno było moich maruderów więc łatwo go odbiłem.
Jedynym problemem są najdalsze VH. Jeden z symbolicznym garnizonem oczyściło lotnictwo. Drugi zaatakowali spadochroniarze i większość obrońców uciekła. Ale jak się pogoda załamała to wrócili w towarzystwie nowych kumpli. Spadochroniarze bronili się dzielnie ale gdyby pogoda się nie poprawiła to by była kaplica.
Po oczyszczeniu okolicy wysłałem postrzelanych spadochroniarzy do ostatniego VH. Ledwie zdążyli w ostatniej turze. Motocyklistom zabrakło do celu jednego heksa.
Myślę że warto załadować na samoloty rezerwowych spadochroniarzy po zajęciu centralnego VH z lotniskiem albo i wcześniej gdy się tylko da.
Zastanawiam się czy nie warto jednak ponownie zwiększyć liczbę transportów lotniczych.
BV w ostatniej turze.


OpenGen 0.92.0.2 * 5 Dec 2018  *  AI: Ver: 2.00 (2014)
Efile folder: C:\Users\Witek\Desktop\OG AKT\OG 1\efile_gus\  * Efile version: GusOpen ver. 7.1.6
Campaign: G45 NAPRAWDĘ WIELKA POLSKA,  *  Player prestige modifier 150%  *  AI prestige modifier 100%

Played Scenarios:
 1   Mokra , #0 , Brilliant Victory , score:54  +++  Proto: PZL.50 Jastrząb A
 2   Operacja "Raba killer" , #1 , Brilliant Victory , score:54
 3   Brygada "Śmierć" , #2 , Brilliant Victory , score:55  +++  Proto: Spadochroniarze
 4   Krzyk się poniósł nad lasami.... , #3 , Brilliant Victory , score:51
 5   Biało-czerwony przypływ , #4 , Brilliant Victory , score:51  +++  Proto: 155mm wz.40
 6   Kurzawa na mierzei , #5 , Brilliant Victory , score:49
 7   Gotowanie Gotlandii , #6 , Brilliant Victory , score:49
 8   Pomorskie smoki , #7 , Brilliant Victory , score:52  +++  Proto: PZL.45 Sokół B
 9   Wielki łomot , #8 , Brilliant Victory , score:53
10   Paszli won! , #9 , Brilliant Victory , score:59
11   Śląski poker , #10 , Brilliant Victory , score:59  +++  Proto: RWD-22 Czajka (b)
12   Sojusz południowy , #11 , Brilliant Victory , score:50
13   Jazda na maksa , #12 , Brilliant Victory , score:49
14   Berliner , #13 , Brilliant Victory , score:48  +++  Proto: 18TP Strzyga IB
15   Operacja "Świnia w klatce" , #14 , Brilliant Victory , score:44
16   Jest Afera , #15 , Brilliant Victory , score:50
17   Angielski blef , #16 , Brilliant Victory , score:53  +++  Proto: PZL.49a Miś
18   Królowa Bałtyku , #17 , Brilliant Victory , score:48
19   Sprawa Hamleta  , #18 , Brilliant Victory , score:46
20   Hamlet Akt II , #19 , Brilliant Victory , score:46
21   Zimny Hamburger , #20 , Brilliant Victory , score:49  +++  Proto: Most pontonowy
22   Lewy sierpowy , #21 , Brilliant Victory , score:58
23   Na deskach , #22 , Brilliant Victory , score:49
24   Nokaut , #23 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: Spadochroniarze 43
25   Rosja odkrywa karty , #24 , Brilliant Victory , score:46
26   Dzien L , #25 , Victory , score:26
27   Kryzys Atlantycki , #26 , Brilliant Victory , score:46
28   Szetland w ogniu , #27 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: 30TP Leszy CS
29   Milczenie owiec , #28 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: SDP wz.44 Kozioróg
30   Fiorder , #29 , Brilliant Victory , score:63
31   Szach Królowi , #30 , Brilliant Victory , score:61
32   Maltango , #31 , Brilliant Victory , score:57  +++  Proto: 175mm wz.44
33   Grande Mafioso , #32 , Brilliant Victory , score:46
34   Wschodnia flanka , #33 , Brilliant Victory , score:46
--
Campaign score: 1705  *  Average: 50

..
Current scenario: Ośmiornica,  VH prestige is 660 ,  All map prestige is: 3900
Army cost: 87436 , Current prestige is 33100
AI stance is Aggressive
if BV: +3000, Wielki Powrót , cap disabled, 15 turns prestige: 900
if V : +1500, Wielki Powrót , cap disabled, 15 turns prestige: 900
if TV: +750, Wielki Powrót , cap disabled, 15 turns prestige: 900
Ls: Loss , turn prestige: 900
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #83 : Czerwiec 24, 2019, 07:44:45 »

XXXV Ośmiornica
Wydaję kosmiczne środki na przezbrojenie ale i tak nie wystarcza. W załączeniu skład jednostek na początek scenariusza.
Grało się bardzo interesująco. Cześć jednostek wystawiłem na morzu a część czekała na zdobycie SH. Spadochroniarze są kluczowi. Początkowo opanowali dwa SH a później kolejne desanty powietrzne chyba pobiłem rekord. Flota AI dość liczna ale podzielona na zespoły więc spokojnie sobie poradziłem. Tylko jeden niszczyciel źle ustawiłem i dostał potwornie od francuskiego pancernika. Problem zrobił się po kilku turach jak się pogoda załamała. Flota włoska zaczęła się zbliżać do jednostek na brakach i musiałem atakować własnymi okrętami.
Jak już zdobyłem północny SH to postanowiłem być sprytny i wystawiłem kolejny desant morski i OP trzymane w rezerwie. Niestety pogoda po raz kolejny się załamała a z mgły wypełzły OP rosyjskie i dwie jednostki na barkach mi zmasakrowały. Nim je wreszcie utopiłem bombowcami to kilka tur minęło. Część jednostek na barkach musiało uciekać.
Nie dałem rady zająć dwóch płatnych flag ale i tak poszło nieźle.

OpenGen 0.92.0.2 * 5 Dec 2018  *  AI: Ver: 2.00 (2014)
Efile folder: C:\Users\Witek\Desktop\OG AKT\OG 1\efile_gus\  * Efile version: GusOpen ver. 7.1.6
Campaign: G45 NAPRAWDĘ WIELKA POLSKA,  *  Player prestige modifier 150%  *  AI prestige modifier 100%

Played Scenarios:
 1   Mokra , #0 , Brilliant Victory , score:54  +++  Proto: PZL.50 Jastrząb A
 2   Operacja "Raba killer" , #1 , Brilliant Victory , score:54
 3   Brygada "Śmierć" , #2 , Brilliant Victory , score:55  +++  Proto: Spadochroniarze
 4   Krzyk się poniósł nad lasami.... , #3 , Brilliant Victory , score:51
 5   Biało-czerwony przypływ , #4 , Brilliant Victory , score:51  +++  Proto: 155mm wz.40
 6   Kurzawa na mierzei , #5 , Brilliant Victory , score:49
 7   Gotowanie Gotlandii , #6 , Brilliant Victory , score:49
 8   Pomorskie smoki , #7 , Brilliant Victory , score:52  +++  Proto: PZL.45 Sokół B
 9   Wielki łomot , #8 , Brilliant Victory , score:53
10   Paszli won! , #9 , Brilliant Victory , score:59
11   Śląski poker , #10 , Brilliant Victory , score:59  +++  Proto: RWD-22 Czajka (b)
12   Sojusz południowy , #11 , Brilliant Victory , score:50
13   Jazda na maksa , #12 , Brilliant Victory , score:49
14   Berliner , #13 , Brilliant Victory , score:48  +++  Proto: 18TP Strzyga IB
15   Operacja "Świnia w klatce" , #14 , Brilliant Victory , score:44
16   Jest Afera , #15 , Brilliant Victory , score:50
17   Angielski blef , #16 , Brilliant Victory , score:53  +++  Proto: PZL.49a Miś
18   Królowa Bałtyku , #17 , Brilliant Victory , score:48
19   Sprawa Hamleta  , #18 , Brilliant Victory , score:46
20   Hamlet Akt II , #19 , Brilliant Victory , score:46
21   Zimny Hamburger , #20 , Brilliant Victory , score:49  +++  Proto: Most pontonowy
22   Lewy sierpowy , #21 , Brilliant Victory , score:58
23   Na deskach , #22 , Brilliant Victory , score:49
24   Nokaut , #23 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: Spadochroniarze 43
25   Rosja odkrywa karty , #24 , Brilliant Victory , score:46
26   Dzien L , #25 , Victory , score:26
27   Kryzys Atlantycki , #26 , Brilliant Victory , score:46
28   Szetland w ogniu , #27 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: 30TP Leszy CS
29   Milczenie owiec , #28 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: SDP wz.44 Kozioróg
30   Fiorder , #29 , Brilliant Victory , score:63
31   Szach Królowi , #30 , Brilliant Victory , score:61
32   Maltango , #31 , Brilliant Victory , score:57  +++  Proto: 175mm wz.44
33   Grande Mafioso , #32 , Brilliant Victory , score:46
34   Wschodnia flanka , #33 , Brilliant Victory , score:46
35   Ośmiornica , #34 , Brilliant Victory , score:46
--
Campaign score: 1751  *  Average: 50
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #84 : Czerwiec 25, 2019, 11:32:06 »

XXXVI Wielki Powrót
Prototyp: M45TP Rokita sprzedaję bo za wolny i bez doświadczenia.
Zaczynam modernizować lotnictwo morskie na Birkuty.
Prawie skończyłem modernizację czołgów.
Mapa ogromna ale znajoma.
Spokojnie. Lotnictwo AI słabe i średnio upierdliwe. Flota dość liczna ale słaba. Samoloty torpedowe dały sobie radę bez problemu. Spadochroniarze opanowują SH i tam wystawiam większość jednostek.
Atak AI niezbyt silny. Jednostki wystawione na lądzie spokojnie go powstrzymują. Większy problem to ciągle przenikające jednostki AI ale dobre rozpoznanie załatwi sprawę. Trochę mało rosyjskich czołgów myślę że kilka więcej by nie zaszkodziło. Bornholm zajmuję desantem morskim przy wsparciu floty.
Jednostki lekkie zajmują wszystkie płatne flagi.


OpenGen 0.92.0.2 * 5 Dec 2018  *  AI: Ver: 2.00 (2014)
Efile folder: C:\Users\Witek\Desktop\OG AKT\OG 1\efile_gus\  * Efile version: GusOpen ver. 7.1.6
Campaign: G45 NAPRAWDĘ WIELKA POLSKA,  *  Player prestige modifier 150%  *  AI prestige modifier 100%

Played Scenarios:
 1   Mokra , #0 , Brilliant Victory , score:54  +++  Proto: PZL.50 Jastrząb A
 2   Operacja "Raba killer" , #1 , Brilliant Victory , score:54
 3   Brygada "Śmierć" , #2 , Brilliant Victory , score:55  +++  Proto: Spadochroniarze
 4   Krzyk się poniósł nad lasami.... , #3 , Brilliant Victory , score:51
 5   Biało-czerwony przypływ , #4 , Brilliant Victory , score:51  +++  Proto: 155mm wz.40
 6   Kurzawa na mierzei , #5 , Brilliant Victory , score:49
 7   Gotowanie Gotlandii , #6 , Brilliant Victory , score:49
 8   Pomorskie smoki , #7 , Brilliant Victory , score:52  +++  Proto: PZL.45 Sokół B
 9   Wielki łomot , #8 , Brilliant Victory , score:53
10   Paszli won! , #9 , Brilliant Victory , score:59
11   Śląski poker , #10 , Brilliant Victory , score:59  +++  Proto: RWD-22 Czajka (b)
12   Sojusz południowy , #11 , Brilliant Victory , score:50
13   Jazda na maksa , #12 , Brilliant Victory , score:49
14   Berliner , #13 , Brilliant Victory , score:48  +++  Proto: 18TP Strzyga IB
15   Operacja "Świnia w klatce" , #14 , Brilliant Victory , score:44
16   Jest Afera , #15 , Brilliant Victory , score:50
17   Angielski blef , #16 , Brilliant Victory , score:53  +++  Proto: PZL.49a Miś
18   Królowa Bałtyku , #17 , Brilliant Victory , score:48
19   Sprawa Hamleta  , #18 , Brilliant Victory , score:46
20   Hamlet Akt II , #19 , Brilliant Victory , score:46
21   Zimny Hamburger , #20 , Brilliant Victory , score:49  +++  Proto: Most pontonowy
22   Lewy sierpowy , #21 , Brilliant Victory , score:58
23   Na deskach , #22 , Brilliant Victory , score:49
24   Nokaut , #23 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: Spadochroniarze 43
25   Rosja odkrywa karty , #24 , Brilliant Victory , score:46
26   Dzien L , #25 , Victory , score:26
27   Kryzys Atlantycki , #26 , Brilliant Victory , score:46
28   Szetland w ogniu , #27 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: 30TP Leszy CS
29   Milczenie owiec , #28 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: SDP wz.44 Kozioróg
30   Fiorder , #29 , Brilliant Victory , score:63
31   Szach Królowi , #30 , Brilliant Victory , score:61
32   Maltango , #31 , Brilliant Victory , score:57  +++  Proto: 175mm wz.44
33   Grande Mafioso , #32 , Brilliant Victory , score:46
34   Wschodnia flanka , #33 , Brilliant Victory , score:46
35   Ośmiornica , #34 , Brilliant Victory , score:46  +++  Proto: M45TP Rokita
36   Wielki Powrót , #35 , Brilliant Victory , score:53
--
Campaign score: 1804  *  Average: 50
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Primus71
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 970



« Odpowiedz #85 : Czerwiec 26, 2019, 06:03:14 »

XXXVII Legenda Bzury
Modernizuję
Kolejne bombowce morskie na Birkuty oraz ostatnie czołgi

Niestety nie ma wprowadzenia więc nie do końca wiem czego się spodziewać. Garnizon Warszawy skandalicznie słaby na szczęście jest tam czynne lotnisko. Wystawiam większość lotnictwa i stopuje ataki. Oddziały lądowe spokojnie pędzą do przodu. I wtedy wokół zdobytego SH materializują się posiłki wroga dosłownie w środku mojej kolumny. Z kilku dział zostaje wspomnienie. Rozegrałem raz jeszcze. Jak się zna miejsce pojawienia tych posiłków to nie ma problemu z ich likwidacją. Spadochroniarze zdobywają ostatni VH na północnym wschodzie, jednostki lądowe pozostałe VH. Pod Warszawą ciężko zwłaszcza od południa gdzie pada Okęcie ale samoloty czyszczą wszystko. Nie miałem już siły zajmować ostatnich dwóch płatnych flag bo miałem tam tylko lekkie jednostki a jakieś czołgi co chwile się pojawiały.
Nie jestem przekonany co do miejsca pojawienia się tych posiłków. Z jednej strony to z boku mapy i obok SH. Ale z drugiej strony dobyłem go kilka tur wcześniej i sporo lekkich jednostek zdążyło już obok niego przejechać.
Zapisane

Jon Snow i Daenerys Targaryen zamordowani przez DD w 8 sezonie Gry o Tron. Pamiętamy!
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4747


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #86 : Czerwiec 26, 2019, 06:51:07 »

Jeśli to nie problem, wypróbuj bombowce strategiczne.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Jaro
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1652


« Odpowiedz #87 : Czerwiec 26, 2019, 06:59:42 »

Nie jestem przekonany co do miejsca pojawienia się tych posiłków. Z jednej strony to z boku mapy i obok SH. Ale z drugiej strony dobyłem go kilka tur wcześniej i sporo lekkich jednostek zdążyło już obok niego przejechać.
Wrzuciłem na JP's pomysł aby pojawienie się posiłków było uzależnione od posiadania SH. Jeśli gracz będzie szybki i zaryzykuje zdobywając SH, to posiłki się nie pojawią.
Ciekawe czy Luis będzie chciał coś takiego wdrożyć?

Jakby ktoś chciał się wypowiedzieć to zapraszam:
http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=132&t=52480&start=0
Zapisane

Pozdrawiam,
Jaro
------------------------------------------------------
Repozytorium plików instalacyjnych gry:
Dropbox: https://www.dropbox.com/sh/z4l7rs71sxk1jc6/AAD8v6sMojApzyD4NG3IFK4ca?dl=0
OneDrive: https://1drv.ms/f/s!Am2aTZH9AOcoanwyUg8_mMB5lwI
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4747


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #88 : Czerwiec 26, 2019, 07:04:09 »


Wrzuciłem na JP's pomysł aby pojawienie się posiłków było uzależnione od posiadania SH. Jeśli gracz będzie szybki i zaryzykuje zdobywając SH, to posiłki się nie pojawią.
Ciekawe czy Luis będzie chciał coś takiego wdrożyć?

Uprościłbym to do kontroli konkretnego heksa.
Ale pomysł całkiem interesujący, i w miarę praktyczny.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
Jaro
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1652


« Odpowiedz #89 : Czerwiec 26, 2019, 07:12:28 »


Wrzuciłem na JP's pomysł aby pojawienie się posiłków było uzależnione od posiadania SH. Jeśli gracz będzie szybki i zaryzykuje zdobywając SH, to posiłki się nie pojawią.
Ciekawe czy Luis będzie chciał coś takiego wdrożyć?

Uprościłbym to do kontroli konkretnego heksa.
Ale pomysł całkiem interesujący, i w miarę praktyczny.
SH jest jasny i gracz spodziewa się że uzupełnienia pojawiają się koło SH. Dlatego wybrałem SH i lotnisko dla samolotów. Nie miałem tylko pomysłu dla posiłków na wodzie Undecided

Jeśli pomysł się podoba, to warto pocisnąć Luisa.
Zapisane

Pozdrawiam,
Jaro
------------------------------------------------------
Repozytorium plików instalacyjnych gry:
Dropbox: https://www.dropbox.com/sh/z4l7rs71sxk1jc6/AAD8v6sMojApzyD4NG3IFK4ca?dl=0
OneDrive: https://1drv.ms/f/s!Am2aTZH9AOcoanwyUg8_mMB5lwI
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.011s, 1q)