Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 05:45:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak trafiłeś/aś do Ligi Panzer General II ?  (Przeczytany 69554 razy)
Depet
Gość
« : Październik 24, 2006, 09:12:22 »

No właśnie - skoro tylu nas jest to moze każdy napisze kilka zdań jak do nas trafił...to pomoże w dalszej reklamie - będzie wiadomo na czym się skupić....

Ja trafiłem do ligi....przez wyszukiwarke GOOGLE - trafiłem do Ligi jakiś rok temu i wtedy trafic bezpośrednio do ligi przez wyszukiwarke graniczyło z cudem - dopiero po jasnym zadeklarowaniu "Panzer General II" "turniej" trafiłem - nasza strona wyleciała w czwartej czy piątej dziesiątce !!! - wcześniej przebiłem się oczywiście o stronke Adama Bolesty gdzie były organizowane nieudane niestety MP....Dziś jest już zgoła inaczej - wpisując "Panzer General" w pierwszej dziesiątce trafi się strona generalsguild, z "Panzer General 2" jest gorzej ale tez szybko trafimy....

A Wy ? Jak trafiliście ? Przez forum PSFF - jagdtiger, google i temu podobne "szukacze", banerry na innych stronach, z strony Bolesty ? A może jeszcze inaczej ?
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2007, 07:30:49 wysłane przez Depet » Zapisane
KZ_gda
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 24, 2006, 09:42:52 »

ja podobnie jak Depet w okolicy marca 2006. Strona Szarika jak i wiele podobnych stron tego typu była kompletnie odstraszająca dla "nowych". Nawet przed kwadransem byłem na stronie Jadtiger (przypadkiem jakimś sama się otworzyła Smiley) i majac już pewną wiedzę o grze stwierdzilem, że jest kompletnie nieczytelna. Ale jakoś pokonałem przeszkody i ciesze się, że tutaj bywam.

Myslę, ze na stronie powinna byc informacja w stylu :"dla tych co pierwszy raz..." Jeśli się ktoś nowy  pojawił a nie ma duzego pojecia o grze to zniechęcić go może dziwne słownictwo, braK  wiedzy czego sie tu może nauczyć, jak go powitaja itp., czy ma odpowiedni program, czy jego niski poziom gry zostanie zaakceptowany itp. Pisze o tym jakie ja miałem wątpliwości, Wy moze inaczej Smiley 
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #2 : Październik 24, 2006, 10:19:37 »

Dokładnie mamy te same odczucia. Na szczęście Szarik się za to ostro wziął i jest już dużo lepiej - wystraczy spojrzeć do REGULAMINU Smiley poza tym sa dwaj moderatorzy którzy we wszystkim pomogą i sa często dostępni...a co do tego kiedy trafilem to troche wcześniej od Ciebie - bo w grudniu 2005 Smiley

Ale dalej nie napisałes jak trafiłeś na stronke ? Może ktoś Ci polecił ?
Zapisane
KZ_gda
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 24, 2006, 11:00:08 »

graz w PG3 była OK, PG1 taka sobie. PG2 była the best. A zetknąłem sie z PG przez zieloną płytke (oryginał) która kolega syna dał jako "dziwny śmiec" ~10 lat temu. Perła wydobyta z błota pieknie zaswieciła a potem... szukałem innych klejnotów. Aha, 100 lat temu miałem Spectrum i grałem w coś o nazwie Desert Rats??? Dla mniej zorientowanych wtedy podobno istniał jakiś Internet Smiley
Pamiętam jakąś okrojona płytke CD z jakiejś gazetki komputerowej, to było kilka tur z PG3.
A później grywałem namiętnie w Kurniku w LIteraki i po dojściu do poziomu 1650 odpusciłem i zacząłem szukac nowych wrażeń i odświezyłem PG.
Pograłem kilka m-cy z kompem i poczułem niedosyt i stad przez strony różne trafiłem do Bolesty który niestety nigdy nie odpalił i wtedy znalazłem strone Szarika i o cos go poprosiłem (chyba o update do PG2). On sympatycznie odpisał, dał mi co chciałem, ja mu zaproponowałem jakieś wynagrodzenie za piomoc a on cos o abonamencie i tak poszło dalej...
Czy nasze PG sa pirackie?
 
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #4 : Październik 24, 2006, 11:14:46 »

"Nawet przed kwadransem byłem na stronie Jadtiger (przypadkiem jakimś sama się otworzyła) i majac już pewną wiedzę o grze stwierdzilem, że jest kompletnie nieczytelna. Ale jakoś pokonałem przeszkody i ciesze się, że tutaj bywam."

1) Jagdtiger - to nie jest strona o PG2 - tylko forum - więc zależy od tego, co kto na nim pisze. Forum nigdy nie będzie tak uporządkowane jak strona gry - ale jego zaletą jest to, że jak nawet ktoś się zgubi, to zawsze może zapytać.

2) Czy jest nasze PG2 są pirackie? Dooobre pytanie  Huh  Smiley. Wydaje mi się, że niejeden absolwent prawa mógłby się na tej kwestii doktoryzować. Biorąc pod uwagę ilość przeróbek i upgrade'ów gry, to autorski (SSI) pozostał już w tej chwili tylko sam kod źródłowy. Ale z dobrze poinformowanego źródła  Wink wiem, że i nad tym już pracują.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
KZ_gda
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 24, 2006, 11:43:37 »

przepraszam - http://www.stahlhelm.prv.pl/ Ale pała ze mnie,taki nietakt!
Zapisane
Franek Dolas
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 25, 2006, 10:29:54 »

a ja zaczynalem od PG1...dawno, dawno temu, za siedmioma...itd. Jak juz skonczylem to gralem w jakies age of empires, age II, sudden strike itd itp
Nastepnie bylo PG2 i PG3 ale zawsze z kompem (nie mialem za duzo znajomych chcących grać w takie strategie, zwłaszcza turowe)
Ogolnie rzecz biorąc ostatnio nie grałem w nic prawie ale od jakiegos czasu zaczynałem czegoś poszukiwać.
Wyciągnąłem zakurzoną płytke z PG2 (PG3 mnie tak samo zachwyciło jak Was Wink ) i tak od niechcenia wpisałem w googlach, "...a może ktoś w to jeszcze gra?"
Okazało się, że grają w to jacyś ludzie Smiley i w sumie tyle...
Zapisane
Kris_13
Gość
« Odpowiedz #7 : Październik 25, 2006, 12:37:49 »

Ja do stałem oryginalna płytkę PG2 od syna, potem gralem w kampanie BOLESTY i szukając informacji o PG2 w internecie trafiłem na stronę Ligi. Napewno trafiłbym tu wcześniej ale Liga była tylko po angielsku a to ze słabą znajomościa angielskiego od razu zniechecało.
Zapisane
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #8 : Październik 25, 2006, 02:12:55 »

witam

Ja jak mnie pamięć nie myli to pierwszy raz zobaczyłem PG  u kuzyna  (miał nawet oryginał jak dobrze pamiętam). Potem dowiedziałem się że wyszło PG2 ale na początku miałem problemy z dostaniem. W końcu jakoś sobie załatwiłem i po przejściu wszystkich kampanii kilka razy (blitzkrieg kilkadziesiąt razy grałem)  troszkę mi się znudziła. Po roku  czy 2 przerwy znalazłem coś w necie przez przypadek (chyba jakieś kampanie i scenariusze do PG) i wtedy zacząłem szukać dodatków do PG2. Trafiłem na stone S. Browna i na zagraniczne fora. W międzyczasie była jeszcze strona Adama Bolesty ale jego wszystkie kampanie przeszedłem w miesiąc wakacji i dalej było mi mało a więc zacząłem szukać innych polskich kampani. I wtedy już przez stronkę stahlhelmu teamu tutaj.

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Saygon
Gość
« Odpowiedz #9 : Październik 25, 2006, 11:37:01 »

A ja trafilem grajac w PG 1. Szukając dodatkowych scenaiuszy trafiłem na Gildię Generalów - to chyba był początek naszego wieku - i zacząłem walczyć z ludzkimi przeciwnikami biorąć niezłe cięgi na początku. Potem było lepiej Smiley, tylko że sama ekipa z PG 1 zaczela maleć - w pewnym momencie ok 2002-3 gralem w kółko z Chrisem Martino. Dosyć krucho było też z innymi ligami PG 1, chyba najlepsza przez jakiś czas była...rumuńska (tzn.mędzynarodowa, ale moderatorem był Rumun)  Natomiast z wyjatkiem jednego epizodu turniejowego nigdy nie walczyłem w PG 2 na tej stronie, gdyż trzeba było się zapisać do drugiej ligii Living Battlefield i w ogóle dużo buchalterii. A tak w góle to niedawno przekonalem się do gry z człowiekiem w PG2, bo wczesniej uznalem, ze do tego nadaje się tylko PG 1.  Szarik do mnie zadzwonił przed wakacajmi i się reaktywowałem jako członek od PG2 tym razem - za co jestem wdzięczny, bo ekipa zebrała się niezwykle zacna.Myslę, że niedługo będę aktywniej uczestniczyl w walkach i dyskusjach, bo zbliżą się już koniec morderczego dla pazdziernika.
Naomiast jak zobaczyłem pierwszy raz  PG2 w 1998 (pirackie oczywiście), to mnie zdobyło w jednej sekundzie. Pokochałem tą grę i nie nie znienawidziłem jej nawet wtedy, gdyż przez dwa tygodnie nie mogłem przebic się Novgorod w kampanii Blitzkrieg i przez kolejny tydzien przez Witner Storm w Defending of the Reich. Jak juz wszystko rozegrałem w te i wewte, to zaczałem grac w PG 1 oraz raz (i oraz za duzo) w PG3.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #10 : Październik 26, 2006, 08:28:04 »

No to wychodzi na to, że jestem, jak na razie jedynym, który tak zwyczajnie poszedł do sklepu i kupił.
Jeszcze w 1997, albo 8-mym... W każdym razie niedługo po premierze. A to forum zareklamował mi kolega Depet.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Depet
Gość
« Odpowiedz #11 : Październik 26, 2006, 06:53:15 »

Dobra widze że temat okazał sie być trafiony..więc zapodam też swoją historię nieco szerzej. Co ciekawe - jestem najmłodszym chyba graczem w Lidze (a kto wie czy nawet nie w Polsce Smiley ) a zacząłem swoja przygode z PG 2 najwcześniej z Was wszystkich (nie liczą Gustlika) bo juz w 1999 roku - mając 14 lat !!! I co ciekawe gram w Panzera już 7 lat !!! W deszcz czy w słońce - były okresy że odkładałem gre w PG 2 na długie miesiące ale zawsze do niej wracałem.

Do ligi trafiłem jak juz wspomniałem na początku - przypadkiem filtrując google. Jak trafiłem już napisałem. Generalnie nie miałem pojęcia że sa jakieś kluby bądż tym bardziej ligi w ta gre. Ot po prostu założyłem internet, akurat wróciłem do PG 2 i pomyslałem czy może da sie zagrać z innym graczem za pośrednictwem sieci. Szukając dodatków trafiłem na strone Bolesty i nieudane MP organizowane właśnie przez Niego. To był juz jakis przełom - dowiedziałem sie że ludzie (nawet w Polsce) w to grają. Godzina - dwie dalszych poszukiwań i trafiłem do Ligi - juz odrodzonej prowadzonej przez Szarika (czasy starej witryny Living Battlefield) pamięta już tylko chyba sam Rommel albo Ratig. I tak się ta przygoda zaczęła....

Zachęcam innych - napiszcie jak to było z Wami ?
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2006, 06:54:59 wysłane przez Depet » Zapisane
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #12 : Październik 26, 2006, 07:07:23 »

witam

No ja bym się jednak sprzeczał bo wydaje mi się że zacząłem grać wcześniej w PG od Ciebie (muszę się dokładnie spytać kuzyna kiedy mu rodzicę kupili PG) bo pamiętam że byłem wtedy małym łepkiem Smiley

POZDRAWIAM!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #13 : Październik 26, 2006, 07:21:41 »

   Jeśli chodzi o grę w PG to gram od 12 lat Grin a w PG2 od samego początku, PG3 odrzuciłem ze wstrętem bo jest beznadziejna zresztą na tym beznadziejnym 3D skończyła się era PG. Tu trafiłem wprost z frontu niemieckiego z ligi Raidersów. Wraz z Rommlem, Grishą, GameMakerem tworzyliśmy polski trzon w tej grupie (ja jako Tanker). Kiedyś w rozmowie z Rommlem zastanawialiśmy się dlaczego nie ma polskiej ligi, więc jak pojawiła się okazja to włączyłem się. Zdaje się że przyciągnąl mnie Kris, któremu chyba Rommel nadał mnie na swoje zastępstwo w MP. Zachęcał, zachęcał, zachęcał i stało się - aktualnie zawiesiłem udział w Raidersach i staram się pomagać polskim graczom.
Zapisane
grisha
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 136


kurde bolek


« Odpowiedz #14 : Październik 29, 2006, 07:14:28 »

Ja nie pamietam ile już gram we wszystkie panzery (w jedynke to chyba z 10 lat temu 1 raz), ale miłośc nie ustaje chcociaz czasami zmieniam klimaty Smiley
Lubie testowac wszystkie dodatkowi i nowe kampanie - wedlug mnie wlasnie dzieki temu gra ciagle bawi - ze sie zmienia, ze sa nowe scenariusze itp Pomyslcie czy nasza liga by funkcjonowala  gdybysmy musieli cialge łupac w scenariusze SSI?
Do ligi trafilem na zaproszenie Szarika do MP, gre w lidze Ridersow ograniczylem do minimum. Cóż jestem uzależniony...
Zapisane

wino, kobiety i PG2
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)