Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 12:41:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Narodowy test kampanii "Znak Orła" (G22 SIGN OF THE EAGLE v.4.1)  (Przeczytany 54078 razy)
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #135 : Czerwiec 26, 2018, 02:49:22 »

Jeśli jeszcze coś w tym temacie robicie ..
.. to cztery pierwsze pliki ( obrazki) na start scenariusza - w nowej rozdzielczości 500x500px z wymaganymi prawem autorskim oznaczeniami ...
http://www.opengeneral.pl/sympatyk/G22_nov.zip
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #136 : Lipiec 15, 2018, 07:04:12 »

Do tych, których ten temat jeszcze obchodzi...

Poniżej podpinam lekko podrasowany, pierwszy scenariusz do "Znaku Orła"

Co się zmieniło?

- redukcja doświadczenia po obu stronach - wszystkie jednostki (z wyjątkiem sztabów) mają 0 lub 1 belkę, z tym, że u Niemców jest troche więcej tych z 1 belką.
- samoloty niemieckie mają przypisane konkretne cele - podobnie niektóre oddziały lądowe.
- delikatnie przesunięte jest położenie kilku jednostek niemieckich a ich lotnisko jest teraz bronione.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #137 : Lipiec 20, 2018, 04:40:00 »

Poprawki dodane do kolejnego scenariusza

- doświadczenie konsekwentnie zmienione - ale bez drastyczności (podniesione w stosunku do pierwszego, ale niższe niż było dotąd)
- polski sztab ma transport
- niemieckie sztaby maja zmniejszoną liczebność, bo z pełnymi 10 punktami śmiesznie wyglądały na tle innych
- polski sztab ma mniejsza liczebność, za to jego "osobisty" ckm - większą.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #138 : Wrzesień 05, 2018, 10:57:22 »

BTW. W ostatnie wersji efila, w ramach poprawek, istotnie obniżyłem opancerzenie niemieckich samochodów pancernych.  Większość modeli dostępnych w 1939 posiada teraz minimalne opancerzenie GD=4. To powinno istotnie wpłynąć na początkowe scenariusze kampanii.

Rodzina samochodów Sdkfz 231 (8 rad) zyskuje dodatkowy punkt GD po kampanii francuskiej (dodatkowa 8mm płyta pancerna 'Pakschutz') i kolejny punkt w lipcu 42 (wozy 4 serii z pancerzem 30mm).
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #139 : Październik 27, 2019, 08:28:25 »

Artykuł w Onecie
"Nigdy nie zapomnimy, że swoją wolność zawdzięczamy Polakom". Holandia oddaje hołd gen. Maczkowi i jego żołnierzom

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/w-holandii-uroczystosci-z-udzialem-ostatnich-zyjacych-maczkowcow/9dsykbw

"W Holandii od soboty trwają uroczystości - z udziałem m.in. ostatnich żyjących "maczkowców" - upamiętniające tryumf sprzed 75 lat 1. Polskiej Dywizji Pancernej dowodzonej przez gen. Stanisława Maczka. - Nigdy nie zapomnimy, że swoją wolność zawdzięczamy żołnierzom 1. Polskiej Dywizji Pancernej pod dowództwem gen. Stanisława Maczka. Dbamy o ich dziedzictwo - mówił burmistrz Bredy Paul Depla. "

Może warto przeczytać i zdjęcia pooglądać...  może warto zagrać Znak Orła ..
Bo u Nas jakoś dziwnie cicho ..
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #140 : Październik 27, 2019, 11:12:57 »

No, ja przyznaję że obietnicy złożonej jeszcze w 2018, a dotyczącej liftingu tej kampanii, nie dotrzymałem z przyczyn szpitalno-obiektywnych, ale zawsze można zagrać ją tak jak jest.

Ponadto, gdyby ktoś chciał popracować nad tą kampanią - chętnie pomogę. Tyle mogę zrobić
Ale to chyba próżne wołanie, prawda?  Wink
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #141 : Listopad 01, 2019, 09:28:12 »

Halo
Właśnie Randowe zaczął grać tą kampanię ..
http://forum.open-general.com/viewtopic.php?f=6&t=208
ale coś mi się nie zgadza --> nasza dyskusja nad nią zakończyła się w czerwcu 2018 i wydaje mi się, że kampania miała numer 4.1f ... tymczasem do ściągnięcia jest z numerem 4.1e (14-10-2017 rok)
No i jest jeszcze jeden aspekt --> kawalerja ostatecznie to piechota na koniach, czy rekon?

U niego
Infantry
* Ur 35 Spadochroniarze , Zaprzeg , "Wo?y?ska" BK/12 PUP , 0 bars , 27 exp , Poland , 9/10 , 1 kill , 0 pp - U:026 [+27 exp]
* Sztab , PF 508/518 , "Wo?y?ska" BK/Sztab , 2 bars , 207 exp , Poland , 9/10 , 1 kill , 0 pp - U:034 [+7 exp]

Recon
* Kawaleria , "Wo?y?ska" BK/19 PUW , 2 bars , 247 exp , Poland , 7/10 , 2 kill , 0 pp - U:005 [+27 exp]
* Kawaleria , "Wo?y?ska" BK/21 PUN , 2 bars , 248 exp , Poland , 5/10 , Aggressive Attack , 3 kill , 0 pp - U:006 [+28 exp]
* Kawaleria , "Wo?y?ska" BK/12 PUP , 1 bars , 188 exp , Poland , 6/10 , 1 kill , 0 pp - U:023 [+68 exp]


Anti-tank
* CKM wz.30 , "Wo?y?ska" BK/12 PUP , 1 bars , 153 exp , Poland , 4/10 , 2 kill , 0 pp - U:027 [+33 exp]

Artillery
* 75mm wz.02/26 Konna , Zaprzeg , "Wo?y?ska" BK/2 DAK , 1 bars , 131 exp , Poland , 5/10 , 0 kill , 0 pp - U:016 [+11 exp]
a
u mnie
Piechota
*  Kawaleria , Konie , "Wołyńska" BK/19 PUW , 0 bars , 47 exp , Polska , 10/10 , 0 kill , 0 pp - U:005
*  Kawaleria , Konie , "Wołyńska" BK/21 PUN , 0 bars , 63 exp , Polska , 10/10 , Aggressive Attack  , 0 kill , 0 pp - U:006
*  Kawaleria , Konie , "Wołyńska" BK/12 PUP , 0 bars , 22 exp , Polska , 10/10 , 0 kill , 0 pp - U:023
*  Piechota Ur , Zaprzeg , "Wołyńska" BK/12 PUP , 0 bars , 62 exp , Polska , 10/10 , 0 kill , 0 pp - U:026

*  Sztab , PF 508/518 , "Wołyńska" BK/Sztab , 2 bars , 290 exp , Polska , 10/10 , 0 kill , 0 pp - U:034

Artyleria ppanc.
*  CKM wz.30 , Zaprzeg , "Wołyńska" BK/12 PUP , 0 bars , 11 exp , Polska , 10/10 , 0 kill , 0 pp - U:027

Artyleria
*  75mm wz.02/26 Konna , Zaprzeg , "Wołyńska" BK/2 DAK , 0 bars , 92 exp , Polska , 5/10 , 0 kill , 0 pp - U:016
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #142 : Listopad 01, 2019, 11:29:21 »

ale coś mi się nie zgadza --> nasza dyskusja nad nią zakończyła się w czerwcu 2018 i wydaje mi się, że kampania miała numer 4.1f ... tymczasem do ściągnięcia jest z numerem 4.1e (14-10-2017 rok)
Zwróć uwagę na wersje efila: 'GusOpen ver. 6.9.9j' (wersja z  14.10.2017).
Jeśli efila ma starego, to i wersja kampanii pochodzi z podobnego okresu.

W instalce Kowdara na pewno jest wersja 4.1f (mam taką po zainstalowaniu). Zapewne Kowdar nie uaktualnił linku do indywidualnej kampanii.

No i jest jeszcze jeden aspekt --> kawalerja ostatecznie to piechota na koniach, czy rekon?
Tak i tak. Istnieją dwie jednostki o tej nazwie.

Mamy typową 'Kawalerię' (piechotę na koniach) w ramach oddziałów Kawalerii.

Oraz 'Kawalerię' (jednostki rozpoznawcze) jako szwadrony kawalerii dywizyjnej. Były to szwadrony przydzielone do dywizji piechoty. Spełniały funkcje pododdziału rozpoznawczego.
Przykładowo w ramach 1 Dywizji Piechoty Legionów (1 DP Leg.) występował szwadron kawalerii dywizyjnej nr 1.

Zamieszanie wynikać do jakiegoś stopnia z nazwy.  Kiedyś był o tym oddzielny wątek. Miałem problem z wymyśleniem sensownej nazwy i tak zostało. Chyba ostatecznie zmienię nazwę na 'Kawaleria dywizyjna', dla uniknięcia nieporozumień.


Co do konkretnego przypadku, to mamy do czynienia ze starą wersją kampanii. Poszczególne kampanie wymagały ręcznego zaktualizowania kawalerii po zmianach.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #143 : Listopad 02, 2019, 08:31:41 »

... ponieważ nie ma mnie w domu i użyłem innego komputera gościnnie ...
Pobrałem i zainstalowałem całą grę od Darka  ( --> efil 7.1.6, gra 0.93.0.1)
  ... i zonk
Zarówno G22 w instalce, jak i na stronie Darka do osobnego pobrania - mimo różnej literki wersji --> e/f --> najpóźniej modyfikowane pliki noszą datę 26-10-2017

Kawalerja jest rekonem, a nie piechotą na koniach
Ur to spadochroniarze

Dlaczego więc u mnie na domowym komputerze jest inaczej?
A, padło jeszcze pytanie o czcionkę, bo nie wszystkie polskie znaki mu się wyświetlają

edit
15 20 lipca 2018 Gustlik zmodyfikował dwa pierwsze scenariusze
http://www.forum.gildiageneralow.pl/kampanie-w-budowie-gry-testowe-konsultacje/narodowy-test-kampanii-'znak-orla'-(g22-sign-of-the-eagle-v-4-1)/0/?action=dlattach;attach=7556

http://www.forum.gildiageneralow.pl/kampanie-w-budowie-gry-testowe-konsultacje/narodowy-test-kampanii-'znak-orla'-(g22-sign-of-the-eagle-v-4-1)/0/?action=dlattach;attach=7557

ja też zmieniłem rysunki do 4 rech scenów - -> jak będę w domu sprawdzę dlaczego go nie ma
http://www.opengeneral.pl/sympatyk/G22_nov.zip

« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2019, 08:51:32 wysłane przez sympatyk » Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #144 : Listopad 02, 2019, 01:44:25 »


Zarówno G22 w instalce, jak i na stronie Darka do osobnego pobrania - mimo różnej literki wersji --> e/f --> najpóźniej modyfikowane pliki noszą datę 26-10-2017

Kawalerja jest rekonem, a nie piechotą na koniach
Ur to spadochroniarze

Dlaczego więc u mnie na domowym komputerze jest inaczej?
Masz racje, po sprawdzeniu u mnie też są jednostki są z przed zmian  Huh?.

Z tego co pamiętam w ramach "Narodowego testu kampanii" przygotowałem poprawioną wersje z zmianami w kawalerii .
Link do poprawionych scenariuszy: g22.zip.
Wymieniłem wspomnianą kawalerie i poprawiłem/zaktualizowałem transporty w całej kampanii.
Testowaliśmy na mojej wersji. Potem były jeszcze twoje obrazki  i dwa poprawione scenariusze Gustlika.
Coś najwyraźniej się rozbiegło, i te zmiany nie trafiły do instalki.

A, padło jeszcze pytanie o czcionkę, bo nie wszystkie polskie znaki mu się wyświetlają
Niestety nie wiem.
Chyba musimy wymyślić jakiś sposób by to jednoznacznie zweryfikować/określić.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #145 : Listopad 02, 2019, 01:45:00 »

....  znalazłem poprawkę - Twoją Waldzios --> która robi z rekonów znowu piechotę ...
https://www.dropbox.com/s/oydks6cawo5yyv5/g22.zip?dl=0

.. o spóźniłem się o 35 sekund ...  Grin
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2019, 01:46:52 wysłane przez sympatyk » Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #146 : Listopad 02, 2019, 01:49:53 »

Czy dobrze by było , gdyby na rozstaju dróg wyboru - Randowe zastosował tą poprawkę?
Zapisane
Waldzios
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 4742


"Let me see your war face."


« Odpowiedz #147 : Listopad 02, 2019, 01:56:50 »

Czy dobrze by było , gdyby na rozstaju dróg wyboru - Randowe zastosował tą poprawkę?
Niespecjalnie. Najważniejsze zmiany (z mojej strony) dotyczą organizacji kawalerii w początkowych scenariuszach. Więc musiałby grać od początku by zaobserwować istotne zmiany.
Poprawki Gustlika to 2 pierwsze scenariusze, a twoje obrazki to chyba 4 początkowe scenariusze.
Więc ewentualne poprawki (chyba warto by zebrać je razem) dotyczą samego początku kampanii.
Zapisane

GusOpen - aktualizacje/updates: EFile , EquipIcons
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2187


« Odpowiedz #148 : Listopad 02, 2019, 07:40:16 »

Zebrałem to razem ..
W folderze G22_scal
https://drive.google.com/drive/folders/1dnNTkbRiKST9JQv36u6--RS33f_SHF-r?usp=sharing
są pliki do podmiany do katalogu scenario  --> wrzucałem w  kolejności ich produkcji

Link z większymi i poprawionymi obrazkami - już działa
http://www.opengeneral.pl/sympatyk/G22_nov.zip
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #149 : Listopad 02, 2019, 10:21:15 »

Cytuj
Zebrałem to razem ..

Ale mam nadzieję, że to nie jest nic, co zawierałoby jakiekolwiek poprawki
uwzględnione przy tej niedokończonej próbie "Narodowego testu"?
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.012s, 1q)