Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 24, 2024, 07:53:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gra on-line w Panzer General II  (Przeczytany 45330 razy)
Misiek23
Gość
« : Grudzień 18, 2006, 11:09:03 »

 Heja !! W anzera zaczelem gra kupe lat temu, pewnie jak wszyscy, ale teraz niedawno wpadlem na pomysl ze mozna powalczyc troche przez nete Smiley Niestety poprzednia pelna wersja gry poszla sie tiiiiiiiiiiii wraz z plyta z ktorej odeszla farba :/ A terazniejsza wersja Panzera jest okrojona i niestety nie moge sie laczyc przez neta :/ Jesli wiecie dlaczego prosze o pomoc. A jesli ktos wie gdzie kupie nawet orginalna wersje gry bede wdzieczny za pomoc !! Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2007, 05:47:14 wysłane przez Depet » Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #1 : Grudzień 19, 2006, 01:40:40 »

Misiek23 witamy na forum - zapraszam do rejestracji w Lidze....cieszy mnie Twój entuzjazm....po pierwsze gramy w Lidze opcją PBEM lub skype -"nie moge sie laczyc przez neta" sugeruje mi że wyobrażasz sobie gre w PG2 przez opcje on-line która jest bardzo nie doskonała i praktycznie dziś nie używana więc tutaj kwestia wersji Pg 2 nie ma wielkiego znaczenia.  Jeśli jednak chcesz dalej grac PBEM w Lidze gre możesz pozyskać na 2 sposoby - kupując abonament - szczegóły tutaj: http://generalsguild.com/subscription_pl.php lub pobierając gre ze strony: http://generalsguild.com/panzergeneral2/pl/download.php. Polecam abonament dlatego że masz prawie wszystkie gry z serii Generałów SSI i najważniejsze: możesz wziąć udział w II edycji Mistrzostw Polski - wybór pozostawiam Tobie.

Wszelkie pomoce jak grać PBEM, skype, jakie są typy gier znajdziesz na tym forum w przyklejonych tematach i w regulaminie na stronie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2006, 01:42:30 wysłane przez Depet » Zapisane
STR
Generał brygady (Brigadier General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 262


« Odpowiedz #2 : Styczeń 04, 2007, 10:03:10 »

cześć

Steelfox'ie czy mogłbym mi przypomniec skąd mieliśmy program do łączenia sie PG2, tak by zagrac standardy SSI ??
Podaj proszę, jak masz gdzies na podorędziu strone i zamieśc słów kilka w tym temacie.

pozdrawiam
Zapisane

STR - PL
steelfox
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 05, 2007, 12:25:08 »

Tu można pobrać wersję sieciową, ale gra się na niej tylko w oryginalnej wersji, czyli SSI
http://panzergeneral2.com/online.htm
po zainstalowaniu otrzymujemy także link do portalu WARZONE, trzeba się tam zarejestrować i poprzez ten portal, w jednym z "room'ów"uruchamiamy grę i czekamy na przeciwnika, a potem już pójdzie:)
Zapisane
Saygon
Gość
« Odpowiedz #4 : Styczeń 15, 2007, 10:29:24 »

moze ktos ma ochote na grę on-line w w weekend?  Kiss
Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 17, 2007, 12:26:27 »

Witam . Wsumie dopiero dzis google "pokazalo" mi ze istnieje polska spolecznosc PG2 , jezeli ktos ma czas poznymi wieczorami to zapraszam na www.panzergeneral2.com , mozna tam pobrac PG2 przystosowana do gry przez lobby (logujesz sie do alplikacji gdzie tworzysz wlasny pokuj , gra natychmiastowa). Pojawiaja sie tam gracze z calego swiata (brazylia , usa , niemcy ...)
wiekszosc gra na b wysokim poziomie Zapraszam Giees
Ps. jesli w polsce jest mozliwosc gry na podobnej zasadzie (nie PBEM tylko bezposrednio 1/1 2/1 2/2) bylbym wdzieczny za info. Pzdr Giees
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
KZ_gda
Gość
« Odpowiedz #6 : Luty 17, 2007, 12:36:02 »

a jak wygląda kwestia reguł dotyczących np. cancelMove, czy gry zawsze odtwarzają replaye, czy macie ranking poziomu, na jakich scenariuszach sie opieracie... itp.? Napisz cos o tym.
Zapisane
Szarik
LadderMaster
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 437



WWW
« Odpowiedz #7 : Luty 17, 2007, 09:37:50 »

Ps. jesli w polsce jest mozliwosc gry na podobnej zasadzie (nie PBEM tylko bezposrednio 1/1 2/1 2/2) bylbym wdzieczny za info. Pzdr Giees

W naszym klubie mamy dwa tryby rozgrywki:
- przez email (w turniejach tury wysyłane są przez skrypt czuwającym nad ich przebiegiem)
- przez komunikator (głównie skype, gracze rozmawiają i grają jednocześnie swoje tury co chwile się nimi wymieniając)
Nic nie szkodzi aby grać przez lobby i rejestrować wyniki w lidze  - należy jedynie przestrzegać naszego regulaminu.
Co do gier 2 vs 2 jest planowana liga 2vs2 - start w maju.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2007, 09:44:41 wysłane przez Szarik » Zapisane

Depet
Gość
« Odpowiedz #8 : Luty 17, 2007, 04:13:24 »

Hmmm...ja tylko dodam pare słów odnośnie spraw technicznych o których giees nie wspomniał a szkoda bo to bardzo ważne....otóż grać przez neta w czasie rzeczywistym można UWAGA tylko w wersje z e-filem SSI, na ORYGINALNYCH SCENARIUSZACH i na patchu 1.02 (czyli mocno zabugowanym)...każda inna wersja (nowy datup, efile, sceny, patch) będzie odrzucona....kwestia połączenia to już osobna sprawa w 50-60 % nie udaje się połączyć - no i oczywiście trzeba grać do końca tzn. nie da się zrobić save i wrócićdo gry np. jutro czy pojutrze...tak więc kilka gdozn przy kompie non stop. Zalety: praktycznie 100 % pewność że przeciwnik nie oszukuje, dynamika, nie ma czegoś takiego jak replay bo wszystkie ruchy przeciwnika widzimy natychmiast po ich wykonaniu czyli na bieżąco (to jeszcze zależy od wartości ping w necie jaki się posiada)....ja słyne z tego że lubie grac PBEM nawet bardziej niż skype głównie dlatego że moge sobie o każdej porzed nia i nocy kiedy chce włączyć ture i rozgrać w 15 minut a później wrócić do pracy/nauki.....

Jednak przyłączam się do Szarika i chętni niech próbują a jak uda im się połączyć niech piszą co zrobili i jakie temu towarzyszą emocje.
Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #9 : Luty 17, 2007, 06:31:29 »

Odnosnie odpowiedzi Depeta
Fakycznie nie rozpisalem sie na temat technicznych aspektow. Co do twoich uwag... Szczerze przyznam ze nie wiem co to jest e-filtr SSI (bede wdzieczny za wyjasnienie) . Nieprawda jest natomiast ze grac mozna tylko na orginalnych scenariuszach , szczerze mowiac zadko kto w nie tam gra. Co do patch'a 1.02. Eric Peterson , wlasciciel serwisu www.panzergeneral2.com caly czas dba o uaktualnianie wersji gry (przystosowanej wlasnie do tych rozgrywek) , nawet nigdy sie nie zastanawialem nad patchowaniem czy upgreadowaniem bo nei widze potrzeby (w ostatniej wersji Erika jest nawet opcja upgrade , "klikasz , sciaga sam co potrzeba" ale nie jest wymagana). Takze nieprawda jest ze nie mozna dolaczac nowych scen i map. Gdyby tak bylo chyba zadko kto gralby tam w ta gre. Co do polaczenia ...
Polaczyc sie udaje zawsze ! Problemy sa tylko wtedy gdy ktos nei umie skonfigurowac swojego polaczenia. Gra wymaga wylaczenia w firewallu odpowiednich portow badz zrobienia przekierowania portow gdy jest ktos w LAN (zjadlem na tym zeby uruchamiajac gre gdy nie mialem stalego lacza tylko EDGE z orange) Oczywiscie przed gra nalezy wylaczyc wszystkie aplikacje (zwlaszcza gg , wyskakujace okno dla PG2 warzone edition oznacza zerwanie gry). W razie tech problemow zawsze znajdzie sie ktos kto pomoze na czacie (wystarczy koslawy angielski ) Co do wartosci PING to naprawde przy tej grze niema to zadnego znaczenia , gralem uzywajac GPRS (polowa modemu) i chodzi tak samo jak na NEO 1MB .
Podsumowujac tak jak kolega Depet napisal trzeba miec troszke czasu na pojedynek bo niema czegos takiego jak save gry , ruchy widzimy blyskawicznie , cancel move mozna wykonywac bez ograniczen. Jakie zasady panuja ? Nie gralem nigdzie indziej niz tam i generalnie wszyscy stosuja sie do paru podstawowych niepisanych zasad : No trap in air (nie blokujemy jednostek powietrznych by nie mogly sie ruszyc ) nie robimy cancel move by wyszukac jednostek , nie uzywamy jednostek powietrznych do rozpoznania terenu gdy RAIN badz SNOW. Dodam jeszcze wszyscy ktorzy tam sa graja w ta gre od samych poczatkow PG , srednia wieku to chyba z 45lat.
Moj angielski jest tragiczny ale z kazdym mozna sie porozumiec.
KZ_gda:
O cancel move powyzej. Wlasciwie to nie ma tam czegos takiego jak replaye o czym wsopmnial Depet. Co do scenariuszy .
Obecnie nie sa jzu organizowane ligi ani nic w tym stylu poniewaz ilosc graczy znacznie zmalala w ciagu ostatnich 3 lat (cyt. nielicznych veteranow ktorzy pozostali) Kiedys byla liga 1/1 2/2 o czym swiadcza jeszcze stare wyniki na stronie .
Teraz oprucz 2 maniakow ktorych mozna tam zastac "zawsze" , kto ma ochote na gre to wchodzi.
Stad wlasnie moje zapytanie odnosnie organizowanych gier , lig , turniejow u nas w polsce.

Moj post nie mial na celu reklamowania innej witryny itp. Dla mnie gra jednego scenariusza przez 2 tygodnie raczej nie wchodzi w rachube poniewaz lubie gre zaczac i skonczyc w czasie rzeczywistym w krutkim odstepie czasu (srednio 2-4h dla 1vs1) (4-10h 2vs2)

Szarik:
Powiem szczerze ze z checia bym sprubowal zobaczyc jak to jest przez skype , dodatkowo ciekawa wydaje sie mozliwosc rozmowy podczas gry jezeli oczywiscie ktos nei chcialby prowadzic gry przez tydzien...

Ps. Jak tylko wejdzie ktos wieczorem zapytam o stronki ze scenariuszami ktore sa tam najbardziej popularne. Bo domniemam ze nazwa dawnej grupy TinTin robiacej wg. nich najlepsze scenariusze nic wam nie mowi...

Ps.2 Mialem takze nadzieje na umowienie sie z kims na gre. Na warzone(lobby) czasem zawita jakis polak ale przewaznie sa to "mlodzi generalowie)  nie majacy zbytnio doswiadczenai gra vs human.  Dlaczego nie gram PBEM ? Mam sporo wolnego czasu (ostatni rok studiow i nocne zycie:) i nie zagralbym zbyt wielu parti w ten sposob . Tam przez 10 miesiecy rozegralem ok 400 gier.

Jeszcze raz dzieki za posty . Pozdrawiam Giees
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #10 : Luty 17, 2007, 06:49:04 »

Odnosnie rejestracji "warzone".  Jako takiej niema .Gdy sciagniesz warzone podczas pierwszego logowania podajesz login i haslo i od teraz jest rezerwowane dla ciebie. Tak wyglada warzone www.pmdesign.pl/pm/warzone.jpg
Siedze caly weekend Smiley
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 17, 2007, 06:51:18 »

I jeszcze jedno. Domniemam ze Depet wie czym wogole jest to "lobby". Dla tych ktorzy nie , zrobilem wlasnie screena -> www.pmdesign.pl/pm/warzone.jpg .  Pozdrawiam Giees
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Depet
Gość
« Odpowiedz #12 : Luty 17, 2007, 07:09:14 »

Yyy....teraz ja chyba nie napisałem zbyt jasno więc się poprawiam: mam na myśli NOWE SCENARIUSZE KTÓRE WYKORZYSTUJĄ NOWY E-FILE RSF z mnóstwem nowych ikonek. E--file to zbiór jednostek które gra wykorzystuje - SSI to oryginalny sprzęt a więc około 300 jednostek (nie pamiętam dokładnie)...RSF to prawie 2000 przez co scenariusze są arcy-ciekawe....dlaczego nie można grać na RSFie ? Z jednego powodu aby używac nowego datupa i e-fila potrzebny jest nowy patch 2.10 - dodam że nieoficjalny stworzony przez graczy i absolutnie nie nadający się do gry przez LAN/TCP itd. Warzone polega na tym że pobiera się wersje PG 2 specjlanie stworzoną do takiej gry i programik będący naszym POKOJEM który umożliwi nam połączenie - problem zasadniczno jest w tym że ten kto ma wewnętrzne IP lub cholernie wysoki ping raczej se nie zagra....wracając jednak do tego skąd wiem że ta wersja nie jest na nowym patchu - otóż sam napisałeś że "umawiacie się na to że nie można blokować samolotów" Smiley to jest własnie jeden z bugów w patchu 1.02 - w patchu w 2.10 takiego numeru nie wytniesz....niewspomne o innym dużo bardziej chamskim który znają tylko najstarsi gracze tkz. numer z deploy point....

Aha...to co pisze oparłem na tym co widzałem jakieś 3-4 miesiące temu....być może Eric Peterson cos z tym zrobił ale osobiście w to nie wierze bo musiałby przebudować cały silnik gry.....nie chce jednak zniechęcać absoltnie....próbuje tylko rozjasnić umysły...wiem że Rayydersi gre ON-LINE biorą pod uwagę przy rejestracji wyniku....więc na pewno DZIAŁA - kwestia tylko na czym, w jaki sposób i ile czasu trzeba na to poświęcić Smiley

PS. giees - byłoby super gdybyś zrobił jakiś mały manual z ilustracjami/screenami od instalacji aż po połączenie się...to bardzo pomogłoby graczom - a warto bo jak spojrzysz na strone ligi jest u nas prawie 60-70 graczy w PG 2 Smiley.....Z góry dziękuje za taki samouczek....
Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #13 : Luty 17, 2007, 07:41:16 »

Dziekuje za info. Faktycznie niema tam aktualizacji jednostek. Co do problemu z wew ip to zalezy. Gdy mialem EDGE (internet przez kom) ni jak dopuki nie doplacilem za routowalny adres nie moglem tego obejsc ale np. teraz mam NEO , przed moim kompem jest router i generalnie jestem w sieci wewnetrznej lecz po odpowiednim ustawieniu przekierowania portow moge grac bez problemow. Takze gra z LAN jest jak najbardziej mozliwa. Co do wartosci PING to nadal nie moge sie z tym zgodzic (gralem na modemie , gprs i neo)
chodz nie twierdze ze ktos mogl sie spotkac z takim problemem (wszystko jest mozliwe).

Oczywiscie z przyjemnoscia zrobie taki samouczek (postaram sie w ciagu 48h).
ps. Co miales na mysli piszac "wiem że Rayydersi gre ON-LINE biorą pod uwagę przy rejestracji wyniku" . Chodzi mi o "Raydersi". Grupa , team , liga ?

Pozdrawiam giees
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #14 : Luty 17, 2007, 07:51:04 »

Jakby co.
Piotr
GG      5164343
Skype  gsmfree
email   bydlowski@pmdesign.pl
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)