Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 20, 2024, 01:18:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ligi Panzer General 2 PBEM upadają !!!!  (Przeczytany 19795 razy)
marder
Starszy chorąży (Warrant Officer 4)
*
Offline Offline

Wiadomości: 66


« Odpowiedz #15 : Listopad 16, 2006, 10:49:56 »

kończąc post Depeta:
Cytuj
Na razie tyle - proponuje przedyskutować t± sprawe na zlocie dokładnie po godz. 23-24 bo wtedy chyba wszyscy będ± mieli skończone pojedynki tak ligowe jak i półfinałowe Smiley
... bo wtedy wszyscu będą mieli już odpowiednio w czubie...
pozdrawiam
marder
ps.
zgoda buduje, niezgoda rujnuje
zapamiętajmy to
wszyscy
Zapisane
Szarik
LadderMaster
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 437



WWW
« Odpowiedz #16 : Listopad 16, 2006, 06:37:21 »

Dziękuję ci Depet za ten post :-)
To prawda, że rozwój naszej ligi mnie troszeczkę przerósł i jestem za tym aby w sobotę podyskutować i powołać Radę Ligi.
Nieprawdą jest, że nie czytam waszych postów - każdego tygodnia zaglądam tutaj i czytam wszystkie nowe posty - nie zawsze na nie opowiadałem, ale postaram się to zmienić.
O tym aby podzielić funkcje w lidze myślałem już od dawna - czego pierwszą oznaką było utworzenie funkcji mentora (jako pierwszy był Rommel).
Po tym jak zwiększyła się aktywność ligi i dużo czasu spędzałem nad rozstrzyganiem protestów powołałem asystenta ds. oszukiwania (Depet).
To że ciężko jest wykonać konkretną pracę dla ligi Kris sam się przekonał np. gdy trzeba było zabrać się za nowy regulamin, zrobić nową listę scenariuszy (wprowadzę ją po zlocie), to wszystko zrobił Depet.
Jestem gotowy aby ustąpić z funkcji LadderMastera jeżeli powołana Rada Ligi znajdzie chętnego kandydata.
Jak miałaby wyglądać moja współpraca z nowym LadderMasterem to temat do przedyskutowania. Są niestey rzeczy trudne do przeskoczenia w takiej współpracy jak np. programowaniew php i sql (jeżeli LadderMaster nie programuje, to nadal ja to będę robił), znajomość języka angielskiego...
Dyskusja za dwa dni - więc nie będę się teraz rozpisywał.

Szarik
Zapisane

Kris_13
Gość
« Odpowiedz #17 : Listopad 16, 2006, 08:30:35 »

Szarik tu nie ma mowy o Twoim ustepowaniu . To wogóle nie wchodzi w grę.
Wykorzystaj tylko tych ktorzy chcą w tej lidze cos robic i podziel pracę miedzy nich. Poprostu to zorganizuj.
I nakreśl realne plalny w jakim kierunku Twoim zdanim powinna iść Liga a my sie wypowiemy - chodzi tylko o to abys realizował (abyśmy realizowali) w pierwszej kolejności to czego chce wiekszośc graczy - oczywiście po cenzurze Wink
Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #18 : Listopad 20, 2006, 08:29:58 »

Niestety Szarik,
ale jesteś ofiarą sukcesu, ważne aby umieć go skonsumować. Nie odwiedzam pozostałych lig, ale PG2 ma szanse rozwinąć się i nie należy tego blokować, a zwłaszcza kosztem spójności z pozostałymi ligami. PG2 musi pójść własną drogą charakterystyczą dla graczy, którzy tu zaglądają, oznacza to m.in. odrębny system punktacji, rozgrywek, kontaktów itd., który wymaga oprogramowania. Zmian będzie dużo, a nie każdy chce czekać (długo) aż one nastąpią, więc władza w ręce generałów!!! Grin
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #19 : Styczeń 27, 2007, 05:34:06 »

Steel napisz w końcu czy Rayydersi upadają faktycznie czy tylko nastąpi zmiana człowieka za sterami ? Rayyders to nie tylko liga ale jedyne w sumie miejsce gdzie powstają scenariusze PBEM, aktualizacje e-filu, datupa itd.....co z naszą grą międzyklubową z nimi ? Co z graczami ?....czemu Rayy rezygnuje ? Smiley
Zapisane
Revolutionary_pilot
Gość
« Odpowiedz #20 : Marzec 04, 2007, 11:34:25 »

 steel napisal "PG2 to gra archaiczna, zapominacie o tym, że świat gier poszedł daleko do przodu. W dniu publikacji PG2 zarzucono tej grze turowość, w sytuacji gdy większość gier była już RTS'ami to i tak dziwne, że miała tak duży odbiór. Kolejna wada PG2 to PBEM, które w ogóle nie jest w stanie konkurować z on-line. Ostatni element bardzo istotny to 3D, które stało się taką oczywistością, że grafika PG2 to porażka (próba 3D w PG okazała się jeszcze większą:) )."

Ja chcialem napisac ze w tym wszystkim najwazniejsza jest wyobraznia Smiley. PG2 to niesamowita matryca dla dzialania wyobrazni, ktora to jak wszyscy wiemy czlowiek posiada nieograniczona i potezna  Smiley. Nie grafa, nie dynamika odgrywaja tu najwieksza role. Bo w glowie nasze bitwy wygladaja nieporownywalnie bardziej realnie niz w najlepszej graficznie obecnie grze cokolwiek innego - i jestem tego w 100procentach pewien Cool. I wlsnie o uyzwaniu przez was tej wlasnie mozliwosci (tak fajnej i tak czesto zapominanej przez ludzi) swiadczy to ze gracie wwlasnie w PG2. Nie w ladnie opakowane shity(chociaz ktow wie w co wy tam gracie jeszcze   Wink ). Dlatego panowie.. Keep it going. -jak mawiali dziadowie Tongue
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #21 : Marzec 07, 2007, 03:11:03 »

Zgadzam się - otóż przez ostatnie 2 miesiące szukałem sobie jakiejś alternatywy dla Panzer General 2 - czyli gry nowszej, znacznie bardziej rozbudowanej i (co ważne!) na szczeblu dowodzenia min. jedną dywizją. Wynik - NIE MA TAKIEJ GRY. Mamy wybór albo gry takie jak Close Combat (to nawet nie jest turówka), Steel Panthers - tam dowodzimy max. kompanią...lub gry sztabowe które bardziej przypominają plansze i żetony a dowodzi się grupami armii Smiley np. Korsun Pocket, Decesive Battles, Panzer Campaigns....

Wielu zarzuca Panzer General 2 że jest śmiesznie prosta strategią dla dzieci a to zniewaga! Podobnie jak Revolutionary_pilot uważam że ta gra znacznie lepiej odwzorowuje pole walki niż inne tego typu produkcje. Połaczenie prostoty obsługi z prostymi zasadami to tylko i wyłącznie ATUT !

Dlaczego kluby więc upadają ? Myślę że dlatego że nie dbają o reklamę, nie rozwijają się, nie namiawiają, nie walczą o każdego gracza, nie organizują Mistrzostw i przede wszystkim dlatego że nie potrafią ŁĄCZYĆ ludzi nie tylko grą ale również wspólnymi pasjami...Ważne jest żeby z ludźmi pogadać na skypie, GG...spotykać się na zlotach, wypić kilka głębszych.... Smiley i w ten sposób liga prędko nie upadnie.....(mam nadzieje i zapraszam na zlot - być może zjawią się tym razem entuzjaści forum jagdtigera Smiley - pracuje nad tym...)
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2007, 03:13:41 wysłane przez Depet » Zapisane
darkonza
Starszy chorąży (Warrant Officer 4)
*
Offline Offline

Wiadomości: 52


« Odpowiedz #22 : Marzec 07, 2007, 06:57:20 »

jest taka gra Smiley
łączy elemnty strategii, taktyki, ekonomii, rozwoju przemysłu, nauki i polityki (tu nędznie)
seria europa uniwersalis - II wojna światowa
tylko w tej grze można przełamać obronę, okrążyć 100 dywizji przeciwnika i poczekać aż im się zaopatrzenie skończy, a wtedy znikają po prostu bez walki Smiley
w PG2 blitzkrieg, okrążenie nie daje takich efektów Smiley
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #23 : Maj 23, 2007, 03:13:48 »

No i stało się....oto co pojawiło się na stronie Rayydersów:

Hello visitor,
thank you for your interest in joining us!
However, we are sorry to say that this league will close down as of June 30, 2007.
There may be a new league though, and it will of course be linked to here.
So please check back in a couple of weeks.


Co prawda Rayy zostawia sobie furtkę otwartą - byc może znajdzie osobę która zrobi mu automatyczny skrypt ligowy (dotychczas wyniki były wpisywane ręcznie) jednak moim zdaniem mamy do czynienia z końcem ligi  Cry  Undecided
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #24 : Sierpień 09, 2007, 04:02:34 »

A jednak liga Rayyders znów wystartowała - tym razem już w pełni zautomatyzowana w php !!!
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.005s, 1q)