Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 18, 2024, 01:34:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: kłopot z kampanią GhostDiv  (Przeczytany 45622 razy)
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« : Grudzień 06, 2013, 09:31:59 »

Witajcie drodzy wojacy! Dość długo po raz kolejny, nie grałem w PG2. Właściwie powinienem grać w Open General, niestety nadal nie mam takiej możności. Sednem tematu jest mój kłopot dotyczący kampanii Ghost Division, którą kilka dni temu pobrałem i zainstalowałem w całości, zgodnie ze wskazówkami. I tu wszystko jest ok, tzn kampania działa. Z tym że:  jednostka HQ ma ikonę mostu, bez możliwości przemieszczania, podobnie jak kilka innych. Domyślam się, iż jest kłopot z ikonami oraz e-filem. Nie wiem czy posiadam też panzer2.dat odpowiedni. Używałem standardowego SSI, jak i ze strony aldera o wielkości 102MB. Pobrałem e-fil Gustika 7.2 - nie wiem czy dobrze. Proszę o wskazówki,co powienienem zrobić, aby poznać źródło problemu. Gorąco Was pozdrawiam!
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #1 : Grudzień 06, 2013, 10:45:01 »

Brak ikony jakiegoś sprzętu ewidentnie wskazuje na niekompatybilność efila z plikiem panzer.dat. Ponieważ jednak grą PG2 nie zajmuję się już od jakichś trzech lat - nie jestem w stanie wskazać, gdzie może znajdować się aktualny plik panzer.dat.

Wydaje mi się jednak, że pobranie go od adlera to dobry pomysł.

Jeśli jednak taka jednostka nie może się przemieszczać, może to oznaczać, że w ogóle nie ma jej w efilu.
Niestety - nie wiem jaką masz wersję samej kampanii i skąd pobierałeś. Obecnie wszystkie nasze strony oferują już kampanie optymalizowane pod Open Generala i próba grania ich na PG2 może skończyć się różnymi, nieprzewidzianymi kwiatkami.

Cytuj
powinienem grać w Open General, niestety nadal nie mam takiej możności

Przecież OG instaluje się TAK SAMO jak PG2
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #2 : Grudzień 06, 2013, 11:20:23 »

Instaluje się tak samo i pobiera się tak samo, z tym że na to drugie właśnie nie mogę sobie pozwolić. Bynajmniej nie w tym tygodniu. Zsamot proponował mi, wysłanie płytki z OG, więc skontaktuję się z nim i ustalę szczegóły. Używając Twego e-fil'a gra odrazu wywala do pulpitu. A pierwsza linijka w pliku to "Incompatibility Error!", nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Druga sprawa, to czy dodając ikony do panzer2.dat w folderze gdzie tworzy się newpg, powinien znajdować się equipment z Twego e-fil'a? Bo chyba tworząc nowy panzer2.dat, nie umieściłem tego pliku, a jedynie w głównym folderze z grą.
Zapisane
Zsamot
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6915



« Odpowiedz #3 : Grudzień 06, 2013, 01:11:40 »

Dajesz adres- ja Tobie zgrywam gierkę ode mnie z kompa, jak będziesz chciał to mogę też instalki ściągnąć. Wysyłam DVD i do dzieła- w zamian piwo i aktywność na forum. Wink
Zapisane

http://opengeneral.pl/
Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.
Jesteśmy na FB:
https://www.facebook.com/groups/140111696051369
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #4 : Grudzień 06, 2013, 02:12:54 »

Cytuj
Druga sprawa, to czy dodając ikony do panzer2.dat w folderze gdzie tworzy się newpg, powinien znajdować się equipment z Twego e-fil'a? Bo chyba tworząc nowy panzer2.dat, nie umieściłem tego pliku, a jedynie w głównym folderze z grą.

Zaraz, zaraz a po co tworzyłeś nowy panzer2.dat? Robienie takich rzeczy jest bardzo ryzykowne na własną rękę - należy korzystać z gotowych plików. Choćby tego od Adlera.

OG jest wstecznie kompatybilny z PG2, co oznacza że można na nim grać stare kampanie, ale w drugą stronę to nie działa.

PG2 ma ściśle określone formaty plików, z którymi współpracuje - a OG pozwala w tym względzie na duża dowolność.
Dlatego trzeba skrupulatnie przestrzegać zasad - a komunikat o "Incompatibility Error!" wyraźnie wskazuje na to, że coś
w formatach się nie zgadza.
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #5 : Grudzień 06, 2013, 02:35:43 »

Dodawałem ikony ze strony Bolesty według jego instrukcji i ogólnie wszystko jest z tym ok. Robiłem to w oryginalnym pliku panzer2.dat do jego kampanii front Zachodni. Do tego ze strony Adlera, nie dodawałem ikon. Gustlik problem w tym, że ta linijka o tym błędzie w Twoim efil'u, już poprostu tam jest. Ona nie została dopisana po jej dograniu. Spróbujmy inaczej. Wskaż jak możesz pewne źródło pobrania e-fil'a, bo na ten moment mimo usilnych poszukiwań, nie znajduję ich. A wszystkie paczki jakie próbowałem ściągać z tego forum, odwołują się do jednej i tej samej, z wersją e-fila 7.2 A do Ghost Division potrzeba chyba 6.0 albo 6.1 Zsamot w poniedziałek powinno mi się udać pobrać pełną instalkę OG. Jeśli nie, to wszystkie inf wyślę Ci na pw. Piwo wliczymy w przekaz na Twoje konto Wink
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #6 : Grudzień 06, 2013, 02:53:55 »

To urządzenie od Bolesty jest tak przedpotopowe, że nawet nie chcę go pamiętać, a też mi parę razy grę wywaliło więc bezpieczne nie jest a efekty bywają różne..

Do kompilowania pliku panzer.dat od lat używa się narzędzia Luisa - SHP Tool http://luis-guzman.com/zips/PG2_ShpTool.zip

Ale ja nie rozumiem jednego - skoro ściągałeś panzer2.dat od Adlera, to po co dokładać do niego jeszcze jakieś ikony i skąd??

U Adlera na stronie http://www.adlerkorps.com/equipment/008dat01aug12.exe panzer2.dat jest z sierpnia zeszłego roku, a więc
NA PEWNO JEST NOWSZY NIŻ TA KAMPANIA! (w wersji dla PG2) - nie trzeba do niego nic dokładać.

A skąd brałeś samą kampanie?
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #7 : Grudzień 06, 2013, 03:23:22 »

Kampanię Ghost Division pobierałem oczywiście stąd: http://ssi.gildiageneralow.pl/gustlik_campaigns.php Do pliku Adlera niczego nie dodawałem. Kampania sypie się jedynie z załączonym Twoim efilem. Z innym działa, ale ze znanymi kłopotami które wymieniłem wcześniej. Jest jeszcze kłopot z flagami na mapie strategicznej, ale to zdaje się, można naprawić poprzez GraphSwitcher.
Edit: Udało się przywrócić odpowiednie flagi. Ten najnowszy panzer2.dat źle przypisuje ikonkę bombowca Hs-123, którą jest ikona czołgu  Roll Eyes Kłopot ewidentnie jest w złym efilu, gdyż z innymi Ghost Division działa, no ale Flak z ikoną mostu i stojącą w miejscu, jest mało przydatny.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2013, 04:26:03 wysłane przez biku30 » Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #8 : Grudzień 06, 2013, 04:40:19 »

Cytuj
Kampania sypie się jedynie z załączonym Twoim efilem. Z innym działa, ale ze znanymi kłopotami które wymieniłem

To dziwne, bo przecież była robiona na mój efil - i to właśnie raczej z innymi powinna się sypać.

Z drugiej strony, ta lokalizacja podaje jako numer wersji 0.9, a więc jest to jeszcze wersja zupełnie przedpremierowa, zatem może mieć różne błędy.

Poza tym, to i tak są przedpotopowe zasoby, do których nikt już ze trzy lata nie zaglądał, więc....

Po prostu trzeba przyjąć do wiadomości, że okres wsparcia dla PG2 się skończył
Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #9 : Grudzień 06, 2013, 04:52:15 »

Nie wiem, czy będę wyważał drzwi otwarte, ale:
Zasadą jest, że pobieramy kampanie z tego samego miejsca, co e-fil. Dodatkowo i czas musi się zgadzać, bo kampanie - tak jak e-file - miały swoje wersje.
Jeśli chcesz grać na efilu Gustlika - GusPGEfile7.2.zip --> to wersja kapani musi być też z tego okresu.
Znalazłem w archiwum - ze strony Grega taki wpis--> Ghost Division (24.04.10)  -->
" Kampania "Ghost Division", przedstawia działania 7 Dywizji Pancernej Wehrmachtu. Na razie część pierwsza historii tej dywizji obejmująca 12 scenariuszy, na froncie zachodnim w 1940 i wschodnim - w okresie: czerwiec 1941 - marzec 1942. Wersja testowa - Beta."
Jest to wersja do gry PG2
Dołączam ją do załącznika.
Jeśli będą kłopoty z grą ( gra też miała swoje wersje), poczekaj na płytkę, o ile nie możesz sobie sam ściągnąć - zagrasz wtedy na OG
Oczywiście wersja kampanii musi być wtedy też na OG

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #10 : Grudzień 06, 2013, 05:01:09 »

To akurat w zupełności rozumiem. Mając wizję nie długo posiadać OG, staram się dokładnie zrozumieć mechanizm Pg2, gdyż jest podobny. Nie zamierzam Cię dręczyć Gustliku i odwracać nie potrzebnie uwagę, od rzeczy naprawdę ważniejszych. Wskaż mi jedynie - jeśli jest to możliwe - miejsce w którym zachował się, jakiś Twój nowszy efil do Pg2. Naprawdę szukam uporczywie, a z Twego centrum da się pobrać tylko ten efil, o którym pisałem czyli 7.2, notabne z dopisaną linijką o błędzie.

Sympatyk możliwe że jest to strzał w dziesiątkę, jednak archiwum nie daje się pobrać. Piszesz o stronie Grega. Chodzi o pg2.net.pl? Edit: Udało się. Firewall blokował. Ok. Doinstaluję mapy i sprawdzę.
Edit: Bez sprawnego efil'a nie da rady. Na tym co pobrałem, gra wywala do pulpitu nim się cokolwiek uruchomi.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2013, 05:17:30 wysłane przez biku30 » Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #11 : Grudzień 06, 2013, 05:36:44 »

Piszesz o stronie Grega. Chodzi o pg2.net.pl? Edit: Udało się. Firewall blokował. Ok. Doinstaluję mapy i sprawdzę.
Edit: Bez sprawnego efil'a nie da rady. Na tym co pobrałem, gra wywala do pulpitu nim się cokolwiek uruchomi.
Strona Grega, ale z 2010 roku - teraz wszystko co tam jest --> jest pod OG
Wersja gry też musi być właściwa. Poczekaj coś pomyślę( w celach testowych), ale nic nie gwarantuję ..

No więc tak - Ghost Division( co dołączyłem do załącznika) działa na efilu 7.2(sprawdziłem u siebie), ale potrzebuje upgrade silnika gry (PG2UK220.EXE)  i co najważniejsze pliku Panzer2.dat z 2010roku ( trzeba pobrać 008dat24may10.exe -około 25MB )

Jeśli spakuję do zipa z mojej gry to wszystko co potrzeba (oprócz katalogów) to mamy plik 42MB
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2013, 06:16:56 wysłane przez sympatyk » Zapisane
biku30
Podporucznik (Second Lieutenant)
*
Offline Offline

Wiadomości: 88


« Odpowiedz #12 : Grudzień 06, 2013, 06:07:56 »

Hmm, zauważyłem dopiero teraz, iż w mojej wersji gry, nie ma w ogóle folderu smack. Nie wiem czy, ma to jakieś znaczenie.
Zapisane
sympatyk
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 2207


« Odpowiedz #13 : Grudzień 06, 2013, 06:18:27 »

Smack zawiera filmiki i nie jest potrzebny , aby grać
Zapisane
Gustlik
Administrator
Marszałek (General of Army)
*
Offline Offline

Wiadomości: 6900


"Pyrkosz, pyrkosz, a nie jedziesz..."


« Odpowiedz #14 : Grudzień 06, 2013, 09:47:24 »

Cytuj
Smack zawiera filmiki i nie jest potrzebny , aby grać

Ale być może samo jego istnienie jest potrzebne - zawartości może nie być.

Cytuj
Naprawdę szukam uporczywie, a z Twego centrum da się pobrać tylko ten efil, o którym pisałem czyli 7.2

To była OSTATNIA wersja efila - nowszej - nie ma! (i nie będzie)

By the way - a jaki masz system operacyjny i kartę graficzną?

Zapisane

"You'll take my life but I'll take yours too
You'll fire your musket but I'll run you through
So when you're waiting for the next attack
You'd better stand there's no turning back"

EFILE, KAMPANIE:
http://opengeneral.pl/
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 24 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.008s, 1q)