Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 04:18:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gra on-line w Panzer General II  (Przeczytany 44964 razy)
hmk
Gość
« Odpowiedz #30 : Wrzesień 09, 2007, 02:59:05 »

w tej chwili wlasnie jestem - hmk Smiley
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #31 : Wrzesień 09, 2007, 03:02:53 »

w tej chwili wlasnie jestem - hmk Smiley

No to dawaj do 1 pokoju Smiley.
Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #32 : Wrzesień 27, 2007, 12:58:02 »

ad1.
Kod:
Starting test...
47624 Passed.
2300 Passed.
2301 Passed.
2302 Passed.
2303 Passed.
2305 Passed.
2350 Passed.
2400 Passed.

Finished.
All ports passed.

Jak wczoraj robilem test, to ten port: 47624 mial status failed :/

ad2.
tak - zawsze mam powylaczane takie smieci Wink
Dx-port test nie jest doskonaly i na szczescie jak czasem pokaze ze ktorys jest failed to sie przejmowac nie musisz.
Pozdrawiam
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Szarik
LadderMaster
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 437



WWW
« Odpowiedz #33 : Październik 10, 2007, 06:36:29 »

Rozpoczęła się druga runda turnieju Panzer General 2 Online. Na stronie turnieju wyświetlane jest zestawienie gier drugiej rundy. Wszystkie gry z  drugiej rundy muszą być ukończone do 26 października. W drugiej rundzie gramy scenariusz hellfire98_2man .
Nie wszystkie gry pierwszej rundy zostały rozegrane. Jeden z graczy DasReich został usunięty z turnieju i zastąpiony przez gracza rezo. Nierozegrane gry z pierwszej rundy proszę rozegrać w tym tygodniu.
Pojawiły się też kłopoty techniczne, które potrafią wręcz uniemożliwić grę (np. strzelające jednostki przez całą mapę). Wszyscy gracze grający PG2 online muszą rozgrywać swoje gry na PG2 pobranym z panzergeneral2.com . Klubowy PG2 należy przenieść do innego folderu niż c:\panzer2
Są też problemy z dogadaniem się graczy co do terminu gry. Częstą praktyką jest wpadanie gracza na WarZone i po kilku sekundach jego zniknięcie. Dochodzi do śmiesznych sytuacji kiedy widzę jak gracze mający grać między sobą pojawiają się i znikają nie widząc siebie nawzajem. Bardzo proszę o zmienienie podejścia do programu WarZone i traktowanie go również jako komunikatora. Wszyscy gracze grający online mają stale łącza i nie powinno być problemem aby włączyć WarZone gdy jesteśmy przy komputerze (jest to bardzo lekki program dla systemu). Gdy okno WarZone nie jest aktywne, to z głośniczków słychać komunikat, w momencie gdy ktoś pisze do nas. Ja staram się logować codziennie na WarZone i przebywać tam w celu nadzorowania turnieju i pomocy graczom mającym kłopoty z językiem angielskim.
Zapisane

Kuba
Gość
« Odpowiedz #34 : Październik 16, 2007, 01:13:31 »

Cześć chciałbym zagrać on-line ale DXport test wypada tak:

Starting test...

47624 FAILED!!!
2300 Passed.
2301 Passed.
2302 Passed.
2303 Passed.
2305 Passed.
2350 Passed.
2400 Passed.

Finished.
Some ports failed.


Zreinstalowałem Directx, mimo to narzędziach diagnostycznych (dxdiag) informuje, że brakuje pliku dpmplay.dll
Co zrozbić?
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2007, 02:05:45 wysłane przez Kuba » Zapisane
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 230



« Odpowiedz #35 : Październik 16, 2007, 09:11:20 »

A ja mam pytanka odnośnie turnieju Online:

- co gdy przeciwnik ma cię ewidentnie w dupie i nie chce rozegrać turniejowej gry a na dodatek jawnie ignoruje wszelkie próby nawiązania kontaktu ?
Bawię się tak już ze 2 tyg z jednym Rumunem ...
Ja czasu na loterii nie wygrałem a w poprzednim tygodniu to koleś przegiął pałę aż do bólu  Angry

- czy pkt 10 regulaminu turnieju aby na pewno jest dobry ? co to za gra z Cancelami ?
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #36 : Październik 17, 2007, 11:58:45 »

Kuba: wyłączyłeś wszystkie FIREWALLE i zaporę Windows ? Napisałem do gieesa - naszego specjalisty w grach online, może będzie w stanie Ci pomóc.

Roberto:

A ja mam pytanka odnośnie turnieju Online:

- co gdy przeciwnik ma cię ewidentnie w dupie i nie chce rozegrać turniejowej gry a na dodatek jawnie ignoruje wszelkie próby nawiązania kontaktu ?
Bawię się tak już ze 2 tyg z jednym Rumunem ...
Ja czasu na loterii nie wygrałem a w poprzednim tygodniu to koleś przegiął pałę aż do bólu  Angry

To do Szarika...ale się Tobie nie dziwię - ehhh przykre.

- czy pkt 10 regulaminu turnieju aby na pewno jest dobry ? co to za gra z Cancelami ?

A tu jestem w stanie odpowiedzieć - wszystko OK, w grach online często stosuje się CANCEL ze względu na to ze gra sie szybko i łatwo o błędy - po prostu nie ma czasu na to by się zastanawiać czy starczy siły na overruna...stad cancel jest dozwolony z wyjątkiem używania go do rozpoznania.
Zapisane
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 230



« Odpowiedz #37 : Październik 17, 2007, 12:17:50 »

W takim razie niech Cancele będą dozwolone przy grze przez Skype.
Tam też nie ma czasu na długie granie.

Uważam, że nie powinno być wyjątków, w lidze NIE a w turnieju TAK bo coś tam ...

Poza tym jeśli dobrze użyję Recona to przeciwnik nawet może nie zauważyć że posłużyłem się jednostką do rozpoznania a potem ruch wycofałem.

Przyznaję, że nie doczytałem regulaminu Turnieju Online i dlatego zdziwko mnie chapnęło Wink
dlatego jeśli będzie przyszła edycja tego turnieju to proponuję gry bez takich ceregieli jak Cancel. Dla mnie gra traci sens. Po to człek ma makówkę żeby ocenić swoje szanse na atak. Czy się mylę ?  Wink
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #38 : Październik 17, 2007, 12:38:27 »

Przyznaję, że nie doczytałem regulaminu Turnieju Online i dlatego zdziwko mnie chapnęło Wink
dlatego jeśli będzie przyszła edycja tego turnieju to proponuję gry bez takich ceregieli jak Cancel. Dla mnie gra traci sens. Po to człek ma makówkę żeby ocenić swoje szanse na atak. Czy się mylę ?  Wink

Szczerze mówiąc ja w swoich grach (PBEM jak i Skype) przymykam oko na cancele - zwłaszcza wtedy kiedy widzę że przeciwnik chciał wykonać overruna a zabrakło mu tego punkta - tego nie da się wyliczyć bo człowiek to nie komputer Smiley. Co do gry On-Line to ja powtarzam tylko to co mi tłumaczył Szarik z gieesem - oni się lepiej na grze online znają i podobno cancel w warzone jest całkowicie dozwolony więc ciężko byłoby organizować turniej online, zachęcać stałych bywalców warzone ale zabraniać im czegoś co oni stosują od lat - tak sobie myślę...

A co do ligi - Roberto...regulamin jest tylko spisem standardowych zasad gry, jeśli uzgodnisz z przeciwnikiem inne reguły to gracie oczywiście na swoich Smiley - więc zapis o cancelu w regulaminie traci moc jeśli obaj zgodzicie się go w grze używać. Regulamin ma służyć tylko grom standardowym w których graczom nie chce się uzgadniać innych zasad. Powtórzę raz jeszcze - liga to miejsce do rejestrowania swoich wyników i nic więcej - chcielibyśmy żeby to byla niezobowiązująca zabawa bez żadnych sztywnych ram i ograniczeń.
Zapisane
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 230



« Odpowiedz #39 : Październik 17, 2007, 12:55:30 »

OK, w takim razie trzebabyło tak na samym początku, że inaczej ludzie tam nie potrafią Wink wtedy nie pchałbym się

dogram ten turniej do końca, ale przyjemności dla mnie w tym żadnej  Sad

Jeszcze raz info do Szarika: co ma zamiar zrobić w sprawie mojej gry z BanDajem ?
Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #40 : Październik 17, 2007, 01:41:21 »

Czesc Roberto_tr

Po Pierwsze to spokojnie , bez nerwów. Jesli masz problem z umowieniem sie na gre z 1 rundy z zawodnikiem BanDaj i mediator stwierdzi ze to on sie nie stawia na wyznaczone przez niego ostateczne terminy to masz zwyciestwo poprzez walkower. Takie rozwiazanie przyjal Szarik i jest wg mnie ok. W 2 rundzie masz juz graczy z ktorymi problemu nie bedzie ,bo sibip-ugur na maile odpowiada a ja moge grac co dzien (wiec czekam na gre bo nie ma problemu zebys najpierw zagral ze mna choc jestem 2 w kolejce)

Terminy terminami ale nie jestesmy dziecmi i nic sie nie stanie jak ktos zagra swoje gry z jakis tam powodow pare dni pozniej  , z reszta wszystko jest w regulaminie.

Kolejna sprawa ktora poruszyles to regulamin.
Zasada nr jeden - najpierw pytaj i protestuj , a nie ze akceptujesz regulamin turnieju a w srodku jego trwania wyrazasz swoja dezaprobate do jego punktow. Regulamin turnieju byl do wgladu przynajmniej na 3 tygodnie przed jego rozpoczeciem.

W takim razie niech Cancele będą dozwolone przy grze przez Skype.
Tam też nie ma czasu na długie granie.

Jest pewna roznica jesli chodzi o ten turniej. Jest on wspolna inicjatywa ligi i grupy graczy z Warzone , ktorzy nie naleza do ligi. Musisz zdac sobie sprawe ze panzer general 2 to nie tylko PBEM i nie tylko generalsguild . Na warzone poprostu gra sie troche inaczej , bez ograniczen ktore czlowiek sam stworzyl sobie w PBEM z takich a nie innych powodow. Dla ciebie gra nie ma sensu z cancelami , dla nas gra nie ma sensu bez , ale to nie temat na ta rozmowe. Jesli ja przyjde grac z Toba na PBEM to napewno nie bede protestowal dlaczego nie ma canceli , bo taki macie regulamin.


dlatego jeśli będzie przyszła edycja tego turnieju to proponuję gry bez takich ceregieli jak Cancel. Dla mnie gra traci sens. Po to człek ma makówkę żeby ocenić swoje szanse na atak. Czy się mylę ?  Wink
1.Mysle ze niema zadnego problemu zeby szarik zorganizowal online tylko dla generalsguild.

2.Mylisz sie.Depet delikatnie zasugerowal juz ze gra online to nie gra PBEM.
Po to projektanci gry zrobili cancel by mozna bylo z nigo korzystać. Czy sie mylę ? Wink

3.Tak samo jak przeciwnik , tak Ty masz mozliwosc ich używania takze ...

Poza tym jeśli dobrze użyję Recona to przeciwnik nawet może nie zauważyć że posłużyłem się jednostką do rozpoznania a potem ruch wycofałem.
Mylisz sie i odradzam tego rodzaju technik i jesli bedziesz to robil nagminnie odrazu zostanie Ci zwrocona uwaga. Dlaczego?
Bo jesli robisz cancel na terenie ktorego przeciwnik nie widzi to przy kolejnym ruchu ta sama jednostka , jest ona widoczna na mapie skad startowala , naprawde oszustwo w online to zecz nie latwa , jesli nie nie mozliwa Smiley
Pamietaj ze choc staramy sie nie ograniczac w grze online poprzez zabraniania sobie robienia czegos  ,to sa pewne zasady ktorych radze przestrzegac. Nie scout'uj (nie wyszukuj obcych jednostek poprzez robienie ruchu i cancel) , nie blokuj jednostek powietrznych i nie "zwiedzaj" jednostkami powietrznymy gdy pada.
Niby nikt Ci za to nic nie zrobi poza upomnieniem ale podejzewam ze gdybys nadal to robil mimo upomnienia to przeciwnik pozwoli sobie na to samo.

Pozdrawiam
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #41 : Październik 17, 2007, 01:55:09 »

OK, w takim razie trzebabyło tak na samym początku
Tak bylo podane od samego poczatku
inaczej ludzie tam nie potrafią Wink
Turniej pokaze kto cos potrafi a kto sie musi jeszcze duzo nauczyc.
Masz mozliwosc gry z elita z za granicy nie liczac nowych graczy z Rumunii - sprawdz sie.

dogram ten turniej do końca, ale przyjemności dla mnie w tym żadnej  Sad
Przykro mi. Niemniej jednak zycze milej zabawy bo po to sie spotykamy grajac w PG.
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #42 : Październik 17, 2007, 02:20:46 »

Cześć chciałbym zagrać on-line ale DXport test wypada tak:

Starting test...

47624 FAILED!!!
2300 Passed.
2301 Passed.
2302 Passed.
2303 Passed.
2305 Passed.
2350 Passed.
2400 Passed.

Finished.
Some ports failed.


Zreinstalowałem Directx, mimo to narzędziach diagnostycznych (dxdiag) informuje, że brakuje pliku dpmplay.dll
Co zrozbić?
Hej Kuba
Tak jak pisalem wczesniej , nie przejmuj sie tym testem , szwamkuje ostatnio , napewno bedziesz mial mozliwosc pograia online jak sa takie wyniki ze wiekszosc passed. Nic nie musisz robiz z Dxem ale widze ze kombinujesz (dpmplay.dll) tak jak ja na poczatku Cheesy

Umowmy sie na warzone i tam wspolnie dojdziemy co jest nie tak.

Pozdrawiam
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 230



« Odpowiedz #43 : Październik 17, 2007, 02:23:05 »

Cześć Giees

To parę dni później to w rzeczywistości jest kilka ładnych dni ... zacząłem z nim umawiać się na grę jeszzcze przed moim wyjazdem na urlop w ostatnich dniach września co daje na datę ok 17 września.
Potem otrzymał informację (i potwierdził mailem że dostał) że wyjeżdżam na 7 dni i wtedy nie zagramy. Gdzieś od 1 października bombarduję go mailami "kiedy gramy ?"
Fakt, czasami odzywał się wskazując konkretną godzinę i datę. Problem w tym, że nigdy nie pojawiał się.
W końcu gdy udało mi się go "przyłapać" na Warzone pomyślałem sobie "no nareszcie..."
Ale i wtedy nie pograliśmy bo po moich wiadomościach powitalnych kolega najzwyczajniej sobie zniknął bez słowa.

Jak wiesz gra na online to nie jest 10 czy 15 minut. Trzeba zarezerwować sobie kawał czasu, którego czasami niestarcza.
Moje zdenerwowanie na BanDaja wynika z tego że kilka razy ten czas rezerwowałem sobie właśnie na grę z nim kosztem innych zajęć i osób.

Regulamin

Kolejna sprawa ktora poruszyles to regulamin.
Zasada nr jeden - najpierw pytaj i protestuj , a nie ze akceptujesz regulamin turnieju a w srodku jego trwania wyrazasz swoja dezaprobate do jego punktow. Regulamin turnieju byl do wgladu przynajmniej na 3 tygodnie przed jego rozpoczeciem.

- Jak wcześniej napisałem, przyznaję się bez bicia że nie doczytałem regulaminu i mogę mieć pretensje tylko do siebie.
- Najpierw zapytałem Wink

- czy pkt 10 regulaminu turnieju aby na pewno jest dobry ? co to za gra z Cancelami ?

- ZOSTAWMY JUŻ TO

Skoro tak gracie to tak grajcie. Ja nie będę jednak używać tej opcji bo jej nie lubię Smiley

Odnośnie wspomnianego ruchu Reconem itp ...
- podałem tylko przykład a zamiaru używania w ten sposób jednostek nie miałem żadnego
- skoro uważasz że, trudniej jest przyłapać na kancie niż przy grze PBEM to OK, zdaję się na Twoje doświadczenie ale nikt mi nie zabroni być podejrzliwym i sceptycznym, prawda ? Wink

Sibip-ugur zgłosił się już i zapowiedział ostrą walkę o punkty Wink co mnie cieszy, tymbardziej że jak na razie nie pograłem sobie za dużo (co to za gra z Rommlem  Cheesy )
My oczywiście możemy też pograć wcześniej i jeśli tylko pasuje Ci nadchodzący weekend to jestem zwarty i gotowy Smiley
Zapisane
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #44 : Październik 17, 2007, 03:01:11 »

Tak , jak najbardziej masz prawo byc zdenerwowany na gracza i po takim opisie sprawy napewno zostanie Ci przyznany walkower. Niestety mala to pociecha bo napewno wolales sobie pograc.

Cytuj
- Jak wcześniej napisałem, przyznaję się bez bicia że nie doczytałem regulaminu i mogę mieć pretensje tylko do siebie.
A ja sie przyznaje bez bicia ze dopiero jak napisalem post to zauwazylem ze to przyznales Smiley

ZOSTAWMY JUŻ TO
Skoro tak gracie to tak grajcie. Ja nie będę jednak używać tej opcji bo jej nie lubię Smiley

Dokladnie , zostawmy. Poprostu nie chcialem zebys mylil gre z cancelami z nieumiejetnoscia gry
bo tak to odebralem. Najwytrwalsi na warzone rozgrywaja od 2 lat po 60 bitew/miesiac i napewno
gra z cancelami nie sprawi ze nie zagraja dobrze poprostu trzeba sie przestawic.(moze nastepnym razem:) to my sie dostosujemy , napewno bedzie to ciekawa odmiana)

Odnośnie wspomnianego ruchu Reconem itp ...
- podałem tylko przykład a zamiaru używania w ten sposób jednostek nie miałem żadnego
- skoro uważasz że, trudniej jest przyłapać na kancie niż przy grze PBEM to OK, zdaję się na Twoje doświadczenie ale nikt mi nie zabroni być podejrzliwym i sceptycznym, prawda ? Wink
Jasne ze tak , ja jestem jak najbardziej za rozmowa bo mozna sobie wszystkie watpliwosci wytlumaczyc. Ostatnio nawet zadalem takie pytanie tym co sa na Warzone a grali PBEM pare lat (bo wiadomo ze online nie jest od poczatku) i oszustwa byly jednym z powodow dla ktorych przestali grac PBEM.
Sibip-ugur zgłosił się już i zapowiedział ostrą walkę o punkty Wink co mnie cieszy, tymbardziej że jak na razie nie pograłem sobie za dużo (co to za gra z Rommlem  Cheesy )
My oczywiście możemy też pograć wcześniej i jeśli tylko pasuje Ci nadchodzący weekend to jestem zwarty i gotowy Smiley
Z Radu Popa (bo tak mi sie przedstawil w mailu) jeszce nie mialem przyjemnosci grac ale z tego co widze to bardzo ambitny gracz i napewno bedzie sie staral Smiley Cieszy taka postawa !

Oczywiscie , akurat ze mna niema problemu z gra (chyba ze w dzien)
Mozemy sobie zagrac w ten weekend turniejowa gre. Mozemy tez zagrac sparing z lub bez canceli , jak wolisz , zebys pocwiczyl sobie mape turniejowa. Nie ma problemu.

Milo ze w kulturalny sposob wszystko sobie wyjasnilismy.
Jakby co to pisz - postaram sie pomoc.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2007, 03:04:24 wysłane przez giees » Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)