Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 02:22:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: nowy rodzaj rozgrywek ligowych .czekam na opinie.  (Przeczytany 60651 razy)
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« : Październik 08, 2010, 10:42:34 »

witam
wpadł mi do głowy pomysł na nowy turniej a w zasadzie to rozgrywki ligowe
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #1 : Październik 08, 2010, 11:01:55 »

polegać ma na stworzeniu kilku grup graczy ,maksimum po 12, lub jednej jeśli zabraknie chętnych.
rozgrywki trwały by cały rok .
zasady jak w lidze przy czym obowiązkowo 1 gra w miesiącu jak ktoś by nie mógł to w następnym mógłby to nadrobić.
gra każdy z każdym jak w rozgrywkach piłkarskich.

pkt liczymy wygrana 3 pkt remis 1 pkt przegrana 0 pkt
grający między sobą ustalają  grany scen, gdyby nie mogli się dogadać
wtedy grają scen wyznaczony wcześniej .
jeśli było by kilka grup to pod koniec roku można by zorganizować jakiś turniej między tymi grupami
w którym gracze dobierani byli by według zajmowanych miejsc,
można by te grupy np. przypisać do tzw okręgów wojskowych .
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2010, 11:17:44 wysłane przez Janus » Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #2 : Październik 08, 2010, 01:48:43 »

W zasadzie ja miałbym pomysł- grać to na open i z opcja np. zniszczyć konkretne jednostki, czy obronić dany heks. Przy obecnym duelu to wygląda jak Wyścig Pokoju...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #3 : Październik 08, 2010, 08:00:37 »

tu się nie zgodzę to, że wygrywam zawdzięczam zasadzie spiesz się powoli .
są ciekawe sceny i nie warto za bardzo się spieszyć .
np gram scen Sewastopol i tam umiejętnie się spieszyć trzeba by ręka w nocniku nie została.
można też zamiast duela grać gry mirored .
proponowana pkt
wygrana 3 pkt dla strony atakującej
nierozstrzygnięta 1pkt dla strony broniącej
ja oczekuję by koledzy opinie konstruktywne z rozwiązaniami dali ,jeśli takowe mają ,
oraz proszę by składali akces do gry
poprowadzić to można na forum np nie koniecznie na stronie ligowej bez koniecznej akceptacji Szarika Huh
Zapisane
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #4 : Październik 08, 2010, 08:55:30 »

Ale po co mielić mięso jeszcze raz?
Mam pytania: co się dzieje w innych ligach na Świecie? W jakim kierunku idą inni? Gdzie my jesteśmy i co będziemy grać w przyszłości? Janus, dobrze, że robisz coś, żeby liga żyła  Clap, szkoda, że jest tak mało aktywnych osób. Może powinniśmy otworzyć się na Open? Może czas powiedzieć PG2: "żegnaj, Stary Przyjacielu" i wejść w XXI wiek  Rolling Laughing
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #5 : Październik 12, 2010, 11:36:12 »

Uważam że pomysł jest dobry, tylko nie wiem czy będzie aż tak dużo chętnych do gry  Undecided
Niestety teraz mam trochę więcej pracy i mniej czasu poświęcam na PG2, nie uważam że na obecną chwilę należy dążyć do gry w OpenGeneral - grafika pozostawia trochę do życzenia  Roll Eyes
Patrząc na niemieckie portale z grą w Panzera to oni dalej pozostają przy swoim, modyfikują panzera, dodają nowe scenariusze i to jest najlepszym rozwiązaniem dopóki OpenGeneral nie nabierze odpowiedniego "kształtu" i nie znajdzie się osoba która by przekształciła te wszystkie scenariusza na wersję Open - a to raczej troche potrwa.
Powróćmy jednak do właściwego tutaj wątku - ja jestem za, tylko pytanie kto jeszcze?
Więc zbierzmy najpierw listę chętnych graczy
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #6 : Październik 12, 2010, 11:42:21 »

Cytuj
grafika pozostawia trochę do życzenia

 Huh?

W którym miejscu?Huh Przecież właśnie grafika była jednym z głównych powodów powstania OG.
PG2 ma już teraz często kłopoty z grafiką na XP, a co będzie za jakiś czas?
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #7 : Październik 12, 2010, 11:50:59 »

Cytuj
nie znajdzie się osoba która by przekształciła te wszystkie scenariusza na wersję Open - a to raczej troche potrwa.

Pierwszym i PODSTAWOWYM założeniem stworzenia OpenGenerala było to, że wszystkie stare scenariusze i kampanie mają być na nim grywalne BEZ ŻADNYCH przeróbek. OG jest wstecznie kompatybilny z PG2. Tylko w druga stroną to nie działa. Czyli scenariusza napisanego pod OG nie da się zagrać na PG2
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #8 : Październik 13, 2010, 12:01:18 »

Na obecną chwilę pogrywam właśnie w kampanię na Open, jednak nie trafia ona do mnie, może mam starego laptopa, a może po prostu jestem za stary Grin - wolę jednak RSF lub Warzone.
A może, nie przekonałem się do Open - jednak tutaj dyskusję proponuję prowadzić na temat poprawy grywalności w PG2 na obecnie obowiązującym efilu
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #9 : Październik 13, 2010, 12:09:33 »

Ja widziałbym to- rozgrywki-  na możliwościach scenariuszowych OG. Ale Rommel- może źle ustawiłeś grafikę- po zagraniu w OG nie wiem, dlaczego PG tak jest broniony. To po prostu ewolucja...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
giees
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 478


WWW
« Odpowiedz #10 : Październik 13, 2010, 03:03:32 »

Humm to może ja ściągnąłem coś innego bo jak odpaliłem OG to wyglądało to raczej jak krok w tył niż w przód.
Zalatywało mi PG1.

Może mówię o czymś innym ?
Zapisane

Wyszukiwarka ogloszeniowa Broomer.pl. Znajdz samochod.
Pelebudka
Chorąży (Warrant Officer 3)
*
Offline Offline

Wiadomości: 40


« Odpowiedz #11 : Październik 14, 2010, 12:03:37 »

Witam Wszystkich!
Pomysł Janusa mi się podoba, dostrzegam pewnien problem z tym związany.  Z własnego doświadczenia wiem,że główny kłopot będzie z tym by wszyscy wytrwali od pierwszej kolejki ligowej do ostatniej. Powiedzmy ktoś  rozegra kilka gier, kilka z nich przegra a kilka wygra, po czym nie będzie grał wcale już do końca. Teraz pytanie - Jak będą rozstrzygane gry które nie rozegra? walkower ? a CI którzy z tym kimś przegrali w tym momencie stracą sporo. Ktoś bedzie miał punkty za darmo oni już nie. Chyba , że w przypadku nie rozegrania wszystkich gier osoba ta traci wszystkie punkty i nikomu grającemu z tą osobą nie są zaliczane punkty. Osoby które z z tym kimś wygrały mogłyby natomiast zgłosić zwycięstwo w naszej tradycyjnej lidze by chociaż coś po tym zostało.
Zapisane

Komu tysiące lat nie mówią nic, niech w ciemności niewiedzy żyje z dnia na dzień."
Johann Wolfgang Goethe
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #12 : Październik 14, 2010, 01:32:35 »

Brak gry- walkower, powiedzmy za 1,5 punkta, wygrana 3, remis 2.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Pelebudka
Chorąży (Warrant Officer 3)
*
Offline Offline

Wiadomości: 40


« Odpowiedz #13 : Październik 16, 2010, 09:15:09 »

Coś za dużo opinii na temat nowego pomysłu nie widać, a szkoda. Myślę, że liga w  formie piłkarskiej tabeli i gry każdego z każdym lepiej by pokazała kto jest na jakim poziomie gry niz obecny system ligowy. Rywalizacja byłaby ciekawsza. Może trzeba zgłosić osobną nową ligę Janusa, z tym systemem rozgrywki.  DO końca np. października przyjmować zgłoszenia chętnych do gry, a potem od listopada rozpoczęcie rozrywki w systemie jedną grę na tydzień według terminarza. Co wy na to. Jak się zgłosi np 8 osób to i tak zabawa będzie przednia.
Zapisane

Komu tysiące lat nie mówią nic, niech w ciemności niewiedzy żyje z dnia na dzień."
Johann Wolfgang Goethe
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 230



« Odpowiedz #14 : Październik 16, 2010, 11:33:59 »

Pomysł na grę nie jest nowy, ale na pewno ciekawy.
Problemem nie będzie ilość chętnych bo uzbiera się z 10 a może i więcej, tylko jego realizacja.  Wink

Punktacja - im prostsza tym lepsza. Podzielam zdanie GJ tj 3pkt za wygraną i 1 pkt za remis.
Mały postulat skoro byłyby to duele, to warto wprowadzic małe pkt, posiłkując się systemem punktacji z ligi Raidersów czy Panzerligi. Powinno to przedłużyć frajdę z grania, w momencie zakończenia pierwszego singla.

Wyniki zapisywać na forum lub szybko skleconej stronce www, zrobionej nawet w jakimś kreatorze (sporo tego na necie).  Roll Eyes
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)