Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 19, 2024, 06:24:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Najlepszy i najgorszy scenariusz w Panzer General II  (Przeczytany 44654 razy)
Revolutionary_pilot
Gość
« Odpowiedz #45 : Lipiec 28, 2007, 01:02:45 »

Ilu ludzi tyle zdan..   Cool  Ma to jakis sens? Czy poprostu az tak sie nudzisz na urlopie depet Tongue
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #46 : Lipiec 28, 2007, 01:18:11 »

Ilu ludzi tyle zdan..   Cool  Ma to jakis sens? Czy poprostu az tak sie nudzisz na urlopie depet Tongue

Hmm...mam co robić a temat wydaje mi się ciekawy...jak spojrzysz w dział Mistrzostw Polski do wątków na temat puli scenariuszy do zobaczysz że co rok jest problem z wyborem - warto uściślić co brać w przyszłości pod uwagę...nie mówiąc już o tym że będę wiedział od których scenariuszy zacząć gdy będę przerabiał je na Gustlik efile.... Smiley

Pograsz więcej to zobaczysz że niektóre scenariusze znacznie wybijają się ponad resztę z kolei inne w ogóle nie nadają się do gry - stąd ten topic - po co uczyć się na błędach...
Zapisane
Revolutionary_pilot
Gość
« Odpowiedz #47 : Lipiec 28, 2007, 02:57:24 »

Rozumiem / To moze pachnij glosowanie, jakas sonde, albo cos tam podobnego - lista scenow: punktacja od 1-5 albo 1-10 , wyjdzie ci srednia i bedziesz mial wszytsko czytelnie na tacy.
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #48 : Lipiec 28, 2007, 03:01:25 »

Rozumiem / To moze pachnij glosowanie, jakas sonde, albo cos tam podobnego - lista scenow: punktacja od 1-5 albo 1-10 , wyjdzie ci srednia i bedziesz mial wszytsko czytelnie na tacy.

Niestety silnik tego forum na takie sondaże nie pozwala (wątpię żeby jakiekolwiek forum takie coś posiadało) - zresztą ja sobie to później podliczę tak samo jak nowy ciekawski gracz...lepiej więc pisać posty.

Do słabych scenariuszy dorzuciłbym także:

Convoy Battle - miałem (nie)przyjemność grać w to jako jedną z pierwszych gier w lidze i źle to wspominam - jak zwykle u Rayydera - przerost formy nad treścią no i myk pozwalający 100% tym razem NIE DAĆ wygrać przeciwnikowi Tongue
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2007, 03:43:28 wysłane przez Depet » Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #49 : Lipiec 28, 2007, 03:46:17 »

scenariusze typu Volokolamsk i inne - znasz myk to wygrasz.
z tym stwierdzeniem nie zgodze sie kompletnie Depet ze mną nie wygrał w volokamsk-to nie myk decyduje lecz analiza scenarjusza żle przeprowadzona .
złe scenarjusze to takie w których błędy powodują iż co byś nie zrobił to i tak wynik z kompa decyduje kto wygra w wołokamsku masz szanse 70% by z ruskimi wygrać i prawie 90% by odeprzeć atak , a kto zdecyduje sie na ten tzw myk z całą pewnością przegrywa szybciej ruskimi.
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #50 : Lipiec 28, 2007, 03:51:51 »

Jest dokładnie tak jak napisał Janus - złe scenariusze to takie w których w większości przypadków to komp decyduje o wygranej....tragiczne scenariusze to takie w których istnieją sposoby na 100% wygrane (na szczęście takich jest niewiele).

Potwierdzam Volokolamsk - owszem jest do wygrania Ruskimi ale tylko wtedy jeśli przeciwnik popełni błąd Niemcami (w sumie 1 wystarczy) - tak więc to jest ryzyko jakie należy uwzględnić...ten scenariusza nie zaliczyłbym do złych ani do dobrych - ot świetny do przetestowania czy przeciwnik "myśli" ale nie do tego aby zabłysnąć wyszukaną strategią. Niemcami jak najbardziej można w nim wygrać...a już obronić się to żaden problem co Janus mi zademonstrował kiedyś dobitnie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2007, 03:55:19 wysłane przez Depet » Zapisane
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 230



« Odpowiedz #51 : Lipiec 28, 2007, 04:41:45 »

Jak tam sobie chcecie ...
Jesteście tu jakiś czas (o wiele dłużej ode mnie) i wiecie co nieco na ten temat ale większość graczy to nowi i to niby ma być dobry scenariusz dla nich do gry PBEM HuhHuhHuh
Dajcie spokój bo kapcie mi spadną zaraz ...
Z jednej strony chcecie grać w scenariusze dobre, ciekawe, zrównoważone itd itp a obsmarowany został ten scen na forum już jakiś czas temu (chyba przed zeszłymi MP) a teraz słyszę/czytam że wszystko jest OK ...

Powiedzcie mi tylko jedno: PO JAKĄ CIĘŻKĄ CHOLERĘ GRAĆ W TAKI SCEN Huh MACIE RADOŚĆ Z TEGO ŻE OGRACIE "KOTA" W 3 TURZE ??

Analiza tego jak myśli przeciwnik ? Bzdura ! Po 2 rundach wiesz czy gość ma potencjał, tak ?

Pfff !
Zapisane
Franek Dolas
Gość
« Odpowiedz #52 : Lipiec 28, 2007, 04:59:30 »

ja powiem tylko tyle...

prohorovka III jak najbardizje na +
rostov na duela tez
moze jeszcze zitadelle north...

zle, coz, wszystkie z mykami. Zgadzam sie, ze nawet dobra analiza nie zawsze ujawni myk, a jak ktos go zna...
zreszta, tak wlasnie przegralem jedyny pojedynek z Janusem w avalanche...
co do operation perch, to wydaje mi sie, ze nie jest taki jednostronny,
moj przeciwnik mial "acts as a bridge" i "bridging" a jego natarcie zostalo rozbite...mysle, ze w 3-4 turze nie sposob tam wygrac jak sie dobrze gra aliantami...
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #53 : Lipiec 28, 2007, 05:32:07 »

Z jednej strony chcecie grać w scenariusze dobre, ciekawe, zrównoważone itd itp a obsmarowany został ten scen na forum już jakiś czas temu (chyba przed zeszłymi MP) a teraz słyszę/czytam że wszystko jest OK ...

Sam go obsmarowałem pamiętam Tongue - do czasu dopóki nie wyzwałem do gry Janusa hehe..... Grin - masz racje tego scenariusza też bym nie polecał ale spokojnie, ja tylko potwierdziłem zdanie Janusa że da się go wygrać zarówno Ruskimi jak i Niemcami i że nie ma w nim "myków" (ale to durnie brzmi Tongue) jest tylko wykorzystanie błędu przeciwnika...

Powiedzcie mi tylko jedno: PO JAKĄ CIĘŻKĄ CHOLERĘ GRAĆ W TAKI SCEN Huh MACIE RADOŚĆ Z TEGO ŻE OGRACIE "KOTA" W 3 TURZE ??

No ja już od tamtej pory (znaczy "przegranej z Janusem" bo w sumie go "uczciwie" nie wygrałem) dokończyłem tylko równoległe gry i więcej go nie zagrałem właśnie dlatego że raczej nie przynosi przyjemności z planowania....Roberto...my tylko tutaj podajemy co nam się podobało a co nie - naprawdę nikt nikogo nie będzie chciał "nawracać" - szanuję Twoje zdanie i się z nim w większości zgadzam...poprawiłem tylko że moim zdaniem w tym scenariuszu "myki" akurat chyba nie istnieją jako przykład podając swoją grę z Janusem... Cheesy - nie ma się czym przejmować...topic służy wolnej dyskusji i ocenie - NIE sporom Smiley

Analiza tego jak myśli przeciwnik ? Bzdura ! Po 2 rundach wiesz czy gość ma potencjał, tak ?

DOKŁADNIE TAK jak napisałeś szkoda że przez sarkazm Smiley - ale tak właśnie tak - powiem więcej ja już wtedy w grze z Janusem już po 1 turze (jego Niemcami) wiedziałem że Janus jak na nowego gracza znacznie przewyższa umiejętnościami resztę nowicjuszy z którymi miałem okazję grać...wiem że to głupio brzmi ale najlepszym sprawdzianem potencjału gracza są krótkie sceny lub nawet tury otwarcia - identycznie sytuacja wygląda z Zitadelle - spojrzenie na turę otwarcia i już orientacyjnie wiem jaki styl gracz reprezentuje...kolejne dwie tury i wiem jaki poziom...oczywiście mogę (i na pewno często tak jest) się mylić ale gracz później sam poprzez swoją aktywną grę zmodyfikuje ten wskaźnik.

Przy okazji:

Zitadelle - klasyk i ciężko byłoby mi go nie wpisać - może nie tak wybitnie strategiczny jak Dunkierka ale zdecydowanie najprzyjemniejszy scen pancerny (no może Prok III Amony może mu dorównać).
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #54 : Lipiec 28, 2007, 05:44:21 »

moj przeciwnik mial "acts as a bridge" i "bridging" a jego natarcie zostalo rozbite...mysle, ze w 3-4 turze nie sposob tam wygrac jak sie dobrze gra aliantami...

W Operation Perch myk można wykorzystać TYLKO wtedy jak dostanie się choć jednego lidera ale "Infiltration Tactics" Smiley.
Zapisane
Franek Dolas
Gość
« Odpowiedz #55 : Lipiec 28, 2007, 06:03:00 »

moj przeciwnik mial "acts as a bridge" i "bridging" a jego natarcie zostalo rozbite...mysle, ze w 3-4 turze nie sposob tam wygrac jak sie dobrze gra aliantami...

W Operation Perch myk można wykorzystać TYLKO wtedy jak dostanie się choć jednego lidera ale "Infiltration Tactics" Smiley.
nie popisujesz sie Depet Smiley
"Infiltration tactics, ..." i co dalej? Smiley "..acts as a bridge " Wink
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #56 : Lipiec 28, 2007, 06:48:43 »

"Infiltration tactics, ..." i co dalej? Smiley "..acts as a bridge " Wink

A przepraszam....faktycznie - zasugerowałem się tym "bridging" - bo to inny lider - ten tylko pozwala danej jednostce przejechać przez rzekę...tamten stawia most i podając te dwie nazwy zmyliłeś mnie Smiley No ja dostałem właśnie lidera z IT i szybko wygrałem więc...jestem praktycznie na 99,9% pewien że wtedy wygrałbym z każdym - choć to jeszcze zależy jaki tank dostał u Ciebie IT - jeśli te z tyłu (znaczy najbliżej niemieckiego miasta) to faktycznie gehenna wroga trwałaby trochę dłużej....
Zapisane
Franek Dolas
Gość
« Odpowiedz #57 : Lipiec 28, 2007, 06:57:43 »

... No ja dostałem właśnie lidera z IT i szybko wygrałem więc...jestem praktycznie na 99,9% pewien że wtedy wygrałbym z każdym - choć to jeszcze zależy jaki tank dostał u Ciebie IT - jeśli te z tyłu (znaczy najbliżej niemieckiego miasta) to faktycznie gehenna wroga trwałaby trochę dłużej....
to w ktorej turze obstawiasz, ze wygralbys z kazdym? Smiley

EDIT zakladajac, ze wysylasz ta sama pierwsza ture co wyslales swojemu przeciwnikowi w offens manover Smiley
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2007, 07:03:59 wysłane przez Franek Dolas » Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #58 : Lipiec 28, 2007, 07:15:24 »

Chwileczkę....wygrałem w 3 ale gdyby mój przeciwnik się zastawił to w 4. Próbowałem po walce zastawić się tak aby przetrwać do 5 aliantami - nie udało mi się co nie znaczy że się nie da więc napisałem że na 99,9% Smiley
Zapisane
Franek Dolas
Gość
« Odpowiedz #59 : Lipiec 28, 2007, 07:42:00 »

Chwileczkę....wygrałem w 3 ale gdyby mój przeciwnik się zastawił to w 4. Próbowałem po walce zastawić się tak aby przetrwać do 5 aliantami - nie udało mi się co nie znaczy że się nie da więc napisałem że na 99,9% Smiley
Smiley
to moze zagramy szybko treningowo, moze akurat cos sie wymysli:)
(wejdz na gg albo skype)
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)