Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 26, 2024, 11:50:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowy Patch 2.20 - już jest !!!  (Przeczytany 30442 razy)
Depet
Gość
« Odpowiedz #30 : Sierpień 17, 2007, 03:07:07 »

Znów się na JP's śmiesznie zrobiło... Nie mam juz do nich siły... Smiley

O boże faktycznie...teraz Steve walnął jakiś patch 2.20 ??!! O co tu chodzi...ja już też wolę się tam nie wtrącać....
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #31 : Sierpień 17, 2007, 03:12:16 »

Sprawa ciągnie się już tak długo, że zapomnieli jaki miał miec numer - ale to o ten sam chodzi...  Grin Grin Grin
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Depet
Gość
« Odpowiedz #32 : Wrzesień 06, 2007, 10:49:40 »

Wyszedł długo oczekiwany patch - zmieniona została nawet wersja - teraz mamy do czynienia z patchem 2.20. Postaram sie go w miarę możliwości teraz przetestować czy nadaje się do gry PBEM i o efektach mojej pracy dowiecie sie jutro ! Grin

Póki co gramy na 2.10 czyli na tym w jaki zaopatrzona jest każda wersja ligowa !!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2007, 01:47:28 wysłane przez Depet » Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #33 : Wrzesień 07, 2007, 01:43:20 »

Ok - testy wykonane... o dziwo patch działa dużo sprawniej niż to było mówione na forum JP's... Shocked

Lista zmian a raczej krótki techniczny wyciąg z prowizorycznego pliku README:

PG2UK2XX - Features

1) Leaders for FlaK, LB and Ship class units. The following table include the current settings for Leaders.

All ships get marksman default leader (like artillery), LB get skilled assault leader (like TB) and flak get tank killer (like AT)

2) Different victory types for VHs. You can set

You can now intend for which kind of victory (BV, V, TV) a VHs are necessary. If a VH is conquered the game now examines no more all VHs, but only the VHs set for the current kind of victory. This examination works however at present only after the conquest of a VH. The after turn victory examination works as had. To activate the feature the ScenarioFile\ScenarioData\PatchOptions\bit10 must be activated.

ScenarioFile\MapHexes\VictoryHex
bit1=no effect
bit2=Axis Brilliant victory
bit3=Axis Victory
bit4=Axis Tactical victory
bit5=Allied Brilliant victory
bit6=Allied Victory
bit7=Allied Tactical victory
bit8=no effect

You scenario own 3 VHs with the following settings:

Axis   VH1   VH2   VH3

BV   x

V   x   x

TV   x   x   x

Allies

BV   x   x   x

V   x   x

TV   x


Then you get the following Results?

BV for Axis:   Player need VH1.

V for Axis:   Player need VH1 and VH2.

TV for Axis:   Player need all VHs.

BV for Allies:   Player need all VHs

V for Allies:   Player need VH1 and VH2.

TV for Allies:   Player need VH1.

Second example:

You scenario own 3 VHs with the following settings. VH1 is hidden at position 0,0.

Axis   VH1   VH2   VH3

BV   x

V   x

TV      x   x

Allies

BV      x       

V      x   x

TV               

Then you get the following Results?

BV for Axis:   impossible, Player need VH1, but VH1 is hidden.

V for Axis:   impossible, Player need VH1, but VH1 is hidden.

TV for Axis   Player need VH2 and VH3.

BV for Allies:    Player need VH2.

V for Allies:   Player need VH2 and VH3.

TV for Allies:   Player need no VHs. Player wins if a allied unit get the next axis owned hex.

Remember that the game checks for these conditions only when a flagged hex changes hands.


------TŁUMACZENIE i WYJAŚNIENIE:-------

Teraz po naszemu:

1) Dodano możliwość otrzymania i przydzielenia liderów dla klasy Ships, Level Bombers i FlaK. W przypadku przydzielenia lidera dla okrętów stałą specjalnością jest: Marksman (strzela +1 hex dalej), dla LB jest specjalność Skilled Assault (jednostka nie podlega "Out Of The Sun"), a dla klasy FlaK jest Tank Killer (nie ma 'kary' za strzał po wykonaniu ruchu). Oczywiście każda jednostka prócz 1 stałej zdolności otrzymuje też 2 losową.

Jak przydzielić lidera w edytorze ?

To proste - ustawiamy lidera tak jak każdej innej jednostce.

Czy gra przydziela 'spontanicznie' lidera w czasie gry ?

Po dziesiątkach testów nie udało mi się żadnego dostać ale jestem prawie na 100% pewny że TAK - po prostu zabrakło mi szczęścia Grin


2) Różne warunki zwycięstwa dla victory hex

No to jest chyba najciekawsza zmiana bo pomimo tego co pisał Gustlik (że już na obecnym silniku da się zrobić defensywne sceny) - ta zmiana pozwala nam na znacznie ciekawszą paletę rozwiązań....

Możemy ustalić warunki zwycięstwa dla każdego VH i dzięki temu NIE TRZEBA będzie zdobywać wszystkich VH na mapie aby wygrać ale tylko TE które odpowiadają odpowiednim typom zwycięstwa. System działa jednakże nie dało wprowadzić się żadnych znaczników bardziej priorytetowych hexów - po prostu nadal wszystkie wyglądają tak samo choć ich wartość jest teraz różna. Nad technicznym sposobem wykorzystania tej cechy rozpisywać się nie będę - co kogo interesuje kod źródłowy scenariusza i aktywacja/dezaktywacja kolejnych wolnych bitów. Skupię się tylko na tym jak to działa i jak to wykorzystać w edytorze Luisa....

Mamy następującą sytuację - są 3 VH:

Axis   VH1   VH2   VH3

BV   x

V   x   x

TV   x   x   x

Allies

BV   x   x   x

V   x   x

TV   x


Tzn:

BV dla Axis:   Gracz potrzebuje VH1.

V dla Axis:   Gracz potrzebuje VH1 and VH2.

TV dla Axis:   Gracz potrzebuje wszystkich VHs.

BV dla Allies:   Gracz potrzebuje wszystkich VHs

V dla Allies:   Gracz potrzebuje VH1 i VH2.

TV dla Allies:   Gracz potrzebuje VH1.

W tym miejscu błąd tego kto pisał README - ten przykład jest akurat zupełnie niepraktyczny...ale załóżmy taka sytuację - są 3 VH przy czym VH1 JEST UKRYTY I NIE DA SIĘ GO ZAJĄĆ (po prostu nie będzie go widać na mapie ale JEST i dopóki "fizycznie" nie zostanie zajęty nie ma wygranej):

Axis   VH1   VH2   VH3

BV   x

V   x

TV      x   x

Allies

BV      x       

V      x   x

TV               


Tzn:

BV dla Axis:   NIEMOŻLIWE, Gracz potrzebuje VH1, ale VH1 JEST UKRYTY.

V dla Axis:   NIEMOŻLIWE, Gracz potrzebuje VH1, ale VH1 JEST UKRYTY.

TV dla Axis   Gracz potrzebuje VH2 i VH3.

BV dla Allies:    Gracz potrzebuje VH2.

V dla Allies:   Gracz potrzebuje VH2 i VH3.

TV dla Allies:   Gracz nie potrzebuje żadnego VHs. Gracz wygra jeśli aliancka jednostka zajmie następny "zwykły hex" axis - ale sprawdziłem to i nie działa więc coś źle zrozumiałem i jeśli ktoś wie o co chodzi niech da znać Smiley.

Należy pamiętać że system zadziała tylko wówczas gdy warunki zwycięstwa zdefiniowane są na oflagowanych hexach !!

Jak definiować warunki zwycięstwa dla poszczególnych hexów w LG Suite ?

Przede wszystkim należy zaznaczyć funkcję "Victory typed VHs" znajdujący się w zakładce "Scenario Summary View", potem wracamy do zakładki z naszym scenem "Map settings view" i korzystamy z opcji które się odblokowały - takie kwadraciki do zaznaczania warunków dla hexa obok zawsze dostępnego BV dla każdej ze stron.

Cóż - reszta już zależy od Was (konstruktorzy) jak z tego skorzystacie Smiley.

Pozostało mi zbadać patch pod względem ewentualnej awaryjności gier PBEM - jutro raport i wtedy decyzja/dyskusja czy zmieniamy patcha czy nie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2007, 01:47:42 wysłane przez Depet » Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #34 : Wrzesień 08, 2007, 12:37:21 »

Mam nadzieję, że będzie wszystko ok, ten zamysł z VH jest rewelacyjny. Mam tylko nadzieję, że ktoś to kreatywnie wykorzysta... Rewelacyjny pomysł na budowę nielinearnych kampanii, gdzie to właśnie niezdobycie konkretnego heksu daje inny wynik, a nie tylko spóźnienie czasowe powoduje, iż mamy "brylanta" czy też nie...
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Depet
Gość
« Odpowiedz #35 : Wrzesień 13, 2007, 12:58:53 »

Masz rację jest rewelacyjny tylko teraz widzę że zapomniałem wspomnieć o jednym dość istotnym problemie - otóż gdy zajmiemy powiedzmy jedyny VH zdefiniowany przez konstruktora jako TV to gra nam automatycznie zaliczy taki wynik choć np. mamy jeszcze 10 normalnych tur do zdobycia V lub BV !!!
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6916



« Odpowiedz #36 : Październik 01, 2007, 07:56:55 »

Masz rację jest rewelacyjny tylko teraz widzę że zapomniałem wspomnieć o jednym dość istotnym problemie - otóż gdy zajmiemy powiedzmy jedyny VH zdefiniowany przez konstruktora jako TV to gra nam automatycznie zaliczy taki wynik choć np. mamy jeszcze 10 normalnych tur do zdobycia V lub BV !!!
A to zmienia postać rzeczy, nie rozumiem zatem jak mogę osiągnąć inne zwycięstwo? Czyli zawsze tylko najniższe jest możliwe?
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Depet
Gość
« Odpowiedz #37 : Październik 01, 2007, 12:46:38 »

A to zmienia postać rzeczy, nie rozumiem zatem jak mogę osiągnąć inne zwycięstwo? Czyli zawsze tylko najniższe jest możliwe?

Jeśli scenariusz korzysta z nowego systemu warunków zwycięstwa (bo nie musi) to w pewien sposób TAK. Tzn. jeśli zajmiesz hex oznaczony na BV powiedzmy w 10 turze - to dostajesz automatycznie BV i jest OK, ale jeśli zdobędziesz "przypadkowo po drodze" hex który był oznaczony jako jedyny do V to gra zaliczy Ci V mimo iż masz jeszcze powiedzmy kolejne 10 tur aby zwykłym sposobem (jakość zwycięstwa w porównaniu do czasu) zdobyć coś lepszego...identycznie TV. To jest oczywisty błąd a raczej niedopracowanie....na szczęście w OPEN PG2 dostaniemy system działający poprawnie + wiele innych ciekawostek.
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #38 : Październik 01, 2007, 02:52:04 »

Wydaje mi się, że rzecz w tym, aby właśnie unikać stawiania tych heksów "po drodze" - bo dojdzie do sytuacji opisanej przez Depeta - tylko używać ich jako dróg "równoległych" - na zasadzie "Łatwiejsza-Trudniejsza". Albo kombinacji. Z tego, co widzę - jeden heks może mieć kilka wartości zwycięstwa przypisanych - więc widzę to na przykład tak:

Idziemy do przodu - spotykamy pierwszy heks, który musimy zdobyć, bo jest równocześnie "V" jak i "BV" - czyli jest niezbędny do każdego rodzaju zwycięstwa. Potem mamy wybór: w prawo - trudniej, do drugiego "BV-heksa", albo w lewo: łatwiej, do drugiego "V-heksa"
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 23 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.009s, 1q)