Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 26, 2024, 03:38:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: nowy rodzaj rozgrywek ligowych .czekam na opinie.  (Przeczytany 61272 razy)
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #75 : Maj 19, 2011, 01:51:56 »

Roberto_tr zgadzam się z Tobą prawie we wszystkim. Tak jak zsamot uważam, że musimy przejść w lidze na OpenPG. To nie musi być e-file Gustlika, możemy grać na sprzęcie jaki sobie gracze wybiorą. W razie takiej zmiany, mogę pomóc w konwersji, a nawet zrobić kilka scenariuszy. Wszyscy mamy mało czasu na przyjemności (kochany pancerek Grin), ale warto utrzymać przy życiu naszą Ligę.
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #76 : Maj 19, 2011, 07:29:41 »

Jeżeli chodzi o stronę- ja się nie podejmuję- na razie- bo jestem laikiem. Gdyby ktoś ze mną usiadł- do zlotu daaaleko- to bym to może szybko przyswoił. Tymczasem zbieramy głosy, opinie. Rozprza- dzięki za ofertę. Na pewno będzie wykorzystana. Cheesy
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #77 : Maj 19, 2011, 10:44:05 »

Bez zrobienia choćby kilku scenariuszy, przestawianie się na Opena jest bez sensu.
Zapisane
Rommel
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 528



« Odpowiedz #78 : Maj 19, 2011, 08:22:43 »

Panowie.
Nie jest istotne na jakim efilu będzie opierać się liga.
Ligę tworzą gracze i to oni powinni decydować na czym chcą grać, czy w Open, czy RSF czy SSI, uważam nawet że jak chcą grać na Adlerze to niech grają.
Ten wybór pozostawmy graczom i nie dyskutujmy co jest lepsze  Grin
Problem jest - kto zająłby się stroną graficzną ligi i kto teraz to wszystko uporządkuje???
Czy jest ktoś kto posiada taką wiedzę i chciałby się tym zająć.
Zapisane
mara
Generał broni (General Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 434


« Odpowiedz #79 : Maj 19, 2011, 09:46:59 »

Ja jestem bardzo zainteresowany grą w sieci, ale jestem zielony (kiedyś miałem już podejście do wersji RSF ale coś mi nie działało). Jedyna przeszkoda to jak u większości brak czasu. A co do opcji na czym grać, to nie wiem jak jest na Openie z grą w sieci (słyszałem że jest z tym jakiś problem), ale nie ma już powrotu no jednak to jest kilka kroków w przód w stosunku do PG2 Cool
Zapisane
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #80 : Maj 20, 2011, 06:22:38 »

Panowie.
Nie jest istotne na jakim efilu będzie opierać się liga.
Ligę tworzą gracze i to oni powinni decydować na czym chcą grać, czy w Open, czy RSF czy SSI, uważam nawet że jak chcą grać na Adlerze to niech grają.
Ten wybór pozostawmy graczom i nie dyskutujmy co jest lepsze  Grin
Problem jest - kto zająłby się stroną graficzną ligi i kto teraz to wszystko uporządkuje???
Czy jest ktoś kto posiada taką wiedzę i chciałby się tym zająć.

Myślę, że jest istotne na jakim e-filu bedzie grać liga, a to z prostego powodu: scenariusze są tworzone (konwertowane) na konkretnym sprzęcie! Oczywiście można nie zmieniać nic w obecnych scenariuszach i grać to pod Open. W grze człowiek przeciw człowiekowi to nie ma znaczenia, ale jeśli chcemy wykorzystać pełnię możliwości jakie daje Open, to niestety trochę trzeba zmienić.
Oczywiście, że tylko gracze mogą zdecydować "na czym chcą grać" (czyli PG2 albo OpenPG), i na jakim e-filu, czyli sprzęcie (moim zdaniem nie na starym RSF czy SSI, ale jakimś nowym, dostosowanym do Open). Wybór pozostawmy graczom, nawet jeśli nie znają nic poza obecną formą PG2 w wersji ligowej. Proszę nie odbierać tego jako złośliwość! Chcę tylko powiedzieć, że wszyscy gracze mają prawo kształtować ligę i jeśli ktoś miałby zrezygnować ze względu na zmiany, to było by to dużą stratą dla ligi.
Dyskutować musimy (po to jest to forum)!!!
A tak na marginesie nie ma się co bać zmian, bo kolega Kowdar przygotował paczkę z OpenPG i można bez problemów korzystać. Myślę, że jeśli będzie ochota na zmiany, to można przygotować "gotowca do ściągnięcia" (Open plus scenariusze), tak jak jest teraz z wersją ligową PG2.
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Roberto_tr
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 230



« Odpowiedz #81 : Maj 20, 2011, 07:12:55 »

Myślę, że Rommlowi raczej chodziło o to czy będziemy mieli GDZIE grać, a nie NA CZYM.
Efile i PG2 czy OG to sprawa wtórna - oczywiście, że trzeba to przedyskutować ale póki co to jest jak dzielenie skóry na niedźwiedziu.

Nawet gdy uznamy, że gramy w lidze na OG i okaże się, że jesteśmy w tej dziedzinie pionierami to co z tego ? Kto się o tym dowie ? Gdzie ?
Nie ma przecież o tym solidnej informacji. Miejsca gdzie zapiszemy wyniki ani gdzie "nowi" będą mogli się zaciągnąć.
Forum ? OK... jak Rozprza wspomniałeś to jest miejsce do wymiany poglądów i bardzo dobrze, że ta garstka ma jeszcze ochotę coś napisać.
Jednak nie widzę takiej możliwości aby mająca się za poważną Ligę, General's Guild, rejestrowała wszystko na forum w oddzielnych wątkach.
Od tego są witryny na litość boską... mamy XXI wiek... Wink

Domyślam się jednak, że nie znajdziemy wśród nas śmiałka ani takiego, który był by w stanie okroić obecną stronę.
Mam nadzieję, że jednak się mylę zatem Panowie jeśli nie czujecie się na siłach to może znacie kogoś kto byłby w stanie oddać nam przysługę Smiley

Jeśli nie znajdziemy to trzeba zastanowić się nad jeszcze jedną opcją ... tzn zlecenie tego komuś z zewnątrz ale zapewne to będzie wiązało się z koniecznością opłacenia tego kogoś.
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #82 : Maj 22, 2011, 10:53:26 »

Roberto i Romel mają rację.
więc nie będę po nich powtarzał .
mechanika gry w pacerku i zasady  są niezmienne.
zmienia się tylko możliwości jednostek .
pg 2 od pg 1 różni się tylko tym ,że po strzale musisz się ruszyć inaczej ruch ci przepada.
(w sumie wymaga to bardziej przemyślanych działań niż w pg2 Grin)
liga powinna umożliwiać  kontakt między maniakami gry pancer  Grin (od czasu gdy gram w niej to praktycznie nie mam już ochoty na granie z kompem)
turnieje mają zachęcać mniej aktywnych do grania Grin
problem jakie ja widzę to gra przez maila i związane z nią wątpliwości.
(warzone niestety nie rozwiązuje tego tematu w 100%)
PROPONUJĘ WYKASOWAĆ ZBĘDNE TEMATY NA FORUM BY UZUSKAŁO PRZEJRZYSTOŚĆ
szkoła generałów ZOSTAJE
informacje z turniejów oraz zdjęcia ze zlotów ZOSTAJĄ
dział opisujący ciekawe pojedynki KONIECZNIE ZOSTAJE
resztę trzeba by zredukować i to dość ostro.
Zapisane
Rozprza
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 776



« Odpowiedz #83 : Maj 23, 2011, 03:44:21 »


1. mechanika gry w pacerku i zasady  są niezmienne.
zmienia się tylko możliwości jednostek .

2. PROPONUJĘ WYKASOWAĆ ZBĘDNE TEMATY NA FORUM BY UZUSKAŁO PRZEJRZYSTOŚĆ


1. Należy odróżnić możliwości jednostek (to sprawa e-fila!!!) od "mechaniki", Open jest  troszkę inny  Wink Oczywiście nie upieram się przy przejściu na Open "już zaraz", ponieważ to nie jest projekt skończony, ale w przyszłości to konieczność.
2. Popieram w 100 %.

I pozdrawiam tych, którzy chcą coś zrobić dla ligi. Yes
Zapisane

W przeglądarce można "ustawić" sprawdzanie pisowni. To nie jest trudne...
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #84 : Maj 27, 2011, 12:01:50 »

kolega ma pewnie rację ja w open generała jeszcze nie grałem
lecz nie chodzi o to na czym grać lecz by mieć z kim Grin
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #85 : Maj 27, 2011, 12:45:03 »

Ucieka Wam parę istotnych detali:
- na Open zagracie nawet na Viście i 7-mce od zaraz, bez zbędnych innych programów=> banał? Nie, ja mam lapka z 7-mką i to mnie mocno pchnęło ku OG,
- OG daje nowe możliwości... utrzymać heksy, zniszczyć dane jednostki- nie tylko wybijanka, z niskim oddaniem realnych zmagań,
To jest właśnie szansa na nowe osoby... nowych graczy.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #86 : Maj 27, 2011, 09:28:25 »

ja nie jestem przeciwnikiem open genrała
i wiem że sporo osób przez nowe systemy operacyjne przestało grać
tak jak ja przestałem w pg1.
trzeba po prostu zrobić tak by można było grać we wszystkie wersje gry kożystając ze strony ligowej,
która to powinna być platformą kontaktu między grającymi i jednocześnie dawała administratorowi satysfakcję finansową
ale to już innny temat.

Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #87 : Maj 27, 2011, 11:04:29 »

Gustlik, Kowdar, ja czy inne osoby- zrobią wiele za darmo (mogę tak napisać, bowiem po ich pracy, naprawdę sumiennej=> najlepiej to widać, a profitów wymiernych nie mają, przynajmniej nie pisali mi o tym. Smiley ), na stronę zawsze razem tu się złożymy. Niestety nie potrafię pewnych rzeczy zrobić i uczciwie to piszę.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2011, 11:20:10 wysłane przez Zsamot » Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #88 : Maj 27, 2011, 10:37:11 »

Ja absolutnie pretensji nie mam do kolegi a wręcz przeciwnie jestem pełen uznania
osobiście staram się pomagać we wdrażaniu do gry nowych uczestników niestey nie zawsze skutecznie Huh
niestety nie jestem w stanie pomóc innaczej bo nie mam uzdolnień w tym zakresie informatyki.
chyba, że checie bym kompa przetestował po złożeniu jeśli będzie z nim coś nie tak to mi padnie w czasie 2 do 3 dni Grin
napisz w czym jest problem na maila może uda mi się zrobić pospolite ruszenie . Huh
Zapisane
Funkykovl
Kapitan (Captain)
*
Offline Offline

Wiadomości: 131


« Odpowiedz #89 : Czerwiec 01, 2011, 11:13:08 »

Jako osoba relatywnie nowa w lidze - dorzuce swoje trzy grosze:

Forum jest kompletnie nie przejrzyste, a liczba watkow nie pomaga...

Dotarlem do ligi kompletnie przypadkiem przeszukujac Google i zapewnie jest mnostwo takich potencjlnych klijentow jak ja, a OG jest gra znacznie bardziej atrakcyjna i mysle, ze jest duza szansa na nowych graczy. Po pierwszym kontakcie, bylem w szoku jak wspaniale gra ewoluuje. Osobiscie jednak bede gral w ktorakolwiek wersje, bo przede wszystkim zalezy mi na rozgrywkach z zywym przeciwnikiem.

Pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)