Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 07:41:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kilka pytań nowicjusza.  (Przeczytany 154283 razy)
Hansen
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 3540


Bierz co się da,niech się dzieje co chce.


« Odpowiedz #45 : Październik 19, 2010, 10:30:25 »

Dlaczego wojska waffen-ss są droższe bo nie bardzo to rozumiem...czym się np. różniła Pantera WH od SS???
Zapisane
connor71
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 326


« Odpowiedz #46 : Październik 19, 2010, 10:56:34 »

Dlaczego wojska waffen-ss są droższe bo nie bardzo to rozumiem...czym się np. różniła Pantera WH od SS???
Pantera WH różni się tym od Pantery SS, że była częściej dostępna dla WH niż dla SS.
Inaczej mówiąc SS dostawało nowy sprzęt później i w mniejszej ilości niż WH dlatego dla SS jest droższy. Gustlik to wyjaśniał przy okazji wprowadzenia do efile'a kraju Waffen SS:
http://www.forum.gildiageneralow.pl/gustlik-center/gustlik-efile-wersja-5-0-!!!/0/
Zapisane
Hansen
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 3540


Bierz co się da,niech się dzieje co chce.


« Odpowiedz #47 : Październik 19, 2010, 11:18:39 »

Pantera WH różni się tym od Pantery SS, że była częściej dostępna dla WH niż dla SS.

No nie do końca to prawda....sprawdź ile wyprodukowano Panter w wersji bojowej  i ile przydzielono przez całą wojnę do dywizji pancernych ss a ile do WH i zobacz jak to wychodzi procentowo.......ale pancerz i działo miały takie same ? czy może robotnicy którzy produkowali dla ss więcej zarabiali?  Więc dla mnie to bezsens kupować takie jednostki Wink
Zapisane
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #48 : Październik 19, 2010, 11:34:06 »

Pantera WH różni się tym od Pantery SS, że była częściej dostępna dla WH niż dla SS.

No nie do końca to prawda....sprawdź ile wyprodukowano Panter w wersji bojowej  i ile przydzielono przez całą wojnę do dywizji pancernych ss a ile do WH i zobacz jak to wychodzi procentowo.......ale pancerz i działo miały takie same ? czy może robotnicy którzy produkowali dla ss więcej zarabiali?  Więc dla mnie to bezsens kupować takie jednostki Wink
Jakie masz źródła informacji na temat zarobków?
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2010, 11:40:04 wysłane przez Rozprza » Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #49 : Październik 19, 2010, 11:37:41 »

CENA w efilu, to nie jest realna wartość jednostki w markach, czy dolarach. To jest wyznacznik DOSTEPNOŚCI jednostki w danym kraju.

Cytuj
ale pancerz i działo miały takie same ? czy może robotnicy którzy produkowali dla ss więcej zarabiali?

Jeszcze raz - CENA nie ma 100% przełożenia na ekonomię i warunki produkcji. Ani nawet na wartość bojową. Odnosi się do DYSTRYBUCJI sprzętu i możliwosci jego odnawiania. W jednostkach SS, przez długi czas upychano sprzęt zdobyczny, przejęty i.t.p.

Cytuj
Więc dla mnie to bezsens kupować takie jednostki

Nie musisz. Po prostu "sub-krajem" Waffen SS ma się grać trudniej. W zamian za to, niektóre jednostki, mają lepsze parametry - zwłaszcza inicjatywę.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #50 : Październik 19, 2010, 11:43:28 »

CENA w efilu, to nie jest realna wartość jednostki w markach, czy dolarach. To jest wyznacznik DOSTEPNOŚCI jednostki w danym kraju.

Cytuj
ale pancerz i działo miały takie same ? czy może robotnicy którzy produkowali dla ss więcej zarabiali?

Jeszcze raz - CENA nie ma 100% przełożenia na ekonomię i warunki produkcji. Ani nawet na wartość bojową. Odnosi się do DYSTRYBUCJI sprzętu i możliwosci jego odnawiania. W jednostkach SS, przez długi czas upychano sprzęt zdobyczny, przejęty i.t.p.

Cytuj
Więc dla mnie to bezsens kupować takie jednostki

Nie musisz. Po prostu "sub-krajem" Waffen SS ma się grać trudniej. W zamian za to, niektóre jednostki, mają lepsze parametry - zwłaszcza inicjatywę.
Gustlik, skąd masz tyle cierpliwości? Zaczynam się zastanawiać, czy istniejesz naprawdę Huh? Dunno czy jesteś Tworem Wirtualnym Laughing
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2010, 11:45:14 wysłane przez Rozprza » Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #51 : Październik 19, 2010, 11:56:06 »

Cytuj
Zaczynam się zastanawiać, czy istniejesz naprawdę Huh? Dunno czy jesteś Tworem Wirtualnym

Uszczypnąłem się - zabolało.... Jednak istnieję, choć też miałem pewne wątpliwości. Grin
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Hansen
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 3540


Bierz co się da,niech się dzieje co chce.


« Odpowiedz #52 : Październik 21, 2010, 09:34:50 »

Mam pytanie do Generałów Wink...ile pojazdów pancernych uczestniczyło w bitwie pod Prochorowką...z każdej ze stron???....
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #53 : Październik 21, 2010, 10:29:39 »

http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Prokhorovka
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Hansen
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 3540


Bierz co się da,niech się dzieje co chce.


« Odpowiedz #54 : Październik 22, 2010, 05:37:42 »

Ok może być Wink bo różnie piszą w książkach.  Polecam 6 numer Technika Wojskowa Historia...prawie cała o bitwie pod Kurskiem..na szczęście piszą prawdę i artykuły ciekawe.
Zapisane
Scheisskopf
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 73


« Odpowiedz #55 : Październik 24, 2010, 12:03:38 »

Ok może być Wink bo różnie piszą w książkach. 
Czołem
Książkowe opracowania po polsku o bitwie pod Prochorowką to dno. Jedyne co można polecić to Prochorowkę J. Domańskiego z Militariów. Ale to taka mini-książka.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2010, 12:06:06 wysłane przez Scheisskopf » Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #56 : Październik 24, 2010, 12:52:46 »

Najgorsze, ze nowsze opracowania to najczęściej bezmyślne przedruki- tym razem z zachodnie.. . Wspomniane czasopismo jest ciekawym wyłomem, ale trzeba pamiętać, ze nawet Niemcy mieli problem z opisem/ wyszczególnieniem strat. A co dopiero Rosjanie. Offtopic
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #57 : Październik 25, 2010, 12:08:53 »

Gustlik
wytłumacz koledze ,że pantera u ciebie jest droższa w Waffen SS, bo było ich więcej  niż w pułku wermachtu.
 Że SS było lepiej wyposarzone więc musi kosztować więcej, lub bo  ma lepsze parametry w pancerku.

bo to co piszecie o cenie wyprodukowania to jakieś bzdury Cheesy i facet ma rację pisząc iż kosztowała tyle samo bo kupowana była przez państwo i w zasadzie nikt nie wiedział gdzie trafi czy do Waffen SS czy wermachtu.
 Grin
chym statystyki po co wam ta wiedza ?
co do ruskich opracowań dotyczących bitwy pod prochorowką był bym ostrożny
Niemcy też chyba nie mieli się czym chwalić.
warto by się oprzeć w tej materii na jakimś naukowym opracowaniu historycznym
Zapisane
nekro
Starszy chorąży (Warrant Officer 4)
*
Offline Offline

Wiadomości: 55



« Odpowiedz #58 : Listopad 07, 2011, 12:10:28 »

Cześć. Jako iż tutaj nowicjusze mogą zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi to pytam. Pamiętam iż w podstawowym PG2 była możliwość saperami wysadzania mostów. Teraz w wersji pg2 w której pobrałem z portalu jak wczytuję niektóre mapy to ani razu nie mogłem go wysadzić. Czy to jest zależne od scenariusza a może wybierałem jednostkę saperów która tylko wydawała mi się saperami.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #59 : Listopad 07, 2011, 12:36:13 »

Z tego co pamiętam, to zależało od mapy, chyba te pierwotne z SSI- miały. Np. scenariusz Cytadela.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 16   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.189 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.018s, 1q)