Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 01:01:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2 3 ... 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kilka pytań nowicjusza.  (Przeczytany 154287 razy)
triste
Gość
« : Czerwiec 26, 2010, 06:37:46 »

Witam, to moje drugie podejście do gry Panzer General 2 (po wielu, wielu latach)... Mniej więcej radzę sobie z samą rozgrywką, jednak mam parę pytań, na które mimo poszukiwań (być może nieskutecznych) nie znalazłem odpowiedzi. Zaznaczam, że przeczytałem zamieszczone tutaj poradniki oraz inne pomoce, gram w wersję PG 1.02 ściągniętą z internetu (waga coś ponad 50 mega) bez żadnych dodatkowych map, kampanii itp. Oto te pytania:
1 -  która z jednostek niemieckiej piechoty to tak właściwie spadochroniarze? na logikę wynikało by, że to Fallschrimm, jednak udało mi się załadować na swoim lotnisku w samolot pionierów
2 - dlaczego nieraz mimo, iż posiadam lotnisko nie mogę załadować piechociarzy na samolot, gdyż widnieje info "air transport available:0", od czego to zależy?
3 - obiło mi się o uszy, że inżynierowie posiadają kilka ciekawych funkcji takich jak budowa mostów, rozkładanie lotnisk polowych itp, jednak nie zauważyłem by można coś takiego w grze robić, więc jak to jest? być może te funkcje dotyczą innych wersji gry...
4 - gdy moja jednostka (obojętnie jaka) znajdzie się na polu z rzeką zamienia się w taki jak gdyby most (przynajmniej tak mi się wydaje), co to właściwie jest? i dlaczego każda jednostka ma taką funkcję?
5 - chyba już ostatnia wątpliwość: rugged defense, co to właściwie oznacza (tak z grubsza to mniej więcej się orientuję, jednak prosiłbym o szczegóły) i od czego zależy?

to chyba wszystko, proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za odpowiedź...h
Zapisane
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 26, 2010, 07:18:39 »

1.   Spadochroniarze to ci, którzy się tak nazywają. Załadować można także inne jednostki, ale nie da się ich zrzucić. Za to można wyładować je na innym lotnisku. I nie wszystkie jednostki da się załadować.
2.   Właśnie zależy to od wartości liczbowej. 0 oznacza, że nie da się nic załadować. Pewnie brak lotnictwa transportowego.
3.   Inżynierowie i jednostki posiadające odpowiedniego lidera automatycznie zamieniają się w most, gdy staną na rzece. I faktycznie pełnią wtedy funkcje mostu. Rozkładanie lotnisk mają tylko nieliczne jednostki.
4.   W zasadzie patrz punkt 3. Nie wszystkie jednostki zamieniają się w most.
5.   Z grubsza oznacza to zaciekłą obronę. Jest to cecha piechoty przeciwko innej piechocie. Zależy od szczęścia.
Generalnie bardzo duże znaczenie ma efil, który wykorzystujesz do grania. To od niego zależy, która jednostka ma jakie cechy.

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 26, 2010, 07:26:27 »

Zanim zaczniemy rozmawiać o szczegółach dwie uwagi:

1) Wersja 1.02, to jest wersja moooocno przestarzała, która zawierała mnóstwo błędów i bugów część z nich, z czasem, została poprawiona, stąd mogą wynikać różne dziwne zachowania, których nie jestem w stanie wyjaśnić. Dzis już gramy na wersji 2.20
wiec to jest zupełnie inna jakość

2) Nie piszesz na jakim (czyim) efilu grasz, a jednostki poszczególnych autorów mogą się różnić co do oznaczeń i możliwości.

Cytuj
która z jednostek niemieckiej piechoty to tak właściwie spadochroniarze? na logikę wynikało by, że to Fallschrimm, jednak udało mi się załadować na swoim lotnisku w samolot pionierów

Wiele jednostek (w tym większość piechoty) można załadować i przewieźć samolotem, ale tylko spadochroniarzy można zrzucać w dowolnym punkcie mapy. Rozładunek pozostałych musi odbywać się na lotnisku.

Cytuj
2 - dlaczego nieraz mimo, iż posiadam lotnisko nie mogę załadować piechociarzy na samolot, gdyż widnieje info "air transport available:0", od czego to zależy?

To zależy od autora scenariusza. jeśli uznał, że w danej bitwie nie będzie do dyspozycji transportu lotniczego, to tak ustawił.

Cytuj
3 - obiło mi się o uszy, że inżynierowie posiadają kilka ciekawych funkcji takich jak budowa mostów, rozkładanie lotnisk polowych itp, jednak nie zauważyłem by można coś takiego w grze robić, więc jak to jest? być może te funkcje dotyczą innych wersji gry...

Co do mostów, to zależy od efila, na którym grasz i od tego jak autor efila ustawił możliwości inżynierów. natomiast na pewno, póki co, inżynierowie NIE MOGĄ budować lotnisk.

Cytuj
gdy moja jednostka (obojętnie jaka) znajdzie się na polu z rzeką zamienia się w taki jak gdyby most (przynajmniej tak mi się wydaje), co to właściwie jest? i dlaczego każda jednostka ma taką funkcję?

Taką ikonę powinna posiadać TYLKO jednostka potrafiąca budować mosty. Ale być może to błąd starej wersji gry.

Cytuj
chyba już ostatnia wątpliwość: rugged defense, co to właściwie oznacza (tak z grubsza to mniej więcej się orientuję, jednak prosiłbym o szczegóły) i od czego zależy?

"Rugged defence" pojawia sie na skutek różnicy poziomu okopania i doświadczenia jednostek piechoty. Jak dotąd zjawisko nie zostało jakoś super dokładnie opisane, ale zachodzi wtedy gdy atakujący uderza "z marszu" na jednostkę stojącą w mieście/lesie/górach. Działa wyłącznie w relacji piechota-piechota i gdy atakujący nie są inżynierami (pionierami), lub inną jednostką z cechę Engineer.

To tyle, co mogłem wyjaśnić na podstawie ogólnych danych. Niestety wersja 1.02, na której grasz, może powodować mnóstwo innych, dziwnych zjawisk, o których dziś już nikt nie pamięta, bo zostały dawno zlikwidowane.

PS - czata - jak widzę pisaliśmy razem Smiley

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2010, 07:28:34 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
triste
Gość
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 26, 2010, 11:10:57 »

Hm... co do tych mostów to może rzeczywiście jakiś błąd bo we właśnie zakończonym przeze mnie scenariuszu rolę takowego pełnił właśnie czołg  Roll Eyes Jeśli chodzi o efile (plik sprzętowy jeśli dobrze skumałem co to jest), to jest to chyba podstawowa wersja od SSI. Szczerze powiedziawszy przejrzałem właśnie ile jest dodatków, patchy, kampani, efilów do PG i dostałem zawrotu głowy, dlatego mam może trochę upierdliwą prośbę: jaka wg Was byłaby najlepsza wersja PG2 dla pojedynczego gracza nastawionego na kampanie, nie mam zamiaru grać przez internet, grę odpalam za pomocą tego programiku, który polecaliście na tutejszym forum (mam windows 7)? I jeszcze jedno: wyczytałem, że PG2 jest dostępny za darmo na stronie oficjalnej gry, jednak coś chyba ze mną jest nie tak, gdyż ja tej strony za Chiny Ludowe znaleźć nie mogę, a chciałbym mieć wersję "czystą". Zastanawiam się także nad ściągnieciem wersji Panzer General II Adlerkorps Edition v1.0, ma to sens czy może spróbować czegoś innego? Z góry dzięki za ewentualne rady, pozdrawiam.
Zapisane
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 26, 2010, 11:27:58 »

Aktualnie wersja Panzer General II jest w zasadzie tylko jedna - 220.
"Czystą" grę można pobrać w kilku miejscach. Tylko nie wiem, czy jest sens pobierać tą wersję gry.
Nie wiem, co to jest  Panzer General II Adlerkorps Edition v1.0.

Najlepiej zrobisz, jak pobierzesz stąd: http://rapidshare.com/files/274436510/PGPolska.zip.
Do tej wersji trzeba tylko dograć najnowszy panzer.dat ze strony http://www.adlerkorps.com/equipment/equipment.html i wszystkie kampanie stoją przed Tobą otworem.
Tylko pamiętaj! W zależności, od tego jaką chcesz grać kampanię, taki musisz wgrać sobie efil i plik z flagami. Nie wolno też zapomnieć o plikach map.

Pozdrawiam, Czata

PS. Gra, do której podany jest link ma jeszcze jedną zaletę. Posiada już niezbędne pliki map, by zagrać w polską kampanię o nazwie "Znak Orła".
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 27, 2010, 12:52:26 »

A ja Cie zapraszam, jeżeli zamierzasz grywać w kampanie- do Centrum Gustlikowego. Tam znajdziesz mnóstwo odpowiedzi na te i jeszcze inne- nie zadane- pytania. Wink
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 27, 2010, 01:34:17 »

Auć! Sorki, ale właśnie zmieniłem plik na rapidzie. Teraz jest tam aktualny, a wszystkie dane do downloadu są tu::

http://www.forum.gildiageneralow.pl/gustlik-center/pg2-gustlik-efile-download/0/

Zmieniłem nazwę pliku, żeby było wiadomo, której aktualizacji dotyczy.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #7 : Czerwiec 27, 2010, 11:22:49 »

Cytuj
jaka wg Was byłaby najlepsza wersja PG2 dla pojedynczego gracza nastawionego na kampanie

Chyba nie ma czegoś takiego jak "najlepsza wersja". To mniej więcej tak jakbyś zapytał o najlepszy samochód. Każdy lubi co innego i każdy ocenia inaczej tą "lepszość".

Pamiętaj, że kampanie pisze się na określony efil. Najwięcej kampanii napisane jest na efil Adlera, to nie ulega wątpliwości. Natomiast my tu gramy na moim efilu, na który też już trochę kampanii jest. Ale....

Nic nie przeszkadza, aby mieć kilka "Panzerów" w osobnych katalogach - każdy z innym efilem - i na każdym z nich grać kampanie dedykowane konkretnemu efilowi.

Cytuj
Nie wiem, co to jest  Panzer General II Adlerkorps Edition v1.0.

To jest po prostu PG2 z zainstalowanym efilem Adlera.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 27, 2010, 02:27:35 »

Witam na forum Welcome, myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie zacząć ponowną przygodę z PGII od efila Guistlika.
Na początek ściągaj PG2 z linku:
http://rapidshare.com/files/403024322/PGPolskaVI2010.zip , potem plik "panzer.dat" ze strony Adlera: http://www.adlerkorps.com/equipment/008dat24may10.exe
na koniec  wchodź na stronę: http://www.pg2.net.pl/ , ściągaj efil Gustlika i całą masę kampanii, Smiley jako pierwszą  polecam "Znak Orła".
Zapisane

Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #9 : Czerwiec 27, 2010, 02:54:46 »

Wczoraj aktualizowałem grę w paczce na rapidshare, teraz już jest tam wszystko zgodne ze stanem na czerwiec 2010, stąd nowe oznaczenie pliku zip. Tak, że od Adlera już nic nie trzeba dodawać. Tylko oczywiście paczki z dźwiękami trzeba ściągnąć według opisu w dziale Gustlik Center.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
triste
Gość
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 30, 2010, 06:11:16 »

Heh, dzięki za rady i polecenia, na pewno skorzystam. Wczoraj ukończyłem swoją pierwszą kampanię PG - Blitzkrieg i nasunęło mi się kolejne pytanie. Otóż nie zdarzyło się tak, że moje niektóre z moich ciężkich czołgów miały po 2 lub nawet 3 strzały na turę! Szczerze powiedziawszy nie bardzo wiem z czego to wynika (tzn fakt, że np jeden Królewski Tygrys mógł ostrzelać wroga 2x a drugi już nie). Zaznaczam, że dotyczyło to też jednostek bez dowódców a co za tym idzie bez specjalnych umiejętności. Jakaś zawiłość gry czy bug tej nieszczęsnej wersji 1.02 (i efilu)?
Zapisane
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #11 : Czerwiec 30, 2010, 07:14:34 »

Czołgi posiadają specjalną cechę, zwaną overunem. Polega ona na możliwości oddania kilku strzałów, pod warunkiem całkowitego niszczenia wcześniejszych jednostek.

Pozdrawiam, Czata
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #12 : Czerwiec 30, 2010, 09:37:40 »

No i pod warunkiem, że pierwsza atakowana jednostka jest na tyle słaba, że czołg rozjedzie ją "overrunem". Wtedy może strzelać do następnej - jeśli i tu pojawi się overrun - to do następnej i.t.d.
Warunek jest jeden - "overrun" trzeba wykonać z sąsiedniego pola, nawet jesli czołg może strzelać z dystansu.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #13 : Czerwiec 30, 2010, 10:56:01 »

No i pod warunkiem, że pierwsza atakowana jednostka jest na tyle słaba, że czołg rozjedzie ją "overrunem". Wtedy może strzelać do następnej - jeśli i tu pojawi się overrun - to do następnej i.t.d.
Warunek jest jeden - "overrun" trzeba wykonać z sąsiedniego pola, nawet jesli czołg może strzelać z dystansu.
Do tego właśnie służą czołgi! Zasadniczo... Rolling Najpierw zmiękczamy, a potem rozjeżdżamy. Tiger
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
triste
Gość
« Odpowiedz #14 : Lipiec 01, 2010, 10:47:25 »

Wczoraj aktualizowałem grę w paczce na rapidshare, teraz już jest tam wszystko zgodne ze stanem na czerwiec 2010, stąd nowe oznaczenie pliku zip. Tak, że od Adlera już nic nie trzeba dodawać. Tylko oczywiście paczki z dźwiękami trzeba ściągnąć według opisu w dziale Gustlik Center.
Kiedy uruchamiam wersję PG2 od Gustlika, właśnie tę z najnowszej paczki, w lewym dolnym rogu widnieje napis: "DATUP May 2007" Co on właściwie oznacza? To jest ta wersja panzer.dat czy może coś innego?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 16   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)