Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 02:33:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PG2 a Windows 7  (Przeczytany 78161 razy)
VanSteel
Gość
« : Grudzień 23, 2009, 10:00:01 »

Czołem !!!

Straszny szeregowy melduje, że uzbrojony w wersję PG2 eng 1.02 - upgrade do PG2UK220 rozpoznał bojem z marszu
przedpole i opanował przyczółek na terytorium Windows 7.
Melduję, że pierwszy atak został odparty poprzez zakłócanie barw ( patrz walki z Vistą ).
Po odczytaniu meldunków z innych walk i wprowadzeniu komend pliku PG2UK220.exe -> właściwości ->zgodność zaznaczyłem:
- wyłącz kompozycje wizualne
- wyłącz kompozycje pulpitu
oraz
uruchomiłem DxWndG4
Przyczółek opanowany, pod kontrolą...
Walka będzie kontynuowana po włączeniu do działania dodatków e-file itp
Kolejny raport z walk wkrótce...
Zapisane
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #1 : Grudzień 23, 2009, 10:38:33 »

 Welcome
Powodzenia na froncie czy to ligowym czy kampanijnym
Zapisane

Nie bo nie Smiley
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #2 : Grudzień 24, 2009, 12:07:33 »

Witam również, mam pytanie: laika: czy ustawienie w trybie zgodności z XP nie rozwiązuje problemu?
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
VanSteel
Gość
« Odpowiedz #3 : Grudzień 27, 2009, 08:33:56 »

Witam ponownie.
Raport był krótki ale pisany na gorąco.
Teraz dokładniej.
Bitwa trwała kilka godzin z przerwami.
Sprawdziłem możliwe kombinacje włączania/wyłączania opcji i konfiguracji łącznie z opcją Direct Draw-OFF
Bez skutku.
Na ekranie cały czas te same objawy co przy walkach z Vistą.
Dopiero uruchomienie poprzez DxWnd4PG poskutkowało. I działa
Teraz będę aktualizował Panzer.dat, zrzucę mapy, scenariusze, dźwięki i efile ( Gustlik 5.6a)
Raport wkrótce
Zapisane
VanSteel
Gość
« Odpowiedz #4 : Grudzień 28, 2009, 09:46:30 »

Czołem ponownie.

Zwycięstwo!!! Victory!!! Pobieda!!!  etc. itd. itp.

Windows 7 pokonane.
Może nie BV ale jest...

Teraz raport szczegółowy.

Do działań podjętych wcześniej
- upgrade Panzer.dat ( Adler's Korps)
- upgrade efile Gustlik 5.6a
- zrzut map i scenariuszy za pomocą suite PG2
- PGgraphSwitcher ( chyba dobrze napisałem ale bez tego Polacy mieli tureckie flagi )
- zrzut scenariuszy i map ( szczególnie www.1939.com-czytałem książkę ;-))) strona PG2
and...
Fire!!! Ognia!!! Feuer!!! Agoń!!!
I ruszyła maszyna .... Co prawda jeszcze bez muzy i smacków ale dźwięki są...

« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 09:48:10 wysłane przez VanSteel » Zapisane
JanicQ
Gość
« Odpowiedz #5 : Luty 26, 2010, 05:42:31 »

Witam.
Pierwszy raz pisze na tym forum, więc na wstępie chcę pozdrowić wszystkich fanów gier strategicznych a w szczególności PG2.
A teraz do rzeczy.
Do tej pory pogrywałem w PG2 na starym lapku, ale ostatnio ten się zepsuł i musiałem kupić nowego.
Kupiłem Samsunga R580. I od tego czasu mam same problemy. Najpierw nie mołem uruchomić gry bo wariowały kolory.
Potem jak zadziałeło to są inne problemy. Po odpaleniu gry na każdej ikonie wyświetla się ten sam napis " Play a Campain ".
A po włączeniu mapy jak chce kogoś zaatakować to nie widzę prawdopodobnego wyniku walki.
Tak więc prośba do VanSteel'a. Jakbyś mógł napisac co i w jakiej kolejności robiłeś to byłbym wdzięczny.

Pozdawiam - JanicQ
Zapisane
velmasta
Chorąży (Warrant Officer 3)
*
Offline Offline

Wiadomości: 40


Reach for the sky cause tomorrow may never come..


« Odpowiedz #6 : Luty 27, 2010, 11:09:49 »

Witam.
 Niedawno miałem ten sam problem i u mnie pomogło odpalenie PG2 przez program - DxWnd4PG  ze strony http://luis-guzman.com/downloads.html. Wejdz do programu wybierze EDIT potem ADD i wybierz plik wejściowy do gry. W ustawieniach jak wyskoczą ja dałem DIRECTX-DIRECTX6, EMULATE 256 COLORS PALETTE, USE PG3D HACKS i ALLOW FULL SCREEN. Klikasz OK. potem do gry wchodzisz przez ścieżkę którą wygenerował program w programie.
Pozdrawiam.
Zapisane
JanicQ
Gość
« Odpowiedz #7 : Luty 28, 2010, 12:48:39 »

Witam.
Po ściągnięciu tego programiku zadziałało, tylko że teraz jest jeszcze jeden feler.
Jak przewijam mape, to przez środek mapy na całej długości pojawia się załamanie grafiki. Niby to nie przeszkadza, bo jak przestajesz przewijać to znika, ale mogłoby tego nie być. Grunt, że gierka śmiga.
Może zna ktoś coś na tą grafe ?

Pozdro - JanicQ
Zapisane
VanSteel
Gość
« Odpowiedz #8 : Luty 28, 2010, 09:51:19 »

Melduję się...
Jeżeli chodzi o DxWnd4PG to ustawienia mam jak poniżej:
A czy uruchomiłeś GraphSwitcher ? Niezbędny do właściwego ustawienia flag.
Możliwe też ,że problem tkwi w karcie - ale osobiście wątpię.

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
JanicQ
Gość
« Odpowiedz #9 : Marzec 01, 2010, 05:43:35 »

Dzięki za pomoc. Mam tak samo wszystko poustawiane ale to załamanie grafy cały czas jest. Po prostu będe się musiał do tego przyzwyczaić.

Pozdrawiam - JanicQ
Zapisane
Flaew
Gość
« Odpowiedz #10 : Maj 27, 2010, 07:25:53 »

Witam wszystkich.

Stokrotne dzięki dla VanSteel'a za zwycięstwo w walce z Windows 7 Smiley
Dzięki Tobie i programikowi DxWnd4PG mój ojciec będzie mógł nadal wojować w PG2 po przesiadce z Windows'a XP Cheesy

Zapisane
Włodi
Gość
« Odpowiedz #11 : Październik 09, 2010, 07:22:58 »

Witam generalską brać.
Od razu przejdę do sedna.Jestem posiadaczem Widowsa 7 x64 Ultimate.Od dwóch dni toczę nierówną walkę z Panzer General II Adlerkorps Edition v. 1.0. Lektura forum jak ciekawa i interesująca by nie była niestety w moim przypadku nic nie pomaga. Zarówno DxWnd4PG v1.0 jak i postawienie nowego systemu xp na drugim dysku jest jak rzucaniem grochem o ścianę. Instalacja samej gry nie nastręcza żadnych problemów. Ustawiam zgodność ze starszymi systemami. Następnie postępuję krok po kroku jak bracia pancerniacy powyżej tłumaczą (DxWnd4PG v1.0). Gra się odpala choć bez intra SSI jedynie dźwięk zwiastuje start gry. Naciskam Esc wchodzę do menu. Póki co jest ok. Najeżdżam kursorem na jakąkolwiek ikonę i od razu zasłania ją czarny prostokąt ale naciskam i wchodzę do wyboru kampanii. Opisy są, wybieram pierwszą lepszą, zaczynam grać. Nie mija dosłownie parę minut czasami jedna tura a gra się zwiesza doszczętnie. Dodam że posiadam kartę Radeon HD4850(starsze stery wypróbowane, bez rezultatu). Proszę o jakieś wskazówki gdzie można szukać ewentualnej przyczyny. Z góry wszystkim dziękuję za udzieloną pomoc.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #12 : Październik 09, 2010, 08:05:07 »

Wyjście nr 1 - dobrać ustawienia "Przyspieszenia sprzętowe" w ustawieniach głównych grafiki.

Wyjście nr 2 - przesiadka na Open General (patrz subforum obok)
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
bart_psw
Gość
« Odpowiedz #13 : Maj 17, 2012, 10:32:40 »

Wyjście nr 3: instalacja Fedory, pod linuxem na wine dziala bez problemu, nie dziala tylko dzwiek, ale mi to akurat nie przeszkadza.
Wczoraj pyknalem cytadelke i zadnych przyciec, gra dziala z dobra predkoscia, gui dziala w 100% z oryginalem.
Wychodzi na to ze Linux jest bardziej kompatybilny ze starym windowsem niz sam windows Wink
Z 7ka sie meczylem z ustawieniami kupe czasu i zawsze byly problemy.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #14 : Maj 17, 2012, 11:15:36 »

Hej, Bart witaj na forum, jeżeli możesz to dokładniej opisać, jak dla laika- byłbym wdzięczny, zawsze komuś się przyda. Pozdrawiam. Z.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)