Kampanie OpenGeneral Strona główna | Pomoc | Szukaj | Zaloguj się | Rejestracja
Kwiecień 26, 2024, 05:12:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
 
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: [AAR] Revolutionary_pilot vs Ratig Kharkov March 43 v2.1  (Przeczytany 8086 razy)
Depet
Gość
« : Maj 13, 2007, 04:45:02 »

Zgodnie z obietnicą dodałem to o co prosił RP a więc przy rejestracji wyniku na stronie znajdzie się odnośnik do tego wątku zachęcający do krótkich lub dłuższych relacji z zakończonej walki. Relacja nie musi być wcale długa i skomplikowana - może być to kilka zdań !! Ci którzy mają więcej czasu mogą jak najbardziej pokusić się o bardziej skomplikowane raporty okraszone rysunkami taktycznymi. Relacje mogą być pisane na zakończenie lub nawet w trakcie rozgrywanej gry !!! Z chwilą powstania 10 relacji stworzę nowy dział na forum przeznaczony tylko do tego celu. Zapraszam do komentowania !
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2007, 12:48:09 wysłane przez Depet » Zapisane
Revolutionary_pilot
Gość
« Odpowiedz #1 : Lipiec 06, 2007, 11:39:49 »

 Widze, ze ludzia nie chce sie opisywac swoich bitew, a szkoda..
 Ja po krutce opisze swoje spotkanie z Ratigiem.. Wlasnie skoczylem walczycz z nim pod Charkowem w 42.
Pierwsza powazna lekcja dowodzenia za mna. Z tym Panem to nie zabawa. Porazka po obydu stronach konfliktu Azn.

 Zniszczenie 4 rosyjskich brygad pancernych w jednej turze(!) i eliminowanie po kolei tura po turze 3 corowych zgrupowan Panter z chirurgiczna wrecz precyzja to popisowe manewry tej bitwy.
 
 Rosja: Wdrozenie jakiegokolwiek planu obrony miasta rosjanami bylo niwelowane z dnia na dzien poprzez mocne i zdecydowane uderzenie Wehrmachtu na calej lini frontu. Asy Luftwaffe na Messerach zniwelowaly plany w powietrzu odpierajac atak dwuch eskadr mysliwcow rosyjskich nie ponoszac przy tym zadnych strat (niesamowite) co zachwialo lotnitcwem. 
 Widoczna jeszcze w pierwszym dniu wiara zolnierzy rosyjskich w stawienie oporu Niemca stopniowo zmieniala sie w przerazenie na sama mysl o kolejnym dniu ofensywy Niemieckiej.. A chaos wzmocnila jeszcze wiadomosc o rozstrzelaniu Wink przez NKVD generala dowodzacego obrona po rozbiciu przez Wehrmacht 4 zgrupowan pancernych jednego dnia Undecided. Nowe uzbrojenie , ktore dopiero co zjechalo z Niemieckich lini produkcyjnych sprawdzilo sie w stu procentach. A Hesler (za sprawa wcielajacego sie w jego postac ratiga) wbrew wszytskiemu, udowodnil Hitlerowi swoja racje wycofania oddzialow za miasto i wyprowadzenie ataku z tych pozycji.

 Niemcy: Rosjanami w 4 turze byl juz praktycznie w kontrofensywie, a moje natarcie nawet nie tyle utknelo co bylo w odwrocie Lips Sealed.. Szybko wyczol sytuacje w pierwszych dniach bitwy i pancerna sciana rosyskich czolgow wyprowadzonych z miasta momentalnie siedziala na plecach wycofywujacym sie za rzeke jednostka Wechrmachtu. Jednak po tej stronie cien nadziei ciagle byl. Mimo ze po drugiej stronie dowodzil ktos taki jak Ratig.. Z pobliskich rejonow naplywaly posilki i byly takze nikle sukcesy takie jak zniszczenie mysliwcow. W glowie Heslera rodzila sie perspektywa zniszczenia zagonow pancernych poza miastem. Wszytsko padlo.. Dlaczego? Ano Ratig powinien miec etykietke "Shocked tactics" Wink bo rozchwial mnie emocjonalnie przy okazji kolejnej tury (rozbiicu kolejnego odzdzialu \tym razem piechoty SS\) i przylapalem sie na grze "na pale" - na co powiedzialem -nie pozwole sobie. Postanowilem poddac bitwe anizeli raczyc ratiga turami rozgrywanymi "na pale" ( z fatalnym skutkiem w nawiasie mowiac \nie ruszone tygrysy, wysylanie do ataku stukasow nie zauwazajac ze pada snieg\-czysta gra w bierki a nie w panzera).

 Przykro mi tylko z tego powodu ze nie dalem ratigowii "dokonczyc roboty" choc wyslalem do neigo zapytanie czy chce ta ture "na pale". Ale jednoczesnie chcuialbym podziekowac za walke bo zobaczylem inny Panzer General. I mysle ze wiele sie nauczylem podczas tej potyczki,

p.s uraczyl bym was screenami, ale depet powiedzial mi tylko tyle "ze trzeba wpisac jakis kod" a jaki gdzie co i jak? nie mam pojecia..
Zapisane
Ervin von Rommel
Generał dywizji (General Major)
*
Offline Offline

Wiadomości: 323


Achtung Panzer!


« Odpowiedz #2 : Lipiec 07, 2007, 11:59:41 »

p.s uraczyl bym was screenami, ale depet powiedzial mi tylko tyle "ze trzeba wpisac jakis kod" a jaki gdzie co i jak? nie mam pojecia..

hej

jak znam Depeta to by Ci raczej nie napisał że gdzieś trzeba wpisać jakiś kod i tyle.
sprawa z obrazkiem wygląda następująco:
1. Najlepiej wrzuć obrazek do neta. Jak masz własny serwer to możesz u siebie a jak nie to polecam strone: http://photobucket.com/ (sam jej używam). Jakbyś miał problem z założeniem tam konta czy coś to daj znać to pomogę.
2. Wrzucasz tam obrazek.
3. Kopiujesz z tamtąd adres do postu tutaj
4. Ubierasz ten adres w takie coś (bez "@") [im@g]link(adres) do obrazka[/img]
5. Wszyscy się cieszymy oglądając Twoje screeny  Grin
Mam nadzieję że piszę dość jasno...

Pozdrawiam!!!

Ervin von Rommel
Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #3 : Lipiec 07, 2007, 12:34:48 »

Co do AAR - genialny..oby tak dalej RP !!! Ratig to jak już wielokrotnie mówiłem gracz z wyższej półki aż strach pomyśleć co by się mogło stać gdyby zagrał w tych MP....

Co do screenów hehe - ja mówiłem że póki co nie da się ich stawiać do "komentarzy na stronce" (przy wynikach) bo to wymagałoby ode mnie napisanie jeszcze skryptu który pozwalałby na wysyłanie screeena na ftpa i jeszcze automatycznie go wklejał do komentarzy....

Tutaj jednak jest FORUM i możesz walić screenami ile CI się podoba  Grin - jedyny problem to taki że musisz te zdjęcia wpierw wrzucić na publiczny ftp (Ervin u góry podał instrukcje). Fajnie by było jakbyś jakieś screeny wstawił bo sytuacja jak widzę wyglądała interesująco zwłaszcza na początku....
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2007, 03:11:26 wysłane przez Depet » Zapisane
Revolutionary_pilot
Gość
« Odpowiedz #4 : Sierpień 10, 2007, 09:41:50 »

I tu edit
-Mimo ze wynik jest juz zarejstrowany, potyczka -strona gdzie ja atakuje , a Ratig broni Charkowa towarzyszami trwa nadal. Gdyz Ratig wyrazil chec kontynuowania tego (bez tej feralnej tury)..

Ciekawa sytuacja..
 Sciana pancerna Ratiga stara sie zepchnac moj Wehrmacht za rzeke Mzhe.. zobaczymy jak to sie potoczy.



Cos tam napisze jak to sie potoczylo na koniec..

p.s. ale te screeny czasami brzydko wychodza w panzerze ..

EDIT: W miedzyczasie na drugim krancu mapy.. przy poteznym ostrtzale altyleryjskim (z 5 batalionow dzial chyba)  zostaja rozbite moje pozycje pod Valkami i Ruscy definitywnie tez tam przechodza do kontnaracia.. pra na Kolomak (gdzie mam swoj supplyhex)

wszedzie w plecy Azn
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2007, 09:51:32 wysłane przez Revolutionary_pilot » Zapisane
Depet
Gość
« Odpowiedz #5 : Sierpień 10, 2007, 05:18:08 »

p.s. ale te screeny czasami brzydko wychodza w panzerze ..

Jeśli używasz programu zrzucającego screeny to polecam Screen Huntera i absolutnie zmniejszenie liczby bitów do 16. Przy 32 zdjęcia faktycznie nie są zachwycające. Idealne zdjęcia można uzyskać jak wgra się jakieś sterowniki od Luisa....ktoś tu chyba kiedyś już na naszym forum o tym pisał ale nie mogę znaleźć...może Gustlik będzie wiedział.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Kampanie Open General | Grupa Open General na Facebooku
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 22 zapytaniami. (Pretty URLs adds 0.005s, 1q)