Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Marzec 28, 2024, 03:16:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: to koniec ligi?  (Przeczytany 53767 razy)
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #30 : Grudzień 08, 2013, 10:46:37 »

1-nie  nie robię najwięcej-mentorów jest-było kilku
i zajmowali się ważną sprawą jak pokazanie obsługi pg2 przez internet
2-nie ma żadnej całości i w tym jest problem
3-a jedyna nagroda na jaką liczę to możliwość pogrania z człowiekiem bo z idiotą (czytaj komputer) grać mi się nie chce

i nie wtranżalasz się napisałeś ciekawe zdanie zacytuję
Sorry że się wtranżalam. Ale myślę sobie, że taka rola całości, aby każdy robił to co jego.

tylko ja jako mentor nie mogę tego robić bo nie wiem jak obsługiwać OG przez internet
a nie ma też jasnej instrukcji jak to zrobić
ba trzeba grę rozegrać hihi by wiedzieć.
drugi temat który co kwartał poruszam to kompatybilność gry ,bez której niemożliwe jest granie przez internet.
oraz jasna instrukcja co gdzie wgrać w pg2 by wszystko funkcjonowało
i by to każdy nawet laik mógł zrobić









Zapisane
DanielS
Podpułkownik (Lieutanant Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 199



« Odpowiedz #31 : Grudzień 09, 2013, 12:05:23 »

To ja przestaję rozumieć cokolwiek...
(...)
3-a jedyna nagroda na jaką liczę to możliwość pogrania z człowiekiem bo z idiotą (czytaj komputer) grać mi się nie chce
(...)
a w innym temacie
Cytuj
(...)
i co by nie mówić o nim, to zrobił parę dobrych kampanii
zdaje się, że kilku nie mogłem przejść na 50 punktach nawet zapisując każdy ruch.(testowałem wszystkie )
(...)
Od kiedy to gra z "idiotą" wymaga wymaga metody save & load?
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #32 : Grudzień 09, 2013, 12:36:26 »

Dlatego Danielu odpuściłem dalszą polemikę. Dzięki za cytaty.  Clap
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #33 : Grudzień 09, 2013, 12:42:26 »

przeczytałeś to co tam jest napisane?
saivy były robione w czasie testowania kampanii Undecided
przeczytaj wszystko i pisz

czy grałeś kiedyś w tę grę z człowiekiem?
jak nie grałeś to nie zrozumiesz.
a mi się tego po raz kolejny nie chce tłumaczyć
sorki
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #34 : Grudzień 09, 2013, 02:20:55 »

Cytuj
tylko ja jako mentor nie mogę tego robić bo nie wiem jak obsługiwać OG przez internet
a nie ma też jasnej instrukcji jak to zrobić
ba trzeba grę rozegrać hihi by wiedzieć.
drugi temat który co kwartał poruszam to kompatybilność gry ,bez której niemożliwe jest granie przez internet.
oraz jasna instrukcja co gdzie wgrać w pg2 by wszystko funkcjonowało

W pierwszym zdaniu piszesz o OG, w ostatnim o PG2, to w końcu - z którą grą masz kłopot?
A może nie z grą, co?

Szkoda czasu na taką dyskusję.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
FilipDnk
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 248



« Odpowiedz #35 : Grudzień 10, 2013, 12:19:36 »

Janus, zależy Ci na reaktywacji ligi? Zorganizuj ją.
Nie potrafisz? Poproś o to innych.
Ale nie w sposób w jaki "prosiłeś" do tej pory, czyli poprzez pretensje, kłamstwa i insynuacje.
Nie kalecz również tak naszego języka - używaj znaków przestankowych, cudzysłowu (lub opcji forumowej "umieść cytat"), wielkich liter na początku zdania (zamiast w każdym słowie...)  - bo naprawdę tragicznie się Ciebie czyta.
Zapisane

"Bądźmy realistami, żądajmy tego co niemożliwe"
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #36 : Grudzień 27, 2013, 09:25:40 »

O co mam prosić? Nie rozumiem jednego dla czego ja mam prosić.
Jeśli ktoś podejmuje się prowadzenia ligi to powinien to robić ,a nie robi. Więc dziwi Ciebie to, że mam pretensję o to, że nic nie jest robione?
Jak ktoś nie chce , nie ma czasu  lub nie potrafi to niech zrezygnuje, lub poprosi innych by mu pomogli w prowadzeniu ligi.
 
Sorki , ale piszesz, że prosiłem o reaktywację ligi w formie kłamstw pretensji i insynuacji .
Więc wyjaśnię w tych formach gramatycznych nie można o nic prosić, a ja o nic nie prosiłem w ostatnim czasie.

I jeszcze jedna ciekawa sprawa
Cytuje się moje wypowiedzi we fragmentach oderwanych od całości w ten sposób

TAKIE ODNIOSŁEM WRAŻENIE PATRZĄC NA TO CO JEST ROBIONE W LIDZE (A RACZEJ NIE JEST ROBIONE)

Po czym pisze się to -cytuję

A ja odnoszę wrażenie, że niejaki Janus to zwyczajny kłamca. Kropka.

Tylko ja zapytam gdzie tu kłamstwo jest?

Cytuj
   Cytuj
tylko ja jako mentor nie mogę tego robić bo nie wiem jak obsługiwać OG przez internet
a nie ma też jasnej instrukcji jak to zrobić
ba trzeba grę rozegrać hihi by wiedzieć.
drugi temat który co kwartał poruszam to kompatybilność gry ,bez której niemożliwe jest granie przez internet.
oraz jasna instrukcja co gdzie wgrać w pg2 by wszystko funkcjonowało

W pierwszym zdaniu piszesz o OG, w ostatnim o PG2, to w końcu - z którą grą masz kłopot?
A może nie z grą, co?

Szkoda czasu na taką dyskusję.                                             

Gustlikowi szkoda czasu na taką dyskusję mnie zresztą też .
Tylko po co ją prowadzi w ten sposób?
Napisał tu coś konkretnego .
Nie.
Wykazał złośliwie ,że się pomyliłem w drugim zdaniu i że zamiast wpisać OG  wpisałem pg2 .


 





Zapisane
FilipDnk
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 248



« Odpowiedz #37 : Grudzień 28, 2013, 12:14:10 »

Janus, wytłumaczę Ci ostry ton mojego poprzedniego posta poprzez komentarz do dwóch twoich wcześniejszych wypowiedzi.

Cytat: Janus
(...)ja rozumiem że interes jest ważniejszy (sprzedaż własnych kampanii)
tylko kampanie kupią ci co grywają w pg jak ich nie zainteresujesz forum gdzie próbujesz się reklamować to nie licz na zysk(...)

Jawnie i bezceremonialnie kłamiesz pisząc, że Gustlik robi kampanie za pieniądze i dlatego nie zajmuje się ligą.
Prawda tymczasem wygląda tak, że Gustlik robi swoje kampanie z pasji, a nie dla pieniędzy. (Za kampanie, które sprawiają wielką radość całej naszej społeczności nie pobrał i nie pobiera ani jednego grosza). Liga zaś zamarła dlatego, że najzwyczajniej w świecie było za mało chętnych do tego typu rozgrywek.

Cytat: Janus
(...) i zdaje się że kilka twoich kampanii czerpie pomysły z kampanii Bolesty
I znów kłamstwo.... Robisz to zawodowo - czy jak?

nie to opinia paru osób, którzy grali w twoje kampanie
i w kampanie bolesty

dajesz facet kolejny przykład jaki jesteś
i uważam dalszą polemikę z tobą  za bezcelową.

Tutaj zaś niedwuznacznie insynuujesz, że kampanie Gustlika są niejako plagiatem kampanii Bolesty.
Napisane jest to w takim kontekście, że chyba wszyscy odebrali to w ten sposób.

Myślę, że prowadzenie rozmowy w ten sposób nie doprowadzi do żadnych konstruktywnych rezultatów.
Jeśli zależy Ci na lidze, to postaraj się ją zorganizować. Spróbuj namówić do tego innych, ale nie poprzez obrażanie ich.
To tyle, jeśli chodzi o nieporozumienia. Nie roztrząsajmy tego więcej, bo i po co. Napij się Janus węgierskiej palinki i soku pomarańczowego z wyciskarki, jako i ja się napiłem - i wrzuć na luz. 
Sam od siebie mogę powiedzieć, że z chęcią mógłbym wziąć udział w takiej lidze, ale nie jest to dla mnie rzecz szczególnie istotna.
Równie dobrze wystarczy mi zwykła gra z umówionym przeciwnikiem, bez żadnych statystyk i ligowych punktacji.

Wcześniej w tym wątku napisałeś:
Cytat: Janus
(...) 2-nie mam open generała  i nie wiem nawet jak przesyłać tury
 (może by tak zamiast pisać jakieś bzdury napisalibyście instrukcję jak obsługiwać open generała i wysyłać tury mailem) (...)

Chociaż sam nigdy nie grałem w tej formie, to postaram Ci się pomóc.
Na podstawie tego poradnika --> luis-guzman.com/OpenSchool/Tema4_en.pdf? oraz własnej jednorazowej próby:

1) Obydwaj gracze muszą mieć tą samą wersje gry, efila i scenariusza. ( w naszym wypadku standaryzacją jest wersja gry ze stronki Kowdara ---> http://opengeneral.pl/opengen.html. )
1a) Instalujesz OG, instalacja jest automatyczna i intuicyjna.
2) Włączasz grę
3) Wybierasz interesujący Cię efil, na który umówiłeś się wcześniej ze swoim przeciwnikiem. (efil wybiera się poprzez kliknięcie pierwszej z lewej ikonki w menu głównym OG)
4) Najeżdżasz kursorem na ikonkę "play by email" (piąta od lewej w menu głównym).
5) Zaznaczasz opcję "new game".
6) Wpisujesz hasło.
7) Pojawia Ci się okienko z wyborem scena - wybierasz scenariusz.
8. Pojawia Ci się okienko, w którym potwierdzasz wejście do gry poprzez naciśnięcie ok. (a w zasadzie "ptaszka"  Wink)
9) Rozgrywasz swoją turę.
10) Kończysz swoją turę w taki sam sposób jakbyś grał z kompem.
11) Pojawia Ci się okienko zapisu tury. W zasadzie nic w nim nie musisz wpisywać - wystarczy, że naciśniesz ok.
Standardowo plik zostanie zapisany jako "nazwa scena_tura.xeml". Wszystkie zapisane tury znajdują się w katalogu "save", będacym podkatalogiem danego Efila. Dla przykładu u mnie to wygląda tak: E:\Opengeneral\EFILE_OGN_GUS\SAVE (efile Gustlika)
Każdy taki save musi mieć końcówkę .xeml Gra automatycznie zaznacza daną turę.
Powiedzmy, że scenariusz nazywa się G25. Po pierwszej twojej turze save będzie wyglądał tak: g25_01a.xeml. Po pierwszej turze twojego oponenta tak: G25_01b.xeml Po drugiej twojej turze tak: G25_02a.xeml itd. itd.
12) Wysyłasz maila do twojego oponenta z ząłączonym plikiem save oraz hasłem.
13) Oponent kopiuje save do tego samego katalogu ---> E:\Opengeneral\EFILE_OGN_GUS\SAVE (efile Gustlika)
14) W menu głównym wciska ikonkę "play by email", następnie zaznacza "load game"
15) Pojawia się okienko wczytania gry. Wczytuje odpowiednią turę. (na samej górze ma rozwijaną listę, w której może wybrać odpowiedni E-file.)
16) Wpisuje podane przez Ciebie hasło.
17) Potwierdza poprzez wciśnięcie ok. (a w zasadzie "ptaszka"  Wink )
18) Rozgrywa swoją turę i kończy ją tak samo jakby grał z kompem.
19) Wszystko powtarza się --> patrz punkty od 11 do 18.

Wot i wsjo.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2013, 03:08:04 wysłane przez FilipDnk » Zapisane

"Bądźmy realistami, żądajmy tego co niemożliwe"
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #38 : Grudzień 28, 2013, 01:48:57 »

Instalacja, rozgrywanie OG itp. było w Toruniu, gdzie Janus był. tyle w temacie.
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #39 : Grudzień 29, 2013, 07:29:34 »

zsamot
przestań chrzanić o pierdołach ile osób grających w pg2  było w Toruniu?
I nie dla siebie chcę tę instrukcję, lecz dla szerszego ogółu aby wszyscy mogli z niej skorzystać.

Serdeczne dzięki FilipDnk za instrukcję, bo nawet ja zapomniałem jak to zrobić,  zlot był 2 latka wcześniej, a pamięć mam dobrą ale krótką.  Grin Grin Grin
Czy mógłby jeszcze ktoś napisać, o ile jest możliwe wgranie ligowego PG2 do OG .
Jak to zrobić?
I czy jest możliwe wyłączenie wizualnych doznań w czasie opadu deszczu lub śniegu ,bo oczopląsu można dostać jak się trafi na deszczowy lub  śnieżny scen?

A wracając do mej niezbyt fortunnej wypowiedzi

Cytuj
..)ja rozumiem że interes jest ważniejszy (sprzedaż własnych kampanii)
tylko kampanie kupią ci co grywają w pg jak ich nie zainteresujesz forum gdzie próbujesz się reklamować to nie licz na zysk(...)

napisałem już że to nie jest zgodne z prawdą tylko w innym miejscu bo tam toczyła się dyskusja .




Zapisane
FilipDnk
Pułkownik (Colonel)
*
Offline Offline

Wiadomości: 248



« Odpowiedz #40 : Grudzień 29, 2013, 07:59:43 »

I czy jest możliwe wyłączenie wizualnych doznań w czasie opadu deszczu lub śniegu ,bo oczopląsu można dostać jak się trafi na deszczowy lub  śnieżny scen?

W ustawieniach gry możesz wyłączyć. (przy okazji, jeśli nie znasz angielskiego, możesz włączyć sobie język polski w grze)
Jak to zrobić, masz podane w tym wątku, na stronie nr. 3, w poście nr. 37. -->  http://www.forum.gildiageneralow.pl/instalacja-zasoby-narzedzia-zagadnienia-techniczne/ustawienia-openpg/30/

edit:

Cytat: Janus
Czy mógłby jeszcze ktoś napisać, o ile jest możliwe wgranie ligowego PG2 do OG .
Jak to zrobić?

Zainstaluj dodatek, który polecił Ci Kowdar w tym wątku --> http://www.forum.gildiageneralow.pl/panzer-general-2/jak-grac-w-og-przez-komunikator-lub-poczte/msg28827/#msg28827
Masz w nim zawarte stare ligowe efile.
Gra jest ustawiona na tryb pg2, więc nie będziesz miał żadnych nowych opcji, jeśli za nimi nie przepadasz.

Swoją drogą osobiście do gry online polecam Ci bardziej aktualne, zawierające w sobie nowe rozwiązania OG, E-file oraz scenariusze PanzerLigi. Do ściągnięcią stąd --> http://sourceforge.net/projects/opengeneral/files/DailyBuild/EFILES/EFILE_PzLIGA.zip/download
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2013, 08:38:10 wysłane przez FilipDnk » Zapisane

"Bądźmy realistami, żądajmy tego co niemożliwe"
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #41 : Grudzień 29, 2013, 09:29:57 »

jeszcze raz dzięki
tylko mam mały kłopot
nie mogę przesłać tury  może zagramy jakiś scen by przetestować sposób przesyłania tur

mój adres mail     janus_g@wp.pl

co do zmian efila

Cytuj
Swoją drogą osobiście do gry online polecam Ci bardziej aktualne, zawierające w sobie nowe rozwiązania OG, E-file oraz scenariusze PanzerLigi. Do ściągnięcią stąd --> http://sourceforge.net/projects/opengeneral/files/DailyBuild/EFILES/EFILE_PzLIGA.zip/download

to by gra przez maila była sprawiedliwa potrzeba ,by wszyscy mieli to samo puki co spróbuję wgrać ligowego PG2
Zapisane
Janus
Generał (General)
*
Offline Offline

Wiadomości: 732


« Odpowiedz #42 : Grudzień 30, 2013, 02:51:25 »

JESZCZE JEDNA SPRAWA
CZY NIE MÓGŁBYŚ U SIEBIE POSTAWIĆ WERSJI  OG Z LIGOWYM PANCEREM
TAK BY KAŻDY MÓGŁ GO SOBIE U CIEBIE POBRAĆ.
JA NIESTETY NIE MAM TAKICH MOŻLIWOŚCI .
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.007s, 1q)