Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 02:44:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 [2] 3 4 ... 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kilka pytań nowicjusza.  (Przeczytany 154290 razy)
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #15 : Lipiec 01, 2010, 11:12:21 »

Nie przejmuj się - wszyscy tak mają. W sumie to trzeba by przerobić tę planszę, ale ciągle nie ma czasu.

Dla Ciebie najważniejsze jest to, co jest napisane w LEWYM GÓRNYM rogu: tam ma być numer wersji efila - obecnie 7.1. Będzie się zmieniał automatycznie, za każdym razem, kiedy będzie aktualizacja efila.

Natomiast datę pliku panzer2.dat (czyli to, co powinien pokazywać ten napis na dole) sprawdź po prostu w katalogu - ma być maj 2010. No, przynajmniej taki pakowałem Smiley
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
triste
Gość
« Odpowiedz #16 : Lipiec 03, 2010, 08:25:22 »

No cóż, pora na kolejne moje zapytania - mam nadzieję, że forumowa brać nie odczyta tego jako wyraz mojej upierdliwości. Po prostu zdaję się na Wasze doświadczenie i olbrzymią wiedzę na temat tej wspaniałej gry. Aż dziw bierze,  że jeśli się nie mylę PG2 nie został nigdy wydany na naszym rynku, a co za tym idzie nie ma dostępu albo jest on mocno utrudniony do dokumentacji w języku polskim. Ok, do rzeczy...
1. Pytanie do Gustlika: na stronie www.PG2.net.pl znajduje się spolszczenie do gry. Co ono właściwie spolszcza i czy warto je zainstalować (teoretycznie powinienem je zainstalować i sam sprawdzić, jednak boję się, że coś namieszam w plikach)?
2. Czy istnieje jakiś sposób na uruchomienie PG2 ze wszystkimi smaczkami (muzyka, filmiki) na windows 7 (64 bity)? Co prawda gram za pomocą DxWnd4PG jednak nie ma materiałów filmowych, a na D3DWindower gra się jakoś ciężko (szczególnie przewija ekran). Na forum adlera wyczytałem, że istnieje pewien sposób na cieszenie się pełnią PG pod w7 - trzeba tylko pozyskać wersję PG z www.gog.com (dostosowana do visty i chyba w7 także) . Dla mnie jest to nieosiągalne ze względu na to, iż nie mam odpowiedniej karty kredytowej (serwis gog przeznaczony jest głównie dla zachodnich graczy, płaci się w $). Może ktoś z Was posiada tę wersję?
3. Pytanie odnośnie rozgrywki, a konkretnie jednostek zwiadu: jak rozkładadają się punkty ruchu takiej jednostki? Tzn zauważyłem, że na krótszych dystansach mogę się nią poruszyć kilkakrotnie, natomiast jeśli przesunę ją za daleko nie ma już kolejnej możliwości ruchu. Czy jest na to jakiś wzór, schemat?

Z góry dzięki za kolejne odpowiedzi
PS. Wszelkie swoje wątpliwości - by nie siać zamętu na forum - postanowiłem sygnalizować w tym temacie...
Zapisane
Greg
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 536



WWW
« Odpowiedz #17 : Lipiec 03, 2010, 11:37:40 »

No cóż, pora na kolejne moje zapytania - mam nadzieję, że forumowa brać nie odczyta tego jako wyraz mojej upierdliwości. Po prostu zdaję się na Wasze doświadczenie i olbrzymią wiedzę na temat tej wspaniałej gry. Aż dziw bierze,  że jeśli się nie mylę PG2 nie został nigdy wydany na naszym rynku, a co za tym idzie nie ma dostępu albo jest on mocno utrudniony do dokumentacji w języku polskim. Ok, do rzeczy...
1. Pytanie do Gustlika: na stronie www.PG2.net.pl znajduje się spolszczenie do gry. Co ono właściwie spolszcza i czy warto je zainstalować (teoretycznie powinienem je zainstalować i sam sprawdzić, jednak boję się, że coś namieszam w plikach)?
Pytaj śmiało, jeszcze nie tak dawno sam borykałem się z podobnymi zagadkami Smiley
Odnośnie spolszczenia to ja czuję się w obowiązku odpowiedzieć:
Śmiało sobie je zainstaluj, spolszcza wszystko i jest niczym innym jak dwoma plikami tekstowymi z efila "gui97" i "misc" .

Więc kilka zasad:
1. Jest kompatybilne tylko z efilem Gustlika, czyli w efilach Adlera SSI lub innych mogą wystąpić niezgodności w tłumaczeniu
2. Najpierw instalujesz najnowszego efila Gustlika
3. Potem zastępujesz w PG2 dwa pliki (te rozpakowane ze GustlikEfilePL.zip)  wskazane powyżej
4. W przypadku, kiedy spolszczenie się znudzi lub z innego powodu będziesz chciał wersje oryginalną,  znowu  kopiujesz najnowszego efila zastępując wszystkie pliki.

Miłego grania po Polsku Smiley

(PS oczywiście jak pisałem o instalacji miałem na myśli zwykłe przekopiowanie plików - ja do tego używam Total Commander - najlepiej się nadaje.)

2. Czy istnieje jakiś sposób na uruchomienie PG2 ze wszystkimi smaczkami (muzyka, filmiki)

Tutaj zależy od danej kampanii, czy autor pisząc kapanie podpisał jakieś samcki i musy.
Dla kampanii napisanych pod GustlikEfile wszystkie musy i smacki są na stronie http://www.pg2.net.pl/
Adler do swoich kampanii też umieścił na swojej stronie.
Zapisane

Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #18 : Lipiec 04, 2010, 07:54:30 »

Cytuj
3. Pytanie odnośnie rozgrywki, a konkretnie jednostek zwiadu: jak rozkładadają się punkty ruchu takiej jednostki? Tzn zauważyłem, że na krótszych dystansach mogę się nią poruszyć kilkakrotnie, natomiast jeśli przesunę ją za daleko nie ma już kolejnej możliwości ruchu. Czy jest na to jakiś wzór, schemat?

Jednostka typu recon porusza się wielokrotnie, ale tylko w ramach określonej liczby pól swojego zasięgu. Aby mogła wykonać następny ruch, po pierwszym muszą jej zostać PRZYNAJMNIEJ dwa pola ruchu.
Czyli - jeśli zwiad ma zasięg = 8, to aby mógł wykonać drugi ruch - pierwszy nie może być dłuższy niż 6.
Oczywiście jest jeszcze kwestia rodzaju terenu, na którym ma sie odbyć ten drugi ruch i typu trakcji, którą posiada jednostka. Jeśli jest to jednostka kołowa, a przed nią są góry, to te dwa pola zapasu mogą nie wystarczyć. Wtedy nie będzie drugiego ruchu.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Hansen
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 3540


Bierz co się da,niech się dzieje co chce.


« Odpowiedz #19 : Październik 08, 2010, 06:33:01 »

Witam,mam kilka pytań.  Od lat gram w PG2 kampanie szczególnie Adama Bolesty.  Kiedyś zagrałem Gustika  ''Żelazny krzyż'' jak mnie pamięć nie myli i pamiętam że ściąganie map itp. było jakieś trudne i czasochłonne...kompletnie nie znam się na kompach...ale jakoś się udało.....na szczęście miałem zapisaną na którejś z partycji więc ostatnio sobie pograłem na 50%.....jest bardzo łatwa Wink

I teraz pytanie do Ciebie Gustlik ,czy nie możesz wszystkich map,scenariuszy i kampanii+Twój efile nagrać na płytę i ją sprzedawać jak to jest z płytą A.Bolesty.....pamiętam że tylko wystarczyło mieć PG2 na dysku...wkładałem płytę od,Adama sama się rozpakowała i do boju....a gram od zawsze i myślę że wielu graczom ułatwiło by to życie Smiley

Dzisiaj rozmawiałem z Adamem i namawia mnie do gry w lidze......mógłbym spróbować ale kompletnie nie wiem co i jak i gdzie.....mi wszystko najlepiej tłumaczyć łopatologicznie Smiley.......pomożecie? Smiley

I tak jeszcze myślę że najlepiej to grać na jednym efilu ...(Gustlka)....bo zakładam że to  na nim będę teraz grywał....bo się za bardzo mąci w głowie....moim zdaniem najlepiej wybrać sobie to co komu odpowiada....dlatego zawsze grałem kampanie Adama bo są najtrudniejsze.

Pozdrawiam.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #20 : Październik 08, 2010, 06:47:43 »

1.Witaj. Wink
2. Liga gra na innym efilu, niż my tutaj kampanie. Dlaczego? Oczywiście można szukać przyczyn, a można grac na dwóch różnych. Wink
3. Żelazny Krzyż"- stara, ale b. grywalna kampania, ostatnie dwa , trzy scenariusze może słabsze, ale są tam perełki jak Banditen. Wink
4. Naprawdę jest tu parę osób, które na pewno Tobie pomoga, wystarczy przesledzic forum, ja tu swego czasu MNÓSTWO pytań zadałem, zatem w wolnym czasie przejrzyj je, skopiuj do Worda- ja tak zrobiłem i zawsze mam mały poradnik. Jak bedziesz zainteresowany- służę swym "skryptem".
5. Tak Adam chce na tym zarobić- Jego wybór, z tego co wiem, to Gustlik woli formę non- profit-(ja mu wiszę parę piw, co prawda, ale Bestia nie chce do Gniezna zawitać. Wink ) mnóstwo czasu i starań dokłada, by to działało, teraz jest jeszcze Parę Osób, co Go wspomagaja: Greg, Rozprza, Kowdar, Czata i wiele innych (przepraszam, jak kogoś pominąłem (WYEDYTUJĘ później!)- śmiało zatem uderzaj i pytaj.
6. W open nie masz problemu z mapami. Wink
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2010, 06:50:14 wysłane przez zsamot » Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #21 : Październik 08, 2010, 08:26:50 »

Zsamot napisał mniej więcej o co chodzi, ja teraz dodam to "więcej":

Cytuj
Kiedyś zagrałem Gustika  ''Żelazny krzyż'' (...) na 50%.....jest bardzo łatwa

To była kampania napisana WYŁĄCZNIE dla testowania efila. Miusiała być łatwa, żeby szybko sprawdzić mozliwości jednostek, a nie męczyć się ze scenariuszami jako takimi.

Cytuj
pytanie do Ciebie Gustlik ,czy nie możesz wszystkich map,scenariuszy i kampanii+Twój efile nagrać na płytę i ją sprzedawać jak to jest z płytą

Nawet gdybym chciał, to nie mogę, bo moje kampanie korzystają z różnych map, nie tylko tych, które sam zrobiłem i byłoby to mocno nie fair gdybym usiłował sprzedawać nie swoją własność. Z 900 map jakie istnieją dla PG2 tylko 30 jest mojego autorstwa, zatem... sam sobie odpowiedz.

Teraz będzie szersze wyjaśnienie. Otóż społeczność PG2 od 13 lat opiera sie na twórczości dobrowolnej i OTWARTEJ dla wszystkich. Głównie dlatego, że jeden umie robić mapy, inny pracuje nad dźwiękami, ktoś inny robi efila, ktoś jeszcze inny robi do niego ikony, a kolejny buduje na nim kampanie - jak teraz wycenić wkład pracy....?

W gronie, w którym ja się obracam NIE STOSUJE się handlu elementami ani całością dodatków do PG2. Tak jest przyjęte na całym świecie i mimo NIELICZNYCH wyjątków nie zamierzam tego zmieniać. 

Nawet słynny "007", który był autorem poprawek do silnika gry - od wersji 1.02 do wersji 2.20 - (jakieś 8 lat) nigdy niczego nie robił za pieniądze.

Zresztą PG2 to już jest sprawa (dla mnie) prawie zamknięta - odkąd pojawił się Open General. Jest to następca PG2 stworzony przez Luisa Guzmana - człowieka, którego wkład w istnienie i rozwój PG2 jest nie do przecenienia. Luis stworzył grę od podstaw, pracując w ramach wolnego czasu i nigdy nie wspomniał o jakimkolwiek wynagrodzeniu.

Samo nazwanie gry słowem "Open" sugeruje, że jest to pomysł otwarty dla wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc.

Jak zatem wyglądałby ktoś, kto zażyczyłby sobie pieniędzy za mapę czy kampanię, w sytuacji gdy inni (inny) poświęcając cały swój czas, budują grę, od podstaw, za darmo?

Dlatego zawsze chętnie pomogę ale jakiekolwiek propozycje finansowe mnie nie interesują, co więcej - jestem im skrajnie niechętny.

Cytuj
namawia mnie do gry w lidze......mógłbym spróbować ale kompletnie nie wiem co i jak i gdzie.....mi wszystko najlepiej tłumaczyć łopatologicznie Smiley.......pomożecie?

W tym, to akurat niespecjalnie się przydam bo jestem graczem typowo kampanijnym, w lidze nigdy nie grałem. Gra człowiek vs człowiek rządzi się jednak innymi prawami - organizacyjnymi i technicznymi.

Cytuj
I tak jeszcze myślę że najlepiej to grać na jednym efilu ...(Gustlka)....bo zakładam że to  na nim będę teraz grywał

O ile wiem - liga, a raczej to, co z niej zostało - gra na efilu RSF i raczej nie ma woli zmiany tej sytuacji, mimo przeprowadzonej kiedyś dyskusji na ten temat.

Zresztą - jak powiedziałem - teraz wszyscy już przenoszą się na OpenGenerala i klasyczny PG2 nie będzie już więcej rozwijany. To dotyczy także mojego efila. W tej chwili cały czas poświęcam na efila dla OG i niestety nie stać mnie na prace na "cztery ręce".
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2010, 08:34:10 wysłane przez Gustlik » Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #22 : Październik 08, 2010, 08:42:44 »

Open to przyszłość, a wersja ligowa to zamknięta droga... Ale, zachęcam do gry ligowej, bo dużo ciekawsza jest gra przeciw człowiekowi! Mam nadzieję, że kiedyś zagramy w lidze na Open, e-filu Gustlika i polskich scenach  Clap
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #23 : Październik 08, 2010, 08:53:54 »

 Offtopic

Sa próby stworzenia pod OpenGen mozliwosci grania kampanii w trybie dwuosobowym.  Box
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Hansen
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 3540


Bierz co się da,niech się dzieje co chce.


« Odpowiedz #24 : Październik 08, 2010, 09:59:40 »

Ok....zrozumiałem.    Kampania na dwie osoby to by była rewelacja.   Ja wolę Smiley   

Pomału pomaga mi   ''Zsamot''   już ściągnąłem OG i na razie mogę grać w polską kampanię....w poniedziałek pomału reszta.

Kiedyś pisałem jako Leggio.....zajmuję się wojskowością i historią,więc  mogę pomóc w tworzeniu kampanii ale tylko na papierze na kompach się nie znam.....mogę zrobić projekt i przesłać.

Lubię kampanie historyczne...zawsze można zmienić bieg historii Wink



Zapisane
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #25 : Październik 09, 2010, 04:56:43 »

Ok....zrozumiałem.    Kampania na dwie osoby to by była rewelacja.   Ja wolę Smiley   

Pomału pomaga mi   ''Zsamot''   już ściągnąłem OG i na razie mogę grać w polską kampanię....w poniedziałek pomału reszta.

Kiedyś pisałem jako Leggio.....zajmuję się wojskowością i historią,więc  mogę pomóc w tworzeniu kampanii ale tylko na papierze na kompach się nie znam.....mogę zrobić projekt i przesłać.

Lubię kampanie historyczne...zawsze można zmienić bieg historii Wink

Daj pomysł, materiały (jednostki, sprzęt, przebieg działań) i scen po scenie można robić (w miarę możliwości  Grin). Duża trudność to wybranie map. Ja odstawiłem kampanię GO "Piotrków" z powodu braku mapy Tomaszowa. Kiedyś wrócę do tego...



Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #26 : Październik 09, 2010, 07:11:36 »

 Offtopic

Cytuj
odstawiłem kampanię GO "Piotrków" z powodu braku mapy Tomaszowa.

Myślę, że przy pewnej dozie tolerancji, mapę Tomaszowa mogłaby zagrać mapa "Lokhvitsa"....
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #27 : Październik 09, 2010, 08:49:20 »

Offtopic

Cytuj
odstawiłem kampanię GO "Piotrków" z powodu braku mapy Tomaszowa.

Myślę, że przy pewnej dozie tolerancji, mapę Tomaszowa mogłaby zagrać mapa "Lokhvitsa"....
Już mam  Grin
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2010, 08:55:05 wysłane przez Rozprza » Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Hansen
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 3540


Bierz co się da,niech się dzieje co chce.


« Odpowiedz #28 : Październik 11, 2010, 06:59:07 »

Nie chcę zaczynać nowego wątku więc będę pisał tutaj.

Popatrzyłem jak grają Generałowie. Więc mój wniosek jest taki Wink....ja gram zawsze dywizjami. Napiszę kilka etatów:

Dyw.Panc.   Pułk Panc. 1xPanther,1xPzIV
                       Pułk Art. 1xhb105,1xhb150 lub Nebel
                       Bat. Rozpoznawczy  1 dowolny pojazd
                       Bat.plot. 1 dowolny ale nie 88(ta jest przeznaczona na korpus)
                       Bat StuG lub Niszczycieli czołgów,jeden do wyboru batalion i jeden pojazd ppanc.
                       Nie występuje bat.Pionierów bo jedna ikona to jeden pułk.....więc u mnie pierwszy to  pułk .gren.panc. a drugi to pionierzy.Oba przemieszczają się na SPW.

Do tego środki korpuśne:wiadomo ciężka hb,czołg ciężki,plot,niszczyciel czołgów ...ogólnie różnie ale bez przesady Smiley

Dyw.Gren.Panc.  1xStug
                                1xJagdpanzer IV
                                pułki przemieszczają się na ciężarówkach....brak Nebla a reszta jak w Dyw.Panc......oczywiście bez czołgów.

I teraz takie moje spostrzeżenie.Powiedzmy niech będzie to Operacja Barbarossa....Wehrmacht nie był wcale mobilniejszy od sowietów większość do dywizje piechoty które ''goniły'' czołgi.

Mój etat wygląda tak....wiadomo zmieniał się...
2xpułk piechoty
1xpionier(powiedzmy że robi za batalion fizylierów i batalion pionierów)......albo tylko dwa pułki,pierwszy to piechota a drugi to pionierzy.Ten uważam za lepszy bo za dużo piechoty to tez niezdrowo Wink
art. 1xhb105,1xLiG+zaprzęgi
plot 1x20 lub 37 +zaprzęg
ppanc...to jeden dowolny...od 37 Wink  do Mardera lub Hetzera
rozp. to rowerzyści

Wiadomo że w jednostkach Waffen-SS...zamiast piechoty będą Gren SS. a w dywizjach szybkich Gren.Panc.SS i to samo kawaleria.

Inne jednostki to Dyw.spadochronowe,Górskie i inne.  I pod te etaty powinno się dostosować etaty Sowietów i Aliantów.


Pograjcie w kampanie dywizjami i na 50% ....i proszę o komentarze.Grajcie tylko na etatach i pamiętajcie żeby dywizjami walczyć osobno(tak by dana wykonywała swoje zadanie) oczywiście że nieraz będzie potrzebować jakiegoś wsparcia(lotnictwa,środki korpuśne)

Moim zdaniem można by stworzyć kampanię obejmująca całą II wś. z max. ilością bitew,chyba 50 jak mnie pamięć nie myli.
Walcząc dyw.piechoty i przede wszystkim trzymając się etatów gwarantuję że nie będzie tak różowo(mimo że z czasem Niemcy będą coraz silniejsi) oczywiście trzeba by wydłużyć tury aby piechota mogła zaistnieć.

Trzeba też pamiętać że po bitwie pod Kurskiem dywizje pancerne walczyły do końca wojny w Kampfgrupach Wink  i czołgów było jak na lekarstwo.Więc wyobraźcie sobie że macie ich np.4-5+ppancki....a Rosjanie 20-30 podczas jednej bitwy........co wy na to???
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #29 : Październik 11, 2010, 07:45:06 »

A ja bym ten wpis przeniósł do Gustlik centrum=>wątek o kampaniach, ew. zbliżony tutaj.
Co do słów Hansen'a: zamysł ciekawy, tylko że kto będzie się męczył jakimiś ograniczeniami, skoro przy najbliższej okazji wymieni wszystko, bądź ulepszy??? Niemniej pewnym rozwiązaniem byłoby zablokowanie dużych zakupów=> w ramach danej kampanii oczywiście.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Strony: 1 [2] 3 4 ... 16   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.006s, 1q)