Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 19, 2024, 03:37:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kampanie rankingowe - testy.  (Przeczytany 30124 razy)
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #15 : Luty 24, 2012, 01:26:08 »

Przesadzacie obaj, uważam, że spotkamy się w Toruniu, wypijecie po piwie, bądź wódce i nie będzie problemu. Niestety czasem pewne osądy idą za daleko, zatem uważam, że można powiedzieć, iż źle coś sformułowałem, przepraszam itp.

A Gustlik nie bierz pewnych rzeczy zbyt serio, bo nie o to chodzi, by po jednym sygnale odrzucić glosy poparcia, a tych masz mnóstwo. Bo to nieładnie choćby wobec mnie, osoby ZAWSZE popierającej Twe pomysły. A takich osób tu jest o wiele więcej.  Smiley

Miejsca na forum jest duuuużo .Wink Dla Czaty też, zatem ...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #16 : Luty 24, 2012, 03:45:56 »

Poza tym mi też zarzucano, iż pewnie kantuję, nie mając często strat. Wink Gdzie to mam, to już tajemnica poliszynela. Tongue
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #17 : Marzec 07, 2012, 10:26:55 »

To mój pożegnalny, OSTATNI post na tym forum. Jako osoba, której uwagi
Cytat: kowdar
są niepoważne, wydumane i tylko zaogniające sytuację
nie będzie to post pochwalny.

Od czasu mojego pojawienia się tutaj, forum zmieniło profil. Uważam, że na gorsze.

Kiedyś forum było ŚRODKIEM do uzyskiwania dobrych kampanii. Teraz stało się tego CELEM.

Dominowały dyskusje, często długie i ostre. Teraz dyskusje zostały zmienione przez monologi, bo trudno określenia typu "grasz złą wersję" albo "zamykam z wynikiem" zaliczyć do udziału w dyskusji.

Dyskusje te rozwijały grę, jak i efila. A teraz? Kiedy ktoś ostatnio debatował nad efilem? A prace nad np. W19 "Chiński początek" wykryłyby zapewne, że zarówno chińskie, jak i japońskie ciężkie działa przeciwlotnicze nie mają przydzielonego żadnego transportu. W związku z tym, efil wymaga dalszych prac.

Teraz wszystkie projekty wyszły z forum. Nawet tłumaczenie gry robi się bez konsultacji, co naturalnie musi wywołać kontrowersje.

Doszło do tego, że Gustlik chcąc podyskutować nad aspektami przyszłościowymi gry, zakłada temat na obcym forum, zamiast tutaj.

Także testy różnych innych pomysłów, typu używanie jednostek zdobycznych jako core w późniejszych scenariuszach kampanii albo okręt o Target Hard (wbrew Autorowi efila!) robione są w tajemnicy.

Konsekwencją tego jest cichy spór między Gustlikiem, a Kowdarem.
Efektem konfliktu jest to, że Kowdar robiąc kampanie sam, wypuszcza czasami mocne niedoróbki, a Gustlik robiący o niebo lepsze, ale korzystający czasami z pomocy innych udaje, że też robi wszystko sam.

Ustawienie Rankingu Generałów w środku ciężkości spowodowało również, że forum zamknęło się na innych twórców. A np. przeszło 10 kampanii ma już Kaiser. W tym min. trzy polskie. Jego kampanie wyglądają na całkiem nieźle dopracowane. O ile się też dobrze orientuję, w jego grupie testerów jest co najmniej dwóch Polaków, w tym całkiem znany publicysta. Można by było wprowadzić polskojęzyczne wersje jego kampanii.
Ciekawe, czy ci Polacy wiedzą o tym forum?

Ostatnim czasem, pod moim adresem, padło wiele przykrych słów. Zarzutów Gustlika nie rozumiem, natomiast te Kowdara są, delikatnie ujmując, nieprawdziwe i prowokacyjne. Jakiś udział jednak w tym Rankingu Generałów mam.

Na koniec, chciałbym przeprosić wszystkich tych, którzy poczuli się urażeni przeze mnie w jakikolwiek sposób, a także wszystkim podziękować za współpracę, szczególnie najzagorzalszym oponentom (niektórych nie ma już na forum).
Życzę także zdobywania jak największej ilości punktów w RG.

Nie chcę wszystkim wymieniać, bo z niektórymi zamierzam utrzymywać jeszcze kontakty poza forum.

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #18 : Marzec 07, 2012, 11:52:46 »

Cytuj
Konsekwencją tego jest cichy spór między Gustlikiem, a Kowdarem.

Kowdar - puk, puk - czy my się o coś kłócimy?Huh Albo choćby spieramy??? Jakoś nie zauważyłem....
Ja ze swej strony uważam, że współpraca układa nam się świetnie. A może chodzi o to, że się wściekłem na pewną kampanię? No, wściekłem się - ale tak się wściekam średnio raz na tydzień - jak mi coś nie idzie...Smiley)
Potem sam ją zagrałem w rankingu - o czym akurat wiesz najlepiej  Wink. A końcowe wnioski były już zupełnie inne.

Cytuj
Kiedyś forum było ŚRODKIEM do uzyskiwania dobrych kampanii. Teraz stało się tego CELEM.

Konkluzja, której - przyznam - nie rozumiem.

Cytuj
Dominowały dyskusje, często długie i ostre. Teraz dyskusje zostały zmienione przez monologi, bo trudno określenia typu "grasz złą wersję" albo "zamykam z wynikiem" zaliczyć do udziału w dyskusji.

Przepraszam, a nad czym się rozwodzić - skoro ktoś rzeczywiście gra złą wersję? Tłumaczyć co to jest "wersja"?

Cytuj
Teraz wszystkie projekty wyszły z forum. Nawet tłumaczenie gry robi się bez konsultacji, co naturalnie musi wywołać kontrowersje.

A to już jest celowe i obraźliwe, bo założyłem nawet specjalny wątek: "Spolszczenie gry", w którym dyskusja jest
dość bogata. http://www.forum.gildiageneralow.pl/instalacja-zasoby-narzedzia-zagadnienia-techniczne/1722/0/

Cytuj
Doszło do tego, że Gustlik chcąc podyskutować nad aspektami przyszłościowymi gry, zakłada temat na obcym forum, zamiast tutaj.

Zauważyłeś żeby Luis tutaj pisał? Skoro to ON ma wprowadzić jakąś nowość, to chcąc z nim podyskutować albo przekazać JEMU jakieś sugestie piszę na JP's Panzers, a nie tu. Niestety Generals Guild nie jest pępkiem świata i nie jest to forum, na którym DECYDUJĄ się ogólne założenia gry. Wielokrotnie powtarzałem, że zagadnienia ogólne, dotyczące wszystkich graczy na świecie NAJPIERW są dyskutowane na JP's Panzers. Zawsze tak było.

Nikomu od nas nie zabrania się dyskutować na JP';s Panzers, natomiast trudno wymagać by tamci rejestrowali się tu.

Cytuj
Efektem konfliktu jest to, że Kowdar robiąc kampanie sam, wypuszcza czasami mocne niedoróbki, a Gustlik robiący o niebo lepsze, ale korzystający czasami z pomocy innych udaje, że też robi wszystko sam.

NIE MA ŻADNEGO KONFKLIKTU - Kurrr.....!

Zwróć uwagę ile Kowdar wypuścił kampanii, a ile ja. Jak na razie niedoróbki zdarzyły mu się może dwie-trzy.
I nie udaję, że robię sam.

Cytuj
Ustawienie Rankingu Generałów w środku ciężkości spowodowało również, że forum zamknęło się na innych twórców. A np. przeszło 10 kampanii ma już Kaiser. W tym min. trzy polskie. Jego kampanie wyglądają na całkiem nieźle dopracowane.

No to może sam się tym, zajmij: pogadaj z nim, czy udostepni, spróbuj skonwertować na mojego efila, albo dołączyć do puli na jego efilu.... Bo na razie tylko narzekasz, że inni czegoś nie robią. W stylu: "No to weźmy się i ZRÓBCIE"

Cytuj
O ile się też dobrze orientuję, w jego grupie testerów jest co najmniej dwóch Polaków, w tym całkiem znany publicysta. Można by było wprowadzić polskojęzyczne wersje jego kampanii.
Ciekawe, czy ci Polacy wiedzą o tym forum?

"Bardzo znany publicysta" wie aż za dobrze, bo kiedyś jeszcze na PSFF pokłócił się za wszystkimi i obraził wszystkich, po czym już się nie pokazał (może to i lepiej - na JP's Panzers też budzi grozę i powoduje wieczne kótnie). A co do drugiej osoby, to wysyłałem kilkukrotnie zaproszenie nawet ma tutaj login - niestety - bez dalszych reakcji. Poza jednym postem w dziale spolszczenia.

Cytuj
Dyskusje te rozwijały grę, jak i efila. A teraz? Kiedy ktoś ostatnio debatował nad efilem?

W lutym, co można sprawdzić tutaj....
http://www.forum.gildiageneralow.pl/instalacja-zasoby-narzedzia-zagadnienia-techniczne/gustlik-efile-dla-open-general/420/

Cytuj
A prace nad np. W19 "Chiński początek" wykryłyby zapewne, że zarówno chińskie, jak i japońskie ciężkie działa przeciwlotnicze nie mają przydzielonego żadnego transportu. W związku z tym, efil wymaga dalszych prac.

Jaki efil?Huh W efilu MAJĄ transport, wystarczy sprawdzić zanim się chlapnie. a że w kampanii nie mają, to sprawa autora kampanii.

Wymyślasz te zarzuty na poczekaniu?

Bo nie wiem, co chciałeś osiągnąć - pokazać jacy jesteśmy do dupy?

A podsumowując - wszystkim tu chodzi o grę. Skoro gra i efil dawno już wyszły z wieku przedszkolnego, to i dyskusji jest mniej, bo ludzie chcą się bawić a nie w kółko deliberować i dzielić włos na czworo. Kiedyś kampanie robiłem sam - w tempie jedna na pół roku, więc był czas na dyskusje - teraz kilka osób to robi, więc skończyłoby się na wiecznych dyskusjach bez produktu finalnego.

No chyba, że dla kogoś sensem istnienia jest wieczna dyskusja....

Nikt Cię stąd nie wyrzuca. Tylko przestań pokazywać innym błędy, a weź się sam za uzupełnianie tego, co uważasz, że jest złe. Kowdar nikogo nie pytał, tylko zrobił sam swoje konwersje i pokazał gotowy PRODUKT.  Może napisz do Kaisera, uzgodnij z nim parę rzeczy i powiedz: "popatrzcie co zrobiłem" zamiast: "popatrzcie czego nie zrobiliście"?
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #19 : Marzec 08, 2012, 03:11:11 »

Czy ten znany "publicysta" to Bolesta? Rozmawiałem z NIM, zapraszałem na forum, do aktywnego uczestnictwa, nie zauważyłem, by się tym zainteresował. Mimo, że- w odróżnieniu od jego prac- Gustlika i Kowdara są darmowe.
Uważam, że Jesteś nie fair, walisz ostre sformułowania, potem się obrażasz, zamiast pomóc. Masz wiedzę, potencjał, więc DZIAŁAJ. Wink
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #20 : Marzec 08, 2012, 03:50:19 »

Cytuj
Czy ten znany "publicysta" to Bolesta?

Nie - powinieneś pamiętać z PSFF takie dyskusje nad efilem. Dla ułatwienia dodam, że o chodziło m.in. o LWP. To była kłótnia, po której najpierw Rommel, a potem ja powiedziałem dość.  Zostawmy nazwiska w spokoju.....

Cytuj
Uważam, że Jesteś nie fair, walisz ostre sformułowania, potem się obrażasz, zamiast pomóc. Masz wiedzę, potencjał, więc DZIAŁAJ.

No dobra, wkurzyłem się - ale żeby zaraz "nie fair"? Przecież działam.....
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #21 : Marzec 08, 2012, 05:13:26 »

Gustlik mam nadzieję, że   tę Twoją deklarację o wycofaniu się z aktywnej działalności na forum można potraktować jako niebyłą bo osobiście trudno mi jest wyobrazić to forum bez Ciebie.  Forum odróżnia się od innych dzięki  firmującym je autorytetom.  Magnesem  jest również możliwość dyskusji z Twórcami kampanii.  Nie wszyscy muszą koniecznie mieć jednakowe zdanie na wszystkie tematy, życzliwe  uwagi a czasami i głosy krytyczne zawsze będą nie ma się o co obrażać i dalej robić  swoje czyli popularyzować grę.

P.S.
Mało jest for o tak wysokim poziomie merytorycznym i kulturalnym, a jest tak w dużej mierze dzięki takim osobom jak Ty.
Zapisane

Gratia gratiam parti
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #22 : Marzec 08, 2012, 05:28:34 »

Cytuj
No dobra, wkurzyłem się - ale żeby zaraz "nie fair"? Przecież działam.....
Gustlik, to nie było do CIEBIE!!! Cała wypowiedź była do Czaty, bo uważam, że powinien pokazać, na co Go stać.
No ale skoro Ty też to wziąłeś to do Siebie, to też super. Smiley Najważniejsze byśmy w milej atmosferze bawili się, tworząc nową jakość gry.
ps,. Coś kojarzę jak przez mgłę. Dyskusja była żenująca...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #23 : Marzec 08, 2012, 06:37:18 »

Cytuj
Gustlik mam nadzieję, że   tę Twoją deklarację o wycofaniu się z aktywnej działalności

A nie - co to, to nieee... Nawet tam napisałem tylko o "dłuższym urlopie", bo naprawdę czułem, że zaczynam reagować zbyt nerwowo (może), no ale pojawiły się jakieś kwestie konieczne do rozwiązania i urlop zrobił się krótki...
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #24 : Marzec 08, 2012, 11:29:59 »

Gustlik mi zarzucił i słusznie, że próbuję polemiki z nim na priv. Stąd ten post.

Tyle, że ja nadal, Andrzeju, nie rozumiem Twoich zarzutów.

Jaki efil?Huh W efilu MAJĄ transport, wystarczy sprawdzić zanim się chlapnie. a że w kampanii nie mają, to sprawa autora kampanii.

Słusznie. Przyznaję się do błędu. Jest wręcz odwrotnie. Wszystkie jednostki chińskie mogą jeździć wszystkimi transportami.

"Spolszczenie gry", w którym dyskusja jest dość bogata.
No, rzeczywiście bogata. Przez dwie strony trwa dyskusja nad JEDNYM słowem (Overrun!), po czym ogłaszana jest oficjalna wersja tłumaczenia.

Starania Derwiszxa doceniam. Tylko dlaczego dostał on szansę PO ogłoszeniu oficjalnej wersji tłumaczenia, zamiast PRZED? Chyba, że planowana jest wersja 2.1 tłumaczenia?

Czemu nie wysłałeś do wybranych osób wersji roboczej, żeby mogli zgłosić oni swoje uwagi?

W lutym, co można sprawdzić tutaj....
No tak, w lutym. Mara odświeżył, bo pracuje nad nowym projektem. Tymczasem ten temat powinien tętnić i pulsować życiem.

A wcześniejszy wpis - grudzień 2011.

A może planować nowe jednostki do efila? 15 krajów nie ma żadnej.

Zwróć uwagę ile Kowdar wypuścił kampanii, a ile ja. Jak na razie niedoróbki zdarzyły mu się może dwie-trzy..

Liczymy. W RG jest 30 kampanii konwersji Kowdara.

20 z nich było granych przez innych graczy, niż Kowdar:
W02 "Grecki Epos"                              v.2.0 (majerek)
W03 "Armia Japońska 1937-44"         v.2.0 (majerek, zsamot)
W04 "Na froncie wschodnim"              v.2.0 (majerek, zsamot)
W05 "Rycerska 7.Armia Pancerna"     v.2.0 (zsamot)
W06 "21 Dywizja Pancerna 44-45"     v.2.0 (mara)
W07 "Grupa Armii Środek"                  v.2.2 (kilku)
W08 "Wolna Francja"                            v.2.0 (majerek, Roberto_tr)
W11 "Niemiecki Korpus Marines"         v.2.1 (Funkykowl)
W12 "Pustynny Korpus"                          v.2.0 (mara)
W13 "Pustynny Atak"                            v.2.0 (majerek, zsamot)
W14 "Armia Polska"                             v.2.0 (zsamot)
W20 "Kierunek Wschód"                          v.2.0 (kilku)
W22 "Rosyjski Odwet"                           v.2.0 (kilku)
W27 "Czerwony Kocioł"                          v.2.0 (Hansen)
W31 "Twarda Obrona"                            v.2.0 (Hansen)
W36 "Nie tylko Barbarossa"                     v.2.0 (kilku)
W39 "Blitz w Polsce"                           v.2.0 (majerek)
W40 "Jak Alex Newski"                          v.2.0 (Roberto_tr)
W42 "Volkssturm"                               v.2.0 (zsamot)
W43 "Stalowe Waffen SS"                        v.2.1 (kilku)

W04, W06, W27, W20, W36, a także W01, W35 były po testach. Zakładam, że są w miarę udane.

Zostaje 15.

Trzy mają już nowe wersje: W07, W11, W43 (także W23). Czyli, były poprawiane. Nie będę już cytował, jakie były Twoje uwagi nt. W07.
W40 Kowdar sam zasugerował poprawianie.

W14, W20, W42 zostały porzucone. W20 przez Ciebie.

Czyli, 7/20 ma spore niedoróbki. A była jeszcze mocno kontrowersyjna kampania z utratą wszystkich wojsk core (nie pamiętam, która).

Skuteczność, jakieś 33%. Średnio.

Jest to tym bardziej przykre, że Kowdar miewa bardzo ciekawe pomysły.

Bo na razie tylko narzekasz, że inni czegoś nie robią. W stylu: "No to weźmy się i ZRÓBCIE"
W którym ja niby miejscu pisałem coś w stylu "weźmy się i zróbta"? Więcej, ja wręcz marudzę, że mam za mało roboty.
Krytykuję na tym forum jedno: drogę, którą poszło. No, może jeszcze jestem przeciwny poprawianiu kampanii oficjalnych.
To drugie mocno utrudnia mi promowanie gry na zewnątrz.

Zaproponowałem już własne rozwiązanie w pierszej sprawie. Zostawić to forum jako poletko robocze, a RG przenieść na inne. Zagłosiłem trzy adresy. Ktoś podjął pomysł?
Więcej, na jednym z tych forum podjąłem się promocji OG.
Pisałem Ci o tym. Pamiętasz?

Poza tą krytyką, nie podejmuję jakichkolwiek działań destrukcyjnych. Nie skrytykowałem żadnej kampanii rankingowej, w przeciwieństwie np. do Ciebie. Nie neguję żadnych ciekawych rozwiązań, ani pomysłów.

A moje działania konstruktywne? Naprawdę nie wiesz,czy tylko udajesz?

Poza tym forum, krąży już nowa wersja Twojego efila. Swój udział w tych zmianach oceniam na dość wysoki (chociażby air transtable dla HQ FJ i LG).

Pomysł ze sztabem core jako MSU przez całą Twoją najnowsza kampanię też jest mój. Już zapomniałeś? No cóż, pamięć jest ulotna.

Teraz szukamy pomysłu na mały okręt, zdolny operować np. na jeziorach.
Próbowaliśmy już (serio!) ustawić zwykłą armatę, a jako transport (nie: Appear) dać jej okręt transportowy, Nawet nieźle działało, ale wyglądało fatalnie. Zastanawialiśmy się na dołożeniem ikonki okrętu do klasy artylerii i dokładnie takiej samej ikonki do transportu morskiego, a potem połączenie obu. Ale, ostatecznie, odeszliśmy od tego pomysłu.
Teraz będziemy próbować okręt o Target Hard (zamiast Naval) w klasie Lekki krążownik.

Może napisz do Kaisera, uzgodnij z nim parę rzeczy
Jeśli poproszę Jurgena o zgodę na spolszczenie jego kampanii, to raczej nie pojawi się ona na tym forum. Po co? Regulamin RG nakazuje gre jedynie na Twoim efilu, a konwersja nie ma sensu.
Tamten efil specjalizuje się z I wojnie światowej.

Nikt Cię stąd nie wyrzuca
Z forum nie trzeba mnie wyrzucać. Ponieważ nie gram ani rankingowo, ani w lidze, nie ma właściwie już dla mnie tu miejsca.
Swoją robotę i tak wykonuję poza forum.

Przy forum trzyma mnie tylko to, że jestem jedynie polskojęzyczny. A skądś muszę brać informacje o najnowszych zmianach w grze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2012, 11:50:03 wysłane przez czata » Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #25 : Marzec 09, 2012, 02:20:51 »

Cytuj
Starania Derwiszxa doceniam. Tylko dlaczego dostał on szansę PO ogłoszeniu oficjalnej wersji tłumaczenia, zamiast PRZED? Chyba, że planowana jest wersja 2.1 tłumaczenia?

Nigdzie w tym wątku (a przejrzałem go raz jeszcze) nie znalazłem wpisu, który mówiłby: "STOP" - od tego momentu już jest "oficjalnie" - czy coś w tym stylu.

Cytuj
Czemu nie wysłałeś do wybranych osób wersji roboczej, żeby mogli zgłosić oni swoje uwagi?

Bo wymagała to zainstalowania nowego, eksperymentalnego silnika gry, który dostałem od Luisa w formie niesprawdzonej i poprawialiśmy go ze cztery razy w ciągu tygodnia, żeby nie robił błędów. Wyobrażasz sobie co by się działo, gdyby dostały go więcej niż dwie osoby? A do tego jeszcze - na przykład - nie bardzo obeznane w sprawach technicznych?

Cytuj
A może planować nowe jednostki do efila? 15 krajów nie ma żadnej.

A ktoś komuś broni?

Cytuj
W którym ja niby miejscu pisałem coś w stylu "weźmy się i zróbta"? Więcej, ja wręcz marudzę, że mam za mało roboty.

Taki był wydźwięk całego postu: 'tego nie ma, tamtego nie ma, a u innych jest i.t.d."

Cytuj
Krytykuję na tym forum jedno: drogę, którą poszło. No, może jeszcze jestem przeciwny poprawianiu kampanii oficjalnych.To drugie mocno utrudnia mi promowanie gry na zewnątrz.

Droga, którą idzie forum jest wynikiem spontanicznych oczekiwań i potrzeb uczestników. Nie mam w zwyczaju obrażać się na świat, że nie wygląda tak jakbym chciał. Taka już jego dynamika. Można się z nią zgodzić albo zawracać Wisłę kijem.
Nie będę (ani ja, ani chyba nikt z innych moderatorów) cenzurował wpisów, żeby: "szły we właściwym kierunku". Ani tym bardziej podpowiadał ludziom o czym mają pisać, a o czym nie.

Cytuj
To drugie mocno utrudnia mi promowanie gry na zewnątrz.
[...] na jednym z tych forum podjąłem się promocji OG.
Pisałem Ci o tym. Pamiętasz?

Tak, napisałeś raz, ale nie wspomniałeś, że robisz to REGULARNIE. A wyjście było proste: napisać do mnie, do Kowdara i Grega, że chcesz publikować nasze kampanie gdzieś dalej i żebyśmy w związku z tym uważali na wersje, które publikujemy, bo to utrudnia Ci robotę.

Na pewno, wspólnie, wskazalibyśmy kampanie, które są na tyle stabilne, że nie będą już zbyt prędko uaktualniane.

No ale tak jest jak ktoś nie uzgadnia ruchów na forum - co właśnie innym zarzucasz. A wystarczyło powiedzieć, że chcesz to robić i żeby pewne rzeczy uzgadniać z Tobą.

Cytuj
Zaproponowałem już własne rozwiązanie w pierszej sprawie. Zostawić to forum jako poletko robocze, a RG przenieść na inne

Absolutnie nikt się na to nie zgodzi. Jest nas za mało, żeby dzielić społeczność na dwa fora. O wiele większa społeczność JP'Panzers mieści się jakoś w działach jednego forum, z czterema wersjami językowymi, grami rankingowymi i trzema subforami efilowymi (a w ogóle efili obsługują chyba z sześć) - i jakoś dają radę na jednym forum.

Cytuj
Jeśli poproszę Jurgena o zgodę na spolszczenie jego kampanii, to raczej nie pojawi się ona na tym forum. Po co? Regulamin RG nakazuje gre jedynie na Twoim efilu, a konwersja nie ma sensu.

NIGDZIE NIE MA TAKIEGO NAKAZU - przeczytaj raz jeszcze. Są tylko wskazówki co do zasad grania na kolejnych wersjach efila. A że akurat mojego? No cóż - w momencie tworzenia regulaminu innych przetestowanych kampanii nie było.
Znów traktujesz jako ostateczne coś, co można zmienić jednym postem - tylko trzeba go napisać.

Cytuj
Teraz szukamy pomysłu na mały okręt, zdolny operować np. na jeziorach.
Próbowaliśmy już (serio!) ustawić zwykłą armatę, a jako transport (nie: Appear) dać jej okręt transportowy, Nawet nieźle działało, ale wyglądało fatalnie. Zastanawialiśmy się na dołożeniem ikonki okrętu do klasy artylerii i dokładnie takiej samej ikonki do transportu morskiego, a potem połączenie obu. Ale, ostatecznie, odeszliśmy od tego pomysłu.
Teraz będziemy próbować okręt o Target Hard (zamiast Naval) w klasie Lekki krążownik.

Ale na forum jakoś nie pojawiła się prośba, ani post pt: "flotylle rzeczne". Czyli robicie dokładnie to, co innym zarzucasz...

Nawiasem mówiąc - wyjście jest bardzo proste - bez żadnych kombinacji, tylko musiałbym wiedzieć dokładnie o co Wam chodzi, a tu jak się okazuje, dostałem tą prośbę z drugiej ręki - tzn Mara przekazywał mi Twoje pomysły, a ja nie bardzo rozumiałem o co chodzi (po co ten cel "Hard" zamiast "Naval")

Cytuj
A moje działania konstruktywne? Naprawdę nie wiesz,czy tylko udajesz?

Pisałem o zarzutach, które sam stawiałeś.

Cytuj
A może planować nowe jednostki do efila? 15 krajów nie ma żadnej.

I naprawdę chcesz, żeby przy tej ilości brakujących jednostek O KAŻDEJ dyskutować na forum?
Poza tym - jak już powiedziałem - każdy pisze o czym chce. Zgodnie z tym jakie ma potrzeby i oczekiwania.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #26 : Marzec 09, 2012, 02:31:36 »

Podsumowując:
Piszesz o wielu kwestiach - brak aktywności, dyskusja w podgrupach, promocja na zewnątrz, inne efile w rankingu i.t.d.
W wielu punktach masz rację, tylko że wszystko - albo prawie - można było załatwić jednym mailem do kogoś, albo własną inicjatywą/prośbą/wpisem na forum.

I to miałem na myśli mówiąc: "Weźmy się i zróbcie".

Jak się okazuje masz wiele pomysłów, tylko dlaczego aż musiałeś się tak wkurzyć, żeby o nich napisać?
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #27 : Marzec 09, 2012, 07:17:12 »

Ostatnie sprostowanie:

Nigdzie w tym wątku (a przejrzałem go raz jeszcze) nie znalazłem wpisu, który mówiłby: "STOP" - od tego momentu już jest "oficjalnie" - czy coś w tym stylu.

Wraz z pojawieniem się tłumaczenia w instalce Kowdara, wersja poszła w świat.
I nie sądzę, żeby gracze nieforumowi kiedykolwiek zaktualizowali tłumaczenie.

Cytuj
Czemu nie wysłałeś do wybranych osób wersji roboczej, żeby mogli zgłosić oni swoje uwagi?

Bo wymagała to zainstalowania nowego, eksperymentalnego silnika gry, który dostałem od Luisa w formie niesprawdzonej i poprawialiśmy go ze cztery razy w ciągu tygodnia, żeby nie robił błędów. Wyobrażasz sobie co by się działo, gdyby dostały go więcej niż dwie osoby? A do tego jeszcze - na przykład - nie bardzo obeznane w sprawach technicznych?

Chodziło mi o rozesłanie roboczej wersji tłumaczenia.

Tak, napisałeś raz, ale nie wspomniałeś, że robisz to REGULARNIE. A wyjście było proste: napisać do mnie, do Kowdara i Grega, że chcesz publikować nasze kampanie gdzieś dalej i żebyśmy w związku z tym uważali na wersje, które publikujemy, bo to utrudnia Ci robotę.

Nie mam już tego e-maila, ale wspominałem, że piszę o u nich RZADKO (w kontekście, że na inne tematy), ale zaglądam często, a w zainteresowanym temacie odpowiadam jak najszybciej.

Pytałem zarówno Grega, jak i Ciebie. Więcej, na tym forum podałem linka do tamtego tematu.

A o tym, że utrudnia mi to promowanie gry poza forum też już pisałem. Min. dlatego tak bronię, żeby nie poprawiać oficjalnych wersji. Z dwojga złego wolę gorszą, niż niestabilną kampanię.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2012, 08:17:44 wysłane przez czata » Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #28 : Marzec 09, 2012, 09:33:44 »

Gwoli jednostek rzecznych, to temat ten poruszałem- z pozycji laika- w kontekście monitorów w kampaniach PG2. Widzę, że jest teraz ku temu możliwość, zatem czekam na Wasze efekty. Swoją drogą świetny sposób, w istocie prosty, a skuteczny. Wink

Ja jedynie żałuję, że obecnie logi zastępują opisy, bowiem "powieści" Kowdara były moją prozą przy obiedzie. Wink Opis Gustlika kampanii W20 - ideał. Do tego inni również dodają mapki i powiem wprost, tylko czas i Żona (najwyraźniej mająca związek emocjonalny z laptopem...) utrudniają mi takowe poczynania...

Ma propozycja- SPOTKAJMY się na żywo. Będzie zlot Panzerowy, pogadamy, normalnie, wszelkie problemy zlikwidują dobre trunki. Wink Gorąco WAS do tego zachęcam.

Gustlik, Kowdar, Czata, Mara, Greg i każdy z Was, obecnych i tylko biernie czytających- przy lapku usiądziemy, pogadamy, pouczycie np. mnie, co i jak, może i ja bym coś porobił... Nie mówię, że dobrze, ale...  Wymiana pomysłów, doświadczeń...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #29 : Marzec 09, 2012, 09:56:05 »

Cytuj
Wraz z pojawieniem się tłumaczenia w instalce Kowdara, wersja poszła w świat.
I nie sądzę, żeby gracze nieforumowi kiedykolwiek zaktualizowali tłumaczenie.

A jak w takim razie mają aktualizować efila, ikony, czy samą grę?

To co pierwsza publikacja efila, też miała być od razu finalna? Bo "poszła w świat"?
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.013s, 1q)