Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 05:12:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak trafiłeś/aś do Ligi Panzer General II ?  (Przeczytany 69538 razy)
jacekr
Gość
« Odpowiedz #30 : Marzec 22, 2007, 10:26:18 »

Przez Gogle Grin
Zapisane
Bayerlein
Gość
« Odpowiedz #31 : Marzec 23, 2007, 07:51:06 »

"Mój" Panzer zaczął się od oczywiście PG I, grywanym jeszcze na 486 u kumpla...Pamietam jak zerwałem jakiś sprawdzian w liceum, żeby dokończyć kampanie niemcami Smiley Następnie Alied Generał, Pacific Generał itd. (same kampanie). Póżniej był oczywiście PG II, najpierw wszystkie oryginalne kampanie, później gry z kumplami w staworzone przez siebie scenariusze. W PG III (tym zachodnim) i PG III Schorched Earth (która jako tako mi się podobała - lubie front wschodni) oraz People generał także ukończyłęm wszystkie kampanie. Po roku-dwóch przerwy powrót do PG II za sprawą strony Builders Paradise (czy ktoś jeszcze o niej pamieta? tam pobrałem pierwsze mapy i dodatki do panzera) oraz Adlera i jego świetnych kampanii oraz scenariuszy (szczególnie tych odzwierciedlających historyczne bitwy). Później trafiłem na stronę Steve Brown-a, z niej na Stahlhelm Team, a u nich zobaczyłem ogłoszenie o Mistarzostwach Polski 2006. I jestem Smiley
Zapisane
Fred
Gość
« Odpowiedz #32 : Kwiecień 08, 2007, 07:01:38 »

Ja w ogóle nie wiedziałem o Panzer General. Kiedyś w necie szukałem czegoś o czołgach i wpisałem Panzer. pokazało mi link do tej strony. Z tamtąd pobrałem gierkę i oto jak narazie mnie wozi do tej pory.
Zapisane
Hetzer
Gość
« Odpowiedz #33 : Maj 11, 2007, 04:55:22 »

Chodziło mi o ściągnięcie gry ,poniewarz moja się ''posypała, a płytę pożyczyłem komuś. Miałem szczery zamiar pograć w lidze, ale to przerasta moje możliwości. Wiem ,że Wam wydaje się to niewiarygodne, ale dla mnie to za dużo kombinacji.

Zaznaczam, że nie krytykuję obowiązującego sposobu grania. Jestem za mało obyty z komputerem, a gra powinna sprawiać przyjemność i relaksować.

Czy jest możliwe żeby, nie będąc aktywnym graczem, zabierać głos na forum?

P.S. Swojego mentora, GJ, już przeprosiłem. Z całym szacunkiem stwierdzam, że robił co mógł, aby mnie wyedukować, jednak ''wysiadłem'' na starcie. Jeszcze raz przepraszam.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2007, 05:06:35 wysłane przez Hetzer » Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #34 : Maj 11, 2007, 06:05:33 »

Czy jest możliwe żeby, nie będąc aktywnym graczem, zabierać głos na forum?

Ależ oczywiście Smiley - to forum to miejsce wymiany poglądów na temat Panzer General 2 - niekoniecznie PBEM. Do dziś nie udało mi się namówić Gustlika do gry a na forum często wpada i służy radą.

P.S. Swojego mentora, GJ, już przeprosiłem. Z całym szacunkiem stwierdzam, że robił co mógł, aby mnie wyedukować, jednak ''wysiadłem'' na starcie. Jeszcze raz przepraszam.

Kolega chyba za szybko się poddał - gra PBEM lub On-Line w PG2 jest bardzo prosta choć nie ukrywam że nie pozbawiona błędów. Koniecznie przeczytaj te artykuły:

Jak grać PBEM ? -> http://generalsguild.com/tymczasowy/panzergeneral2/pl/gra_pbem.html
Jak grać On-Line ? -> http://generalsguild.com/tymczasowy/panzergeneral2/pl/gra_online.html

Mam nadzieję że wtedy wszystko stanie się jasne.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #35 : Maj 16, 2007, 03:00:08 »

Zatem od początku- najpierw była gra planszowa Ardeny- niestety moi znajomi po paru grach dali sobie spokój- nawet dawałem jednemu wygrywać, byleby pograł Undecided, ale wykruszyli się. Dopiero na studiach zobaczyłem "trójkę" u archeologów acz jako bierny obserwator- kopm wówczas to był rarytas(HELL-O dla wiary ze D. S. Zbyszko i Jagna z UAM-u Poznań Grin). Ale prawdziwie poznałem dopiero "jedynkę" i zrozumiałem w pełni, co to znaczy zarwać noc przy kompie. Grałem u znajomego, gdy ten szedł do swej baby, ja swą ówczesną miałem poza akademikiem, więc nic i nikt (poza uciechami studenckimi- tu MEGA pozdrowienie dla ekipy z DS3  na śląskim LIGOTA Evil )mnie nie powstrzymywał. Ale "koszmar" pojawił się, gdy dorwałem "dwójeczkę", którą mój ówczesny współlokator (nigdy Ci tego nie zapomne Pawle Grin ) na swoim rzęchu nie zainstalował... okazało się, że bez amfetaminy a tylko na soku pomarańczowym i sucharach wojskowych można spedzić całe dnie, noce i znów dnie. Ledwo magisterkę zdążyłęm zrobić- po raz kolejny przechodząc-mimochodem- PG2:) Potem szare życie po studiach i jedyna osłoda: PG2... Nasiedziałem sie na necie szukając modyfikacji i po wielu peturbacjach i kłopotach (brak netu u siebie...), wreszcie tu trafiłem, kupiłem abonament i po 10 miesiącach (to chyba tylko w Polsce jest mozliwe...) założyłem sobie net, po drodze inkasując punkty karne za nie podjęcie pojedynków- tu wielkie PRZEPRASZAM dla wszystkich, ktorzy rzucili mi rękawice, a ja nie mogłem jej godnie podnieść. Jak tylko się podszkolę w grze przez net, to obiecuję, że stawię Wam czoła, nawet jeśli ostatnim mym wspomnieniem ma być widok Waszych "overrunów"Smiley Serdecznie pozdrawiam całą Ekipę, dziękując za kolejne dioptrie w brylach, które inkasuję dzieki Wam za wasze starania, by Nasza GRA żyła! Zsamot
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #36 : Maj 16, 2007, 03:10:27 »

No żesz.... Przeczytałem sobie jeszcze raz ten temat i ze zdziweniem stwierdzam, (pisząc wcześniej nie zwróciłem na to uwagi) że jestem chyba jednym z niewielu, którzy nigdy nie tknęli PG1. Zacząlem od PG2 i tak zostało. Próbowałem i PG3 i Pac Gen i PeG i Allied General, ale "jedynki" nigdy.... Huh Huh Huh

Aaaa... i jeszcze jedno Depet napisał:

Cytuj
Do dziś nie udało mi się namówić Gustlika do gry a na forum często wpada i służy radą.

Powiem tak - wolisz mieć dobrego "doradcę", czy kiepskiego gracza?  Grin Grin Grin
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Depet
Gość
« Odpowiedz #37 : Maj 16, 2007, 06:28:04 »

Zsamot...witamy w lidze i na forum !!! Nie wiem czemu ale mam wrażenie że byłeś już kiedyś w lidze...czy przypadkiem nie wziąłeś sporadycznego udziału w poprzednich MP ale wycofałeś się z powodu braku czasu ?

Gustlik..... ja też zacząłem od "dwójki"  Grin - w pierwszą część nigdy nie grałem.

Cytuj
Do dziś nie udało mi się namówić Gustlika do gry a na forum często wpada i służy radą.

Powiem tak - wolisz mieć dobrego "doradcę", czy kiepskiego gracza?  Grin Grin Grin

No tak Smiley.....przyparłeś mnie do muru - jak nie da się i jednego i drugiego to wiadomo... Cool
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2007, 06:30:15 wysłane przez Depet » Zapisane
Foit
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 77


« Odpowiedz #38 : Maj 18, 2007, 01:10:07 »

Jako że jestem nowy chciałbym się przywitać z wszystkim użytkownikami forum i graczami ligi.

Ciesz się że udało mi się znaleźć w końcu takie miejsce bo PG2 jak i inne gry z tej seri uważam za najlepsze w temcie strategi wojennych, w PG gram z przerwami od chyba 10 lat. Od pewnego czasu zdecydowanie mniej ale myśle że właśnie sie to zmieniło.
Od kliku miesięcy PG znów zaczło mi chodzić po głowie i pogrywałem  sobie od czasu do czasu a że, wczoraj miałem sporo wolnego czas więc postanowiłem poszukać  odmiane People General i w ten oto sposób znalazłem się tutaj z czego niezmiernie się cieszę Smiley
Mam nadzieje że z czasem dojde do wprawy, znajomości nowych map  i będę godnym przeciwnikiem.

Foit
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #39 : Maj 19, 2007, 12:48:49 »

Witam w lidze i na forum !!! Post przerzucę do "Jak trafiłeś do ligi PG2 ?"

Mam nadzieje że z czasem dojde do wprawy, znajomości nowych map  i będę godnym przeciwnikiem.

Z pewnością ale proszę nie zrażaj się początkowymi niepowodzeniami - ja zacząłem wygrywać dopiero po trzeciej grze niektórzy jeszcze później...radzę grać cyklem: 1 gra z lepszym od siebie na nieznanej mapie (bo takie gry najwięcej uczą); 2 gry ze słabszymi od siebie na dobrze ogranej mapie - w ten sposób można uczyć się jednocześnie punktując i czerpiąc z gry przyjemność.
Zapisane
Grolshek
Gość
« Odpowiedz #40 : Maj 22, 2007, 08:05:55 »

Witam wszystkich serdecznie. Moje boje to: ZX Spectrum:Arnhem->PG1->PG2->Kampanie Bolesty(dziękuje za lata świetnej zabawy) stamtąd trafiłem na to forum... Czuję wreszcie że jestem u siebie pomimo całkowitej nieznajomości zasad i konieczności jednoczesnego przestawienia się na inny sprzęt i całkowicie inne podejście do walki z żywym przeciwnikiem. Dajcie mi czas na odchowanie mocno dynamicznego potomka a serce i czas oddam Wam...
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #41 : Maj 23, 2007, 07:54:11 »

Witaj Depet, masz 100% racji, zaistniałem, acz dokładnie brak czasu (przeprowadzka, remont nowego mieszkania i ... ślub), "nieco" mi to  utrudniły, poza tym niemożność podłączenia netu... Zatem nareszcie mogę, uczciwie, rzec iż jestem w pełnym tego slowa znaczeniu:)  zatem mam ten -6 za to, iż nie mogłem odpowiedzieć na maile z braku netu. ironia losu, psiakość:). Teraz tylko pozostaje mi poczytanie,jak grać przez net i opłacić abonament ( a'propo- gdzie to teraz jest na stronie?!, po zmianach- jak najbardziej na plus, n ie mogę tego znaleźć. Pozdrawiam Wszystkich.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Depet
Gość
« Odpowiedz #42 : Maj 23, 2007, 02:32:12 »

Zapraszamy do gry !!!

Teraz tylko pozostaje mi poczytanie,jak grać przez net i opłacić abonament ( a'propo- gdzie to teraz jest na stronie?!, po zmianach- jak najbardziej na plus, n ie mogę tego znaleźć. Pozdrawiam Wszystkich.

Jeśli nie masz opłaconego abonamentu na samej górze MENU wyświetla się napis "Dlaczego warto zakupić abonament ?" - kliknij na to a dowiesz się wszystkiego Smiley. Dzięki za pozytywną opinię co do zmian w lidze - cieszę się że komuś się podoba.... Smiley
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #43 : Maj 23, 2007, 11:03:42 »

Witam wszystkich serdecznie. Moje boje to: ZX Spectrum:Arnhem->PG1->PG2->Kampanie Bolesty(dziękuje za lata świetnej zabawy) stamtąd trafiłem na to forum...

To prawie jak każdy z nas Smiley - chyba 90% graczy GG zaczynało od kampanii Bolesty - gwarantuje że te doświadczenie się przyda - zapraszamy do gry ! Smiley

PS. W naszej grze Depet_Grolshek_Sinyavino zapomniałeś przysłać tur Smiley
Zapisane
Grolshek
Gość
« Odpowiedz #44 : Maj 24, 2007, 12:22:45 »

Nie dość że zapomniałem to po "wysłaniu" skasowałem... Chyba dostałem walkowerem... Sad
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.01s, 1q)