Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 26, 2024, 11:34:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jensen Cap i inne pytania  (Przeczytany 18490 razy)
pierec
Gość
« : Styczeń 08, 2007, 01:41:35 »

Czesc wszystkim,

 jestem nowicjuszem, ucze sie dopiero powaznej gry w PG io czytam wszystkie mozliwe fora, mam wiec sporo pytan.
Na poczatek pierwsze. Gdzie moge znalezc w grze JC?

     Dzieki!

PS Nie za bardzo wiedzialem, gdzie wrzucic ten watek, wiec zrobilem nowy...

 
Zapisane
pierec
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 08, 2007, 02:03:56 »

Pytanie numer dwa. Sciagnalem z dzialu download pelna wersje gry i, niestety, nie moge uruchamiac kampanii w wersji Ryyderswo. Czy to wina kompa czy tak ma  byc?

 
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 08, 2007, 11:10:13 »

Witam w lidze i na forum...piszesz że masz sporo pytań - pytaj w miare możliwości każdy Ci tutaj pomoże...a więc po kolei:

Cytat: pierec
Na poczatek pierwsze. Gdzie moge znalezc w grze JC?

Zapewne chodzi CI o Maximum Prestige Cap - zwany także (od nazwiska odkrywcy) Jensen Cap - Oznacza górny pułap kasy jaką możemy posiadać - licząc punkty "w gotówce" i w jednostkach łącznie...tego w grze nie znajdziesz jeśli CIę to interesuje ile kasy możesz zebrać w danym scenariuszu musisz skorzystać z narzędzi edytorskich, np. LG Suite.

Cytat: pierec
Pytanie numer dwa. Sciagnalem z dzialu download pelna wersje gry i, niestety, nie moge uruchamiac kampanii w wersji Ryyderswo. Czy to wina kompa czy tak ma  byc?

E-File RSF nie służy do tego by grać na nim oryginalne kampanie....poza tym wersja PG 2 którą ściągnąłeś jest specjlanie przystosowana do gry PBEM z żywym graczem nie zaś do kampanii....stąd ....po prostu je usunąłem Smiley bo były niepotrzebne.
Zapisane
STR
Generał brygady (Brigadier General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 262


« Odpowiedz #3 : Styczeń 08, 2007, 11:11:57 »

cześć

NIe mozesz zagrac w kampanie RSF bo ich tam nie ma. Są jedynie kampanie do SSI ale nie odpalisz ich jako RSF, aby to uczynic nalezy wykonac kilka ruchów na plikach i folderach.
Kampanie RSF znajdziesz na stronach Ryydersów. Wejdź w Site Map i tam z łątwością w dziale Download je odnajdziesz.

pozdrawiam
Zapisane

STR - PL
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #4 : Styczeń 08, 2007, 02:10:58 »

Jensen Cap ma sens i zastosowanie TYLKO przy grze "kampanijnej", przeciwko komputerowi. W grze on-line, gdzie gra się pojedyncze scenariusze - ta wartość nie występuje. O meandrach gry kampanijnej pisałem TU:

http://jagdtiger.net/forum/viewtopic.php?t=209&sid=3cfbcb836632380fd1fdae745421ea3c

Jest tam też sporo o JC.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
pierec
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 11, 2007, 07:39:51 »

Dzieki. po burzliwym okresie na studiach zabieram sie do gry... Beda pytania!
Zapisane
pierec
Gość
« Odpowiedz #6 : Styczeń 15, 2007, 11:55:52 »

No i juz. Po Blizkriegu. Po pierwsze, kilka uwag. Jak to jest, ze moje wyszkolone i zupgradeowane samoloty sa nizym szybowce dla angielskich i amerykanskich maszyn. Ja rozumiem, ze roznica sprzetowa, ale moi piloci latali od 39... Doswiadczenie, moim zdaniem, jest zle rozlozone.
Artyleria przeciwlotnicza? To przeciez jakas farsa! W ogole nieprzydatne, malo mobilne, nie zadaje zniszczen mysliwcom...
Dlaczego ta kampania jest taka krotka? Jest moze rozszerzona (wiecej bitew, zebym sie mogl nacieszyc tygrysami) wersja tej kampanii, albo cos podobnego?

         Na razie tyle, teraz bede bronil Renu.

              Pierec
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #7 : Styczeń 16, 2007, 02:46:16 »

Nie przejmuj się - każdy na początku miał takie wrażenie, gwarantuję  Ci  Cheesy Cheesy. Tak naprawdę zeszło mi parę lat zanim nauczyłem się doceniać artylerię plot... Trzeba się nauczyć z niej korzystać. A co do samolotów, to rzeczywiście jestem skłonny przyznać, że atakujący ma przewagę, ale, poza tym, to jeszcze zależy na jakim efilu grasz.... trzeba by zobaczyć ich statystyki. Zwłaszcza inicjatywę.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
steelfox
Gość
« Odpowiedz #8 : Styczeń 16, 2007, 03:03:53 »

Smiley Smiley Smiley
polecam przykład wykorzystania OPLotki http://forum.generalsguild.com/index.php?topic=32.msg1494#msg1494.
Rozegraj to jeszcze kilka razy i będzie lepiej
Zapisane
pierec
Gość
« Odpowiedz #9 : Styczeń 17, 2007, 01:17:34 »

Hej.
Czytam i czytam i naczytac sie nie moge...
chcialem zapytac o fortyfikacje.
Po pierwsze, wiele osob uzywa sformulowania : "ufortyfikowac" czy "ufortyfikowana". Jak sie "ufortyfikowuje" jednostke? Poprzez odpowiednio dlugie stanie w miejscu i zbieranie punktow Entrenchment?
Gdzie moge znalezc cos o LGSuite?

Dzieki1
Zapisane
steelfox
Gość
« Odpowiedz #10 : Styczeń 17, 2007, 07:56:55 »

Witam,
proponuję, abyś zaczął w tym miejscu http://forum.generalsguild.com/index.php?topic=32.msg792#msg792
tu możesz ściągnąć http://www.rayy.de/raiders/download/SuitePG2_416.zip
a tu przeczytać http://personales.ya.com/lguzman49/
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #11 : Styczeń 17, 2007, 06:13:20 »

To jest bardzo częste nieporozumienie: "fortyfikacje", to osobna KLASA JEDNOSTEK - bunkry, forty, budynki i.tp. (co tam jeszcze twórcy e-fila przyszło do głowy). Odpowiednikiem słowa "entrenchments" powinno być: "okopanie" i to rzeczywiście osiąga się poprzez pozostawienie jednostki na miejscu przez parę tur.

LG Suite polecam ściągać bezpośrednio od autora (Luisa Guzmana), czyli z tego trzeciego linku, który podał steelfox, bo ostatnio Luis często wypuszcza nowe wersje - nie wszyscy nadążają. Po polsku, o używaniu LG Suite pisałem trochę tu:

http://jagdtiger.net/forum/viewtopic.php?t=92&sid=25179965775cc0d5e2162a0249d2e48b

Jak bedzie trzeba - moge więcej... Wink
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
pierec
Gość
« Odpowiedz #12 : Styczeń 18, 2007, 09:08:50 »

Mam kolejne pytania:
Moze mnie gdzies odeslijcie, ale niech ktos napisze jak to jest z tym PG2 sciagnietym ze strony Gildii. Bo tak, jak wchodze w linka SSI, to gram na oryginalnym e-fileu, tak? Jak na tego drugiego, to gram na e-fileu Ryydersow. Nigdzie, ani w tej, ani w tamtej, nie ma wszystkich scenariuszy. Jak rozegralem pierwsza bitwe z Saygonem ,to gralem przez linka SSI (scenariusz Avalanche) <Tak nawiasem, niezla mucka...> A napisane jest, ze mam grac przez Ryydersow. Ale nie gralem, bo nie ma tam Avalancha! Pomocy... O co chodzi. na pewno to gdzies ladnie ktos opisal, wiec prosze o link.

Czy jest jakis scenariusz, w ktorym dana strona ma za zadanie sie bronic li tylko? Nie musi zdobywać żadnych VH? I jesli nie, dlaczego?
Zapisane
Saygon
Gość
« Odpowiedz #13 : Styczeń 18, 2007, 10:57:10 »

Tak to jest własnie pomyślane, by oryginalne scenariusze SSI rozgrywac na e-filu SSI, a stworzone przez entuzjastów na e-filu RSF. Powody są dwa: po pierwsze, w e-filu RSF inne są cechy jednostek anizeli w oryginalnym SSI, przez co bierze w łeb zbilansowanie szans grający w scenariuszach SSI (nawiasem mówiąc, prawie wszystkie współczynniki mają podwyższone jednotki niemieckie - czysty przypadek  Grin). Po drugie, co odkrył znany detektyw Depet, scenaiusze RSF grane ne e-file SSI mają tendencję do wywalania się podczas repalye'a.
Są jak najbardziej scenariusze typowo obronne, gdzie mozna grać singla (tzn grasz pojedynczą grę tylko jako np Alianci, a przeciwnik jako Niemcy). Na ogół polega to na tym, ze broniący ma znacznie więcej VH, więc druga strona jest skazana na atak, by je zdobyć. Grając Aliantami ,ozesz się tak bronić np. w Windsor, Thermopylae czy Krecie, Sowietami - Stalingrad czy Sewastopolo, a grając Niemcami w Seelow Heights czy Berlin II. Aczkolwiek najlepszą obroną jest atak. Najlepiej taki, jaki sprokurowała małpa żonie młynarza - z zaskoczenia i od tyłu  Cool
Zapisane
pierec
Gość
« Odpowiedz #14 : Styczeń 19, 2007, 10:04:16 »

Tak z ciekawości. Na której wersji mogę dokonać upgreada do e-filea Bolesty??
Bo mi się program do upgreadowania Panzer2.dat (ikony) wiesza przy rozpakowywaniu tego pliku.

 Dzięki za pomoc!
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.011s, 1q)