Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 01:39:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kilka pytań nowicjusza.  (Przeczytany 154303 razy)
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #195 : Kwiecień 03, 2012, 01:34:00 »

Byłoby , ładnie pięknie, ale
1 cena" Pantery to nie jej wartość, a dostępność,
2.potęga Konigtigera grzęzła dosłownie... na papierze ładnie... a jak oddasz jego awaryjność?
3. szarża, to walka de facto w zwarciu, zatem potęga działa (zasięg!) nie jest aż tak ważna, bo "walisz" do osłabionego przeciwnika, rozjeżdżasz go...
4. Pantery też zdejmowały z 2,5 km T-34...
5. Wielu - najwyraźniej bezrozumnych graczy- inwestuje w Królewskie Tygrysy, proponuje przejrzeć zapisy walk paru graczy... , bo to już banialuki, że nikt ich nie kupuje/ wybiera... Poza tym po co mi wyłącznie ciężki czołg, który ma mało paliwa i jest wolny??? I tak najpierw używam artylerii, niemal nigdy nie mam walk czysto pancernych...
6. zamiast wytłuszczać rzędy cyfr, zwróć uwagę- przebicia są dla płyt czołowych, wiele Panter padło od przebić bocznych części pancerza... I co z tego, ze czołowy był super...
7. Rozumiem, że ta samobójcza najwyraźniej Pantera będzie jeździć w stepie szerokim? Zaś Tygrys będzie w jarze ukryty? No i jadą po linii prostej, żadnych manewrów...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #196 : Kwiecień 03, 2012, 02:19:29 »

Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś.
Ja nie inwestuje w Tygrysy bo uważam,  że w tej grze Panther G to póki co najlepszy czołg niemiecki.
Chciałem tylko zwrócić uwagę na pewien dysonans z historyczną rzeczywistością.

Cytuj
1 cena" Pantery to nie jej wartość, a dostępność,

I tak i nie. W realu to była być może dostępność,  powiedzmy że ktoś kto wtedy zamawiał sprzęt miał kasę na  większa ilość tygrysów niż mogła fabryka wyprodukować ale siła rzeczy mógł dostać tylko tyle ile ich było wyprodukowanych. O koszta produkcji nie będę się spierał bo nie wiem jakie w rzeczywistości były. W grze nie ma problemów z podażą, są problemy z kasą a nawet gdyby nie było problemów z kasą (prestiżem) to i tak obawiam się, że za sprawą niewielkiej  w porównaniu z Panterą przydatności popyt na Koenig Tigery byłby prawie zerowy .

W czasie wojny, mimo całej swej awaryjności to Tygrys był najpotężniejszym czołgiem i to do tygrysów dawano najlepsze załogi, bo to tygrysy miały przesądzać o losach bitew.  W realiach OG Tygrys w porównaniu z Panther G wydaje się nieprzydatnym gratem i w żadnym momencie nie widać jego dużej przewagi nad alianckimi czołgami z których wiele jest bardziej przydatnych w grze  i tylko to chciałem zasygnalizować.

Wiemy z historii, ze Wittman zniszczył prawie tyle samo dział ppanc co czołgów, w grze jeśłi ktokolwiek zechce bawic sie Tygrysem królewski to i tak w pojedynku 1 na 1 z działem ppanc ma niewielkie szanse.

Jeszcze odnośnie awaryjności, Tygrysy były bardziej awaryjne od Panther ale Pantherom też było daleko do doskonałości porównanie z rosyjskimi czołgami pod tym wzgledem było również dla Panther druzgocące.

Cytuj
5. Wielu - najwyraźniej bezrozumnych graczy- inwestuje w Królewskie Tygrysy, proponuje przejrzeć zapisy walk paru graczy... , bo to już banialuki, że nikt ich nie kupuje/ wybiera... Poza tym po co mi wyłącznie ciężki czołg, który ma mało paliwa i jest wolny??? I tak najpierw używam artylerii, niemal nigdy nie mam walk czysto pancernych...

Przyznam że nie rozumiem jaka idea Ci przyświecała podczas tworzenia cytowanego punktu  Huh .

Cytuj
6. zamiast wytłuszczać rzędy cyfr, zwróć uwagę- przebicia są dla płyt czołowych, wiele Panter padło od przebić bocznych części pancerza... I co z tego, ze czołowy był super...

A jak się ma ta uwaga do mojego postu? Mnie chodziło o zachwianie proporcji między Tygrysem a Panterą na rzecz tej ostatniej.  W realiach gry, podczas bezpośredniego starcia tygrysa i Pantery w pierwszej kolejności liczyć się będzie inicjatywa, to Pantera odda pierwszy strzał nawet jeśli będzie atakował Tygrys, a to co najmniej wyrównuje przewagę uzbrojenia i  grubości pancerza u Tygrysa. Śmiem wątpić czy w rzeczywistości rezultat takiego starcia byłby podobny

Cytuj
7. Rozumiem, że ta samobójcza najwyraźniej Pantera będzie jeździć w stepie szerokim? Zaś Tygrys będzie w jarze ukryty? No i jadą po linii prostej, żadnych manewrów...

No nie do końca tak to sobie wyobrażam.

Ale, zakładam  że w chwili nawiązania kontaktu wzrokowego (bojowego) to raczej Pantera musiałaby manewrować w celu zbliżenia się do Tygrysa a nie na odwrót.  Jak by nie patrzeć Tygrys nawet stojąc w bezruchu miałby szansę kilka razy przymierzyć i strzelić zanim sam by się musiał martwić jak uniknąć ostrzału.  A w grze jest dokładnie na odwrót, to Pantera odda zawsze pierwsze  strzały.

Moim subiektywnym zdaniem Tygrys ma w tej grze zbyt niską przydatność dla gracza, czy tez jak kto woli pozycję w hierarchii swojej klasy. Moim zdaniem ta pozycja nie licuje z jego legendą i  udokumentowanymi historycznie wspaniałymi możliwościami.  Tej opinii nie zmienia jego awaryjność, której próba odwzorowania miała zapewne duży wpływ na taki a nie inny profil tej maszyny w efilu.  Ot i całe sedno mojego wywodu.


 P.S.
Niby mamy tego Królewskiego Tygrysa, a w praktyce jest to martwy gadżet, uważam że  cena danego sprzętu powinna być wykładnikiem jego przydatności w grze i pozycji jaka zajmuje w danej klasie a nie  tylko prostym odwzorowaniem historycznych realiów związanych z dostępnością. Tyczy to zarówno tego nieszczęsnego Tygrysa jak i wszelakich "nieudanych"  prototypów z których większość zaistnieje w tej grze nie tylko gwoli wierności historycznym faktom (co jest godne pochwały) ale również po to żeby stać się źródłem niespodziewanej gotówki (co jest chyba sprzeczne z realiami i założeniami twórców) bo ich cena zazwyczaj jest w rażącej dysproporcji w stos do ich możliwości i  gracze zamiast ich używać wymieniają je na prestiż, by zakupić tańszy i dużo lepszy sprzęt. Dla przykładu mozna by wziąc taki czołg niemiecki "Maus A" warty tyle co dwa Konig Tigery lub trzy Pantery G, a  nadający się tylko do wymiany na prestiż. ;(

Nawet gdyby ten Maus A kosztował tyle co zwykła Pantera to i tak zapewne nikt by go nie kupował, właśnie ze względu na niewielką przydatność więc nie rozumiem dlaczego jest on wyceniony tak astronomicznie, jego historycznie mała dostępność i w związku z tym sporadyczne występowanie na arenach walk w sposób wystarczający symulowałaby mała przydatność i  pojawienie się w grze zgodnie z historyczna chronologią co zapobiegłoby kupowaniu tego sprzętu we wcześniejszych okresach kiedy jego przydatność może nie byłaby aż tak problematyczna a jednocześnie ukróciłoby proceder zamieniania tego prototypu na niczym nieuzasadniony ekstra prestiż. Pomijam już to, ze wydaje mi się sporym nieporozumieniem, ze mechanizm gry udostępnia opcję wymiany prototypów ( jednostek zakupionych również) na prestiż.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 03:45:26 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #197 : Kwiecień 03, 2012, 07:47:44 »

Skoro wg Ciebie Tygrys jest jakoby taki bezużyteczny, drogi, to spójrz zatem najpierw na statystyki, bowiem tej drogi i jakoby niekupowany czołg, w tym odmiana królewska- jest często nabywana. Więc sobie przeczysz.

Nie ma w OG Tygrys przewagi nad Panterą??? To ciekawe... Jakoś w obronie samotna jednostka Tygrysów wielokrotnie mi wytrzymała wielokrotne ataki, Pantery zaś nie zdzierżyły...

A w grze jest dokładnie na odwrót, to Pantera odda zawsze pierwsze  strzały.
Bo to po masz INICJATYWĘ, by oddać m.in. MOBILNOŚĆ, zdolność do reakcji...

Cytuj
Nawet gdyby ten Maus A kosztował tyle co zwykła Pantera to i tak zapewne nikt by go nie kupował, właśnie ze względu na niewielką przydatność więc nie rozumiem dlaczego jest on wyceniony tak astronomicznie, jego historycznie mała dostępność i w związku z tym sporadyczne występowanie na arenach walk w sposób wystarczający symulowałaby mała przydatność i  pojawienie się w grze zgodnie z historyczna chronologią co zapobiegłoby kupowaniu tego sprzętu we wcześniejszych okresach kiedy jego przydatność może nie byłaby aż tak problematyczna a jednocześnie ukróciłoby proceder zamieniania tego prototypu na niczym nieuzasadniony ekstra prestiż. Pomijam już to, ze wydaje mi się sporym nieporozumieniem, ze mechanizm gry udostępnia opcję wymiany prototypów ( jednostek zakupionych również) na prestiż.

Sam sobie zaprzeczasz...  niewielką przydatność ma się nijak do tego, że jest wyceniony tak astronomicznie, to jak sam zauważyłeś:  jego historycznie mała dostępność...
Cytuj
w związku z tym sporadyczne występowanie na arenach walk w sposób wystarczający symulowałaby mała przydatność i pojawienie się w grze zgodnie z historyczna chronologią co zapobiegłoby kupowaniu tego sprzętu we wcześniejszych okresach kiedy jego przydatność może nie byłaby aż tak problematyczna
Huh? Czytasz Swe posty po napisaniu? A kiedy Maus miałby sobie hasać, skoro- realnie w ogóle tego nie czynił- a w grze masz późny okres, by oddać hipotetyczny czas ukończenia nad nim prac.

Z tego co się orientuje, to można ustawić zakaz sprzedawania prototypu, a skoro grasz tak hiper historycznie, to nie sprzedawaj, nie wystawiaj w ogóle prototypu, bo przecież go REALNIE nie było wówczas, jak otrzymałeś go... A poza tym pogadaj z Hansenem, on gra na etatach, pograj tak, skoro nadal masz za mało wierności...

Cytuj
to i tak obawiam się, że za sprawą niewielkiej  w porównaniu z Panterą przydatności popyt na Koenig Tigery byłby prawie zerowy .
A dlaczego nagle miałby być wielki? Masz misję tworzenia armii pancernych z tych kolosów? Właśnie sporadyczne występowanie byłoby idealnym oddaniem historyczności... więc jak to już jest z Twymi racjami- amunicja ma być wierna, występowanie nie?

A że Pantera G to najlepszy czołg, a dlaczego nie? To właściwie dopiero pierwsza w pełni dopracowana wersja tego niemieckiego CIĘŻKIEGO czołgu- różnica wagowa między nim a IS-em- to ok 2 tony! Błędem jest ciągłe klasyfikowanie jego jako średniego...
PZKpfW V ausf G łączył dynamikę z dobrym czołowym opancerzeniem ze świetnym działem, zatem cóż dziwnego, by w grze to oddać?

Ostatnie 4-6 numerów Poligonu i Techniki wojskowej masz omówienie tych ?rewelacyjnych? Panter i boskich Tygrysów. Poczytaj sobie ich testy, uzasadnienie sensowności zastosowania ich, może wtedy takie rewelacje niemieckiej strony nieco zrzedną. Wiesz Rudel też niby zatopił Marata, ale Rosjanie go zezłomowali dopiero w latach 50-tych, wcześniej dzielnie służył jako ruchoma bateria...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 07:50:45 wysłane przez Zsamot » Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
majerek
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 838



« Odpowiedz #198 : Kwiecień 03, 2012, 11:38:11 »

jeśli wziąć pod uwagę instytucję "overunna" to nie siła armaty w grze jest najważniejsza tylko mobilność i ilość amunicji a w dalszej perspektywie inicjatywa. Grubość pancerza ma znaczenie drugorzędne. 
Strasznie dużo piszecie i nie nadążam z czytaniem  Wink ale odniosę się do powyższego fragmentu
Zdecydowanie przy Szarży grubość panceża (chyba chodzi o punkty obrony naziemnej) ma znaczenie i to olbrzymie, bo jak byś chciał rozjechać np ruskiego IS skoro on się nie chce dać rozjechać bo ma dużo punktów obrony. A z drugiej strony ma również sporo punktów ataku pancernego (HA) więc im więcej punktów obrony ma twój czołg (jednostka) tym łatwiej rozjechać przeciwnika, bo przewidywany wynik starcia będzie np 5:0 a nie 5:1 (gdzie szarży nie zrobisz)
Tak na marginesie to ja uwielbiam Tygrysy (szczególnie SS Elite  Grin), choć Pantera ze swoim zasięgiem ruchu ma sporo zalet
Zapisane

Nie bo nie Smiley
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #199 : Kwiecień 03, 2012, 12:06:34 »

Tak, czytam swoje posty, i zastanawiam sie czy Ty równiez to robisz, a przynajmniej czy czytasz moje posty, bo część Twojej odpowiedzi to chyba nie dotyczy mojego postu  Evil.

Cytuj
Nie ma w OG Tygrys przewagi nad Panterą??? To ciekawe... Jakoś w obronie samotna jednostka Tygrysów wielokrotnie mi wytrzymała wielokrotne ataki, Pantery zaś nie zdzierżyły...


Ja tam wolę w obronie duzo tańszą samotną jednostkę AT, a za cenę tygrysa mogę se sprawic super obronę z innych jednostek.

Odnosnie Mausa A to widocznie nie zrozumiałeś mojego wywodu, bo w żadnym fragmencie swojej wypowiedzi nie przeczę sobie.

Cytuj
Czytasz Swe posty po napisaniu? A kiedy Maus miałby sobie hasać, skoro- realnie w ogóle tego nie czynił- a w grze masz późny okres, by oddać hipotetyczny czas ukończenia nad nim prac.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem i nie powtarzaj bezzasadnie niczym mantry pytania, czy czytam swoje wypowiedzi. Cena Mausa nijak się ma do jego wartości bojowej. A za sprawą możliwości zamiany go na prestiż psuje rozgrywkę. Nawet gdyby Maus był 3 krotnie tańszy, to występując w sprzedaży w takim a nie innym okresie historycznym nie byłby kupowany przez graczy, a to by wystarczająco dobrze odzwierciedlało praktyczny brak jego występowania na arenach  walk II wojny św.

Cytuj
A że Pantera G to najlepszy czołg, a dlaczego nie? To właściwie dopiero pierwsza w pełni dopracowana wersja tego niemieckiego CIĘŻKIEGO czołgu- różnica wagowa między nim a IS-em- to ok 2 tony! Błędem jest ciągłe klasyfikowanie jego jako średniego...
PZKpfW V ausf G łączył dynamikę z dobrym czołowym opancerzeniem ze świetnym działem, zatem cóż dziwnego, by w grze to oddać?

A czy ja mówię, ze nie może tak być? Ja powiedziałem tylko, że to trochę nie pasuje do legendy jaka jest przypisana Tygrysowi i że  korelacja cen Panter i Tygrysów nie odzwierciedla ich faktycznej wartości w OG

Skoro Panther G ma byc najlepszym czołgiem to niech kosztuje najwięcej i tym samym zrobi się miejsce dla funkcjonowania w grze Tygrysów.

Wittman swoja najgłośniejszą akcję przeprowadził na Tygrysie, to Tygrysy były największym postrachem przeciwników a nie Pantery.  Gram od pewnego czasu kampanię Hitlerjugend i tam dostałem Wittmana na samym początku gry w tygrysiej jednostce Panzer Elite (5/5), która w grze jest droższa od Panter G .  Rozegrałem kilkanaście scenów, i mój Wittman nijak nie może zabłysnąć na miarę prawdziwego Wittmana. Kupione kilka scenariuszy później Pantery maja kilkukrotnie lepsze osiągnięcia.  Gdyby Wittmana posadzić ma Panterę to by można odzwierciedlić jakoś jego geniusz i oddać mu tym samym to co królewskie, ale niestety Wittman pracował na Tygrysie więc Pantera mu nie pasuje Sad.  

P.S.
Cytuj
Skoro wg Ciebie Tygrys jest jakoby taki bezużyteczny, drogi, to spójrz zatem najpierw na statystyki, bowiem tej drogi i jakoby niekupowany czołg, w tym odmiana królewska- jest często nabywana. Więc sobie przeczysz.

Rzeczywiście muszę poprzeglądać staty  i  spróbować zrozumieć intencje i kalkulacje tych graczy, którzy decydują się na inwestycje w Tygrysa zamiast w Panterę. Jak na tę chwilę ja nigdy bym nie zamienił Pantery na Tygrysa.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 12:16:25 wysłane przez derwiszx » Zapisane

Gratia gratiam parti
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #200 : Kwiecień 03, 2012, 12:12:10 »

CENA to dostępność, nie wartość bojowa...

Ja też wybieram Panterę, jednak na czołg przełamania warto mieć Tygrysa, zwłaszcza jak ma jeszcze dobrego lidera, a w obronie to wolę czołg, bo łatwo mi łata każdą lukę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 12:13:51 wysłane przez Zsamot » Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #201 : Kwiecień 03, 2012, 12:31:05 »

Scenariusz St. Lo z kampanii Hitlejugend grany jako 3 w kolejności (po 2 BV) udało mi się wygrać jako BV tylko dzięki temu, że we właściwym momencie wstawiłem do St.Lo mój corowy  samobieżny antytank  JagdPanzIV oczywiście wspierany artylerią. Na tym etapie gry nie było mnie jeszcze stać na nic lepszego. Testowałem ten scen 3 razy. W żaden inny sposób nie szło utrzymać St.Lo. Piechota nawet najlepsza wymiękała pod ostrzałem wrogiej artylerii i zmasowanym atakiem lotnictwa i jednostek lądowych, a do ostrzeliwującej artylerii dobrać sie w tym scenie jest sporą sztuką i nie da się tego zrobić w kilka tur.

Być może, zadziałałalaby jeszcze opcja oddania tego miasta i odbicia go w późniejszym czasie, tego nie zdążyłem przerobić, może w następnej kampanii to przećwiczę.
Zapisane

Gratia gratiam parti
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #202 : Kwiecień 03, 2012, 02:39:04 »

Ale chyba źle wkleiłeś tego posta poniżej?
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #203 : Kwiecień 03, 2012, 03:18:14 »

u Adlera, on ma mnóstwo frontów i do tego jeszcze frakcji, jedna więcej by nie zaszkodziła Wink

To ja bym prosił o przykłady kampanii na efilu Adlera z mnóstwem frontów i do tego frakcji.

Nie jest sztuką narobienie frontów i frakcji w efilu. Sztuką jest to potem wykorzystać.

Tak na marginesie, to wcale Adler nie ma jakoś mocno rozbudowanego efila pod tym względem.
Sześć krajów ma u niego fronty i frakcje. 6 jest u Gustlika, 9 u Kaisera, 9 u Santiago (DWS). A rekordzistą jest MG43 -  31 (sic!) krajów z frontami i frakcjami.
Zapisane
sachiel24
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 74


« Odpowiedz #204 : Kwiecień 03, 2012, 04:10:30 »

Cytuj
By dać Tobie wreszcie konkrety, których Ty szczędzisz...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Panzerkampfwagen_V_Panther
armata 7,5 cm KwK 42 L/70 kalibru 75 mm, prędkość wylotowa pocisku 935 m/s dla wolframowych podkalibrowych pocisków PzGrW 35, pod koniec wojny stosowano pociski o prędkości wylotowej zwiększonej nawet do 1260 m/s, zapas amunicji wynosił 79 sztuk.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Panzerkampfwagen_I
Amunicja typu Patr SmK[4] umieszczona była w magazynkach o pojemności 25 szt. Te zaś w 6 pojemnikach (jeden z 8 magazynkami w wieży, pozostałe w kadłubie). Całkowity zapas amunicji wynosił 2250 nabojów.

Zaiste, ilość amunicji z d... wzięta... Ech.
Sorry,  Zsamolot, ale to chyba Ty nie czytasz co było napisane. Ilość amunicji do pantery podałem wcześniej 2 razy.  Zresztą jakie to ma znaczenie, skoro jakoby jest ona podawana w sposób "uproszczony"? Do czego zmierzam? Do tego, że to "uproszczenie" jest raczej niezauważalne, gdyż liczba amunicji bazuje na jej rzeczywistej ilości, a skoro tak, to uproszczenia nie ma. Gdyby było, to oba czołgi miałaby po równo, albo z niewielką różnicą. A skoro ammo jest odwzorowane w miarę realnie, to czemu nie zużycie tejże ammo?

Cytuj
Wysłany przez: Zsamot
A dlaczego nagle miałby być wielki? Masz misję tworzenia armii pancernych z tych kolosów? Właśnie sporadyczne występowanie byłoby idealnym oddaniem historyczności... więc jak to już jest z Twymi racjami- amunicja ma być wierna, występowanie nie?
Cytuj
Wysłany przez: derwiszx

Tak, czytam swoje posty, i zastanawiam sie czy Ty równiez to robisz, a przynajmniej czy czytasz moje posty, bo część Twojej odpowiedzi to chyba nie dotyczy mojego postu  Evil.
Racja, ta część dotyczyła mnie, ale że w tym czasie smacznie spałem, to dostało się Tobie  Grin

Cytuj
Wysłany przez: czata

Cytat: sachiel24  Dzisiaj o 01:00:23
u Adlera, on ma mnóstwo frontów i do tego jeszcze frakcji, jedna więcej by nie zaszkodziła Wink

To ja bym prosił o przykłady kampanii na efilu Adlera z mnóstwem frontów i do tego frakcji.

Nie jest sztuką narobienie frontów i frakcji w efilu. Sztuką jest to potem wykorzystać.
Jedno drugiemu nie szkodzi. A poza tym tam było "przymrużone oko", więc nie każ mi bronić swojej wypowiedzi.
Cytuj
Tak na marginesie, to wcale Adler nie ma jakoś mocno rozbudowanego efila pod tym względem.
Sześć krajów ma u niego fronty i frakcje. 6 jest u Gustlika, 9 u Kaisera, 9 u Santiago (DWS). A rekordzistą jest MG43 -  31 (sic!) krajów z frontami i frakcjami.
A tego to nie wiedziałem. Z chęcią któryś przetestuję Smiley Niemniej Adler jeszcze swojego nie skończył, a na jego stronie - http://www.panzercentral.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=39526 jest już trochę, a w planach jeszcze więcej...
Zapisane
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #205 : Kwiecień 03, 2012, 07:38:44 »

Niemniej Adler jeszcze swojego nie skończył,

Żaden Autor efila jeszcze go nie skończył. I raczej nigdy nie skończy. Zmiany efila z jednej strony wymusza ciągle rozwijająca się gra, a z drugiej strony - twórcy kampanii.
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #206 : Kwiecień 03, 2012, 07:51:28 »

Niemniej Adler jeszcze swojego nie skończył,

Żaden Autor efila jeszcze go nie skończył. I raczej nigdy nie skończy. Zmiany efila z jednej strony wymusza ciągle rozwijająca się gra, a z drugiej strony - twórcy kampanii.


Ale PRL już zaimplementował. W ogóle zaskoczony jestem ilością  "poloniców" na jego stronie, no i jeszcze ten cytat w podpisie.
Czy on aby na pewno jest Szwedem? A może tylko tam mieszka?  To już drugi znany mi przypadek Szwedzkiej sympatii dla naszej przeszłości. Ostatnio np.  głośno było o teledyskach szwedzkiej grupy Sabaton o Powstaniu Warszawskim, Bitwie pod Wizną i innych.
Zapisane

Gratia gratiam parti
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #207 : Kwiecień 03, 2012, 10:14:56 »

A mógłbyś sprecyzować, co rozumiesz przez pojęcie "Ale PRL już zaimplementował"?

Bo ja nie znalazłem żadnej polskiej jednostki w jego efilu, która by weszła po maju 1945 roku.
Zapisane
derwiszx
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 884


« Odpowiedz #208 : Kwiecień 03, 2012, 10:40:55 »

Skoro przeglądałeś jego efil to może masz jednak lepszy przegląd sytuacji, ja tego nie robiłem.
Swoje spostrzeżenia oparłem na tym co dało się zauważyć na pierwszy rzut oka na forum Adlera w wątku poświęconym dyskusji o OpenAK.

A tam wśród Nations (fronts) obok kraju Poland pojawia się również kraj PRL (Peoples Republic of Poland) Cheesy. Jest  też dosyć gorąca dyskusja na  temat armi PRL pomiędzy Blitzstoperem i Adlerem i w zakładce poświęconej PRL są wymienione poniższe frakcje:

Armia Ludowa
Soviet-equipped Poles 
Post-war Polish regular army  ( LWP)
Mechanised
Cavalry

Być może to dopiero w fazie projektu jest, skoro nie widziałeś kraju PRL  wśród krajów dostępnych w jego efilu.
Zapisane

Gratia gratiam parti
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #209 : Kwiecień 03, 2012, 10:48:24 »

Kraj 16 Polska/Republic of Poland w efilu Adlera ma następujące fronty:
#Homeland
#Warsaw
#Great Britain
#Western Europe
#Libya
#Italy
#Atlantic Ocean
#Baltic Sea
#Scandinavia
#Middle East

I frakcje:
@Regular Army
@Navy
@Light ships
@Submatines
@Cruisers
@Air force
@Fighters
@Bombers
@Recon planes
@Corps and Army units
@Infantry division
@Cavalry brigade
@Mechanised/Armoured
@Mountain
@Militia
@AK
@Narodowe Sily Zbrojne
@Airborne
@French-equipped
@British-equipped
@Successful

PS. Wiesz, kto się kryje pod nickiem Blitzstoper?
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.138 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.027s, 1q)