Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 29, 2024, 04:00:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mapy dla absolutnego nowicjusza  (Przeczytany 21536 razy)
Dygus
Gość
« : Kwiecień 09, 2012, 03:38:17 »


Witam serdecznie,
mam nadzieje, że nie poruszam tematu, na który już odpowiadaliście...
Jestem całkowicie nowym graczem PG II. Przeczytałem zamieszczone tutaj poradniki i rozegrałem kilka rozgrywek na zaproponowanych w nich mapach  (Tutorial, Ciechanow). Następnie chciałem spróbować swoich sił na innych planszach. Niestety strasznie się jeszcze gubię wśród ogromu jednostek rozmieszczonych na dość wielkich mapach.
I tutaj moja prośba.
Które  z map proponujecie takiemu nowicjuszowi?

Mam zainstalowane następujące wersje PG II:
1. "Podstawową". Znalezioną na torrentach (około 500 MB, 2.51 by Red Scorpion)
2. Pobraną z tego adresu (The Generals Guild) :
http://ssi.gildiageneralow.pl/download.php?section=fullgame&file=file&nr=16
3. Oraz Open General (ok 600 MB) pobrany ze strony http://opengeneral.pl/

Mam nadzieję, że te informacje wystarczą.
Z góry uprzejmie dziękuję za pomoc.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 09, 2012, 04:16:30 »

Witamy

Póki co, ustalmy jedno - czy chcesz grać w Panzer General II (zwanym PG2), czy też w Open General, który jest wersją rozwojową PG2 - jednak dość mocno się od niej różniącą?

Cytuj
Które  z map proponujecie takiemu nowicjuszowi?

Niestety - to pytanie jest mocno nieścisłe. "Mapa" czyli graficzne odwzorowanie terenu, stanowi tylko planszę do gry.
Na każdej mapie można zbudować różne scenariusze.

Cytuj
Niestety strasznie się jeszcze gubię wśród ogromu jednostek rozmieszczonych na dość wielkich mapach.

Sama mapa nie zawiera żadnych jednostek - dopiero zbudowany na niej scenariusz, w zależności od zamierzeń autora, zawiera takie czy inne jednostki. Może być ich mniej lub więcej... Na każdej mapie można zbudować kilka(naście) scenariuszy. Np: ta sama mapa "Warszawa" posłuży do zbudowania scenariusza "Warszawa 1920", ale i "Warszawa 1939", a może i "Powstanie Warszawskie" - za każdym razem będą to inne bitwy, z inną liczbą i rozstawieniem jednostek, mimo że mapa będzie ta sama.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 09, 2012, 07:03:21 »

Witaj. Wink Ja Tobie proponuję najpierw kampanię Blitzkrieg. Jak będziesz miał problem, to zapisuj po turze osobno, kombinuj, inaczej rozgrywaj. Inaczej się nie nauczysz. Ponadto są opisy testów kampanii. Służę pomocą, inni na pewno też.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Dygus
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 09, 2012, 07:36:38 »

Witam raz jeszcze.
Ogromne dzięki za tak szybką odpowiedź. Wybaczcie mi nieznajomość obowiązującej tutaj nomenklatury, lecz tak jak wspominałem jestem kompletnym laikiem w kwestii PG II.
Pisząc "mapa" miałem oczywiście na myśli scenariusz. Taki słabo rozbudowany, z niewielką ilością jednostek do monitorowania. Taki odpowiedni dla mnie.  Wink
Niemniej spróbuję rozegrać proponowaną kampanię Blitzkrieg.

P.S. Mam zamiar grać w PG II, choć nie mam zamiaru stronić od Open General, w którym (jeśli się nie mylę) można odnaleźć scenariusze z PG II.

Raz jeszcze dziękuję za pomoc. Jeśli macie Panowie jakieś dodatkowe sugestie, to jestem wielce zainteresowany.
Pozdrawiam.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 09, 2012, 08:53:29 »

Powodzenia! A i przejrzyj forum, jest tu mnóstwo testów, omówień.
ps. Open to de facto PG 2 tylko z dodatkowymi bajerami. Obecnie OG jest "wspierany" przez Gustlika, Kowdara, czy całą rzeszę innych Forumowiczy.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Madlock
Starszy chorąży (Warrant Officer 4)
*
Offline Offline

Wiadomości: 59


WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 08, 2012, 07:58:58 »

Lepiej graj w OG. W PG2, ze względu na rozdzielczość, każda mapa będzie wydawać się duża. A w OG pierwsza mapa z kampanii Blitzkrieg, ta z hiszpańskiej wojny domowej, mieści się u mnie niemal cała na ekranie.
Co do ilości jednostek, to albo się z czasem przyzwyczaisz, albo nie i przestaniesz grać w tę grę.

W OG, jeśli prawdą jest to co gdzieś napisał tu Gustlik, można odpalić każdy scenariusz i kampanię z PG2. Po prostu próbuj wszystkich jakie znajdziesz, pierwsze misje w kampaniach często są łatwiejsze i mniejsze niż te dalsze. Raz nauczysz się instalować efile i kampanie i nawet nie będzie Cię za bardzo obchodzić, czy dana kampania była robiona pod PG2 czy OG. W OG mapy ściągają się automatyczne, w PG2 trzeba często szukać ich i ściągać osobno.

Twórcy efili mogliby jeszcze ustandaryzować nazwy swoich katalogów i wrzucać wszystko jako spakowany katalog, a nie jakieś luźne pliki i jeszcze nie wszystkie. To samo z kampaniami.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2012, 08:00:58 wysłane przez Madlock » Zapisane

czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #6 : Sierpień 08, 2012, 08:08:28 »

Twórcy efili mogliby jeszcze ustandaryzować nazwy swoich katalogów i wrzucać wszystko jako spakowany katalog, a nie jakieś luźne pliki i jeszcze nie wszystkie. To samo z kampaniami.
A jakieś konkretne zarzuty i propozycje?

Bo ja uważam, że jest to całkiem dobrze zrobione.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #7 : Sierpień 08, 2012, 12:50:43 »

Cytuj
Twórcy efili mogliby jeszcze ustandaryzowa,ć nazwy swoich katalogów

 Huh?

Przepraszam, że tak z grubej rury zapytam - ale co komu do tego, jak ja sobie w domu katalogi nazywam?
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Madlock
Starszy chorąży (Warrant Officer 4)
*
Offline Offline

Wiadomości: 59


WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpień 08, 2012, 07:15:59 »

Jak ktoś się zna to może sobie zmienić, ale taki ktoś niekumaty w komputerach po prostu rozpakowywałby wszystko w głównym katalogu i w nic nie wnikał. Potem na innej stronie znajdzie kampanię pod dany efil a ta kampania to będzie zzipowany katalog EFILE_STANDARDOWA_NAZWA_EFILA\SCENARIO i ewentualny MAP z plikami map. Jeszcze lepszy byłby exe z wykrywaniem katalogu Open General, a w przypadku jakiejś instalacji przenośnej z pytaniem o lokalizację katalogu.

Edit: O, sam się przed chwilą pomyliłem i rozpakowałem kampanię w złym efilu, bo nazwa zipa to jakiś skrót, a w paczce od razu katalogi scenario itd. które są w każdej kampanii.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2012, 07:32:20 wysłane przez Madlock » Zapisane

czata
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 1097


« Odpowiedz #9 : Sierpień 09, 2012, 07:45:23 »

Tak na szybko, to kojarzę 3 (trzy) strony, z których można ściągnąć OG.

Na dwóch z nich są wersje gry z katalogami efilowymi w głównym katalogu gry. W tych katalogach są efile, kampanie, a także niezbędne pliki graficzne, a nawet muzyczne.

Może to wyglądać np. tak:


Zamiana efila odbywa się na poziomie gry:


W pierwszym miejscu są następujące efile:
- 1848;
- Composite;
- Latin General WW2;
- Latin General Cold War;
- Latin General America;
- Kaiser;
- GCE;
- Clu;
- Panzer Liga;
- Pacific;
- Adler.
Katalogi te można pobierać także pojedynczo.

W drugim miejscu (u Kowdara) są następujące efile:
- Gustlika (do OG oraz do PG2);
- SSI.
U Kowdara jest też nakładka z efilem Raindersów. Jest to najpopularniejszy efil na forum do gry h2h. Nakładka jest w formie pliku exe, który sam wyszukuje katalog główny gry.

Jakiego efila Ci jeszcze brakuje?

PS. Może by przenieść gdzieś naszą dyskusję, bo nie pasuje ona chyba do tematu.
Zapisane
Madlock
Starszy chorąży (Warrant Officer 4)
*
Offline Offline

Wiadomości: 59


WWW
« Odpowiedz #10 : Sierpień 09, 2012, 10:54:53 »

Niepotrzebnie rozpisałem się tu o OG.
Mnie nie brakuje do szczęścia żadnego efile, chyba że takiego do gry h2h, bo i tak w OG gram mało i raczej testuję sobie jego możliwości niż gram. Ja na tym forum przede wszystkim czekam na jakiś turniej czy ligę, czy choćby kogoś kto się zgłosi do towarzyskiej gry h2h.

Co to za efile "raindersów"? Nie widzę nic takiego na stronie opengeneral.pl ani w swoim OG (z wersji kawdora przekopiowałem tylko efile na nowszą wersję z sourceforge).

Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.01s, 1q)