Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 05:29:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2 3 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kampanie Open General - rozważania ogólne  (Przeczytany 126885 razy)
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« : Lipiec 11, 2010, 12:59:30 »

A jak konwertowałeś kampanię - ręcznie, jednostka po jednostce, czy robiłeś najpierw tablicę konwersji?

Poprzez tablicę konwersji (ale tylko dla jednostek z kampanii a nie dla całego efila).
Skrótowo (z uwzględnieniem faktu iż konwersja była dość złożona - oprócz samych jednostek zmieniały się kraje i okres czasu):
1. Stworzenie tablicy konwersji ze zmianą kraju i jej uruchomienie dla całej kampanii
    np. Tiger III Niemcy = M44TP Piłsudski Polska
2. Dla każdego scenariusza, zmiana właściciela hex'ów oraz stron konfliktu, a także daty bitwy
3. Kilkukrotne sprawdzanie jednostek opcjami Suite (transport, prawidłowość kraju, czasu) i ręczne poprawianie jednostek
4. Zgodnie z Twoją (Gustlika) sugestią, że dla AI Basic Strenght nie może być maks. bo AI uzupełnia za darmo, użycie opcji w Suite losowego przydziału BS (od 3 do 7) dla wszystkich jednostek AI
5. Ustawienie pkt. za BV, V i TV na inne wartości - na razie po równo we wszystkich scenach - musiałem zmniejszyć pierwotne wartości po wg mnie byłoby za dużo "kasy"
6. Edycja wszystkich briefingów (to najbardziej czasochłonny i "wredny" etap)
7. Inne, porządkujące drobiazgi - zmiany nazwy plików, uporządkowanie ich numeracji,  sprawdzenia ścieżek

Tak się zastanawiam, czy nie pokusić się o zrobienie bardzie szczegółowego, okraszonego zrzutami ekranów z LGSuite poradnika w temacie konwertowania kampanii - może więcej osób pokusiłoby się o realizację ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2010, 01:01:53 wysłane przez kowdar » Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #1 : Lipiec 11, 2010, 01:00:09 »

Osobiście bardzo nie lubię scenariuszy, które "trzeba przegrać", aby zmienić ścieżkę. Wiadomo, że każdy chciałby zagrać wszystkie bitwy. Moim zdaniem - najlepsze sposoby na "nieliniowość" kampanii to:

1) - opuszczanie niektórych scenariuszy - jako kara za porażkę. Ale przy sukcesach liniowość zostaje zachowana.
2) - scenariusz - "wyboru drogi", który zmienia ścieżkę - patrz kampania "Znak Orła". Można sobie przed takim scenariuszem zrobić save, pojechać jedną scieżkę, potem wrócić do save'a i pójść drugą. Oczywiście każda ze ścieżek, sama w sobie, jest liniowa.

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #2 : Lipiec 11, 2010, 01:02:10 »

Cytuj
Tak się zastanawiam, czy nie pokusić się o zrobienie bardzie szczegółowego, okraszonego zrzutami ekranów z LGSuite poradnika w temacie konwertowania kampanii - może więcej osób pokusiłoby się o realizację ?

Dobry pomysł.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #3 : Lipiec 11, 2010, 08:05:00 »

Tak się zastanawiam, czy nie pokusić się o zrobienie bardzie szczegółowego, okraszonego zrzutami ekranów z LGSuite poradnika w temacie konwertowania kampanii - może więcej osób pokusiłoby się o realizację ?
Bardzo Dobry pomysł.
Ja swego czasu konwertowałem "Kampanie Polską" Bolesty i robiłem to ręcznie,  zamiana jednostki po jednostce.
Nie ukrywam, że bardzo mozolna praca  Pcbash
Kiedyś próbowałem bawić się tablicami konwersji ale jakoś odrzuciłem ten pomysł.
Dlatego mały kurs byłby tutaj wskazany  Smiley
Najbardziej chodzi mi po głowie do przekonwertowania  FOFY Adlera.
Zapisane

Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #4 : Lipiec 11, 2010, 09:47:22 »

Wiesz co, ja tablicę konwersji z Adlera na mój mam zaczętą, ale robiłem ją aby przekonwertować ten Guderian's Gambit, więc póki co mam w niej tylko jednostki niemieckie i ruskie. Ale to się dość szybko robi, także mogę dorobić polskie i Ci podesłać.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #5 : Lipiec 12, 2010, 06:25:25 »

Wiesz co, ja tablicę konwersji z Adlera na mój mam zaczętą, ale robiłem ją aby przekonwertować ten Guderian's Gambit, więc póki co mam w niej tylko jednostki niemieckie i ruskie. Ale to się dość szybko robi, także mogę dorobić polskie i Ci podesłać.
To jak możesz to podeślij - tylko nie wiem czy będę wiedział co z czym w SuitePG.
Zapisane

Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #6 : Lipiec 12, 2010, 07:33:26 »

No poczekaj poczekaj, bo jak powiedziałem - polskie formacje tam są zupełnie nietknięte... Daj mi parę dni.

A a propos "co z czym" to bardzo prosto:

- Wrzucasz kampanię Adlera do PG2 z moim efilem, odpalasz LG Suite i ładujesz do niego tę kampanię.
- W tym momencie Suite się zbuntuje i pokaże milion błędów i niepasujących jednostek - ignorujesz to.
- Wchodzisz dwuklikiem do kolejnych scenariuszy i w każdym z nich, z menu "Scenario/Savegames"
wybierasz podmenu "Global Changes", a tam, z kolei: "Change Equipment by Table".
- Edytor poprosi o wskazanie pliku tablicy, wskazujesz, każesz wykonać i gotowe.

Powyższe możesz wykonać również na skróty - bedąc na etapie załadowanej kampanii, bez wchodzenia
do konkretnych scenariuszy, z menu: "Campaign" wybierasz podobną opcję zmiany całego equipmentu
tablicą (by table), w całej kampanii - i gotowe. Jednak polecałbym tą pierwszą metodę, żeby mieć większą
kontrolę nad poszczególnymi etapami prac.

Oczywiscie tablica ma swoje wady - to jest pewne uśerdnienie i kompromis między efilami - dlatego polecam
jeszcze jedno: Zrobić sobie kopię gry z equipmentem Adlera, zainstalować w niej, w trybie "lokalnym" drugą
kopię LG Suite (pierwsza wtedy też musi pracować w trybie "lokalnym", żeby się nie żarły) i na bieżąco podglądać:
"co autor miał na myśli" - tzn jaka jednostka była tam w oryginale. Czasem okaże się, że to co wynika z tablicy
niekoniecznie pasuje do zamysłu autora i lepiej będzie użyć czegoś innego.

Oczywiście poprawki szczegółowe należy nanosić PO zastosowaniu tablicy i potem już jej nie włączać (dla
tego scenariusza), bo przywróci swoje ustawienia.

Tryb lokalny pracy LG Suite polega na tym, że plik wykonawczy edytora MUSI BYĆ w katalogu głównym gry, a
w menu "Tools" w podmenu "Setting, Folders..." wybierasz - u samej góry tryb pracy lokalnej. Wtedy możesz
mieć dowolną ilość kopii gry i w każdej z nich lokalnie pracujący, osobny LGSuite.

Trzeba tylko uważać bo wszystkie kopie Suite będą miały tą samą pamięć podręczną i podpowiedzi ostatnio
ładowanych plików, więc trzeba uważnie patrzeć którą kopię masz otwartą i czy ładujesz do niej pliki z jej
właściwego lokalnego katalogu.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #7 : Lipiec 15, 2010, 11:57:15 »

Cytuj
Tak się zastanawiam, czy nie pokusić się o zrobienie bardzie szczegółowego, okraszonego zrzutami ekranów z LGSuite poradnika w temacie konwertowania kampanii - może więcej osób pokusiłoby się o realizację ?

Dobry pomysł.

Bardzo Dobry pomysł.
Ja swego czasu konwertowałem "Kampanie Polską" Bolesty i robiłem to ręcznie,  zamiana jednostki po jednostce.
Nie ukrywam, że bardzo mozolna praca  Pcbash
Kiedyś próbowałem bawić się tablicami konwersji ale jakoś odrzuciłem ten pomysł.
Dlatego mały kurs byłby tutaj wskazany  Smiley
Najbardziej chodzi mi po głowie do przekonwertowania  FOFY Adlera.

Jak Panowie Marszałkowie i Generałowie wyrażają zainteresowanie pomysłem małego, biednego Sierżanta  Grin,
to nie pozostaje nic innego jak "rozkaz" zrealizować  Smiley.

Zapraszam do studiowania poradnika dotyczącego konwertowania kampanii.

PS.
Kampania która mi posłużyła do realizacji poradnika, "Endsieg" przekonwertowana na efil Gustlika
 jest dostępna na mojej stronie.

PS2.
Wątek z poradnikiem chyba wypadałoby "przyszpilić".
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 11:59:54 wysłane przez kowdar » Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #8 : Lipiec 16, 2010, 08:08:15 »

Cytuj
Jest już jakiś update?

Jest - z 14 lipca.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #9 : Lipiec 16, 2010, 08:14:47 »

Cytuj
Wątek z poradnikiem chyba wypadałoby "przyszpilić".

Owszem, tylko wydaje mi się, że z dwóch proponowanych przez Ciebie sposobów, tylko ten drugi jest skuteczny. (pierwszy rzeczywiście służy do grupowej wymiany jednostek, ale w obrębie tego samego efila).
Tak że może przeredaguj to - ograniczając się tylko do sposobu "tablicowego". A zamiast części pierwszej lepiej wrzucić poradnik "jak stworzyć tablice konwersji".
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
connor71
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 326


« Odpowiedz #10 : Lipiec 16, 2010, 08:42:16 »

Cytuj
Jest już jakiś update?

Jest - z 14 lipca.
A gdzie jest?

Na stronie http://www.luis-guzman.com/OpenGen.html jest tylko wersja z kwietnia.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #11 : Lipiec 16, 2010, 10:28:50 »

Tym sie nie przejmuj - dawno tego tytułu nie zmieniał
Podlinkowany plik exe jest aktualny - z lipca.

Aktualizacje sprawdzaj tu:
http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?t=44404
Tytuł tematu informuje o aktualnej wersji.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
connor71
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 326


« Odpowiedz #12 : Lipiec 16, 2010, 10:55:56 »

Tym sie nie przejmuj - dawno tego tytułu nie zmieniał
Podlinkowany plik exe jest aktualny - z lipca.
Faktycznie jest nowy plik, ale tytuł jest mylący
Aktualizacje sprawdzaj tu:
http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?t=44404
Tytuł tematu informuje o aktualnej wersji.
Dzięki
Zapisane
kowdar
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2646



WWW
« Odpowiedz #13 : Lipiec 16, 2010, 11:00:07 »

Cytuj
Wątek z poradnikiem chyba wypadałoby "przyszpilić".

Owszem, tylko wydaje mi się, że z dwóch proponowanych przez Ciebie sposobów, tylko ten drugi jest skuteczny. (pierwszy rzeczywiście służy do grupowej wymiany jednostek, ale w obrębie tego samego efila).
Tak że może przeredaguj to - ograniczając się tylko do sposobu "tablicowego". A zamiast części pierwszej lepiej wrzucić poradnik "jak stworzyć tablice konwersji".

Nie mogę się z tym zgodzić.
Obie metody (warianty) są skuteczne.
Opis jest krok po kroku i DZIAŁA. Wynikiem jest kampania "Endsieg", którą przekonwertowałem
dokładnie w ten sposób. Spróbuj, a się przekonasz.

Jedyną wadą wariantu 1 jest że nie można porównać w jednym oknie parametrów jednostek,
co trochę utrudnia "parowanie" - trzeba oglądać parametry jednostek oddzielnie.
Drugim lekkim utrudnieniem jest że "parowanie" właściwie jest konieczne do zrealizowania w jednym
podejściu - ja sobie z tym radzę (czyli w kilku krokach) zapisując tylko logi (częściowe tabl. konwersji)
i łącząc je a następnie sortując. Zresztą jest to wszystko napisane w poradniku.

Jest to idealna metoda dla kampanii zawierający niewielką ilość jednostek, GDZIE nie opłaca się tworzyć
tablicy dla całego efila. Albo dla efili egzotycznych, których będziemy używać tylko raz.
Zapisane

Polecam moją stronę z kampaniami OpenGen na Gustlik efile:
https://opengeneral.pl
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #14 : Lipiec 16, 2010, 05:49:12 »

Kampania ("Wielka... Rzecz") dostępna na www.pg2.net.pl

(EDIT moderatora)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2010, 01:27:21 wysłane przez Gustlik » Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)