Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 01:13:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Najlepszy i najgorszy scenariusz w Panzer General II  (Przeczytany 44427 razy)
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #30 : Listopad 04, 2006, 04:30:30 »

Zgadzam się z Romlem przeprowadzimy ankiete.Czy musimy powtarzać bzdury z innych lig-niech iak w demokracji zdecyduje wiekszosc.
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #31 : Styczeń 13, 2007, 11:48:43 »

chcę podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami na temat scenarjusza Awalanż (ssi)
1- jest w nim 1 myk ktury powoduje ,że niemcy mogą go nawet wygrac -polega on na zajęciu dowolnego miasta angolom.
Co daje przy prestiżu dla niemców 200 pkt. około 380 pkt.
2-granie w ustawieniu 100/200 pkt prawdopodobnie przegrywają alianci.
3-w ustawieniu prestiżu 150/200 wygrywaja alianci. Grin
Zapisane
grisha
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 136


kurde bolek


« Odpowiedz #32 : Styczeń 13, 2007, 07:01:16 »

no okazuj sie, że jest nieźle zbąkany ten scenariusz...
Zapisane

wino, kobiety i PG2
Saygon
Gość
« Odpowiedz #33 : Styczeń 15, 2007, 10:10:36 »

Wyzwałem wszystkich w ten scen i gram naraz chyba 10 gier. Avalanche sni mi już po nocach  Shocked. Faktycznie granie na ustawieniu 150 USA/ 200 Niemcy nie ma sensu. Alianci sa w stanie wygrac przy odrobinie szczęścia czyli braku rugged defence ze strony Niemców w 5 turze (mój rekord z człowiekiem to wygrana w 4-j turze). Natomiast sytuacja zupełnie się zmienia, jesli Alianci dostają tylko 100 prestzu w ustawieniach wstępnych i trzeba się napocić zdrowo, by wygrać. Jest też faktycznie jeden myk, który prawie pozbawia aliantów szans na zwyciestwo: to przejecie  przez Niemców jednego z alianckich VH w pierwszej turze Niemców (najbardzie zgrozone jest Uncle Green), ale pewnie to wszyscy juz odkryli, a niektórzy jak autor na własnej skórze. Uważam że scenariusz jest dobry i kombinatoryjny, ale z ustawieniem 100/200.
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #34 : Styczeń 29, 2007, 01:16:09 »

wygrałem w niego z nowicjuszem w 4 turze .ale przeciwnik nie przemysilał do konica obrony aliantami .
Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #35 : Luty 09, 2007, 01:04:06 »

wygrałem w niego z nowicjuszem w 4 turze .ale przeciwnik nie przemysilał do konica obrony aliantami .

W czwartej turze? Coś mi to pachnie opoiwieścią starego wiarusa Wink
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #36 : Luty 09, 2007, 02:18:14 »

wygrałem w niego z nowicjuszem w 4 turze .ale przeciwnik nie przemysilał do konica obrony aliantami .

W czwartej turze? Coś mi to pachnie opoiwieścią starego wiarusa Wink

To sie zdziwisz Steel ale ja z Hothem (czyli jakby nie było graczem co najmniej średnim) wygrałem w właśnie w 4 turze  Grin
Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #37 : Luty 09, 2007, 02:47:41 »

tzn. , że jest jakiś błąd w grze, albo tendencyjnie dobrany scenariusz Smiley
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #38 : Luty 09, 2007, 02:51:31 »

tzn. , że jest jakiś błąd w grze, albo tendencyjnie dobrany scenariusz Smiley

Oczywiście że jest "błąd" w scenariuszu (jest podobny do Volokolamsk czyli dla cwaniaków)...ja ostrzegałem i głosowałem na "nie" - sami wybraliście ja tego nie chciałem Smiley. A tak na marginesie to Hoth popełnił mnóstwo błędów i wcale nie jest taki silny jak wszyscy z początku mówili.
Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #39 : Luty 09, 2007, 03:05:11 »

pewnie chodzi o ten sam błąd jak w D-day
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #40 : Luty 09, 2007, 03:59:02 »

pewnie chodzi o ten sam błąd jak w D-day

Nie...ten to banał.... Smiley w tym przypadku
Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #41 : Luty 09, 2007, 07:29:37 »

ale niestety też jest możliwy Sad
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #42 : Lipiec 27, 2007, 10:46:23 »

...Twoim zdaniem Grin. Jako że niedługo mam się zabrać za przerabianie scenariuszy Rayydar's na Gustlik efile przyszła mi do głowy taka ankieta...może to również pomoże nowym graczom w poszukiwaniach "dobrego" scenariusza...

Pytanie jest proste: podawajcie który scenariusz jaki graliście kiedykolwiek PBEM spodobał Wam się najbardziej a który najmniej ?? Kryterium dowolne - chodzi o Wasze odczucie...jak chcecie wybór uzasadniajcie...jak się nie chce piszcie tylko jaki scen... Cheesy

Moje typy to:

Najlepszy scenariusz:

Race to Dunkierk (SSI) - moim zdaniem najgenialniejsze odwzorowanie całej manewrowości i dynamiki Panzer General 2 z jednoczesnym olbrzymim nastawieniem na strategie - po prostu majstersztyk.

Najgorszy scenariusz:

D-Day (Rayydar) - totalna klapa, ani trochę wierności historycznej a co gorsza nudny jak flaki z olejem...

no i ostatnio:

Operation Perch (PanzerLiga) Wink - dlatego że całkowicie nieprzemyślany przez autora - dość wspomnieć że istnieje myk na 100% wygraną o ile ma się trochę szczęścia....prawdę powiedziawszy ten scenariusz nie ma nic wspólnego ze strategią Undecided
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2007, 11:08:42 wysłane przez Depet » Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #43 : Lipiec 28, 2007, 12:11:56 »

najlepszy -hymmm trudny wybór
Amonas Prochorowka III
mozna go wygrać i rosjanami i niemcami ,
Zitadele Nord -panzerlerch-maretch line-vistula- i wiele innych
najgorszy
to już łatwiej
alps fores, eben emal i zdecydowany faworyt -narwik.
czemu ten ostatni bo decyduje wynik z komputera o tym czy wygrasz a nie twoje umiejętności.
Zapisane
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 230



« Odpowiedz #44 : Lipiec 28, 2007, 12:43:42 »

Najlepsze wg mnie - Tunis i Rostov (lubię i ciekawe), Dunkierka (ciekawa), Vistula (nie lubię ale też ciekawa) oraz Ciechanów (z sentymentu, a poza tym nowi gracze chętnie ten scenariusz wybierają bo go znają)

Co do wierności historycznej to mnie to mniej interesuje - mnie interesuje sama gra nawet gdyby bili sie "niebiescy" z "brązowymi" na polu kukurydzy. Innymi słowy jestem graczem a nie historykiem  Smiley

Najgorsze - Operation Perch (w 100% podzielam zdanie Depeta) no i wszystkie "krótkie" scenariusze typu Volokolamsk i inne - znasz myk to wygrasz.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)