Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 24, 2024, 08:45:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problemy  (Przeczytany 11940 razy)
Draxx
Gość
« : Luty 04, 2010, 10:10:35 »

Witam wszystkich, którzy są pasjonatami PG 2. Przejdę od razu do tematu a mianowicie kilka problemów, które mnie drapią. Próbowałem sam dojść do tego jak zagrać on-line. Niestety jest taki mętlik ze ogłupiałem (jaka wersja, jak grać itp). Nigdzie tez nie mogę odszukać zasad grania np: przez skype. Jest kilka forum, część nieaktywnych, coś się dowiedziałem tu i tam ale niestety nie potrafię samodzielnie tego rozpracować. Mam zamiar, jeśli oczywiście dowiem się jak zagrać, brać udział w pojedynkach ligowych, bo czuję ze będzie ze mnie niezły gracz. Zawsze miałem smykałkę do takich rozgrywek a w cokolwiek zagram(on-line), mam niezłe wyniki. Dlatego prosiłbym o kilka porad co do gry z żywym przeciwnikiem. Samo PG2 do kampanii i scenariuszy jakoś rozgryzłem, choć nie mam pojęcia czy to co wgrałem jest w 100 %  dobrze zrobione. Mam nadzieję ze znajdzie się ktoś chętny i cierpliwy do pomocy, bo czytając owe forum, napotkałem olbrzymią życzliwość, kulturę a nawet małp gdzie spotykaną wyrozumiałość naszych Generałów.

Pozdrawiam i czekam na koło ratunkowe.
Zapisane
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #1 : Luty 05, 2010, 12:22:07 »

Witam Kolegę.
Jeżeli zamierzasz grać on-line to zapraszam na Warzone, tam zawsze znajdziesz kogoś chętnego.
Zasady gry przez skaypa, są bardzo proste: umawiasz się z przeciwnikiem że o konkretnej godzinie spotykacie się na skaypie. Grę rozgrywasz wchodząc do Play by email (4ikona z lewej strony), masz do wyboru dwie opcje new game i load game. Zaczynając nową gre wybierasz new, a każda następna tura to load. Save z grą zapisuje się w katalogu xRSF , jeżeli będziesz używał naszej wersji ligowej panzera. Pliki w tym katalogu zapisują się z rozszerzeniem *eml , i taki plik wysyłasz do swego przeciwnika. Otrzymaną turę zapisujesz też w tym samym katalogu xRSF. A jeżeli będziesz chciał zagrać przez emeila to pamiętaj o spakowaniu tej tury.
Zawsze miałem smykałkę do takich rozgrywek a w cokolwiek zagram(on-line), mam niezłe wyniki.
A to akurat to życie zweryfikuje  Grin
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało
Zapisane
Draxx
Gość
« Odpowiedz #2 : Luty 05, 2010, 11:33:53 »

 Dzięki za odzew. Teraz do rzeczy, mianowicie czego nie wiem lub nie jestem pewien.

1. Link do wersji PG2  aby grać przez e-maila, bo ta na stronce Gustlik Center nie działa. Znalazłem tam dokładny opis krok po kroku jak to się robi, więc z tym mamy problem z głowy.
2. Dla pewności pytam kolejna rzecz, która mnie intryguje. Mam powiedzmy na kompie już  wersje Panzer General 2 PBEM and ON-LINE Edition. Robię instalke i to wszystko do wersji ligowej?. Nie wgrywam już żadnych e-filii i dodatków itp ?.
Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 05, 2010, 12:57:11 »

Witaj

Niestety wersja ligowa która ma w nazwie On-line do gry on line się nie nadaje bo jest w niej jakiś błąd.

Żeby zagrać online za pomocą warzone musisz:

1.Ściągnąć wersję poprawną (specjalnie przygotowaną do tych rozgrywek) : http://panzergeneral2.com/games/PanzerGeneral2WARZONEedition.exe

Pamiętaj że musi być zainstalowana dokładnie w tym katalogu jaki instalator proponuje C:/panzer2
(jeśli masz tam już wersję ligową to skopiuj ją sobie obojętnie gdzie, np. do c:/panzer3)

2. Instalacja zainstaluje gre + oprogramowanie o nazwie warzone. Oprogramowanie ma wygląd takiego czatu gdzie można rozmawiać z obecnymi , zakładać nowe gry i grać w trybie online. Przy pierwszym logowaniu do warzone wymyśl sobie jakis nick i haslo + jak instalator bedzie chcial doinstalowac sam jakies poprawki to klikaj <dalej> niech sobie instaluje.

PS. Depet stworzył kiedyś bardzo fajny przewodnik po tym jak zagrać online (łącznie ze screenami) ale nigdy nie wiem gdzie on jest....
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2010, 01:00:20 wysłane przez giees » Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Draxx
Gość
« Odpowiedz #4 : Luty 05, 2010, 01:36:15 »

Dzięki popruje z tym warzone wieczorem i poinformuje o wynikach. Co do opisu krok po kroku znalazłem coś takiego.

http://www.gildiageneralow.pl/panzergeneral2/pl/gra_online.html

Co do wersji  ligowej, działa zapewne na e-maila więc prosiłbym o link, jeśli takowy istnieje. I co do tej wersji ligowej, czy po jej zainstalowaniu(rozpakowaniu) należy coś dograć jeszcze.
Zapisane
Draxx
Gość
« Odpowiedz #5 : Luty 05, 2010, 02:20:58 »

Giees wlazłem na warzone, ściągnąłem wersje gry . Mam pytanko, czy muszę pościągać z netu scenariusze i wsadzić je do pg2 .
Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 05, 2010, 04:23:16 »

W ściągniętej przez Ciebie wersji masz dużo scenów ale jak chcesz to możesz sobie oczywiście dogrywać.
Dla przykładu tu jest dużo które grywają gracze na wz: http://www.panzergeneral2.com/downloads/PanzerGeneral2/PanzerGeneral2Scenarios/

!Wersja do gry na warzone to czysty nie przerabiany PG2 z orginalnym efilem, więc raczej nie wrzucaj tam scenariuszy robionych pod wersję ligową RSF!

Ps. Jak chcesz sobie lokalnie odpalić jakiś scen i obejrzeć/przećwiczyć sam ze sobą to musisz

1. w katalogu c:/panzer2 stworzyć katalog o nazwie USERSCEN
2. Skopiować wszystkie pliki z katalogu SCENARIO i wrzucić do USERSCEN
3.W przypadku gdy ściągasz nowy scen z netu to po prostu wrzucaj go i tu i tu.
4.Po takim zabiegu jak odpalisz sobie grę lokalnie zobaczysz na liście scenariuszy podwójne te same nazwy - nie przejmuj się.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2010, 04:25:57 wysłane przez giees » Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Draxx
Gość
« Odpowiedz #7 : Luty 05, 2010, 07:48:04 »

Na WarZone działa, plik Scenario był włożony do pliku SFX. Dzięki za pomoc.
Pozostała mi kwestia ligowej wersji na e-maila. Chodzi mi o link do pobrania takowej i pytanko czy cos należy do niej dograć aby była pełna.
Zapisane
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #8 : Luty 06, 2010, 03:57:57 »

Proszę oto link do pobrania wersji RSF:
http://ssi.gildiageneralow.pl/download.php?section=fullgame&sort=name
Zapisane
Draxx
Gość
« Odpowiedz #9 : Luty 06, 2010, 04:34:52 »

O tym linku wiedziałem, niestety nie idzie go ściągnąć, nie reaguje na kursor myszki.
Zapisane
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #10 : Luty 06, 2010, 04:40:31 »

Reaguje:
http://ssi.gildiageneralow.pl/download.php?section=fullgame&file=file&nr=16
u mnie działa
Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 06, 2010, 05:29:59 »

Musisz być zalogowanym członkiem GG.
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Draxx
Gość
« Odpowiedz #12 : Luty 06, 2010, 05:53:31 »

Dzięki za podpowiedzi, zakręciłem się jak młody.
Dzięki za wyzwania na e-maila, na każde odpiszę i oczywiście zagram z każdym, kto rzucił mi wyzwanie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.011s, 1q)